*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1795317 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος f_efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3052 στις: Μάρτιος 29, 2012, 04:47:39 μμ »
Καλησπέρα σας . Κοιτούσα σήμερα τις χθεσινές προσλήψεις για δευτεροβάθμια που γίνανε στον κλάδο μας και έχω κάποιες απορίες. Παρατήρησα ότι το τελευταίο άτομο που προσλήφθηκε από πε20 είναι γύρω στις 60 θέσεις μετά από μένα σε σειρά κατάταξης με λιγότερα μόρια.Σημειώνω ότι έχω κοιτάξει το αντίγραφο της αίτησης μου και έχω τσεκάρει τα κουτάκια για αποδοχή θέσης παντού ( Α, Β, κανονικο και μειωμένο ). Μπορεί να εξηγήσει κάποιος τι συμβαίνει;

πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο και ρώτα. Νομίζω αυτό ειναι το τηλ  2103443327, απο οτι κατάλαβα είσαι πε20.(τσέκαρες μήπως σε πήραν στην πρωτοβάθμια στις τελευταίες προσλήψεις;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:08:54 »

Αποσυνδεδεμένος elf1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση- πε20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3053 στις: Μάρτιος 29, 2012, 04:57:10 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ενημέρωση. Είδα τις προσλήψεις που γίνανε στην πρωτοβάθμια και έχουν σταματήσει κάποιες θέσεις πριν από έμενα , οπότε δεν είμαι δεσμευμένη από εκεί. Επίσης να ρωτήσω: άμα τσεκαρείς το κουτάκι το σύστημα δεν σε βγάζει για παντού;

Αποσυνδεδεμένος mop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3054 στις: Μάρτιος 30, 2012, 10:04:19 μμ »
Δημήτρης Μπράτης

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΟΣΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 21 ΦΛΕΒΑΡΗ ΚΑΘΕ ΕΤΟΥΣ(ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΔΗΛ. ΧΡΟΝΟΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΤΩΝ 4 ΜΗΝΩΝ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ Η ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΝ ΔΕ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Μου αρέσει! · · Κοινοποιήστε · 2 ώρες πριν στην περιοχή Athens

Δηλαδή εγώ που προσλήφθηκα μετά τις 21 Φλεβάρη μπορώ να παραιτηθώ χωρίς να έχω επιπτώσεις;Σε ποια εγκύκλιο το λεέι αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3055 στις: Μάρτιος 30, 2012, 10:38:38 μμ »
Δημήτρης Μπράτης

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΟΣΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 21 ΦΛΕΒΑΡΗ ΚΑΘΕ ΕΤΟΥΣ(ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΔΗΛ. ΧΡΟΝΟΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΤΩΝ 4 ΜΗΝΩΝ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ Η ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΝ ΔΕ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Μου αρέσει! · · Κοινοποιήστε · 2 ώρες πριν στην περιοχή Athens

Δηλαδή εγώ που προσλήφθηκα μετά τις 21 Φλεβάρη μπορώ να παραιτηθώ χωρίς να έχω επιπτώσεις;Σε ποια εγκύκλιο το λεέι αυτό;
Eγκύκλιος Αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-2012 (Σελίδα 4)

