*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 36586 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #112 στις: Μάρτιος 16, 2022, 05:26:23 μμ »
Μιλάει ο Μπράτης ρε φίλε, που το 2010 συμφώνησε με την Διαμαντοπούλου, οι νεοδιόριστοι να τοποθετούνται υποχρεωτικά για 3 χρόνια στο μέρος του πρώτου διορισμού.


νομιζουν καποιοι τα ξεχναμε..αλλα δυστυχως ο κλαδος στην πλειοψηφια του και χαζος ειναι και χρυσοψαρο...επιτελους ποτε θα ξυπνησει ο κλαδος ;;ποσα πρεπει να παθουν /παθουμε για να αρχισει να λειτουργει το μυαλο;;και μας εγκαλουν και στην ταξη ορισμενοι ...αυτο κι αν ειναι αστειο..οσο για τους μισθους που τωρα δεν βγαινουν οι νεοδιοριστοι που ειναι μακρια τοσα ηταν και στην αρχη της κρισης που μας ειχαν φτασει ως αναπληρωτες να παιρνουμε 700-800 ευρω ..φαντασου οι τοτε μονιμοι/νεοδιοριστοι..αλλα αντι να διεκδικουμε τα αυτονοητα αυξηση μισθων , επιστροφη δωρων κλπ κλπ θελουν μονο μετακινηση  για τον εαυτο τους , παλι δουλευει η παρτη αντι το συλλογικο,ενω ηξεραν που πηγαιναν και καποιοι ενω επιαναν και πιο κοντα  επελεξαν πιο μακρινα μερη για μορια αλλα τελικα μαλλον ειδαν οτι βαρια η καλογηρικη.γιατι η υποχρεωτικη διετια , ειναι διετια για αρχη ποτε δεν ξερεις μετα απο ποσα χρονια τελικα θα καταφερεις να φυγεις  αλλοι πιο τυχεροι νωριτερα κι αλλοι πιο ατυχοι αργοτερα..και γι αυτο δεν θελουν διορισμο φετος γιατι φοβουνται οτι κλεινει οριστικα ο δρομος της επιστροφης.κι αλλοι που δεν θα εβλεπαν ουτε με κιαλια διορσιμο διοριστηκαν και θελουν παλι να βολευτουν..νομιζουν ειναι καθε μερα του Αη -Γιαννιου...αν φωναζαν απο πριν , πριν διοριστουν τοτε θα ελεγα ναι φωναζουν για τον κλαδο , θελουν δικαιοσυνη για ολους , αλλα τωρα οχι αν και νεοδιοριστος δεν θα σταθω διπλα τους...γιατι βαρεθηκα την κουτοπονηρια αν καει το σπιτι μου μαζεψτε μαζι μου υπογραφες να τις στειλω στο υπουργειο μπας και μειωθει ο χρονος υπηρετησης, ενω οταν καιγεται το σπιτι του γειτονα το βουλωνω  γλειφω αιρετους μπας και γινω αρεστος και μου κρατησει κανεναν καλο κενο στο νομό κι ασε τον αλλον μονο του στον πονο του..να πονεσουν ολοι για να μαθουν οτι ή ολοι μαζι ή καθενας μονος .. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2022, 05:40:14 μμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:18:41 »

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #113 στις: Μάρτιος 17, 2022, 10:42:03 πμ »
Θέλετε να αντιμετωπιστούν όλοι δίκαια;

Διορισμοί φέτος στην ειδική και του χρόνου στη γενική.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2950
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #114 στις: Μάρτιος 17, 2022, 11:17:48 πμ »
Γιατί όχι και φέτος στη γενική;

Αποσυνδεδεμένος Mirage2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #115 στις: Μάρτιος 17, 2022, 11:34:32 πμ »
Απάντηση Μπράτη σε σχόλιο νεοδιόριστης που ζητά να γίνουν πρώτα οι μεταθέσεις και μετά οι διορισμοί:

Λίγος σεβασμός σε αυτούς που είναι αδιόριστοι για χρόνια δεν βλάπτει.Όχι μόλις μονιμοποιηθούμε ξεχνάμε ποιο είναι το σημαντικότερο.
Το θέμα της μείωσης της διετίας στην οργανική το έχω αναρτήσει πολλές φορές.Γι αυτό μην εκτρέπετε αλλού τη συζήτηση.Οι διορισμοί πριν τα μνημόνια κάθε χρόνο γινόταν.

