*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 371926 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1232 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 02:48:31 μμ »
Καμια ρε κοριτσια???????????????????????? Αν εξαιρεσεις 3-4 που δειχνουν ενα ενδιαφερον κανεις δεν υπαρχει να αναλαβει κατι να βοηθησει αυτους που εχουν δωσει τοσο αγωνα τοσο καιρο????????????  Τα ονοματα των υπουργων θα αντικαταστησετε και θα συνταξετε ενα κειμενο μικρο και περιεκτικο οτι ζηταμε τον ορισμο ημερομηνιας διορισμου μας εντος 2μηνου αλλιως θα προσφυγουμε στη δικαιοσυνη με απαιτηση και την αναδρομικη  αποζημιωση μας
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:51:45 »

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1233 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 10:54:28 πμ »
Κποια απο αυτες που ειδοποιησαμε ειναι απο Αθηνα????
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος maro2804

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1234 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 10:58:33 πμ »
Εχει σταλεί Mail με κύριο αίτημα μας τη συνάντηση με τον υπουργό κ υπήρξε αρχικά ανταπόκριση .περιμενουμε τη συνεχεια να απαντήσουν και απο τη Γραμματεια .Εγω ειμαι απο Αθήνα και ευχαρίστως θα παω για λογαριασμό των υπολοίπων.Αν καποια ειναι απο Αθήνα επισης ας μας γράψει.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1235 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 04:44:03 μμ »
και που εστειλες μειλ Μαρια μου συγκινηθηκαν εδω μεσα....!!!!!! Τι να πω ρε κοριτσια..............δεν εχω λογια!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:51:45 »

Αποσυνδεδεμένος maro2804

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1236 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 05:49:43 μμ »
Ντρέπονται να βάλουν το όνομα τους;Με ονοματεπώνυμο το εστειλα.Δεν τους έβρισα.Αλλα ζήτησα για λογαριασμό όσων δε θελουν να φαίνονται το αυτονόητο .ετσι ειναι.Τα θελουμε ολα αλλα ρίχνουμε τους αλλους μπροστα.Δεν πειραζει

Αποσυνδεδεμένος nadi87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1237 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 06:37:04 μμ »
Κορίτσια αυτο που λέτε δεν ισχύει για όλους μας εδω μέσα. Εγω για παράδειγμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα να βοηθήσω σε οτι χρειαστεί (αν και είμαι απο επαρχεία και δεν ανεβαίνω σχεδον ποτέ Αθήνα)ούτε φυσικά να γραφτεί το όνομα μου σε οποιοδήποτε έγγραφο στείλουμε σε υπουργείο και λοιπούς φορείς. Το πρόβλημα νομίζω οτι εντοπίζεται στο οτι δεν συγχρονιζόμαστε όλες μαζί στο να αποφασίσουμε απο κοινού τις κινήσεις μας.
Για όλα δεν φταίξαμε μονάχα εμείς,
τρέξαμε, οι δόλιοι, ολοζωής,
μα ήταν η δάδα μας σβησμένη...

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1238 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 07:53:15 μμ »
Κορίτσια αυτο που λέτε δεν ισχύει για όλους μας εδω μέσα. Εγω για παράδειγμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα να βοηθήσω σε οτι χρειαστεί (αν και είμαι απο επαρχεία και δεν ανεβαίνω σχεδον ποτέ Αθήνα)ούτε φυσικά να γραφτεί το όνομα μου σε οποιοδήποτε έγγραφο στείλουμε σε υπουργείο και λοιπούς φορείς. Το πρόβλημα νομίζω οτι εντοπίζεται στο οτι δεν συγχρονιζόμαστε όλες μαζί στο να αποφασίσουμε απο κοινού τις κινήσεις μας.
Βρε κουκλα μου τοτε γιατι μιλαω μονη μου τοσες μερες στο φορουμ? Ζητησα βοηθεια για υπομνημα? Ζητησα βοηθεια  να σταλουν  μαζικα μν διαμαρτυριας στο υπουργειο? Ρωτησα ποια θελει να βαλει το ονομα της στο εγγραφο που τελικα η ιδια συνεταξα?? Ρωτησα τι προτεινετε για την προσφυγη στη δικαιοσυνη? Μ απαντησε καποιος? Μονη μου μιλαω με τους παντες της εκπαιδευσης,γραφω υπομνηματα και διαπληκτιζομαι με αιρετους και προεδρους!!!!!  2,5 χρονια προσπαθω και θελω εμπρακτη συμπαρασταση....!!!!!! Για το καλο μας ειναι η προσπαθεια!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος nadi87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1239 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 08:23:46 μμ »
 Libra το γνωρίζω πολύ καλα πως εσυ και η Vasoula έχετε πρωταγωνιστικό ρόλο σε αυτή την υπόθεση και έχετε προσπαθήσει περισσότερο απο όλες μας για να αναδειχτεί αυτό το θέμα. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως αυτό το θέμα δεν μας καιει όλες μας και δεν θέλουμε να τελειώνει όσο το δυνατόν συντομότερα. Για το υπόμνημα είχε αναφερθεί πως θα το αναλάβουν τα κορίτσια που το έκαναν και την προηγούμενη φορα και επειδή είναι πιο εμπειρες και καλύτερα ενημερωμένες( και στο παρελθόν θεωρώ πως το έκαναν με επιτυχία) το αφησα πάνω τους. Το νεο υπόμνημα δεν το είδα εδώ δημοσιευμένο ούτε θα είχα  πρόβλημα εννοείται να αναφερθεί το όνομα μου αφου σαφώς με αφορά άμεσα και είμαστε τόσες λίγες που αλίμονο μας να μην το προσυπογράψουμε κιόλας! Όσο για δικηγόρο έχω αναφέρει αρκετές φορές πως αν αποφασιστεί ομαδική προσφυγή θα συμμετέχω και εγω φυσικά! Τωρα δεν μπορώ να ξερώ γιατί δεν μπορούμε να συγχρονιστούμε και να οργανωθούμε καλυτερα αν και είμαστε 34 άτομα μόνο..ίσως τα υπόλοιπα κορίτσια περιμένουν να δουν τις προθέσεις του υπουργείου για μόνιμους διορισμούς  με το νέο έτος και τότε να αφυπνιστούν περισσότερο..
Για όλα δεν φταίξαμε μονάχα εμείς,
τρέξαμε, οι δόλιοι, ολοζωής,
μα ήταν η δάδα μας σβησμένη...

