*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1787006 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5026 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 05:56:50 μμ »
Μηπως απλα θελουν να ενισχυσουν τον φοβο μας; Δηλαδη, οταν ξερεις οτι δεν  εχεις καθολου ωρες και δεν σε διαθετουν στην Αθμια, φοβασαι να μεινεις χωρις ωραριο στις μερες μας, φοβασαι τις υποχρεωτικες αποσπασεις εντος τις περιφερειακης διευθυνσης, φοβασαι τις υποχρεωτικες μεταθεσεις του χρονου και αρα κανεις αιτηση μεταταξης στην Αθμια... μηπως το κανουν απλα για να βεβαιωθουν οτι θα πιασουν το νουμερο αιτησεων που θελουν;
Παντως κανεις δεν ειναι ασφαλης πλεον. Και οι δασκαλοι εχουν τις ιδιες δυσκολιες με μας, υποχρεωτικες μετακινησεις εντος περιφερειας ακομη κι αν εχουν οργανικη....

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%80%CF%85%CF%83%CF%80%CE%B5-%CF%83%CE%B5-%CF%80%CF%85%CF%83%CF%80%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BD-%CE%B1%CF%84%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%BF%CF%8D-%CE%B3%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%85

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:12:56 »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5027 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 06:15:54 μμ »
e
Μηπως απλα θελουν να ενισχυσουν τον φοβο μας; Δηλαδη, οταν ξερεις οτι δεν  εχεις καθολου ωρες και δεν σε διαθετουν στην Αθμια, φοβασαι να μεινεις χωρις ωραριο στις μερες μας, φοβασαι τις υποχρεωτικες αποσπασεις εντος τις περιφερειακης διευθυνσης, φοβασαι τις υποχρεωτικες μεταθεσεις του χρονου και αρα κανεις αιτηση μεταταξης στην Αθμια... μηπως το κανουν απλα για να βεβαιωθουν οτι θα πιασουν το νουμερο αιτησεων που θελουν;
Παντως κανεις δεν ειναι ασφαλης πλεον. Και οι δασκαλοι εχουν τις ιδιες δυσκολιες με μας, υποχρεωτικες μετακινησεις εντος περιφερειας ακομη κι αν εχουν οργανικη....

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%80%CF%85%CF%83%CF%80%CE%B5-%CF%83%CE%B5-%CF%80%CF%85%CF%83%CF%80%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BD-%CE%B1%CF%84%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%BF%CF%8D-%CE%B3%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%85
Εγω ενα πραγμα ξερω: οτι πηγαινουμε απο το κακο στο χειροτερο και το λεω και ας εχω παρει μεταταξη.Κατι μου λεει οτι και απο εμας θα βρουν πλεοναζοντες και θα μας ''στειλουν'' και δεν πιστευω οτι θα μας δωσουν οργανικες.Ακομη και να μας δωσουν δεν ειναι σιγουρο οτι δεν θα μας ''πειραξουν.'' Το Υπουργειο εχει μεγαλο ταλεντο στο να βρισκει νόμους για να διωξει κοσμο.Συγνωμη που τα γραφω ολα αυτα, μα ειναι η πικρη αληθεια.Εκανα την αιτηση μεταταξης με το πιστολι στον κροταφο και συνεχιζω να νιωθω ανασφαλεια για το μελλον.Αξιζει να ζουμε μεσα σε τοση ανασφαλεια;Πραγματικα προβληματιζομαι!!!!!Και οσο για τις αποσπασεις των ειδικοτητων(ειδικοτητα ειμαι και εγω)καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σας,γιατι το περνουσα για χρονια αυτο το λουκι και ειναι πολυ ψυχοφθορο.Μακαρι να δωθουν αποσπασεις και να βρεθειτε στα σπιτια σας συντομα....αυτη ειναι η ευχη μου!!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος follower

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5028 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 06:57:34 μμ »
Eμένα πάντως το ΠΥΣΔΕ μου σήμερα πραγματοποιεί τις διαθέσεις στην Α΄Βάθμια. Τι να σας πω;;;;
δε πάμε καθόλου καλά...τι να πω...αν κάποιες διευθύνσεις κάνουν άλλα και άλλες άλλα ,τότε όλα αυτά είναι τελείως εκ του πονηρού !και πώς να το ελέγξεις όλο αυτό...

