*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 951408 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4004 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 01:00:19 πμ »
Καλησπέρα και από εμένα. Παρακολουθώ τις ενδιαφέρουσες τοποθετήσεις σας στο φόρουμ αρκετό καιρό αλλά δεν είχα το χρόνο να συμμετέχω και εγώ.
Μόλις ανέβασα εκκαθαρισμένο πίνακα ΠΕ02.50  μετά Β & Γ Φάση (Α φάση τον πήρα έτοιμο από τον αναρτημένο στο PDE). Μετά από έλεγχο στην τελευταία φάσης γενικής ΠΕ02 (12-10-2012, 379 άτομα) διαπίστωσα ότι δεν προσλήφθηκε κάποιος από την ειδική αγωγή. Δείτε τον και αν υπάρχουν λάθη να τα επισημάνετε!
Σύμφωνα με νεότερα του υπουργείου οι πιστώσεις τελείωσαν για δευτεροβάθμια, αν και τα νούμερα δε βγαίνουν (δε γνωρίζω για πρωτοβάθμια). Αν καταφέρουν να βγάλουν κάποιες πιστώσεις από ΕΣΠΑ αλλά όχι για πολλά άτομα.

Πολλά τα κενά σύμφωνα με γνωστούς που δουλεύουν σε σχολεία και πολλές οι αποσπάσεις  στους φιλολόγους από γενική σε ειδική χωρίς να έχουν προσόντα λόγω εκλογών των αιρετών (εεε... να πάρουν και κανένα ψήφο από τους βολεμένους), οι οποίες συνεχίζονται ακόμη.
Μήπως πρέπει να ξυπνήσουμε. Βολεύονται άτομα χωρίς προσόντα και άλλοι με μεταπτυχιακά κ.α. μένουν απέξω.

Περιμένω τις τοποθετήσεις σας......

Στο χέρι μας είναι να διεκδικήσουμε τα εργασιακά μας δικαιώματα.. Βέβαια εδώ άτομα τα οποία δεν έχουν καμία σχέση με την ειδική αγωγή, έχοντας δουλέψει ως κανονικοί αναπληρωτές σε σχολεία, θυμήθηκαν ξαφνικά την εύκολη λύση και να κάνουν - ούτε καν μεταπτυχιακό (που απαιτεί και αρκετό διάβασμα) σεμινάρια δήθεν ειδικής αγωγής και να διεκδικούν θέση και διορισμό ως καθηγητές Ε.Α. Φταίμε κι εμείς οι υπόλοιποι, οι οποίοι έχουμε κατάρτιση ως ειδικοί παιδαγωγοί και προϋπηρεσία μόνο ως καθηγητές Ε.Α. Φταίει και το Υπουργείο, που δεν κάνει ένα ξεκαθάρισμα, αλλά τους μαζεύει σκούπα όλους, χωρίς ν'αξιολογήσει εκτενώς τα προσόντα και την κατάρτιση όλων μας. Μάθανε τώρα όλοι κάνοντας ένα σεμινάριο 400 ωρών να θέλουν να αποκαλούνται και Ειδικοί Παιδαγωγοί..
Σε τι χώρα ζούμε τέλος πάντων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:36 »

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4005 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 01:42:18 πμ »
Μετά την ανακοίνωση του εκκαθαρισμένου πίνακα ΠΕ 02.50, μετά από όλες τις προσλήψεις που έγιναν
μέχρι σήμερα, διαπίστωσα - μετά από ενδελεχή έλεγχο - ότι η εκκαθάριση δεν ήταν και τόσο σωστή.
Μέχρι και το νούμερο 100 ,συμπεριλαμβάνονται στον πίνακα πέντε (5) άτομα, τα οποία έχουν ήδη προσληφθεί, είτε στις 01-10-2012 ή ως παράλληλη στήριξη στις 11-10-2012
Πώς μπορούμε να το διορθώσουμε αυτό??? Με ένσταση? Εγώ προσωπικά, μέχρι στιγμής, έχω στείλει 2 ενστάσεις σχετικά με τη σειρά κατάταξής μου κι απάντηση δεν έχω πάρει.
Πολύ νοικοκυρεμένη δουλειά κάνουν πάντως!!! Δεν μπορώ να πώ!!!!!!!!!!!
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4006 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 10:56:47 πμ »
Καλημερα!!! Απο ο,τι καταλαβα, αν αναφερεσαι στον πινακα που λεει ο pe02.5 NEW, τον πινακα τον εκανε ο ιδιος ο συναδελφος. Δεν ειναι ο επισημος του υπουργειου.

