*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 771262 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2758 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:25:45 μμ »
Μετά   πνευμάτων   δικαίων   τετελειωμένων,   την ψυχήν του δούλου  σου,  Σώτερ, ανάπαυσον, φυλάττων αυτήν εις την μακαρίαν ζωήν, την παρά σοι, φιλάνθρωπε.
Κύριε, ανάπαυσον την ψυχήν του κεκοιμημένου δούλου σου [.....], εν τόπω φωτεινώ, εν τόπω χλοερώ, εν τόπω αναψύξεως, ένθα απέδρα οδύνη, λύπη και στεναγμός.

Αιντε, να είμαστε καλά να μας θυμόμαστε...

ΥΓ Καμιά αμοιβαία θα παίξει ρε Μητσάρα, φέτος;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:29:12 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2759 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:33:25 μμ »
τα κενά που εληφθησαν υποψη ήταν κατά βάση απο το plan. Ωστόσο για όσες ΔΔΕ ειχαν συμπληρώσει σωστά και πλήρως το survey από όπου αντλησε στοιχεία το plan εκεί ελήφθησαν υπόψη και κενά που είχαν δηλώσει τα ΠΥΣΔΕ ( διοτι μπορούσαν με τρόπο λογικό και βασιζόμενοι στα πραγματικα στοιχεία ) να αποδείξουν πως τα κενά που ζητούσαν ( και διαφοροποιούνταν με αυτά του plan) ήταν πράγματι υπαρκτά κενά.

για όσους απλά δήλωσαν για να δηλώσουν, οι δηλώσεις πήγαν άκλαυτες... ( και μάλλον καλώς υποψιάζομαι)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2760 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:34:49 μμ »
Αυτά που όλοι ξέρουν και μας έφτασαν ως εδώ. Ο καθένας για την πάρτη του, για την υποομάδα του και να ...ρίξει το συνάδελφο, όταν μπορεί με τις πλάτες άλλων. Αλλάζει αυτό;;; σε όποια περιοχή και να'σαι.

@kourakpe

αν και τα είπαμε ιδιωτικώς ας τα πούμε και δημόσια. Σε κάποιες περιοχές σέβονται τους κανόνες σε κάποιες άλλες όχι. Δεν μπορώ να ξέρω για όλες τις περιοχές αλλά υποπτεύομαι ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι ανάλογο σε αρκετές. Απλά μίλησα για Μεσσηνία γιατί έζησα καταστάσεις ως καθηγητής. Εννοείται ότι μιλάω πάντα από εργασιακή άποψη. Οι κάτοικοι της περιοχής δεν μου φταίνε. Παντού εξάλλου υπάρχουν και σωστοί και λάθος (σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια πάντα).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2013, 10:36:49 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος kourakpe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2761 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:35:11 μμ »
Άρα στη Μεσσηνία για ΠΕ03 θα έχει 12 οργανικά κενά χαχαχαχ....αχ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:29:12 »

Αποσυνδεδεμένος kourakpe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2762 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:37:54 μμ »
Αυτά που όλοι ξέρουν και μας έφτασαν ως εδώ. Ο καθένας για την πάρτη του, για την υποομάδα του και να ...ρίξει το συνάδελφο, όταν μπορεί με τις πλάτες άλλων. Αλλάζει αυτό;;; σε όποια περιοχή και να'σαι.

@kourakpe

αν και τα είπαμε ιδιωτικώς ας τα πούμε και δημόσια. Σε κάποιες περιοχές σέβονται τους κανόνες σε κάποιες άλλες όχι. Δεν μπορώ να ξέρω για όλες τις περιοχές αλλά υποπτεύομαι ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι ανάλογο σε αρκετές. Απλά μίλησα για Μεσσηνία γιατί έζησα καταστάσεις ως καθηγητής. Εννοώ μιλάω πάντα εργασιακά. Οι κάτοικοι της περιοχής δεν μου φταίνε. Παντού εξάλλου υπάρχουν και σωστοί και λάθος (σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια πάντα).

Συμφωνώ γι αυτό πρέπει αυτές που δεν σέβονται να αλλάξουν.