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5029 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 07:11:14 μμ »
Δηλαδη εχει παει εγγραφο στις δευτεροβαθμιες ή /και στις πρωτοβαθμιες για να σταματησουν να κανουν διαθεσεις στις πρωτοβαθμιες; Δεν εχει παει σε ολες;
Υπαρχει καποιος που να δουλευει σε διευθυνση να μας πει;
Τοσο καιρο περιμενουμε να δουμε τι θα γινει... :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:12:56 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5030 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 07:23:53 μμ »
Ο διευθυντής της Π.Ε. με ενημέρωσε ότι στάλθηκε έγγραφο από το υπουργείο, να παγώσουν όλες οι διαθέσεις από την δευτεροβάθμια.Έτσι ενώ το πυσδε με είχε διαθέσει,η διάθεση ακυρώθηκε...ας βγάλουμε τα συμπεράσματά μας!
Σόρυ, αλλά σε ποια Π.Ε. αναφέρεσαι ? Εάν είναι έτσι, ζήτω που καήκαμε! Είμαι με απόσπαση σε ΠΥΣΔΕ, δύσκολη ειδικότητα-ξενόγλωσση, και υποτίθεται έχει ξεκινήσει η διαδικασία για διάθεση στην Π/θμια. Ξέρεις κανείς κάτι περισσότερο ? Θα παγώσει όντως ? Τότε θα βρεθούμε πάρα πολλοί που πλεονάζουμε...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5031 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 07:25:06 μμ »
Δηλαδη εχει παει εγγραφο στις δευτεροβαθμιες ή /και στις πρωτοβαθμιες για να σταματησουν να κανουν διαθεσεις στις πρωτοβαθμιες; Δεν εχει παει σε ολες;
Υπαρχει καποιος που να δουλευει σε διευθυνση να μας πει;
Τοσο καιρο περιμενουμε να δουμε τι θα γινει... :-\
Αν υπάρχει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να έχει σταλεί σε όλες. Δεν μπορεί να υπάρχουν 2 μέτρα και 2 σταθμα.
  

Αποσυνδεδεμένος follower

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5032 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 07:30:21 μμ »
Σόρυ, αλλά σε ποια Π.Ε. αναφέρεσαι ? Εάν είναι έτσι, ζήτω που καήκαμε! Είμαι με απόσπαση σε ΠΥΣΔΕ, δύσκολη ειδικότητα-ξενόγλωσση, και υποτίθεται έχει ξεκινήσει η διαδικασία για διάθεση στην Π/θμια. Ξέρεις κανείς κάτι περισσότερο ? Θα παγώσει όντως ? Τότε θα βρεθούμε πάρα πολλοί που πλεονάζουμε...
Π.Ε. Κστοριάς...τη Παρασκευή μου είπαν από το πυσδε ότι έχω πάει πρωτοβάθμια και σήμερα ο διευθυντής της Π.Ε. μου είπε ότι οι διαθέσεις ακυρώνονται.Τη Παρασκευή οι πλεονάζοντες του πυσδε στο νομό ήταν 40 και τώρα είναι 64 γιατί προστέθηκαν κι αυτοί που δεν διατέθηκαν...

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5033 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 07:33:28 μμ »
Δεν ξέρω αν υπάρχει έγγραφο αλλά ξέρω περιπτώσεις που οι διευθυντές των δημοτικών δεν υπογράφουν αναλήψεις υπηρεσίας ατόμων που έχουν διατεθεί σε συγκεκριμένα σχολεία επειδή περιμένουν το οκέι.
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος Νάντια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5034 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:12:15 μμ »
Π.Ε. Κστοριάς...τη Παρασκευή μου είπαν από το πυσδε ότι έχω πάει πρωτοβάθμια και σήμερα ο διευθυντής της Π.Ε. μου είπε ότι οι διαθέσεις ακυρώνονται.Τη Παρασκευή οι πλεονάζοντες του πυσδε στο νομό ήταν 40 και τώρα είναι 64 γιατί προστέθηκαν κι αυτοί που δεν διατέθηκαν...