Αποσυνδεδεμένος pe02.5 NEW

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • pe02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4007 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 11:24:13 πμ »
Μετά την ανακοίνωση του εκκαθαρισμένου πίνακα ΠΕ 02.50, μετά από όλες τις προσλήψεις που έγιναν
μέχρι σήμερα, διαπίστωσα - μετά από ενδελεχή έλεγχο - ότι η εκκαθάριση δεν ήταν και τόσο σωστή.
Μέχρι και το νούμερο 100 ,συμπεριλαμβάνονται στον πίνακα πέντε (5) άτομα, τα οποία έχουν ήδη προσληφθεί, είτε στις 01-10-2012 ή ως παράλληλη στήριξη στις 11-10-2012
Πώς μπορούμε να το διορθώσουμε αυτό??? Με ένσταση? Εγώ προσωπικά, μέχρι στιγμής, έχω στείλει 2 ενστάσεις σχετικά με τη σειρά κατάταξής μου κι απάντηση δεν έχω πάρει.
Πολύ νοικοκυρεμένη δουλειά κάνουν πάντως!!! Δεν μπορώ να πώ!!!!!!!!!!!

Παιδιά τον πίνακα που ήταν εκκαθαρισμένος από πρώτη φάση τον πήρα έτοιμο από το PDE εγώ έκανα τα υπόλοιπα. Ποιος μπορεί να μου πει τους αριθμούς αυτών που έχουν φύγει στη πρώτη φάση να τους βγάλω (γιατί δεν έχω το χρόνο να δω πρώτη φάση). Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:36 »

Αποσυνδεδεμένος dorothea7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4008 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 11:33:19 πμ »
Ο πινακας ειναι λαθος.Εγω δεν συμπεριλαμβανομαι.Επισης μπορει καποιος να μου πει ποσοι φιλολογοι εχουν μεχρι τωρα προσληφθει? Επισης πρεπει να συντονιστουμε και να δουμε τι θα κανουμε οσον αφορα τα δικαιωματα μας.Πρεπει επιτελους να ζητησουμε συναντηση με καποιον απο το υπουργειο.Εκατονταδες θεσεις χανονται απο τη καλυψη της  ενταξης απο τους μονιμους

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4009 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 03:00:20 μμ »
Ο πινακας ειναι λαθος.Εγω δεν συμπεριλαμβανομαι.Επισης μπορει καποιος να μου πει ποσοι φιλολογοι εχουν μεχρι τωρα προσληφθει? Επισης πρεπει να συντονιστουμε και να δουμε τι θα κανουμε οσον αφορα τα δικαιωματα μας.Πρεπει επιτελους να ζητησουμε συναντηση με καποιον απο το υπουργειο.Εκατονταδες θεσεις χανονται απο τη καλυψη της  ενταξης απο τους μονιμους

Μέχρι στιγμής έχουν προσληφθεί: 01/10/2012 : 237 Φιλόλογοι,  11/10/2012 : 48 άτομα (Παράλληλη στήριξη) & 12/10/2012 :
11 άτομα (μέσω ΕΣΠΑ) : Σύνολο:  296 άτομα συνολικά (ούτε καν 300!!!)

Πρέπει να κάνεις ένσταση για τον πίνακα γιατί κι εγώ που είδα το όνομά μου και τα είχα υπολογίσει έπρεπε να είμαι 78 σειρά και είδα στον πίνακα ότι είμαι 83 (έχουν βάλει στον πίνακα 5 άτομα τα οποία έχουν ήδη προσληφθεί!!!!!!!!) Αν είναι δυνατόν!!!!!!
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4010 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 03:03:50 μμ »
Μετά την ανακοίνωση του εκκαθαρισμένου πίνακα ΠΕ 02.50, μετά από όλες τις προσλήψεις που έγιναν
μέχρι σήμερα, διαπίστωσα - μετά από ενδελεχή έλεγχο - ότι η εκκαθάριση δεν ήταν και τόσο σωστή.
Μέχρι και το νούμερο 100 ,συμπεριλαμβάνονται στον πίνακα πέντε (5) άτομα, τα οποία έχουν ήδη προσληφθεί, είτε στις 01-10-2012 ή ως παράλληλη στήριξη στις 11-10-2012
Πώς μπορούμε να το διορθώσουμε αυτό??? Με ένσταση? Εγώ προσωπικά, μέχρι στιγμής, έχω στείλει 2 ενστάσεις σχετικά με τη σειρά κατάταξής μου κι απάντηση δεν έχω πάρει.
Πολύ νοικοκυρεμένη δουλειά κάνουν πάντως!!! Δεν μπορώ να πώ!!!!!!!!!!!