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1240 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 08:49:33 μμ »
Libra το γνωρίζω πολύ καλα πως εσυ και η Vasoula έχετε πρωταγωνιστικό ρόλο σε αυτή την υπόθεση και έχετε προσπαθήσει περισσότερο απο όλες μας για να αναδειχτεί αυτό το θέμα. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως αυτό το θέμα δεν μας καιει όλες μας και δεν θέλουμε να τελειώνει όσο το δυνατόν συντομότερα. Για το υπόμνημα είχε αναφερθεί πως θα το αναλάβουν τα κορίτσια που το έκαναν και την προηγούμενη φορα και επειδή είναι πιο εμπειρες και καλύτερα ενημερωμένες( και στο παρελθόν θεωρώ πως το έκαναν με επιτυχία) το αφησα πάνω τους. Το νεο υπόμνημα δεν το είδα εδώ δημοσιευμένο ούτε θα είχα  πρόβλημα εννοείται να αναφερθεί το όνομα μου αφου σαφώς με αφορά άμεσα και είμαστε τόσες λίγες που αλίμονο μας να μην το προσυπογράψουμε κιόλας! Όσο για δικηγόρο έχω αναφέρει αρκετές φορές πως αν αποφασιστεί ομαδική προσφυγή θα συμμετέχω και εγω φυσικά! Τωρα δεν μπορώ να ξερώ γιατί δεν μπορούμε να συγχρονιστούμε και να οργανωθούμε καλυτερα αν και είμαστε 34 άτομα μόνο..ίσως τα υπόλοιπα κορίτσια περιμένουν να δουν τις προθέσεις του υπουργείου για μόνιμους διορισμούς  με το νέο έτος και τότε να αφυπνιστούν περισσότερο..
Nadi  μου ζητησα εδω και μερες βοηθεια, να γραψει καποια ενα υπομνημα για να μη το αναλαβω παλι εγω,στο κατω κατω δεν εχω οριστει προεδρος σας να σας εκπροσωπω με τα λεγομενα μου και δεν εδειξε καμια ενδιαφερον ΟΤΑΝ ομως θελανε πληροφοριες για το θεμα και για την επιακαιροποιηση γραφανε στο φορουμ. Μετα ρωτησαμε αν καποια ειναι απο Αθηνα να συνεισφερει στη συναντηση με τον υπουργο αν χρειαστει και παλι καμι δεν εμφανιστηκε στο φορουμ. Εγω σημερα εφαγα αλλες 3 ωρες απ τη ζωη μου για να γραψω ενα νεο υπομνημα και γραφοντας απο κατω τα ονοματα των κοριτσιων που ηταν επιλαχουσες και εγιναν διοριστεες χαρη στις προσπαθειες μηνων στεναχωρηθηκα σκεπτομενη οτι δε θελουν να συμβαλλουν σε οτιδηποτε. Ειπες για προσφυγη,σου απαντησα σε μν αμεσως κ ρωτησα τι προτεινετε,ακουσες κατι? Τι να κανω? Να μην αγανακτησω? Δεν εχω δικιο....υπαρχουν καποιες κοπελες οπως η Μαρια που ζηησε συναντηση με το υπουργειο που δειχνουν ενδιαφερον ΑΛΛΑ μονο ΟΛΕΣ μαζι θα κανουμε κατι!!!!!!!! αν στειλουμε 23 μν τη μερα στο υπουργειο ειναι καλυτερα απο το να βλεπουν συνεχεια το ονομα μου και αλλων 2....
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος nadi87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1241 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 09:03:55 μμ »
Δικαιολογημένα έχεις αγανακτήσει γιατι τα τελευταια 2 χρόνια οι προσπάθειες μας έχουν βαλτώσει και βαδίζουμε στο αβέβαιο.Μην χάνεις όμως την ελπίδα και την πίστη σου. Εχεις δίκιο στο οτι τα περισσότερα κορίτσια έχουν καιρό να δώσουν το παρόν και εύχομα αυτό να αλλάξει σύντομα για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε και να πράξουμε όλες μαζί τα δέοντα!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2015, 02:34:58 μμ από nadi87 »
Για όλα δεν φταίξαμε μονάχα εμείς,
τρέξαμε, οι δόλιοι, ολοζωής,
μα ήταν η δάδα μας σβησμένη...

