*

Αποστολέας Θέμα: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας  (Αναγνώστηκε 21294 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Geo75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Απάντηση #98 στις: Ιούνιος 15, 2014, 05:39:32 μμ »
Κύριοι, εάν και είναι πάρα πολύ εκτός θέματος, υπάρχει η επιλογή αυτή εάν υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον για το τι έχω γράψει παλαιότερα. Μεγάλη μου τιμή κιόλας.

http://www.pde.gr/index.php?action=profile;area=showposts;u=20890

Και επιπρόσθετα αρκετά από αυτά  που έχω γράψει έχουν γίνει ή θα γίνουν. Στο τσακ πέρυσι δεν πέρασε διορισμός ατόμων μέσο ΟΑΕΔ! Αυτό είναι θέμα αντίληψης. Αφήστε την μάσκα στην ησυχία της, δεν παίζει δυστυχώς τέτοιο σενάριο. Λέω δυστυχώς γιατί απλά όποιο καινούργιο σύστημα θα με ραπίσει αλύπητα σαν νεότερο σε ηλικία άτομο που είμαι...

Από την άλλη φυσικά όταν κάποιου του έχει κολλήσει κάτι στο μυαλό...

Και στο τέλος της ημέρας ειλικρινά, άντε πες ότι είμαι τι; υπάλληλος του Υπουργείου Παιδείας. Τι ακριβώς θα επιτύχω γράφοντας ότι γράφω; Λέγοντας ότι πρέπει να ξυπνήσει ο μέσος εκπαιδευτικός και να προσέξει θέματα κουπονιών κλπ. Αστεία πράγματα.

PS: Moderator εάν το βρίσκεις off topic το τελευταίο ποστ μου, γιατί πραγματικά είναι, del it it please...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:21:45 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Απάντηση #99 στις: Ιούνιος 15, 2014, 06:02:40 μμ »
Το πρόβλημα φίλε μου είναι να μας πεις τι θέλεις για ποιον το θέλεις και γιατί το θέλεις.
Διότι μας έχεις πει ένα σωρό πράγματα που έχουν γίνει και μας λες ότι θα γίνουν (πριμοδότηση βρεφονηπιακών σταθμών μέσω ΕΣΠΑ http://www.espa.gr/el/Pages/ProclamationsFS.aspx?item=2412 αντί για το Δημόσιο, ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΕΠΑΛ με άμεση απορρόφηση παλιότερα στο δημόσιο αλλά και στον ιδιωτικό τομέα για πριμοδότηση ιδιωτικών ΙΕΚ, προσλήψεις με προυπηρεσία εκπαιδευτικών από ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ σχολείων). Μας λες ότι ενδιαφέρεσαι να φύγουν οι παλιοί για να έρθουν οι νέοι σε ένα Δημόσιο που θα εξαφανιστεί. Ότι είσαι μόνιμος αλλά γράφεις κατά 99% για γνωστούς σου που είναι αναπληρωτές και απόφοιτοι μετά το 2008. Τώρα πως γίνεται εσύ να είσαι γδιορισμένος να μην έχεις συμμετάσχει σε κανένα θέμα προβληματισμού των μονίμων και να σε ενδιαφέρουν τι θα γίνουν μόνο (σύμφωνα με τα στατιστικά των μηνύματων σου) μόνο αυτοί που είναι πρόσφατοι πτυχιούχοι και αναπληρωτές κάπου δεν κολλάει...

