*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 859517 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #742 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:43:57 μμ »
   Να ευχαριστήσω όσους είναι ψηλά στον πίνακα γιατί μου δώσανε δουλειά επειδή δεν βάλανε το κουτάκι και δεν πήγανε στα δυσπρόσιτα. Εγώ πάντως στις πρώτες προσλήψεις στην δευτεροβάθμια πέρυσι δεν είδα να πηγαίνουν στα Δωδεκάνησα και στις Κυκλάδες κάτω από το 200 αλλά μέχρι το 100.
Ρε, θα με τρελανεις εσυ σημερα!!!  ;D Βγαζει νοημα αυτο που λες "Εγώ πάντως στις πρώτες προσλήψεις στην δευτεροβάθμια πέρυσι δεν είδα να πηγαίνουν στα Δωδεκάνησα και στις Κυκλάδες κάτω από το 200 αλλά μέχρι το 100." Νομιζω δεν το διατυπωσες σωστα!!!

(Καμια σχεση, παντως! Εγω πολυ ψηλα και εχω παει και Κυκλαδες και Δωδεκανησα Δ΄. Έλεος με τις γενικευσεις)
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:25:23 »

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #743 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:45:49 μμ »


  Φαντάζομαι ότι δεν είμαι ο μόνος που θέλω να ανοίξουν. Και αν είμαι ο μόνος περίμενα να μου συμπαρασταθείς. Και δεν εκπροσωπώ αυτούς που θέλουν να ανοίξουν.

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #744 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:46:10 μμ »
   Να ευχαριστήσω όσους είναι ψηλά στον πίνακα γιατί μου δώσανε δουλειά επειδή δεν βάλανε το κουτάκι και δεν πήγανε στα δυσπρόσιτα. Εγώ πάντως στις πρώτες προσλήψεις στην δευτεροβάθμια πέρυσι δεν είδα να πηγαίνουν στα Δωδεκάνησα και στις Κυκλάδες κάτω από το 200 αλλά μέχρι το 100.
Δεν έχεις δίκιο σε αυτό που λες...

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #745 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:46:21 μμ »
Όσοι, δεν βάζανε το κουτάκι, ήξεραν οτι τα μόρια θα μετράνε στον ΑΣΕΠ όποτε είτε είχαν πιάσει το ταβάνι,  τα  16,8 μόρια,  είτε δεν  τους ενδιέφερε ο διορισμός ή  προεξοφλούσαν ότι δεν θα γίνει ποτέ ΑΣΕΠ και με μια παρατεταμένη μεταβατική έλπιζαν οτι θα διοριζόντουσαν αφού βρίσκονται στην κορυφή κλειδωμένων πινάκων. Αλλά ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΟΜΟΣ δεν αναφέρει ότι δεν θα γινόταν ποτέ ΑΣΕΠ και ήξεραν ότι μετα απο ΑΣΕΠ κάποιοι συνάδελφοί θα τους ξεπερνούσαν στην προϋπηρεσία που εργάστηκαν στο ενδιάμεσο διάστημα. Επομένως, δεν υπάρχει καμια δικαιολογία στην μη προσμέτρηση της προϋπηρεσίας των συναδέλφων που εργάστηκαν απο το το 2010 μέχρι σήμερα.

Συμφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:25:23 »

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #746 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:47:18 μμ »
Ρε, θα με τρελανεις εσυ σημερα!!!  ;D Βγαζει νοημα αυτο που λες "Εγώ πάντως στις πρώτες προσλήψεις στην δευτεροβάθμια πέρυσι δεν είδα να πηγαίνουν στα Δωδεκάνησα και στις Κυκλάδες κάτω από το 200 αλλά μέχρι το 100." Νομιζω δεν το διατυπωσες σωστα!!!

(Καμια σχεση, παντως! Εγω πολυ ψηλα και εχω παει και Κυκλαδες και Δωδεκανησα Δ΄. Έλεος με τις γενικευσεις)

  Δε σου μίλησα με "ρε".

Αποσυνδεδεμένος kukuruku1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #747 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:48:57 μμ »
"Αφού ΟΛΟΙ το ξέραμε βάση του ΑΔΙΚΟΥ κλειδώματος- μεταβατικής ότι τα μόρια αυτά τα χρόνια θα μετράνε μόνο στο ΝΕΟ πίνακα του 3848"

Επομένως που καταλήγεις? Δεν έχω καταλάβει ....Αν θέλεις βοήθησέ με λίγο
Το έχω ξαναγράψει και παλίοτερα δεν αποτελεί άλωθη εγώ πήγα μακρυά 4 χρόνια ενώ ο άλλος δεν πήγε και οι δυο πράξατε βάση του ισχύοντος νόμου εσύ θα πάρεις τα μόρια για αυτά τα 4 χρόνια και λογικά θα προηγείσαι στον νέο πίνακα του 3848 ενώ ο άλλος όχι,
Τονίζω πως θα έπρεπε όλοι να πιέσουμε να τελειώσει η μεταβατική και να δημιουργηθεί ΕΝΑΣ πίνακας να ξέρουμε τι μας γίνεται, άλλο όμως αυτό και άλλο να λέμε πράγματα τα οποία στερούνται λογικής εξήγησης.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #748 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:50:36 μμ »
Βασικά πρέπει να γίνει ΑΣΕΠ και να δημιουργηθούν νέοι πίνακες με βάση το νέο νόμο!
Έτσι δε θα υπάρχουν αδικίες!!
Πόσο ακόμα η μεταβατική περίοδος;;

