*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 285507 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #980 στις: Απρίλιος 03, 2019, 02:00:29 μμ »
Αν στείλει με τους προσωρινούς, μετά από λίγο καιρό θα αποκατασταθεί η σωστή σειρά. Οπότε δεν είναι μεγάλο πρόβλημα. Έγινε και σε άλλους ΑΣΕΠ αυτό.
Για πες μας βρε συνάδελφε, ποιες είναι αυτές οι προκ. ΑΣΕΠ να τις μάθουμε κι εμεις. Γιατί εγώ μόνο την 3Κ ξέρω, για την οποία έχουμε κλείσει 12 μήνες κ οριστικούς δεν έχει βγάλει.

Πρώτη φορά που ψήφισε κ εφάρμοσε προσλήψεις με βάση προσωρινούς ήταν η 3Κ. Εγκύκλιο ειδική είχε βγάλει.






Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:54:47 »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #981 στις: Απρίλιος 03, 2019, 02:33:09 μμ »
Για πες μας βρε συνάδελφε, ποιες είναι αυτές οι προκ. ΑΣΕΠ να τις μάθουμε κι εμεις. Γιατί εγώ μόνο την 3Κ ξέρω, για την οποία έχουμε κλείσει 12 μήνες κ οριστικούς δεν έχει βγάλει.

Πρώτη φορά που ψήφισε κ εφάρμοσε προσλήψεις με βάση προσωρινούς ήταν η 3Κ. Εγκύκλιο ειδική είχε βγάλει.

Ότι πείτε.

https://www.dikaiologitika.gr/images/archive/500/document.pdf

Κεφάλαιο Ε (σελίδα 21)

Ποιός ήταν κυβέρνηση τότε;

ΥΓ. Γιατί το κουράζετε; Πείτε με χαλάει ο νέος τρόπος διορισμού ή πρόσληψης γιατί ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2019, 02:35:48 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #982 στις: Απρίλιος 03, 2019, 02:47:56 μμ »
Ότι πείτε.

https://www.dikaiologitika.gr/images/archive/500/document.pdf

Κεφάλαιο Ε (σελίδα 21)

Ποιός ήταν κυβέρνηση τότε;

ΥΓ. Γιατί το κουράζετε; Πείτε με χαλάει ο νέος τρόπος διορισμού ή πρόσληψης γιατί ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ.
είναι διαφορετικό να το κάνεις αυτο για 100-200 θέσεις και άλλο για 25.000 θέσεις, δεν ειναι διαχειρίσιμη η κατάσταση στη περίπτωσή μας

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #983 στις: Απρίλιος 03, 2019, 02:53:09 μμ »
είναι διαφορετικό να το κάνεις αυτο για 100-200 θέσεις και άλλο για 25.000 θέσεις, δεν ειναι διαχειρίσιμη η κατάσταση στη περίπτωσή μας

Έχετε δει την προκήρυξη και λέει πως θα καλέσει για οτιδήποτε με προσωρινά αποτελέσματα; Άσε που παραπάνω απαντάω σε ένα μήνυμα που ντε και καλά έχει κάνει την 3Κ Ευαγγέλιο. Δείτε λίγο τη νομοθεσία τι λέει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:54:47 »

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #985 στις: Απρίλιος 03, 2019, 02:57:50 μμ »
Κατά τα άλλα, ο αξιόπιστος υπουργός μας, είχε πει για 15 Μαρτίου...έ ρε μαύρισμα που θα πέσει στις εκλογές...μιλάμε κάποιοι ούτε τη ψήφο τους δεν θα βρουν στη κάλπη...

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #986 στις: Απρίλιος 03, 2019, 03:04:24 μμ »
είναι διαφορετικό να το κάνεις αυτο για 100-200 θέσεις και άλλο για 25.000 θέσεις, δεν ειναι διαχειρίσιμη η κατάσταση στη περίπτωσή μας
Εσυ τωρα ενας απλος αναπληρωτης ξερεις τι ειναι διαχειρισιμο και τι οχι....Αφηστε να δουμε αν προλαβει.Κανεις δεν ξερει

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #987 στις: Απρίλιος 03, 2019, 04:15:24 μμ »
Ότι πείτε.

https://www.dikaiologitika.gr/images/archive/500/document.pdf

Κεφάλαιο Ε (σελίδα 21)

Ποιός ήταν κυβέρνηση τότε;

ΥΓ. Γιατί το κουράζετε; Πείτε με χαλάει ο νέος τρόπος διορισμού ή πρόσληψης γιατί ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ.

