*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997184 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Όντως δηλώνουμε 8 ώρες την ημέρα. Αυτό μου είπαν από πάνω, αυτό έκανα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εμένα μου είπανε πως πρέπει να μετρήσω τις ώρες του σεμιναρίου από το πρόγραμμα που είχε κανονίσει ο φορέας που το διοργάνωσε και αν με καλέσουν τότε να τους το δείξω.Δεν είναι σίγουρο πως όλες οι ημερίδες είναι 8 ωρών -μπορεί να είναι και περισσότερες ώρες.Το βρίσκω πιο λογικό αυτό

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δεν εχω κρατησει βρε παιδια το αναλυτικο προγραμμα μονο τις βεβαιωσεις των σεμιναριων... το κακο ειναι οτι δεν θυμαμαι τι δηλωσα περυσι! ωρες δεν δηλωναμε παλι?

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
αν προερχεται η βεβαιωση απο σεμιναρια στα σδε, μου ειπαν τα εξης: με υπευθυνη δηλωση να γραψουμε ποσες παραπανω απο το 8ωρο ηταν οι ωρες και εκεινοι(επειδη ειναι απο τον ιδιο φορεα θα το ψαξουν). αν ειναι απο αλλου: ή θα προσμετρηθουν οι ωρες με 8ωρο ή θα χρειαστει το προγραμμα του σεμιναριου
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2010, 06:22:27 μμ από mariliane »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
αλλη ερωτηση προυπηρεσια απο ΙΕΚ, ΚΕΕ, ΤΕΕ (ΟΑΕΔ), ΚΕΤΕΚ που μπαινει, αν μετρουν ολα?
επισης πιστοποιηση Η/Υ δεν εχω αλλα εχω παρακολουθησει και εχω ολοκληρωσει στο μεταπτυχιακο ΕΑΠ που κανω Η χρηση της Τεχνολογιας στην ξενη γλωσσα. Λετε να μπορει  να μου χορηγησει το ΕΑΠ καμμμια βεβαιωση για γνωση ?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2010, 02:28:59 μμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος wildness

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Κάποιος ή κάποια που δούλεψε σε ΚΕΕ ή ΗΡΩΝ: ποιο είναι καλύτερο ή τελοσπάντων αν δεν το θέτω καλά που είναι καλύτερα να δουλέψει κανείς; Το ρωτάω επειδή μόνο σε ένα έχουμε δικαίωμα να κάνουμε αίτηση.

Συνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Στην αίτηση για εκπαιδευτής στο Οδυσσέας, αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία δεν θα έπρεπε να βγάζει στο τέλος της:
1.υποβλήθηκε από τον/την... και
2.ημερομηνία υποβολής...
Ρωτάω γιατί στην αντίστοιχη αίτηση για ΣΔΕ βγάζει αυτά τα δύο στοιχεία. Μήπως κάνω κάτι λάθος ή συμβαίνει σε όλους;

Επίσης στην αίτηση για ΣΔΕ βγάζει και στο πάνω μέρος της σελίδας: ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. Κάτι που δεν αναφέρεται στην αντίστοιχη αίτηση για το Οδυσσέας.
Ισχύουν και σε άλλους αυτά ή μόνο σε μένα;

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Να  ρωτήσω κάτι : μήπως ξέρει κανείς πως υπολογίζονται οι ώρες  της επιμόρφωσης  σε σεμινάριο ή σε συνέδριο ; Μετρούνται τα δεκάλεπτα ανάμεσα σε δύο διαδοχικές ομιλίες  ; Το διάλειμμα για καφε ανάμεσα στις ομιλίες ;Και αν ύπαρχει και πρωίνη και απογευματινή συνεδρία την ίδια μέρα υπολογίζεται το διάλειμμα για φαγητό;  Έχω βεβαίωση για ένα σύνεδριο στην ειδικότητα μου που αναγράφει μόνο ημέρες και όχι ώρες και μου ειπαν απο το ΙΔΕΚΕ οτι κάνει αρκεί να υπολογίσω τις ώρες και να επισυναψω το πρόγραμμα.