Παιδιά τον πίνακα που ήταν εκκαθαρισμένος από πρώτη φάση τον πήρα έτοιμο από το PDE εγώ έκανα τα υπόλοιπα. Ποιος μπορεί να μου πει τους αριθμούς αυτών που έχουν φύγει στη πρώτη φάση να τους βγάλω (γιατί δεν έχω το χρόνο να δω πρώτη φάση). Ευχαριστώ

Εγώ θα σου πω τα ονόματα όλων που έχουν προσληφθεί και δεν πρέπει να είναι στον πίνακα τώρα..Δεν ξέρω μόνο αν επιτρέπεται να τα γράψω εδώ στο forum ή να τα στείλω σε κπ e-mail...Αν μπορώ να τ'αναφέρω κανένα πρόβλημα...Τα έχω ήδη έτοιμα...
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος pe02.5 NEW

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • pe02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4011 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 03:11:52 μμ »
Μετά την ανακοίνωση του εκκαθαρισμένου πίνακα ΠΕ 02.50, μετά από όλες τις προσλήψεις που έγιναν
μέχρι σήμερα, διαπίστωσα - μετά από ενδελεχή έλεγχο - ότι η εκκαθάριση δεν ήταν και τόσο σωστή.
Μέχρι και το νούμερο 100 ,συμπεριλαμβάνονται στον πίνακα πέντε (5) άτομα, τα οποία έχουν ήδη προσληφθεί, είτε στις 01-10-2012 ή ως παράλληλη στήριξη στις 11-10-2012
Πώς μπορούμε να το διορθώσουμε αυτό??? Με ένσταση? Εγώ προσωπικά, μέχρι στιγμής, έχω στείλει 2 ενστάσεις σχετικά με τη σειρά κατάταξής μου κι απάντηση δεν έχω πάρει.
Πολύ νοικοκυρεμένη δουλειά κάνουν πάντως!!! Δεν μπορώ να πώ!!!!!!!!!!!

Παιδιά τον πίνακα που ήταν εκκαθαρισμένος από πρώτη φάση τον πήρα έτοιμο από το PDE εγώ έκανα τα υπόλοιπα. Ποιος μπορεί να μου πει τους αριθμούς αυτών που έχουν φύγει στη πρώτη φάση να τους βγάλω (γιατί δεν έχω το χρόνο να δω πρώτη φάση). Ευχαριστώ

Εγώ θα σου πω τα ονόματα όλων που έχουν προσληφθεί και δεν πρέπει να είναι στον πίνακα τώρα..Δεν ξέρω μόνο αν επιτρέπεται να τα γράψω εδώ στο forum ή να τα στείλω σε κπ e-mail...Αν μπορώ να τ'αναφέρω κανένα πρόβλημα...Τα έχω ήδη έτοιμα...

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Γράψε μόνο τους αριθμούς του excel (πρόσεχε του excel που έχω αριθμήσει εγώ, όχι του φύλλου εργασίας)  από τον εκκαθαρισμένο πίνακα 12-10-2012. Θα τους βγάλω μετά εγώ.

Αποσυνδεδεμένος pe02.5 NEW

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • pe02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4012 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 03:15:54 μμ »
Ο πινακας ειναι λαθος.Εγω δεν συμπεριλαμβανομαι.Επισης μπορει καποιος να μου πει ποσοι φιλολογοι εχουν μεχρι τωρα προσληφθει? Επισης πρεπει να συντονιστουμε και να δουμε τι θα κανουμε οσον αφορα τα δικαιωματα μας.Πρεπει επιτελους να ζητησουμε συναντηση με καποιον απο το υπουργειο.Εκατονταδες θεσεις χανονται απο τη καλυψη της  ενταξης απο τους μονιμους

Μέχρι στιγμής έχουν προσληφθεί: 01/10/2012 : 237 Φιλόλογοι,  11/10/2012 : 48 άτομα (Παράλληλη στήριξη) & 12/10/2012 :
11 άτομα (μέσω ΕΣΠΑ) : Σύνολο:  296 άτομα συνολικά (ούτε καν 300!!!)

