*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 260811 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kate45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #672 στις: Ιούλιος 23, 2009, 04:31:23 μμ »
Καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους τους συναδέλφους που επέτυχαν στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ.
Υπάρχει μια ανοιχτή πρόσκληση εκ μέρους του Δ.Σ. του Συλλόγου μας και συγκεκριμένα εκ μέρους δύο μελών του, της κας Κατερίνας Σιββά και της κας Λιάνας Αποστολάκη, προς όλους τους συναδέλφους που κατοικούν στη Θεσσαλονίκη ή που μπορούν να βρεθούν στη Θεσ/νίκη στις 28.07.09 ημέρα Τρίτη στις 7.00 στο ισόγειο του ξενοδοχείου ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΠΑΛΛΑΣ, για ενημέρωση σχετικά με τις τελευταίες κινήσεις του Συλλόγου, γνωριμίαμε νέα μέλη και προσπάθεια συσπείρωσης όλων μας για την επιδίωξη των κοινών μας συμφερόντων.
Ελπίζω να διαβάσουν πολλοί συνάδελφοι αυτό το μήνυμα.
A presto
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:07:53 »

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #673 στις: Ιούλιος 23, 2009, 04:43:38 μμ »
Παιδιά ο πίνακας διορισμών 2009-2010 στον οποίο υπάρχουν 161 περίπου ιταλικών τι είναι??? και γιατί δεν με βλέπω??? σύμφωνα με τον πίνακα του ασεπ θα έπρεπε να με βλέπω. Μηπως κάνω κάτι λάθος??? Νεύρα κουρέλια βοήθεια

Στον πίνακα που βλέπεις (είναι ο πίνακας του 40% από τον οποίο γίνονται οι διορισμοί), δεν καταχωρούνται οι βαθμολογίες του ΑΣΕΠ, αλλά μόνο οι πραγματικές προϋπηρεσίες αναπληρωτών - ωρομισθίων.
Μάλλον δεν είχες δουλέψει αναπληρώτρια ή ωρομίσθια καθόλου.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #674 στις: Ιούλιος 24, 2009, 09:44:12 πμ »
περιμενουμε δηλαδη τωρα τον πινακα όπως θα προκυψει απο τον ασεπ??

Αποσυνδεδεμένος vaso!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #675 στις: Ιούλιος 26, 2009, 10:33:36 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:07:53 »

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #676 στις: Ιούλιος 28, 2009, 08:51:03 πμ »
to diavasate ayto?

http://www.deutsch.gr/img/1915_AllagesDeuterhKsenhGlossa.pdf   
Καλημερα σας..
Καταλαβαινω την αγωνια που εχουν οι συναδελφοι της γερμανικης γλωσσας αλλα αυτο δε σημαινει οτι τη δικαιολογω κι ολας. Επίσης, αναλογη ειναι και η συμπεριφορα των καθηγητων της γαλλικης , οι οποιοι βλεπουν τη γλωσσα τους να χανει σε ζητηση. Οπως και να ειναι τα πραγματα, ειμαι απολυτα αισιοδοξη για το μελλον του κλαδου μας, συναδελφοι.. Περιμενω με αγωνια τοσο τις θεσεις που θα δημιουργηθουν οσο και τον ενιαιο πινακα αναπληρωτων... (Μα γιατι  αργουν τοσο πολυ να βγαλουν το δικο μας??? ??? ) Οπως και να ερθουν τα πραγματα, ευχομαι καλη ξεκουραση σε ολους, γιατι ο χειμωνας προβλεπεται πολυ παραγωγικος και πρεπει να γεμισουμε μπαταριες...  ;) 
Il mio lavoro è la mia passione...

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #677 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:57:03 μμ »
to diavasate ayto?

http://www.deutsch.gr/img/1915_AllagesDeuterhKsenhGlossa.pdf   
Καλημερα σας..
Καταλαβαινω την αγωνια που εχουν οι συναδελφοι της γερμανικης γλωσσας αλλα αυτο δε σημαινει οτι τη δικαιολογω κι ολας. Επίσης, αναλογη ειναι και η συμπεριφορα των καθηγητων της γαλλικης , οι οποιοι βλεπουν τη γλωσσα τους να χανει σε ζητηση. Οπως και να ειναι τα πραγματα, ειμαι απολυτα αισιοδοξη για το μελλον του κλαδου μας, συναδελφοι.. Περιμενω με αγωνια τοσο τις θεσεις που θα δημιουργηθουν οσο και τον ενιαιο πινακα αναπληρωτων... (Μα γιατι  αργουν τοσο πολυ να βγαλουν το δικο μας??? ??? ) Οπως και να ερθουν τα πραγματα, ευχομαι καλη ξεκουραση σε ολους, γιατι ο χειμωνας προβλεπεται πολυ παραγωγικος και πρεπει να γεμισουμε μπαταριες...  ;) 