Μια χαρα τα λεει ο Μπρατης, ενω γενικοτερα δε συμφωνω με την πολιτικη που ακολουθεί.  Την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο..(ορισμένοι νεοδιοριστοι). Βρε καλη μου βρε χρυση μου, σου ειπε κανεις να δηλωσεις Καρπαθο?χρονια τωρα υπαλληλοι του ευρυτερου δημοσιου τομεα, μενουν διετια στον τοπο διορισμού τους.. και κατι ακόμη, σεβασμός πραγματικά, σε όσους ειναι ψηλα στον πινακα και εχασαν το διορισμό διότι δεν μπορουσαν για οικογενειακους ή οποιους άλλους λόγους, να διοριστουν σε τοποθεσίες εκτός των συμφερόντων τους...Ντροπη καιι μονο.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:18:41 »

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 876
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #116 στις: Μάρτιος 17, 2022, 11:36:30 πμ »
Θέλετε να αντιμετωπιστούν όλοι δίκαια;

Διορισμοί φέτος στην ειδική και του χρόνου στη γενική.

Αυτό μάλλον θα γίνει στο τέλος, για να είστε κι εσείς ευχαριστημένοι με τη μη πραγματοποίηση διορισμών.
Βέβαια αν ήσουν αναπληρωτης/τρια θα είχες άλλη άποψη και θα έλεγες διορισμούς εδώ και τώρα..

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #117 στις: Μάρτιος 17, 2022, 12:00:35 μμ »
Μια χαρα τα λεει ο Μπρατης, ενω γενικοτερα δε συμφωνω με την πολιτικη που ακολουθεί.  Την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο..(ορισμένοι νεοδιοριστοι). Βρε καλη μου βρε χρυση μου, σου ειπε κανεις να δηλωσεις Καρπαθο?χρονια τωρα υπαλληλοι του ευρυτερου δημοσιου τομεα, μενουν διετια στον τοπο διορισμού τους.. και κατι ακόμη, σεβασμός πραγματικά, σε όσους ειναι ψηλα στον πινακα και εχασαν το διορισμό διότι δεν μπορουσαν για οικογενειακους ή οποιους άλλους λόγους, να διοριστουν σε τοποθεσίες εκτός των συμφερόντων τους...Ντροπη καιι μονο.....

Οποίος  είναι ψηλά στον πίνακα θα διοριστεί φέτος από τους πρώτους. Επίσης στην εκπαίδευση εδώ και πολλά χρόνια (οταν στο υπόλοιπο δημόσιο όντως ίσχυε η διετία) ίσχυε 1 έτος ή και καθόλου.  Τελος, σταματήστε πια όλοι με τις ηθικοπλασίες και τα ‘ντροπη’. Εχει καταντήσει το φόρουμ φετος να είναι σκουπιδοτενεκές.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2022, 12:02:12 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #118 στις: Μάρτιος 17, 2022, 12:22:19 μμ »
Μια χαρα τα λεει ο Μπρατης, ενω γενικοτερα δε συμφωνω με την πολιτικη που ακολουθεί.  Την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο..(ορισμένοι νεοδιοριστοι). Βρε καλη μου βρε χρυση μου, σου ειπε κανεις να δηλωσεις Καρπαθο?χρονια τωρα υπαλληλοι του ευρυτερου δημοσιου τομεα, μενουν διετια στον τοπο διορισμού τους.. και κατι ακόμη, σεβασμός πραγματικά, σε όσους ειναι ψηλα στον πινακα και εχασαν το διορισμό διότι δεν μπορουσαν για οικογενειακους ή οποιους άλλους λόγους, να διοριστουν σε τοποθεσίες εκτός των συμφερόντων τους...Ντροπη καιι μονο.....