7. Από τις διατάξεις του άρθρου 59 παρ. 17 του ν. 3966/2011 (ΦΕΚ 118/24.05.2011 τ. Α) ορίζεται ότι:
«α) Εκπαιδευτικοί οι οποίοι προσλαμβάνονται στα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με σχέση εργαςίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου διαγράφονται από τους πίνακες αναπληρωτών για το σχολικό έτος που διανύεται κατά την ανακοίνωση της πρόσληψης και για το επόμενο σχολικό έτος, εφόσον δεν αναλαμβάνουν για οποιονδήποτε λόγο υπηρεσία εντός πέντε ημερών από την ανακοίνωση τησ πρόσληψης τους ή αναλαμβάνουν υπηρεσία και παραιτούνται κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους.
β) Οι διατάξεις του προηγούμενου εδαφίου δεν εφαρμόζονται για τους εκπαιδευτικούς που προσλαμβάνονται για χρονικό διάστημα μικρότερο των τεσσάρων ημερολογιακών μηνών, τους ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς, τους εκπαιδευτικούς που προσλαμβάνονται με πλήρες ή μειωμένο ωράριο για τη λειτουργία των σχολικών μονάδων που λειτουργούν σε Ειδικά Καταστήματα Κράτησης Νέων, τους εκπαιδευτικούς που προσλαμβάνονται κατά τη διάρκεια της εκπλήρωσης των στρατιωτικών τους υποχρεώσεων και αδυνατούν για το λόγο αυτόν να αναλάβουν υπηρεσία, καθώς και για τους εκπαιδευτικούς που υποχρεούνται να παραιτηθούν προκειμένου να εκπληρώσουν τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις.»
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:08:54 »

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3056 στις: Μάρτιος 31, 2012, 02:07:19 μμ »
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος ylem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3057 στις: Απρίλιος 19, 2012, 09:09:20 πμ »
Δηλ. αν κατάλαβα καλά απ'όλη τη συζήτηση μέχρι τώρα ευνοημένοι ΠΕ20 συνάδελφοι ήταν αυτοί που δήλωσαν το κουτάκι ΑΜΩ για όλη την Ελλάδα ή κάνω λάθος;Αυτό συμβαίνει γιατί δίνει το σύστημα προτεραιότητα εκεί;Μήπως και κάποιοι το γνωρίζανε εξ'αρχής αυτό και το δηλώσανε ;Γιατί αν ισχύει αυτό τότε υπάρχει θέμα εδω.
Χριστός Ανέστη.

Αποσυνδεδεμένος ylem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3058 στις: Απρίλιος 19, 2012, 09:22:52 πμ »
Δηλ πως είναι δυνατόν κάποιος που έχει χ μόρια στον πίνακα και είναι ΠΕ20 και δηλώνει συγκεκριμένες περιοχές σε πρώτη προταιρεότητα ΑΜΩ πχ ΣΕΡΕΣ ή ΑΡΓΟΛΙΔΑ και τελικά διορίζεται ο άλλος που είναι 50-60 μόρια πιο κάτω και έχει απλά δηλώσει το κουτάκι ΑΜΩ σε όλη την Ελλάδα.Τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3059 στις: Απρίλιος 19, 2012, 09:38:43 πμ »
Δηλ πως είναι δυνατόν κάποιος που έχει χ μόρια στον πίνακα και είναι ΠΕ20 και δηλώνει συγκεκριμένες περιοχές σε πρώτη προταιρεότητα ΑΜΩ πχ ΣΕΡΕΣ ή ΑΡΓΟΛΙΔΑ και τελικά διορίζεται ο άλλος που είναι 50-60 μόρια πιο κάτω και έχει απλά δηλώσει το κουτάκι ΑΜΩ σε όλη την Ελλάδα.Τι να πω.
Ιδού η απάντηση, ylem.
Όπως θα δεις έγινε λάθος με το σύστημα και τροποποίησαν τις προσλήψεις ορθά..
https://www.minedu.gov.gr/proslhpseis-diorismoi-metatheseis-apospaseis/protobathmia-kai-deyterobathmia/17-04-12-tropopoiisi-apofasis-proslipsis-anapliroton-ekpaideytikon-ton-kladon-pe1201-pe1706-pe1703-pe1810-pe1824-kai-pe20.html
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος ylem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3060 στις: Απρίλιος 19, 2012, 01:29:33 μμ »
Δηλ πως είναι δυνατόν κάποιος που έχει χ μόρια στον πίνακα και είναι ΠΕ20 και δηλώνει συγκεκριμένες περιοχές σε πρώτη προταιρεότητα ΑΜΩ πχ ΣΕΡΕΣ ή ΑΡΓΟΛΙΔΑ και τελικά διορίζεται ο άλλος που είναι 50-60 μόρια πιο κάτω και έχει απλά δηλώσει το κουτάκι ΑΜΩ σε όλη την Ελλάδα.Τι να πω.
Ιδού η απάντηση, ylem.
Όπως θα δεις έγινε λάθος με το σύστημα και τροποποίησαν τις προσλήψεις ορθά..
https://www.minedu.gov.gr/proslhpseis-diorismoi-metatheseis-apospaseis/protobathmia-kai-deyterobathmia/17-04-12-tropopoiisi-apofasis-proslipsis-anapliroton-ekpaideytikon-ton-kladon-pe1201-pe1706-pe1703-pe1810-pe1824-kai-pe20.html
Σ'ευχαριστώ συνάδελφε ,άρα επομένως δεν ισχύει η υπόθεση μου και το μαρκάρισμα ή όχι του κουτιού δεν παίζει ιδιάιτερο ρόλο!