Ο πίνακάς σας καθυστερεί γιατί το ΑΣΕΠ δεν έχει ανακοινώσει ακόμη τα οριστικά αποτελέσματα.. αν διάβαζες λίγο πιο πάνω θα καταλάβεις τι εννοώ.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #678 στις: Ιούλιος 28, 2009, 02:40:07 μμ »
to diavasate ayto?

http://www.deutsch.gr/img/1915_AllagesDeuterhKsenhGlossa.pdf   
Καλημερα σας..
Καταλαβαινω την αγωνια που εχουν οι συναδελφοι της γερμανικης γλωσσας αλλα αυτο δε σημαινει οτι τη δικαιολογω κι ολας. Επίσης, αναλογη ειναι και η συμπεριφορα των καθηγητων της γαλλικης , οι οποιοι βλεπουν τη γλωσσα τους να χανει σε ζητηση. Οπως και να ειναι τα πραγματα, ειμαι απολυτα αισιοδοξη για το μελλον του κλαδου μας, συναδελφοι.. Περιμενω με αγωνια τοσο τις θεσεις που θα δημιουργηθουν οσο και τον ενιαιο πινακα αναπληρωτων... (Μα γιατι  αργουν τοσο πολυ να βγαλουν το δικο μας??? ??? ) Οπως και να ερθουν τα πραγματα, ευχομαι καλη ξεκουραση σε ολους, γιατι ο χειμωνας προβλεπεται πολυ παραγωγικος και πρεπει να γεμισουμε μπαταριες...  ;) 

Ο πίνακάς σας καθυστερεί γιατί το ΑΣΕΠ δεν έχει ανακοινώσει ακόμη τα οριστικά αποτελέσματα.. αν διάβαζες λίγο πιο πάνω θα καταλάβεις τι εννοώ.

Ναι,ναι, το ξερω αυτο. Απλα το διατυπωσα λαθος..  :-[ Με το "να βγαλουν το δικο μας", εννοουσα τα οριστικα αποτελεσματα του ΑΣΕΠ .
Il mio lavoro è la mia passione...

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #679 στις: Ιούλιος 29, 2009, 10:24:53 πμ »
Salve!!

Διαβάστε και αυτό!
......
Οι προτάσεις των καθηγητών Ιταλικής γλώσσας στο Συμβούλιο Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης


http://www.diorismos.gr/Dpages/vima/viewarticle.php?vid=1064

la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος italikoulis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #680 στις: Ιούλιος 31, 2009, 06:31:45 μμ »
Σήμερα το μεσημέρι βγήκαν και τα οριστικά για ΠΕ34. Επιτέλους!
Δείτε εδώ:

http://www.asep.gr/asep/site/home/Tabs/Apotelesmata+diagonismon/result_sk/ASEP/1786.csp

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #681 στις: Αύγουστος 01, 2009, 10:13:41 πμ »
τώρα μένει η ανανέωση των πινάκων αναπληρωτών

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #682 στις: Αύγουστος 02, 2009, 12:07:14 μμ »

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #683 στις: Αύγουστος 03, 2009, 10:44:11 πμ »
kalo mina se olous! kala ekanes kai to dimosieuses,giati perusi k propersy oute xserame arketoi oti kan yparxei ayti i dynatotita. kai epitelous na pame polloi giati ayto to monopolio na pigainoun kapoies synexeia epeidi exoun to meson, ftanei.as afisoun k kanenan allon na doulepsei. apo oti xserw einai me meson.gnwsti mpike me meson,xsanampike k tha xsanampei.eleos diladi me ayto to meson.emeis tha kanoume tin aitisi k elpizw na paroun kai kanenan pio axsiokratika.. ( aporia : giati den anoigoyme allo thema k synexeia leme tis apopseis mas stin idia selida?)den xserw pws ginetai.