Πρέπει να κάνεις ένσταση για τον πίνακα γιατί κι εγώ που είδα το όνομά μου και τα είχα υπολογίσει έπρεπε να είμαι 78 σειρά και είδα στον πίνακα ότι είμαι 83 (έχουν βάλει στον πίνακα 5 άτομα τα οποία έχουν ήδη προσληφθεί!!!!!!!!) Αν είναι δυνατόν!!!!!!
Παιδιά δεν έχετε καταλάβει μάλλον ότι ο πίνακας είναι ανεπίσημος και φτιαγμένος από τα μέλη του φόρουμ. Υπάρχουν κάποια λάθη από την πρώτη φάση. Είπα όποιος γνωρίζει ποια άτομα πρέπει να φύγουν (περίπου πέντε) να μου στείλει τους αριθμούς του excel....

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4013 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 05:19:56 μμ »

Συνάδελφοι σήμερα ζήτησαν κενά ειδικής από το υπουργείο στην δευτεροβάθμια που ανήκω (υποθέτω και σε όλες τις άλλες). Έχουν προθεσμία μέχρι αύριο. 

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3668
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4014 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 06:00:20 μμ »

Συνάδελφοι σήμερα ζήτησαν κενά ειδικής από το υπουργείο στην δευτεροβάθμια που ανήκω (υποθέτω και σε όλες τις άλλες). Έχουν προθεσμία μέχρι αύριο.

Και πρωτοβάθμιας ζήτησαν.
Σε επικοινωνία με το υπουργείο είπαν ότι ή θα πάορυν άλλα 600 άτομα (α + β /βάθμια) ή δεν θα πάρουν καθόλου....  Ήταν απίστευτα συγκεκριμένοι!!!!!!!!

Και οι ανάγκες πολλές..............
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4015 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 06:19:03 μμ »
Αληθεια;;;; Μακαρι!!!! Καλα αυτο το ή 600 ή τιποτα δεν το πολυκαταλαβα με ποια λογικη το λενε αλλα οκ... θα δειξει το πραγμα. Βεβαια,προσωπικη μου αποψη παντα, θεωρω οτι πιθανο ειναι να μην παρουν ολους μαζι τους 600 π.χ. παλι τμηματικα μας βλεπω για να μειωσουν ισως κι αλλο τη χρονικη διαρκεια των συμβασεων. Δεν ξερω αλλα ας ελπισουμε για τα καλυτερα συντομα, να παψει επιτελους αυτο που τραβανε και τα παιδια που ειτε υποστηριζονται λιγοτερο απο οσο χρειαζονται ειτε καθολου, αλλα και οι ηδη προσληφθεντες συναδελφοι : 3 σχολεια και ολη μερα στους δρομους....

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3668
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4016 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 06:27:03 μμ »
Αληθεια;;;; Μακαρι!!!! Καλα αυτο το ή 600 ή τιποτα δεν το πολυκαταλαβα με ποια λογικη το λενε αλλα οκ... θα δειξει το πραγμα. Βεβαια,προσωπικη μου αποψη παντα, θεωρω οτι πιθανο ειναι να μην παρουν ολους μαζι τους 600 π.χ. παλι τμηματικα μας βλεπω για να μειωσουν ισως κι αλλο τη χρονικη διαρκεια των συμβασεων. Δεν ξερω αλλα ας ελπισουμε για τα καλυτερα συντομα, να παψει επιτελους αυτο που τραβανε και τα παιδια που ειτε υποστηριζονται λιγοτερο απο οσο χρειαζονται ειτε καθολου, αλλα και οι ηδη προσληφθεντες συναδελφοι : 3 σχολεια και ολη μερα στους δρομους....


Για μένα εννοεί ότι ή θα πάρουν άλλους 600 αναπληρωτές (μάλλον όλους μαζί) ή δεν υπάρχει περίπτωση να πάρουν κανέναν.

Εξαρτάται αν θα ανοίξει ΕΣΠΑ (δικά τους λόγια)
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4017 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 06:29:17 μμ »
Αααα!!!!! Οκ το πιασα ;) Ευχαριστω!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160787
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 427
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.