*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 432598 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #112 στις: Ιούνιος 22, 2011, 02:17:58 μμ »
Πολύ κατατοπιστικές οι διευκρινήσεις σου sikat... Ευχαριστούμε πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:37:51 »

Αποσυνδεδεμένος rc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #113 στις: Ιούνιος 22, 2011, 06:13:07 μμ »
Γειά και από μένα!Διαβάζω όλα όσα λέτε και έχω χάσει κάθε ελπίδα ρε παιδιά..... με πτυχίο νηπιαγωγού τον Απρίλη..... μηδενική προϋπηρεσία....καμία πιθανότητα να με πάρουν ε? πφφφφ....... και που θα την βρω ρε παιδιά την προϋπηρεσία αφού στην πόλη που ζω στα ιδιωτικά παίρνουν πρακτικές και "βολεύονται"??? και αυτό το κουτάκι....θα μας εξασφαλίσει περισσότερες πιθανότητες?ας μου πει κάποιος τη γνώμη του...........
Όσο καλή ή κακή κι αν είναι μια κατάσταση, θα αλλάξει. ;)

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #114 στις: Ιούνιος 22, 2011, 06:50:06 μμ »
Γειά και από μένα!Διαβάζω όλα όσα λέτε και έχω χάσει κάθε ελπίδα ρε παιδιά..... με πτυχίο νηπιαγωγού τον Απρίλη..... μηδενική προϋπηρεσία....καμία πιθανότητα να με πάρουν ε? πφφφφ....... και που θα την βρω ρε παιδιά την προϋπηρεσία αφού στην πόλη που ζω στα ιδιωτικά παίρνουν πρακτικές και "βολεύονται"??? και αυτό το κουτάκι....θα μας εξασφαλίσει περισσότερες πιθανότητες?ας μου πει κάποιος τη γνώμη του...........
Η αλήθεια είναι rc πως οι πιθανότητές σου είναι περιορισμένες...Αν ήσουν άλλος κλάδος,ίσως πήγαινες ωρομίσθια.Θα πρέπει να περιμένεις τον επόμενο ασεπ και να γράψεις έναν σχετικά καλό βαθμό για να έχεις πιθανότητες αναπλήρωσης...Το κουτάκι και να το δηλώσεις δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι.Παρόλα αυτά δήλωσέ το....Καλό είναι να στέλνεις βιογραφικά και να προσπαθείς όσο γίνεται να έχεις μια δουλειά,γιατί είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα.Καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι μιας και πήρες πρόσφατα το πτυχίο σου.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #115 στις: Ιούνιος 22, 2011, 08:00:35 μμ »
Περιμένουμε να βγουν οι αιτήσεις αποσπάσεων των μονίμων και μετά γίνονται οι δικές μας αιτήσεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:37:51 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #116 στις: Ιούνιος 22, 2011, 09:15:25 μμ »
Περιμένουμε να βγουν οι αιτήσεις αποσπάσεων των μονίμων και μετά γίνονται οι δικές μας αιτήσεις;

Πολύ πιθανό... άλλωστε τώρα νομίζω οτι τους απασχολούν άλλα θέματα εκεί στο υπουργείο...
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος rc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #117 στις: Ιούνιος 23, 2011, 09:45:25 μμ »
lila  ευχαριστώ για τις πληροφορίες!όσο για τις δικές μας αιτήσεις λογικά θ' αργήσουν αρκετά αφού γίνονται μετά τις αποσπάσεις κάθε χρόνο...έτσι μου είπε και μια φίλη χτες που περιμένει να πάει 2η χρονιά αναπληρώτρια...
Όσο καλή ή κακή κι αν είναι μια κατάσταση, θα αλλάξει. ;)

Αποσυνδεδεμένος winterman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #118 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:29:40 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα. Μίλησα με Βθμια Αχαΐας για τα χαρτιά της απόλυσής μας. Μου είπανε πως η απόφαση απόλυσης είναι και βεβαίωση προϋπηρεσίας και το χαρτί που θα δώσουμε στον ΟΑΕΔ. Έχει κανείς έμπειρος συνάδελφος κάποια άλλη άποψη ή γνωρίζει κάτι διαφορετικό; Επίσης από τον ΟΑΕΔ που βρίσκεται στον τόπο μόνιμης κατοικίας μου είπανε πως η απόλυση μου θα πρέπει να κοινοποιηθεί στον ΟΑΕΔ της Πάτρας. Τό 'χετε ξανακούσει αυτό; Συγγνώμη, αν οι ερωτήσεις μου είναι μάλλον εκτός topic....

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #119 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:37:37 μμ »
lila  ευχαριστώ για τις πληροφορίες!όσο για τις δικές μας αιτήσεις λογικά θ' αργήσουν αρκετά αφού γίνονται μετά τις αποσπάσεις κάθε χρόνο...έτσι μου είπε και μια φίλη χτες που περιμένει να πάει 2η χρονιά αναπληρώτρια...