Το κορίτσι έχει θέμα. "Εμπάθεια" λέγεται αλλά θα της περάσει...

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #988 στις: Απρίλιος 03, 2019, 05:12:55 μμ »
Εσυ τωρα ενας απλος αναπληρωτης ξερεις τι ειναι διαχειρισιμο και τι οχι....Αφηστε να δουμε αν προλαβει.Κανεις δεν ξερει
Ξέρω πόσο έχω περιμένει σε δεκάδες προκηρύξεις ασεπ που έχω λάβει μέρος με σειρά προτεραιότητας για λίγες δεκάδες θέσεις και ξέρω πόσες παρατάσεις παίρνουν οι προκηρύξεις τω λίγων αυτών δεκάδων θέσεων , οπότε ναι ναι ξέρω τι είναι διαχειρισιμο και αν είναι εφικτό από ασεπ μεριά

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #989 στις: Απρίλιος 03, 2019, 05:20:58 μμ »
Ξέρω πόσο έχω περιμένει σε δεκάδες προκηρύξεις ασεπ που έχω λάβει μέρος με σειρά προτεραιότητας για λίγες δεκάδες θέσεις και ξέρω πόσες παρατάσεις παίρνουν οι προκηρύξεις τω λίγων αυτών δεκάδων θέσεων , οπότε ναι ναι ξέρω τι είναι διαχειρισιμο και αν είναι εφικτό από ασεπ μεριά

Θα σου έλεγα να διαβάσεις την διαδικασία που θα γίνει και πόσο θα ασχοληθούν οι υπάλληλοι του ΑΣΕΠ. Αυτό θα σου δείξει αν είναι αυτή η διαδικασία ίδια με τις υπόλοιπες που γίνονται συγκρίσεις εδώ μέσα.

Αναρτώ ξανά αναρτημένο σύνδεσμο

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/284977_4500-monimoi-diorismoi-ekp/kon-pos-kano-aitisi-ston-opsyd
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2019, 05:23:45 μμ από Leviathan »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #990 στις: Απρίλιος 03, 2019, 06:19:38 μμ »
Και μιας και αναφέρθηκε. Ναι φταίνε για τον ένα μήνα που θα έβγαινε η προκήρυξη καθώς και για το 15 Μαρτίου. Εγώ όμως θα κάνω μια χαζή ερώτηση. Αν έβγαινε Μάρτη η προκήρυξη ποιος θα πήγαινε αναπληρωτής σημερα; Με τι κίνητρο, να του αναγνωριστεί η προϋπηρεσία με τον επόμενο διαγωνισμό σε 3+ χρόνια; 650 περίπου άτομα δεν τα λες και λιγα. Ίσως αυτό να εξηγεί και μια πιθανή μετάθεση της προκήρυξης γενικής για αργότερα. Ξαναλέω ίσως.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #991 στις: Απρίλιος 03, 2019, 06:59:47 μμ »


Και μιας και αναφέρθηκε. Ναι φταίνε για τον ένα μήνα που θα έβγαινε η προκήρυξη καθώς και για το 15 Μαρτίου. Εγώ όμως θα κάνω μια χαζή ερώτηση. Αν έβγαινε Μάρτη η προκήρυξη ποιος θα πήγαινε αναπληρωτής σημερα; Με τι κίνητρο, να του αναγνωριστεί η προϋπηρεσία με τον επόμενο διαγωνισμό σε 3+ χρόνια; 650 περίπου άτομα δεν τα λες και λιγα. Ίσως αυτό να εξηγεί και μια πιθανή μετάθεση της προκήρυξης γενικής για αργότερα. Ξαναλέω ίσως.