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #749 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:50:55 μμ »
Παίδες, αν ήταν να ανοίξουν αναδρομικά, ας άνοιγαν πριν το 2013-2014. Πέρυσι έμειναν άνεργοι 10.000 αναπληρωτές. Οπότε αν ανοίξουν αναδρομικά, αυτό συνιστά ανθρωποφαγία γι' αυτούς. Εκμεταλλεύεσαι δηλαδή την ανεργία του άλλου, για να ανέβεις λίγες θέσεις στον πίνακα.
Τώρα, καταλήγω ότι το σωστό είναι να μην ανοίξουν καθόλου...

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #750 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:51:25 μμ »
Δεν έχεις δίκιο σε αυτό που λες...
  Δεν ξέρω τι δεν κατάλαβες. Λέω ότι πέρυσι πολλοί, μάλλον όλοι, όσοι ήταν ψηλά πήγαν σε ¨δύσκολα¨μέρη μέχρι την φάση του Δεκέμβρη.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #751 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:51:49 μμ »
Αν ανοίξουν μόνο θεωρείται ημίμετρο!!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #752 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:51:56 μμ »
Συνάδελφοι στους πίνακες δεν είναι μόνο αυτοί που είναι ψηλά αλλά και αυτοί που είναι χαμηλά ! όσοι πήγαν σε δυσπρόσιτα ή δούλευαν συνέχεια είχαν και τον μισθό τους που άλλοι δεν είχαν και κοίταζαν τα ταβάνια του σπιτιού τους από την ανεργία !!! Οικονομική κρίση ξέρετε...ιδιαίτερα πουθενά ....φροντιστήρια με τιμές της πλάκας ...αλλά καλά μας κάνουν ! Το ίδιο έγινε και με την αύξηση ωραρίου ! Οι ψηλά στον πίνακα άφαντοι ...

Μάλιστα , μόνο που το 2010 οι μισθοί μας ήταν 30% υψηλότεροι απο τώρα. Τότε με τους κλειστούς πίνακες είχε οικονομική κρίση και δεν πήγαινε ο κόσμος ενώ τώρα  με το άνοιγμα απο δω και πέρα  δεν έχει κρίση και θα πάει??? Θα τρελαθούμε τελείως?!!!
και θέτω το εξής ερώτημα :Τα προηγούμενα χρόνια όσοι δουλεύαμε βάλαμε και απο τη τσέπη μας κακά τα ψέμματα και λόγω της κρίσης  στην οποία αναφέρεσαι αλλα και της ψυχολογικής ταλαιπωρίας στερέψαμε και δεν μπορόυμε πλέον να δηλώνουμε μακριά απο  εδώ και πέρα. Αν εγω λοιπόν δεν μπορώ να δουλέψω απο δω και πέρα γιατί να μην μπορώ να κρατήσω τη θέση μου στον πίνακα όπως την κράτησαν όλοι όσοι δε δούλεψαν αυτή την τετραετία.Δικαια πράγματα....




Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #753 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:52:28 μμ »
Σκεφτειτε και το εξης, ομως, συναδελφοι: παρα πολλοί δηλωσαν ολες τις περιφερειες, που εχουν μεσα δυσπροσιτα. Γνωριζουμε ομως οτι δεν είναι ΟΛΑ τα σχολεία δυσπρόσιτα, εκτος από τα Δωδεκανησα δ. Ας υποθέσουμε π.χ. ότι καποιος κληθει στις Κυκλαδες β. Η Θηρασια είναι δυσπρόσιτο, όχι ομως και η Σαντορινη. Αρα, αν παει Σαντορινη, δε θα παρει διπλα μορια, θα παρει όσα θα έπαιρνε, αν ηταν πιο κοντα στο σπιτι του. Θελω να πω πως δεν του εξασφαλιζει κανεις με σιγουρια οτι θα υπηρετησει σε δυσπροστιτο, αν δηλωσει την περιοχη στην οποία ανηκει αυτο. 
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #754 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:54:37 μμ »
  Φαντάζομαι ότι δεν είμαι ο μόνος που θέλω να ανοίξουν. Και αν είμαι ο μόνος περίμενα να μου συμπαρασταθείς. Και δεν εκπροσωπώ αυτούς που θέλουν να ανοίξουν.
Κι εγω θελω και περιμενω να μου συμπαρασταθεις αλλα δε σε βλέπω διπλα μου αλλά απέναντι μου. Θα μου συμπαρασταθεις;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #755 στις: Αύγουστος 06, 2014, 04:56:07 μμ »
αυτό που γράφεις kukuruku 1 , είναι κάτι που οι περισσότεροι συμφωνούμε μεν , αλλά δεν έχει σχέση με το σημερινό έκτρωμα.  και κάτι άλλο. τώρα ξαφνικά ένιωσα πολλά λεφτά να φυτρώνουν στις τσέπες μου, έμαθα και ότι θα αυξηθεί 500 ευρώ ο μισθός μου και πάω να αναθεωρήσω την δήλωσή μου , να βάλω κουτάκι. είχα δηλώσει μόνο αττική. ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160794
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 397
Σύνολο: 408

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.