Όταν λέμε θα αργήσουν αρκετα; Για πότε το πάνε;

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #120 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:54:48 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα. Μίλησα με Βθμια Αχαΐας για τα χαρτιά της απόλυσής μας. Μου είπανε πως η απόφαση απόλυσης είναι και βεβαίωση προϋπηρεσίας και το χαρτί που θα δώσουμε στον ΟΑΕΔ. Έχει κανείς έμπειρος συνάδελφος κάποια άλλη άποψη ή γνωρίζει κάτι διαφορετικό; Επίσης από τον ΟΑΕΔ που βρίσκεται στον τόπο μόνιμης κατοικίας μου είπανε πως η απόλυση μου θα πρέπει να κοινοποιηθεί στον ΟΑΕΔ της Πάτρας. Τό 'χετε ξανακούσει αυτό; Συγγνώμη, αν οι ερωτήσεις μου είναι μάλλον εκτός topic....
Η απόφαση απόλυσης τουλάχιστον απο όσο γνωρίζω απο εμένα ουδεμία σχεση έχει με την βεβαίωση προϋπηρεσίας. Η απόφαση απόλυσης λοιπόν είναι μόνο για να την προσκομίσεις στον ΟΑΕΔ για επίδομα ανεργίας. Οπότε θα πρέπει να σου δώσει η διεύθυνση που ανήκεις Βεβαίωση προυπηρεσίας με τις ώρες αναλυτικά που δίδαξες.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #121 στις: Ιούνιος 23, 2011, 11:09:39 μμ »
9 σελίδες μηνύματα και ακόμα δεν έχει βγει η προκήρυξη!!!
Φανταστείτε τι έχει να γίνει μόλις βγει! ;D ;D ;D
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #122 στις: Ιούνιος 23, 2011, 11:37:25 μμ »
Η Δευτεροβάθμια Αχαΐας μαζί με την απόλυση δίνει και την βεβαίωση προϋπηρεσίας και την ΑΠΔ.Δίνουν δηλαδή μαζί όλα όσα χρειάζεσαι

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #123 στις: Ιούνιος 23, 2011, 11:46:03 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα.
Σήμερα επισκέφτηκα την Δευτεροβάθμια Διεύθυνση στην οποία υπάγεται το σχολείο που δίδασκα την περασμένη χρονιά και μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα
για πιθανές ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων.

Είμαι ωρομίσθιος.Μάλλον ήμουν ωρομίσθιος,γιατί φέτος δεν πρόκειται να συνάψω ξανά την αίτηση δουλικότητας.
Αναπληρωτής,ακόμη και με μειωμένο ωράριο,αλλά όχι αυτή την ιλαροτραγωδία..
Και επειδή στο σχολείο που δίδασκα μοιραζόμασταν 2 ωρομίσθιοι και 2 μόνιμοι τις ώρες που θα μπορούσαν να αντιστοιχούν κάλλιστα σε μια οργανική θέση,ας στείλουν φέτος τα παιδιά τους για ωρομισθία..
Αλλά ξέχασα τα παιδιά τους είναι καβαντζωμένα από την κούνια τους κιόλας..

Α, ναι, και μηδενικές αποδοχές το 2011..
"Υπομονή",λένε οι παλιοί...

Υπομονή για ποιο λόγο;
Για να ντρέπομαι να λέω πόσες ώρες διδάσκω;
Για να βλέπω τις ώρες μου αντί να αυξάνονται να μειώνονται;
Για να βγάζει η εκάστοτε υπουργός κάθε χρονιά χάρη στην ευεργεσία και το φιλότιμό μου;

Α, ναι..Ξέχασα..Για την προϋπηρεσία,που δε μετράει πια το κάνω..Για αυτό..

Μόνο για τα παιδιά βγήκε η χρονιά φέτος,για την προοπτική τους,για τον καλό τους λόγο,γιατί και αυτά έχουν καταλάβει τι θα πει ωρομίσθιος και έχουν πάντα ένα καλό λόγο..
Αλλά επειδή οι λογαριασμοί μου δεν πληρώνονται με καλά λόγια,φέτος δε θα πάρω το 4ωρό μου..Οχι ξανά..



Σίγουρα οι παλιότεροι τα γνωρίζετε τα παραπάνω..
Όσοι όμως πάτε για πρώτη φορά να κάνετε αίτηση,κάντε μια δεύτερη σκέψη,πριν κάνετε "τικ" σε λάθος  κουτάκια...

Υ.Γ.Μακάρι να υπάρχε επιτέλους μια κοινή γραμμή και κανείς να μην έκανε τα χαρτιά του για ωρομίσθιος..Κανένας όμως..
Όφειλες να έχεις ενημερωθεί πριν υποβάλλεις τα χαρτιά σου.Άραγε με πόσους ωρομισθιους και ΑΜΩ έβγαλε τη χρονιά η Διαμαντοπούλου?

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #124 στις: Ιούνιος 23, 2011, 11:59:52 μμ »
δείτε αναλυτικά την περσινή εγκύκλιο:

http://adioristos.wordpress.com/2010/06/28/%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%83-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CF%84%CF%89%CE%BD-2010-2011/

Καλησπέρα, τώρα παίρνω το πτυχίο μου & προσπαθώ να βγάλω άκρη (πράγμα κάπως δύσκολο)!

Αν κατάλαβα καλά, η περσινή εγκύκλιος ανακοινώθηκε 19/5 (ΘΕΜΑ Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για έντα-ξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρ-θρου 9 του ν. 3848/2010 (ΦΕΚ 71/19.5.2010 τ. Α΄), αλλά προθεσμία υποβολής είχε 24/6-2/7 (Προθεσμία υποβολής ορίζεται από 24-06-2010 μέχρι 02-07-2010).

Φέτος, που ακόμη δεν έχει ανακοινωθεί, πότε περίπου εκτιμάτε, σύμφωνα με τις παλιότερες εγκυκλίους, ότι θα είναι η προθεσμία υποβολής;

Αν για κάποιο λόγο χάσω την προθεσμία περιμένω την επόμενη χρονιά για να ξανακάνω τα χαρτιά μου?
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #125 στις: Ιούνιος 24, 2011, 12:02:39 πμ »
Εκτιμώ σε 1 εβδομάδα από τώρα, δηλαδή σχεδόν τέλη Ιουνίου και μετά.
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160628
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 376

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.