Αποσυνδεδεμένος marianiux

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3061 στις: Απρίλιος 19, 2012, 01:50:26 μμ »
Ισως να μην παίζει και ιδιαίτερο ρόλο η σειρά προτίμησης. Νομίζω ότι κοιτάνε κυρίως που μένεις... Μπορεί όμως και να πέφτω κι έξω

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3062 στις: Απρίλιος 19, 2012, 02:17:34 μμ »
Δηλ πως είναι δυνατόν κάποιος που έχει χ μόρια στον πίνακα και είναι ΠΕ20 και δηλώνει συγκεκριμένες περιοχές σε πρώτη προταιρεότητα ΑΜΩ πχ ΣΕΡΕΣ ή ΑΡΓΟΛΙΔΑ και τελικά διορίζεται ο άλλος που είναι 50-60 μόρια πιο κάτω και έχει απλά δηλώσει το κουτάκι ΑΜΩ σε όλη την Ελλάδα.Τι να πω.
Ιδού η απάντηση, ylem.
Όπως θα δεις έγινε λάθος με το σύστημα και τροποποίησαν τις προσλήψεις ορθά..
https://www.minedu.gov.gr/proslhpseis-diorismoi-metatheseis-apospaseis/protobathmia-kai-deyterobathmia/17-04-12-tropopoiisi-apofasis-proslipsis-anapliroton-ekpaideytikon-ton-kladon-pe1201-pe1706-pe1703-pe1810-pe1824-kai-pe20.html
Σ'ευχαριστώ συνάδελφε ,άρα επομένως δεν ισχύει η υπόθεση μου και το μαρκάρισμα ή όχι του κουτιού δεν παίζει ιδιάιτερο ρόλο!
Ακριβώς, το μαρκάρισμα ή όχι του κουτιού δεν πάιζει κανένα ρόλο ως προς την υπόθεση σου. Έκανε λάθος το σύστημα, το διαπίστωσαν -έστω και μετά απο 1 μήνα- και έγινε η διόρθωση/τροποποίηση στις προσλήψεις!
Επίσης δεν κοιτάζουν σε καμία περίπτωση την περιοχή μόνιμης διαμονής. Οι προσλήψεις γίνονται σύμφωνα με τις περιοχές προτιμησης μας αποκλειστικά και μόνο.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος marthoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3063 στις: Απρίλιος 30, 2012, 01:45:19 μμ »
Σχετικά με την εκκαθάριση πινάκων ΠΕ 19-20 έχουμε κάποιο νέο?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3064 στις: Απρίλιος 30, 2012, 03:10:35 μμ »
Σχετικά με την εκκαθάριση πινάκων ΠΕ 19-20 έχουμε κάποιο νέο?

Μπα δεν ασχολείται κανεις πλέον απ ότι φαινεται!!!

Γιατί ρωτάς τώρα όμως ...αναμένονται νεές προσλήψεις?????
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος marthoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3065 στις: Μάιος 02, 2012, 09:25:42 πμ »
απλα για να ξερουμε ποιοι δεν παρουσιαστηκαν καν στις δ/νσεις και ως αποτελεσμα διαγραφονται και απ τον πινακα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160674
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 375
Σύνολο: 390

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.