θα λεγα τωρα κατι για το τι λεει ο Μπρατης....και ας σταματησει κι αυτο αλλοι δεν μπορουσαν για οικογενειακους λογους..αν δεν μπορουσαν υποθεση δικη τους...δηλαδη οσοι πηγαν δεν ειχαν υποχρεωσεις;που το ξερεις ...καθενας κανει επιλογες δεν υπαρχει λυπη κι οικτος για κανεναν κι ουτε χρωσταει κανεις σε κανεναν..αρκετα πια...μπορεις να πας;;πηγαινεις ..δεν μπορεις  καθεσαι και κανεις κατι αλλο...τελος !!δεν υπαρχουν χρωστουμενα για κανεναν..κι αλλοι που πηγαν επελεξαν τη δουλεια αντι της οικογενειας ..λετε να το εκαναν με ευχαριστηση;;και να τους λενε και καποιοι απο πανω δεν εχεις παιδια και υποχρεωσεις τραβα μακρια ή τοποθετησου τελευταιος..αυτος δεν ειναι κριμα δηλαδη;;αρκετα με ψευτοκλαματα και ψευτοδιλληματα.

Αποσυνδεδεμένος Mirage2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #119 στις: Μάρτιος 17, 2022, 12:29:04 μμ »
Οποίος  είναι ψηλά στον πίνακα θα διοριστεί φέτος από τους πρώτους. Επίσης στην εκπαίδευση εδώ και πολλά χρόνια (οταν στο υπόλοιπο δημόσιο όντως ίσχυε η διετία) ίσχυε 1 έτος ή και καθόλου.  Τελος, σταματήστε πια όλοι με τις ηθικοπλασίες και τα ‘ντροπη’. Εχει καταντήσει το φόρουμ φετος να είναι σκουπιδοτενεκές.

 Σεβαστη η άποψή σας, αλλά επιτρέψτε μου να εκφράζομαι έτσι όπως εγώ νομίζω καλύτερα. Να υποθέσω ότι μας χαρακτηρίζεται σκουπίδια¨? και το φορουμ ως σκουπιδοτενεκες? ή χαρακτηρίζετε για τα σκουπίδια της απόψεις μας? τι να πω...ειλικρινά ...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #120 στις: Μάρτιος 17, 2022, 12:59:50 μμ »
Σεβαστη η άποψή σας, αλλά επιτρέψτε μου να εκφράζομαι έτσι όπως εγώ νομίζω καλύτερα. Να υποθέσω ότι μας χαρακτηρίζεται σκουπίδια¨? και το φορουμ ως σκουπιδοτενεκες? ή χαρακτηρίζετε για τα σκουπίδια της απόψεις μας? τι να πω...ειλικρινά ...

Εσάς δε σε χαρακτήρισα καθόλου, δε σας ξέρω κιόλας. Είπα ότι έχω βαρεθεί τις ηθικοπλασίες και τους μεν να λένε στους δε 'ντροπή'. Όχι, δε θα ντραπώ που ζητώ μείωση της οργανικής σε ένα έτος. Ούτε εσύ πρέπει να ντραπείς που ζητάς διορισμούς. Αντίθετα, θα ντρεπόμουν αν ζητούσα να μη διοριστείς εσύ εφόσον εγώ δεν πάρω μετάθεση. Όπως και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να ντρέπεται κάποιος να ζητά να μην πάρω εγώ μετάθεση, για να διοριστεί σε καλύτερη θέση από μένα, ενώ είναι 1000 θέσεις πιο κάτω στον πίνακα. Επειδή όμως αυτά τα δύο γίνονται αρκετά, έχει καταντήσει -κατά τη γνώμη μου- το φόρουμ σκουπιδοτενεκές.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2022, 01:03:19 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #121 στις: Μάρτιος 17, 2022, 01:11:41 μμ »
Στο ewall αναφερει οτι το συστημα μεταθεσεων δευτεροβαθμιας εχει ηδη τρεξει. Καλη επιτυχια σε ολους σας παιδια

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #122 στις: Μάρτιος 17, 2022, 02:09:59 μμ »
Εσάς δε σε χαρακτήρισα καθόλου, δε σας ξέρω κιόλας. Είπα ότι έχω βαρεθεί τις ηθικοπλασίες και τους μεν να λένε στους δε 'ντροπή'. Όχι, δε θα ντραπώ που ζητώ μείωση της οργανικής σε ένα έτος. Ούτε εσύ πρέπει να ντραπείς που ζητάς διορισμούς. Αντίθετα, θα ντρεπόμουν αν ζητούσα να μη διοριστείς εσύ εφόσον εγώ δεν πάρω μετάθεση. Όπως και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να ντρέπεται κάποιος να ζητά να μην πάρω εγώ μετάθεση, για να διοριστεί σε καλύτερη θέση από μένα, ενώ είναι 1000 θέσεις πιο κάτω στον πίνακα. Επειδή όμως αυτά τα δύο γίνονται αρκετά, έχει καταντήσει -κατά τη γνώμη μου- το φόρουμ σκουπιδοτενεκές.