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2763 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:43:50 μμ »
Παιδιά στη Μεσσηνία ΠΕ03 ήρθαν 9!!!! Είμαστε 3 στη διάθεση, το ΠΥΣΔΕ δήλωσε 0 κενά!!!!! Τα συμπεράσματα δικά σας....οι μεταθέσεις έγιναν σε......οργανικά κενά !!!!!
Ήρθε λοιπόν η αμαρτωλή Μεσσηνία να κάνει παρέα στην περυσινή αμαρτωλή Πιερία...Τώρα λοιπόν εσείς οι 3 που είστε στη διάθεση μπορείτε να φοβόσαστε και την υποχρεωτική μετάθεση. Τα συνδικαλιστικά όργανα που είναι;;;

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2764 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:53:00 μμ »
Και οι φιλόλογοι στη Μεσσηνία παρελαύνουν...  Θριαμβεύει η πολιτική του Σαμαρά και στις μεταθέσεις.
Αν δεν βολέψεις την πατρίδα, τι κάνεις; Τι μας περιμένει από τη νέα σχολική χρονιά, ούτε που μπορούμε να το φανταστούμε. Μας φιμώνουν έναν έναν, πρώτα η επιστράτευσή μας, από χτες το βράδυ το κλείσιμο της κρατικής τηλεόρασης, τα καλύτερα δεν ήρθαν ακόμη... Άντε να βλέπουμε και τα σχολειά μας να κλείνουν ένα ένα και να μας πετάνε απέξω.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2765 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:53:47 μμ »
Τοσα περισσοτερα κενα ειχε η μεσσηνια σε σχεση πχ με την αχαια? Η η αχαια ηταν περα βρεχει?

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2766 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:55:32 μμ »
Τοσα περισσοτερα κενα ειχε η μεσσηνια σε σχεση πχ με την αχαια? Η η αχαια ηταν περα βρεχει?
Μα δεν ελήφθησαν υπόψη τα κενά...Απλώς ο Σαμαράς, μετά το μουσείο της Ακρόπολης, άγγιξε με το ραβδάκι του και τις μεταθέσεις εκπαιδευτικών. Εξορθολογισμός φοβερός, έτσι;
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος LITHIUM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2767 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:03:48 μμ »
Συνάδελφοι μπορεί να μου λύσει κάποιος τον γρίφο;
Είμαι τρία χρόνια στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ διότι δεν υπάρχει οργανική και τώρα στις μεταθέσεις έρχονται στο ίδιο ΠΥΣΔΕ δυό συνάδελφοι της ίδιας ειδικότητας χωρίς το ΠΥΣΔΕ να έχει δηλώσει οργανικά κενά.

Αποσυνδεδεμένος kourakpe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2768 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:09:33 μμ »
Αν έχεις λιγότερα μόρια από αυτούς τότε.....

Αποσυνδεδεμένος katerina05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2769 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:09:53 μμ »
γιατί η Α θεσσαλονίκης είχε δέκα οργανικά κενά να υποθέσω αγγλικών κ δεν είχε βρεθεί κανένας υπέραριθμος ή στη διάθεση που να τα ήθελε... ;)
τελικά μόνο για κάποιους νομούς βλέπουν το survey κ για κάποιους άλλους όχι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2013, 11:12:19 μμ από katerina05 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2770 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:13:18 μμ »
Συνάδελφοι μπορεί να μου λύσει κάποιος τον γρίφο;
Είμαι τρία χρόνια στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ διότι δεν υπάρχει οργανική και τώρα στις μεταθέσεις έρχονται στο ίδιο ΠΥΣΔΕ δυό συνάδελφοι της ίδιας ειδικότητας χωρίς το ΠΥΣΔΕ να έχει δηλώσει οργανικά κενά.

Αν ήσουν στη Μεσσηνία αντί για 2 θα σου ερχόντουσαν 20 στις μεταθέσεις ....    :D

Πέρα από την πλάκα κι εγώ αναρωτήθηκα περίπου το ίδιο παρακάτω :

http://www.pde.gr/index.php?topic=28780.msg674863#msg674863

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2771 στις: Ιούνιος 12, 2013, 11:23:51 μμ »
Μπράβο σε όλους τους εμπλεκομένους στις μεταθέσεις. Για μια ακόμη φορά κατάφεραν να διαλύσουν μερικές χιλιάδες οικογένειες, μαζί και τη δική μου...
++++++++
Γι αυτο κ πιστευω οτι πρεπει κατι να κανουμε με την μεσσηνια,να μην το αφησουμε να περασει ετσι,οπως η πιερια,νιωθω τετοια απογοητευση  που δεν μ αφηνει να σκεφτω!!!οποιος εχει καποια ιδεα ή ξερει αν μπορουμε να κανουμε κατι ας μιλησει!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161280
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 384
Σύνολο: 408

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.