Στην ΠΕ Καστοριάς πάγωσαν όπως και σε όλες γιατί ήρθε εντολή από το υπουργείο να τοποθετηθούμε ξανά οι ειδικότητες με πλήρες ωράριο και με βάση τα μόρια του καθενός. Έτσι μειώθηκαν και εδώ οι θέσεις αφού και οι ειδικότητες της πρωτοβάθμιας άρχισαν να πλεονάζουν.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5035 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 09:41:28 μμ »
Πιθανότατα θα τελειώσουν με τις 1700 ενστάσεις πρώτα, μετά θα πάνε σε β' φάση υποχρ.μετατάξεων και κατόπιν σε αποσπάσεις σε ότι περισσέψει...αυτά όλα πρέπει να έχουν τελειώσει το πολύ έως την πρώτη εβδομάδα του Οκτώβρη...(προσωπική εκτίμηση)
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος Giannakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5036 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 12:23:40 πμ »
Λοιπόν θα εξηγήσω γιατί δεν γίνεται τίποτα.
Τα έχει αναλάβει όλα το Γραφείο του Υπουργού και τα παιδιά στο Γραφείο έχουν Βαρέσει Μπιέλα από
την πολύ δουλειά(λογικό είναι), οπότε συμβαίνου τα εξής τινά:
(1)Βγήκαν λίγο να ξελαμπικάρουν για να συνεχίσουν τη Μεταρρύθμιση.
(2)Είδαν ότι τα έχουν κάνει @^$*&^$* και ψάχνουν να τα μπαλώσουν, αλλά είναι λογικό να μην τα
καταφέρνουν. Άσε που είναι και Ξενυχτισμένοι....
(3)Είδαν ότι τα έχουν κάνει @^$*&^$* και σηκώθηκαν καί έφυγαν και πάνε να κρυφτούν για όταν
τους καταλάβουμε.
Καμιά άλλη ιδέα?
Έλεος λιβανίζουν 2 εβδομάδες τις ενστάσεις και εμείς περιμένουμε Αποσπάσεις????? :'(

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5037 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 09:53:34 πμ »
Στην ΠΕ Καστοριάς πάγωσαν όπως και σε όλες γιατί ήρθε εντολή από το υπουργείο να τοποθετηθούμε ξανά οι ειδικότητες με πλήρες ωράριο και με βάση τα μόρια του καθενός. Έτσι μειώθηκαν και εδώ οι θέσεις αφού και οι ειδικότητες της πρωτοβάθμιας άρχισαν να πλεονάζουν.
Αλίμονο! Από την άλλη πάλι, από ό,τι έχω καταλάβει ήδη έχουν τοποθετηθεί οι ειδικότητες και κενό δεν υπάρχει ούτε για δείγμα. Γιατί μας καθυστερούν ? Στη δική μου ΔΙΔΕ (Δ' Αθήνας) και στη δική μου ειδικότητα (ΠΕ05) δεν υπάρχουν πλέον κενά ούτε για τους στη διάθεση ούτε για συμπλήρωση ωραρίου. Εμείς οι αποσπασθέντες έχουμε ζητήσει διάθεση στην Α/θμια και ακόμα περιμένουμε. Στο μεταξύ έχουν τοποθετηθεί στα σχολεία-φιλέτα (σε κοντινές δηλαδή περιοχές) οι μεταταχθέντες κι έχουν ξεκινήσει κανονικά. Τι μπάχαλο είναι αυτό ? Λέτε να μας σουτάρουν ως πλεονάζοντες σε κανένα άλλο νομό ? Ειλικρινά έχω ξανά μεγάλη αγωνία.Ξέρει κανείς τίποτα ? :'( :'( :'(

guestteacher

  • Επισκέπτης

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5039 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 11:48:52 πμ »
...τι φάση;
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160777
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 469
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 459
Σύνολο: 470

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.