Όντως χαζή ερώτηση, θα πήγαιναν κανονικά αναπληρωτές. Είναι το τελευταίο πράγμα που τους ενδιαφέρει στο υπουργείο. Ψάξε να βρεις τι λεφτά έχουν πέσει 3 μήνες τώρα σε ξένες γλώσσες και υπολογιστές.....  τι δεν βολεύει;

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #992 στις: Απρίλιος 03, 2019, 07:04:00 μμ »
Ξένη γλώσσα και υπολογιστές μου λες ξέρανε όλοι από πριν πότε θα βγει η προκήρυξη και τρέχανε. Και τα πτυχία των ξένων γλωσσών βγαίνουν στο τσακ μπαμ και με μετάφραση! Και όχι δεν θα πήγαινε ο άλλος για δύο μήνες αναπληρωτής με λεφτά από την τσέπη του (σε αρκετές περιπτώσεις) Τώρα πάει γιατί και ένας μήνας μπορεί να τον φέρει σε καλύτερη θέση. Είναι το μόνο άμεσο που μπορεί να αναγνωριστεί μέχρι την τελευταία μέρα των αιτήσεων στις Δνσεις.

ΥΓ. Α ναι και μια χαρά στο υπουργείο τους νοιάζει να μην υπάρχουν παράπονα για χαμένες ώρες ιδιαίτερα σε περίοδο δημοτικών εκλογών. Τόσο που ζήτησαν από κόσμο να ξαναδηλωσει περιοχές... Και αν τον ένοιαζε τον υπουργό να πάρουν φράγκα τα φροντιστήρια όπως υπονοεις τότε γιατί είπε για 15 Μάρτιου; Για να τους κόψει την πελατεία;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2019, 07:20:10 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #993 στις: Απρίλιος 03, 2019, 08:13:03 μμ »
Ξένη γλώσσα και υπολογιστές μου λες ξέρανε όλοι από πριν πότε θα βγει η προκήρυξη και τρέχανε. Και τα πτυχία των ξένων γλωσσών βγαίνουν στο τσακ μπαμ και με μετάφραση! Και όχι δεν θα πήγαινε ο άλλος για δύο μήνες αναπληρωτής με λεφτά από την τσέπη του (σε αρκετές περιπτώσεις) Τώρα πάει γιατί και ένας μήνας μπορεί να τον φέρει σε καλύτερη θέση. Είναι το μόνο άμεσο που μπορεί να αναγνωριστεί μέχρι την τελευταία μέρα των αιτήσεων στις Δνσεις.

ΥΓ. Α ναι και μια χαρά στο υπουργείο τους νοιάζει να μην υπάρχουν παράπονα για χαμένες ώρες ιδιαίτερα σε περίοδο δημοτικών εκλογών. Τόσο που ζήτησαν από κόσμο να ξαναδηλωσει περιοχές... Και αν τον ένοιαζε τον υπουργό να πάρουν φράγκα τα φροντιστήρια όπως υπονοεις τότε γιατί είπε για 15 Μάρτιου; Για να τους κόψει την πελατεία;

Συνεχίζεις εκτός από χαζές ερωτήσεις να κάνεις και χαζές διαπιστώσεις και υποθέσεις. Που  φυσικά δεν είναι χαζές αν δεχτούμε τη υπόθεση ότι είσαι σε διατεταγμένη υπηρεσία.  Πρώτον ο υπουργός δεν είπε 15 Μαρτίου, είπε για Μάρτιο. Αν θες ο κόσμος να τρέξει δεν ισχύει καμμιά ημερομηνία από όσες λες, θέλουν να τρέξεις.... Τρέχουν ακόμα και όχι δεν τα είχαν από πριν....
Τα λεφτά είναι πολλά Άρη.
Α και δεν τους νοιάζει για το αν θα πάει ο νούμερο 380 ή ο 1250 από τον πίνακα Γ. Κάποιος θα πάει και αν δεν πάει θα πάει κάποιος άλλος κάποτε. Όσο αφορά τις δημοτικές γελάει ο πλανήτης αν τους νοιάζει ότι δεν πήγε εικαστικός στο Αγαθονήσι.
Βέβαια αν υποθέσουμε ότι είσαι σε υπηρεσία έχεις δίκιο γιατί αλλιώς εκτίθεται το αφεντικό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 324
Σύνολο: 331

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.