ΥΓ1. Θα το συνεχίσουμε το δούλεμα και άλλο; Εγώ παίζω το παιχνίδι άμα θες μέχρι τις 7... μετά θα προτιμήσω μουντιάλ αν δεν έχεις πρόβλημα μιας και εκεί τουλάχιστον αυτό που βλέπω αυτό είναι κιόλας...
ΥΓ2. Και μιας και προτιμάς προσοντούχους εκπαιδευτικούς γιατί οι άλλοι είναι ζώα και στουρνάρια πως την εννοείς την καλή γνώση υπολογιστών, πως την κακή και πως την άριστη; Θέλεις επίσης επειδή γοητεύεσαι πολύ από το εξωτερικό να μου πεις την αξία των πτυχίων έξξω και την αξία της συναδελφικότητας, της συνεργασίας και την έννοια της ομάδας και τι προτιμούν οι επιχειρήσεις? Επίσης στο curriculum vitae (CV) που θα φτιάξει ένας απολυμένος εκπαιδευτικός (μιας και είναι ζώο λέμε) να προτάξει πάνω πάνω την εμπειρία και την προυπηρεσία του ή μιας που είναι ασήμαντα να βάλει πάνω πάνω τα πτυχία του, τις γλώσσες και την καλή γνώση υπολογιστών. Τέλος θα ήθελα να μου εξηγήσεις γιατί κάποιος που κάνει ένα τεχνικό επάγγελμα (οποιοδήποτε) δεν χρειάζεται δια βίου μάθηση... (μάλλον η τεχνολογία δεν αλλάζει για τις κατώτερες θέσεις...
ΥΓ3. Κάποτε είδα γραμμένο σε ένα τοίχο πριν 20 χρόνια  ήρθαν τα αύριο να διώξουν τα σήμερα προτού γίνουν χτες...,,, ρε τον μπαγάσα πόσο μπροστά ήταν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2014, 06:31:15 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Απάντηση #100 στις: Ιούνιος 15, 2014, 06:34:14 μμ »
Mα ο Geo 75 δεν υποστηρίζει ,δεν λέει τι θέλει ,απλά γνωρίζει και ''ξεφουρνίζει''....
Εγώ αυτό κατάλαβα,αν προσέξετε το προφίλ  των λεγόμενων του ....
Ε δεν πειράζει ,δεν είναι υποχρεωμένος να μας ''δοθεί'' κιόλας!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2014, 06:35:47 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Απάντηση #101 στις: Ιούνιος 15, 2014, 06:34:54 μμ »
Ακυρο.. ;D :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:21:45 »

Αποσυνδεδεμένος Geo75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Απάντηση #102 στις: Ιούνιος 15, 2014, 08:39:41 μμ »
guestteacher έτσι είναι εάν έτσι νομίζεις. Το τι θέλω, σχετικά με το θέμα, το έγραψα στο ίδιο νήμα πριν κάποιες σελίδες. Παραμένω στο θέμα σεβόμενος τον moderator. Εάν έχεις κάτι αξιόλογο να συμπληρώσεις πάνω στο θέμα με μεγάλο ενδιαφέρον θα το διαβάσω. Επίσης μπορείς να κάνεις ότι θέλεις και πριν και μετά τις 7, δεν είναι ανάγκη να μου το ανακοινώνεις... Δεν γνώριζα ότι πρέπει να συμμετέχω σε συγκεκριμένα φόρουμ με προβληματισμούς μονίμων οπότε ζητάω συγνώμη καθώς ζητάω συγνώμη που έχω συγκεκριμένες επαφές με αναπληρωτές!

Το θέμα θεωρείται λήξαν από εμένα, αφού ζήτησα και συγνώμη, οπότε οτιδήποτε γράψεις πλέον επί προσωπικού εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος δεν θα απαντηθεί.

Μόνον στο θέμα εάν θέλετε κάτι...




Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Απάντηση #103 στις: Ιούνιος 15, 2014, 10:48:10 μμ »
Μένουμε στο θέμα που ανοιξε ο συνάδελφος και δεν είναι υποχρεωμένος κανείς να απαντήσει, αν νομιζει πως δεν υπάρχει λόγος. Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις δεν έχουν θέση και παρακαλώ να λύνονται μεσω π.μ.
Ευχαριστώ,
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Απάντηση #104 στις: Ιούνιος 16, 2014, 12:29:26 πμ »
ANTE ΓΕΙΑ.... MIND THE GAP....

καλά το κατάλαβα ότι είσαι οπαδός του γιωργάκη  :P :P :P :P :P :P


Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Απάντηση #105 στις: Ιούνιος 16, 2014, 12:42:49 πμ »
Quel est le solipsisme, guestteacher?

Θα το ψάξω στο γούγλε, το φελέκι μου...  ;) ;)
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Επόμενο βήμα κουπόνι Παιδείας
« Απάντηση #106 στις: Ιούνιος 16, 2014, 12:55:33 πμ »
Το κάνουν στα οικονομικά φαίνεται το ακόλουθο... (http://www.pde.gr/index.php?topic=22757.msg544504#msg544504)


http://www.cairn.info/resume.php?ID_ARTICLE=DBU_AUDIG_2006_01_0063

ή είναι από τα βιβλία του πατέρα...

http://www.pde.gr/index.php?topic=22757.msg544485#msg544485

ΥΓ1. Καλά όλο το σόι είναι στην εκπαίδευση; έτσι εξηγείται που εγώ δεν μπορούσα να περιμένω να διοριστώ και έκανα άλλες δουλειές πριν...αλλά ποτέ δεν ζήτησα να φάω άλλου τη θέση...δάσκαλε που δίδασκες και ....
ΥΓ2. Πραγματικά μια μεγάλη καληνύχτα....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2014, 12:59:11 πμ από guestteacher »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160430
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 547
Σύνολο: 557

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.