Αποσυνδεδεμένος anna.b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1242 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 01:19:02 μμ »
Καλημέρα, εμένα η γνώμη μου είναι και την έχω ξαναπεί, να απευθυνθούμε σε ένα δικηγόρο όσες θέλουμε τελοςπάντων και να μας αναλάβει, δεν είναι σωστό να επωμίζονται κάποιοι τα βάρη μιας ολόκληρης ομάδας και δικαίως να νευριάζουν και κάποιοι, για παράδειγμα εγώ, δεν μένουν Αθήνα, πραγματικά δεν έχουν χρόνο ή δεν έχουν την εξοικείωση να γράφουν υπομνήματα και στην τελική προσωπικά πιστεύω είναι ο μόνος τρόπος να μας πάρουν στα σοβαρά. Αν θέλετε, ας γίνει ένα πρώτο βήμα να συναντηθούμε ή να επικοινωνήσουμε με ένα τρόπο τελοςπάντων και να πάρουμε αποφάσεις. Τώρα αν έπρεπε να γράψω κάπου αν συμφωνώ να μπει το όνομα μου στο υπόμνημα, ζητώ συγνώμη δεν το κατάλαβα. Εννοείται ότι συμφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1243 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 06:41:51 μμ »
Εχω γραψει το υπομνημα και απο βδομαδα αφου γινει η δ φαση αναπληρωτων θα το κοινοποιησουμε παντου, Εχουμε ζητησει και συναντηση....Η maro28 ειπε πως στην αναγκη αν μας δεχτουν,θα παει και μονη της αν και αυτο ΔΕ μας  συμφερει θα επρεπε να μαστε 2-3 τουλαχιστον. ΑΝ δεν γινει τπτ με αυτα μεχρι τα Χριστουγεννα λεω να βαλουμε δικηγορο οπωσδηποτε!

Επισης συχνα πρεπει να τηλεφωνειτε ή να στελνετε μειλ στο τμημα διορισμων .....σε εμενα απαντησαν κιολας οπως και στη Μαρω για την συναντηση....... ολες οι λοιπες προτασεις δεκτες γιατι εχω σαστισει :/
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος maro2804

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1244 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 08:49:06 μμ »
Θα ασκήσουμε πίεση οσο κι οπως μπορουμε.Και φυσικα εννοειται οτι μεμονωμένες κινήσεις δε θα εχουν βαρύτητα γιαυτο πρεπει ολες μαζι να προσπαθήσουμε .μακαρι να εχουμε καποια ενημερωση συντομα.εγω απο δευτερα θα ξανακάνω κίνηση να δω τι γινεται

Αποσυνδεδεμένος nadi87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #1245 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 01:43:23 μμ »
http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/67715b2c-ec81-4f0c-ad6a-476a34d732bd/9391140.pdf

http://xenesglosses.eu/2015/11/posoi-daskaloi-kai-nipiagogoi-dioristikan-meso-tou-asep-2008/

Το δικαίωμα διορισμού μας αναγνωρίζεται για ακόμη μια φορά και είναι θεμελιωμένο και νομικά κατοχυρωμένο..το πότε επιτέλους θα μας διορίσουν εχουν ξεχάσει να αναφέρουν...εδω και κάποια χρόνια!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2015, 01:49:28 μμ από nadi87 »
Για όλα δεν φταίξαμε μονάχα εμείς,
τρέξαμε, οι δόλιοι, ολοζωής,
μα ήταν η δάδα μας σβησμένη...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 321
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.