Salve a tutti!!
Εχεις δίκιο για το θέμα, αλλά όπως είδα έχεις ήδη ανοίξει 'αλλα δύο οπότε ξεκίνησε και ένα τρίτο να το συνεχίσουμε εκει!!!!
Η ας  το μεταφέρει ο adm !!!
Κατά τα άλλα δεν ξέρω τί "παίχτηκε" στην περιοχή σου Vaso, εδώ πάντως όταν πρόπερσυ τον Αυγουστο προκηρύχθηκαν οι θέσεις στα ΚΕΕ, είμασταν ανακατωμένοι οι "ιταλικής" με τους περιβαλλοντολόγους και εμένα με ειδοποίησε μία κοπέλλα της ισπανικής φιλολογίας που είμασταν συνάδελφοι στο φροντιστήριο για να κάνω αίτηση!!!
 Πάντως παρόλη την πικρία σου (λογικά κάτι περισσότερο θα ξέρεις!!!) στην περιφέρειά μου (Ηράκλειο)  απ' αρχής ζήτησαν τρία άτομα και έδωσαν απο ένα τμήμα ανα εκπαιδευτικό και οφείλω να ομολογήσω ότι αποτέλεσε για εμένα έκπληξη το ότι με καλέσανε γιατί δεν έβαλα΄κανενα μέσον!!!!  (συν τοις άλλοις δεν είμαι απο εδώ !!!) άρα ας μην είσαι τόσο απαισιόδοξη, ούτε εσύ ούτε κανένας άλλος συνάδελφος!! Κάνετε τα χαρτιά σας και περιμένετε να σας καλέσουν για την συνέντευξη!!
Μετά ο καθένας με την σειρά του (αν κάτι δεν σας ταιριάζει στα τυπικά σας προσόντα μπορείτε να προβείται σε ένσταση!!)   
Σήμερα δουλεύουν πέντε συνάδελφοι γιατί τα πάντα εξαρτώνται απο την ζήτηση των εκπαιδευομένων, και την διαθεσιμότητα των εκπαιδευτών!!
Εύχομαι καλή επιτυχία σ' όλους όσους θα κάνουν την αίτηση
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #684 στις: Αύγουστος 03, 2009, 02:08:26 μμ »
kalo mina se olous! kala ekanes kai to dimosieuses,giati perusi k propersy oute xserame arketoi oti kan yparxei ayti i dynatotita. kai epitelous na pame polloi giati ayto to monopolio na pigainoun kapoies synexeia epeidi exoun to meson, ftanei.as afisoun k kanenan allon na doulepsei. apo oti xserw einai me meson.gnwsti mpike me meson,xsanampike k tha xsanampei.eleos diladi me ayto to meson.emeis tha kanoume tin aitisi k elpizw na paroun kai kanenan pio axsiokratika.. ( aporia : giati den anoigoyme allo thema k synexeia leme tis apopseis mas stin idia selida?)den xserw pws ginetai.

Salve a tutti!!
Εχεις δίκιο για το θέμα, αλλά όπως είδα έχεις ήδη ανοίξει 'αλλα δύο οπότε ξεκίνησε και ένα τρίτο να το συνεχίσουμε εκει!!!!
Η ας  το μεταφέρει ο adm !!!
Κατά τα άλλα δεν ξέρω τί "παίχτηκε" στην περιοχή σου Vaso, εδώ πάντως όταν πρόπερσυ τον Αυγουστο προκηρύχθηκαν οι θέσεις στα ΚΕΕ, είμασταν ανακατωμένοι οι "ιταλικής" με τους περιβαλλοντολόγους και εμένα με ειδοποίησε μία κοπέλλα της ισπανικής φιλολογίας που είμασταν συνάδελφοι στο φροντιστήριο για να κάνω αίτηση!!!
 Πάντως παρόλη την πικρία σου (λογικά κάτι περισσότερο θα ξέρεις!!!) στην περιφέρειά μου (Ηράκλειο)  απ' αρχής ζήτησαν τρία άτομα και έδωσαν απο ένα τμήμα ανα εκπαιδευτικό και οφείλω να ομολογήσω ότι αποτέλεσε για εμένα έκπληξη το ότι με καλέσανε γιατί δεν έβαλα΄κανενα μέσον!!!!  (συν τοις άλλοις δεν είμαι απο εδώ !!!) άρα ας μην είσαι τόσο απαισιόδοξη, ούτε εσύ ούτε κανένας άλλος συνάδελφος!! Κάνετε τα χαρτιά σας και περιμένετε να σας καλέσουν για την συνέντευξη!!
Μετά ο καθένας με την σειρά του (αν κάτι δεν σας ταιριάζει στα τυπικά σας προσόντα μπορείτε να προβείται σε ένσταση!!)  
Σήμερα δουλεύουν πέντε συνάδελφοι γιατί τα πάντα εξαρτώνται απο την ζήτηση των εκπαιδευομένων, και την διαθεσιμότητα των εκπαιδευτών!!
Εύχομαι καλή επιτυχία σ' όλους όσους θα κάνουν την αίτηση
la vita e' bella

απ' όσο είδα ο adm μετ΄΄εφερε μόνο το σχόλιο της Βάσως μετά απο παράκλησή μου , αν θέλει κάποιος ας κάνει  μία ειδοποίηση- αναφορά στον συντονιστή μνα μεταφέρει και τα δικά μου γιατί εγω δεν εχω την δυνατότητα να παρέμβω στον adm  για δικό μου μήνυμα !! Μόνο ας μας δώσει την νέα διεύθυνση!
Ευχαριστώ
la vita e' bella
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2009, 02:10:37 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #685 στις: Αύγουστος 03, 2009, 03:26:19 μμ »
Salve
Να ρωτήσω τί είναι αυτές οι διαφημίσεις για ΑΣΕΠ μεςα στο 2010?????
Ξέρει κανεις κάτι? βλέπω και στο pde συζητήσεις αλλά δεν βγάζω άκρη!
la vita e' bella

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 378

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.