αν προερχεται η βεβαιωση απο σεμιναρια στα σδε, μου ειπαν τα εξης: με υπευθυνη δηλωση να γραψουμε ποσες παραπανω απο το 8ωρο ηταν οι ωρες και εκεινοι(επειδη ειναι απο τον ιδιο φορεα θα το ψαξουν. αν ειναι απο αλλου: ή θα προσμετρηθουν οι ωρες με 8ωρο ή θα χρειαστει το προγραμμα του σεμιναριου

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σχετικά με την πιστοποίηση Η/Υ το ΑΣΕΠ δέχεται ως πιστοποίηση σε Η/Υ βεβαίωση απο πανεπιστημιο αρκεί να αναγράφει οτι ο κάτοχος της έχει παρακολουθήσει τουλάχιστον 4 μαθήματα χρήσης υπολογιστών .Δες στα παρτήματα μια οποιασδηποτε προκύρηξης του ασεπ ( εκτός εκπαιδευτικών)
 

αλλη ερωτηση προυπηρεσια απο ΙΕΚ, ΚΕΕ, ΤΕΕ (ΟΑΕΔ), ΚΕΤΕΚ που μπαινει, αν μετρουν ολα?
επισης πιστοποιηση Η/Υ δεν εχω αλλα εχω παρακολουθησει και εχω ολοκληρωσει στο μεταπτυχιακο ΕΑΠ που κανω Η χρηση της Τεχνολογιας στην ξενη γλωσσα. Λετε να μπορει  να μου χορηγησει το ΕΑΠ καμμμια βεβαιωση για γνωση ?

Αποσυνδεδεμένος kostas7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν πέφτεις, δεν προσπαθείς αρκετά.
    • Προφίλ
Παραλληλα με την αιτηση για τα ΚΕΕ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ κλπ στελνουμε και τα διακιολογητικα ταυτοχρονα η θα γινει οπως στα ΣΔΕ οπου μονο αν καποιος ειναι σε επιλεξιμη θεση θα στειλει τα διακιολογητικα του?
Να κάνεις αυτά που νομίζεις πως είναι σωστά, έστω κι αν κάνοντας αυτά πρόκειται να σε κακολογήσουν. Γιατί ο όχλος είναι κακός κριτής κάθε καλού πράγματος.
Πυθαγόρας, 580-490 π.Χ.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σχετικά με την πιστοποίηση Η/Υ το ΑΣΕΠ δέχεται ως πιστοποίηση σε Η/Υ βεβαίωση απο πανεπιστημιο αρκεί να αναγράφει οτι ο κάτοχος της έχει παρακολουθήσει τουλάχιστον 4 μαθήματα χρήσης υπολογιστών .Δες στα παρτήματα μια οποιασδηποτε προκύρηξης του ασεπ ( εκτός εκπαιδευτικών)
 

αλλη ερωτηση προυπηρεσια απο ΙΕΚ, ΚΕΕ, ΤΕΕ (ΟΑΕΔ), ΚΕΤΕΚ που μπαινει, αν μετρουν ολα?
επισης πιστοποιηση Η/Υ δεν εχω αλλα εχω παρακολουθησει και εχω ολοκληρωσει στο μεταπτυχιακο ΕΑΠ που κανω Η χρηση της Τεχνολογιας στην ξενη γλωσσα. Λετε να μπορει  να μου χορηγησει το ΕΑΠ καμμμια βεβαιωση για γνωση ?
οκ ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 προυπηρεσια απο ΙΕΚ, ΚΕΕ, ΤΕΕ (ΟΑΕΔ), ΚΕΤΕΚ που μπαινει, αν μετρουν ολα? και σε ποια κατηγορια μπαινει η προυπηρεσια? τυπικη εκπαιδευση? δια βιου? καμμια απαντηση σχετικα με αυτο?

Αποσυνδεδεμένος wildness

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Είμαι πληροφορηκάρια και δεν έχω ξαναασχοληθεί με εκπαδευση ενηλίκων..
Που είναι καλά να κάνει κανείς τα χαρτιά στο ΚΕΕ ή ΗΡΩΝ; Μιας και σε ένα μόνο μπορούμε να κάνουμε..

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Είμαι πληροφορηκάρια και δεν έχω ξαναασχοληθεί με εκπαδευση ενηλίκων..
Που είναι καλά να κάνει κανείς τα χαρτιά στο ΚΕΕ ή ΗΡΩΝ; Μιας και σε ένα μόνο μπορούμε να κάνουμε..

KEE

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 392

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.