Το τι είναι ηθικό το χαρακτηρίζει ο καθένας βάσει των προσωπικών συμφερόντων του. Το νόμιμο είναι να μην μετατεθούν οι νεοδοριστοι και αν θέλει η κυβέρνηση να κάνει διορισμούς φέτος.

Τα ηθικά είναι για τον καθένα διαφορετικά. Ακόμα και της ειδικής που ζητούν φέτος διορισμούς, δεν τους ζητούσαν πέρυσι, καθώς ήθελαν να καθαρίσει ο πίνακας τους από τους διορισμούς στη γενική, για να διοριστούν αυτοί φέτος στην ειδική.

Αποσυνδεδεμένος Mirage2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #123 στις: Μάρτιος 17, 2022, 02:27:33 μμ »
Εσάς δε σε χαρακτήρισα καθόλου, δε σας ξέρω κιόλας. Είπα ότι έχω βαρεθεί τις ηθικοπλασίες και τους μεν να λένε στους δε 'ντροπή'. Όχι, δε θα ντραπώ που ζητώ μείωση της οργανικής σε ένα έτος. Ούτε εσύ πρέπει να ντραπείς που ζητάς διορισμούς. Αντίθετα, θα ντρεπόμουν αν ζητούσα να μη διοριστείς εσύ εφόσον εγώ δεν πάρω μετάθεση. Όπως και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να ντρέπεται κάποιος να ζητά να μην πάρω εγώ μετάθεση, για να διοριστεί σε καλύτερη θέση από μένα, ενώ είναι 1000 θέσεις πιο κάτω στον πίνακα. Επειδή όμως αυτά τα δύο γίνονται αρκετά, έχει καταντήσει -κατά τη γνώμη μου- το φόρουμ σκουπιδοτενεκές.
... Οπω ςειπες δε με ξέρεις... Αφενως απορώ, γιατί αναφέρεστε σε δεύτερο ενικό... Ενώ δε με γνωρίζετε... Αφετέρου.. Πως ξέρετε ότι μς ενδιαφέρει ο διορισμός; σας ειπε κάνει; ότι είμαι αδιοριστη;... Μη χειρότερα...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #124 στις: Μάρτιος 17, 2022, 02:36:49 μμ »
... Οπω ςειπες δε με ξέρεις... Αφενως απορώ, γιατί αναφέρεστε σε δεύτερο ενικό... Ενώ δε με γνωρίζετε... Αφετέρου.. Πως ξέρετε ότι μς ενδιαφέρει ο διορισμός; σας ειπε κάνει; ότι είμαι αδιοριστη;... Μη χειρότερα...

Η απάντηση στον πρώτη σου απορία είναι ότι έκανα λανθασμένα edit το αρχικό μου ποστ. Αν δε σε ενδιαφέρει ο διορισμός τόσο το καλύτερο για σένα, αλλά γιατί σε ενδιαφέρει τότε το παρόν νήμα;

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #125 στις: Μάρτιος 17, 2022, 02:39:29 μμ »
Αυτό μάλλον θα γίνει στο τέλος, για να είστε κι εσείς ευχαριστημένοι με τη μη πραγματοποίηση διορισμών.
Βέβαια αν ήσουν αναπληρωτης/τρια θα είχες άλλη άποψη και θα έλεγες διορισμούς εδώ και τώρα..
Εννοείται ότι θα χα άλλη άποψη, όπως επίσης και εσύ αν περίμενες να μπεις στους νέους πίνακες. Το ότι κάποιοι αναπληρωτές επιμένουν στη διετία για να μπουν αυτοί φέτος κοντά στον τόπο συμφερόντων τους δεν έχει να κάνει με ευχαρίστηση, αλλά με ατομικό συμφέρον και μόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2022, 03:15:38 μμ από salamaki »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 391
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.