*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 951124 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3542 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 01:35:28 μμ »
Πως ειδατε τις τοποθετησεις των φυσικων;; Το καλο ηταν οτι φετος πηραν περισσοτερους και ανοιξαν καινουριες περιοχες αλλα οι τοποθετησεις στο συνολο ηταν γι αυτους που ειναι διαθεσιμοι να απαρνηθουν τα εγκοσμια και να ξενιτευτουν!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2012, 01:39:47 μμ από Giorgos-Effie »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:57:56 »

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3543 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 01:44:52 μμ »
Το θεμα με τη δευτερη κοπελα μου φαινεται αρκετα υποπτο γιατι ετσι λογικα οποιος δεν προλαβε να αναγνωρισει το πτυχιο του απο ΔΟΑΤΑΠ οταν εκανε τη αιτηση τον Αυγουστο π.χ. και του ερχεται η αναγνωριση τωρα και το παει θα πρεπει να προσμετρηθει... Με λιγα λογια εφοσον το μεταπτυχιακο της δεν θεωρηθηκε συναφες και δεν ειχε τα απαιτουμενα δικαιολογητικα την την προκαθορισμενη περιοδο των αιτησεων θα πρεπει κανονικα να  εκανε παλι του χρονου τα χαρτια της και τοτε να προσκομισει ο,τι επιπλεον χαρτι της ζητουσαν. Οσο για την πρωτη εφοσον ειχε το χαρτι απο το 2009 νομιζω ειναι πιο δικαιο να διορθωθει. Παντως αν εχει οντως συμβει αυτο με την δευτερη κοπελα, (γιατι μη νομιζετε και οι υπαλληλοι του υπουργειου δεν ειναι και ειδημονες και μπορει να συνεβη και τιποτα αλλο και αλλα να εχουν καταλαβει) θελει κυνηγημα γιατι στην ουσια αν μαθευτει δημιουργει δεδικασμενο αν το σκεφτουμε.. ο καθενας θα  δινει τα χαρτια του οποτε του ερχονται στο χερι (με ο,τι "παρασπονδιες" μπορει να γινουν..)

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3544 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 02:33:15 μμ »

Καλημέρα κι απο μένα!!
Sapore βασικα τσέκαρε λίγο τους αριθμούς που θα γράψω.
Στον εκκαθαρισμένο τους: 7, 16, 18, 26, 59.
Μόνο μέχρι το 249 κοιταξα.
Sorry μπορεί να κάνω λάθος, δες τα και συ λίγο μη τα μπέρδεψα.
 :)

Έχεις δίκιο. Διορθώθηκε :)

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3545 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:09:50 μμ »

Καλημέρα κι απο μένα!!
Sapore βασικα τσέκαρε λίγο τους αριθμούς που θα γράψω.
Στον εκκαθαρισμένο τους: 7, 16, 18, 26, 59.
Μόνο μέχρι το 249 κοιταξα.
Sorry μπορεί να κάνω λάθος, δες τα και συ λίγο μη τα μπέρδεψα.
 :)

Έχεις δίκιο. Διορθώθηκε :)

Ευχαριστούμε για τους εκκαθαρισμένους Sapore!
Υπάρχουν κάπου οι τελικοί με τις διορθώσεις;
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:57:56 »

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3546 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:14:35 μμ »
Μόλις τηλ στο 210 3442190 και η απάντηση που πήρα για την πρώτη κοπέλα είναι ότι ο καταχωρητής έκανε λάθος και δεν της τίκαρε το κουτάκι με το μτπχ ενώ το είχε από το 2009 και επέμεναν ότι είναι παλιά η κοπέλα (έχει κ προυπηρεσία). Στη δεύτερη περίπτωση δεν της αναγνωρίστηκε αρχικά ως συναφές το μτπχ από το υπουργείο, αλλά προσκόμμισε κι άλλα στοιχεία (όπως αναλυτική μαθημάτων) και τελικά της το αναγνώρισαν. Εκεί εγώ πίεσα αν μπορούν να μου πουν πότε πήρε το μτπχ της και μου είπαν 22 Δεκ 2011. Δυστυχώςδεν πρόλαβα να ρωτήσω τον τίτλο του μτπχ της... Τι συμπέρασμα βγάζετε;;; Και επίσης για την πρώτη κοπέλα αν πήρε αντίγραφο της αίτησής της και δεν κοίταξε αν της έχουν βάλει το μτπχ, μπορεί να κάνει ένσταση; Υποτίθεται υπογράφεις ότι όλα τα παραπάνω είναι αληθή, σωστά;;

Ποια είναι η σειρά της κοπέλας; Στείλε μου πμ!
Όταν καταθέτουμε στις Β/μιες τα χαρτιά μας, από τον τίτλο του μεταπτυχιακού και μόνο καταλαβαίνουν αν έχει συνάφεια κι αν τελικά είναι Ειδικής Αγωγής. Διαφορετικά ζητούν ΕΞ ΑΡΧΗΣ αναλυτική! Ζήτησαν σε πολλούς συναδέρφους που τα μεταπτυχιακά τους δεν ήταν καθαρά Ειδικής Αγωγής. Στην κοπέλα, που λες, γιατί δε ζήτησαν;
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3547 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:31:14 μμ »
Χάσαμε όλοι το κουράγιο μας από την αναμονή;
Δε βλέπω κίνηση... Τι έγινε που χάθηκαν οι πληροφορικοί και οι μουσικοί;
Άντε μόνο εμείς νομίζω μείναμε... (αν κάνω λάθος, ας με συγχωρέσετε)
Να δούμε πότε θα βγούνε οι ανακοινώσεις....

"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3548 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:32:15 μμ »
Θέλω να σας ενημερώσω ότι υπάρχουν ΠΟΛΛΑ κενά για φιλολογους..Δυστυχώς στην Κοζάνη εκτός από 1,όλα τα άλλα γυμνάσια έμειναν χωρίς τμήματα ένταξης καθώς δεν έστειλαν φιλολογους..Σημερα που παρουσιαστήκαμε και ζητήσαμε να πάμε στα τμήματα ένταξης των σχολείων που δουλεύαμε τα τελευταία χρόνια μας είπαν πως είναι αδύνατον γιατί έπρεπε να καλύψουν τα ειδικά.Συγκεκριμένα ζήτησαν 9 ΠΕ02.50 και το υπουργείο τους έστειλε...3!Ακριβώς μόνο για το ειδικό επαγγελματικό γυμνάσιο και το ΕΕΕΕΚ.Οπότε όλα τα υπόλοιπα γυμνάσια αναμένουν..Μακάρι να γίνει σύντομα η β φάση και να είστε όλοι μέσα γιατί η κατάσταση είναι απελπιστική,μας παίρνουν οι γονείς των παιδιών και δεν ξέρουμε τί να τους πούμε.. :( (Υπάρχουν κενά εννοείται και για μαθηματικούς κ φυσικούς αλλά αυτά δεν τα καλύψανε ούτε πέρυσι.. :() Καλή τύχη και δύναμη σε όλους παιδιά,σας περιμένουμε!!
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος Αγγελική_ΠΕ19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθηγήτρια Πληροφορικής Γενικής και Ειδικής Αγωγής
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3549 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:35:29 μμ »
Χάσαμε όλοι το κουράγιο μας από την αναμονή;
Δε βλέπω κίνηση... Τι έγινε που χάθηκαν οι πληροφορικοί και οι μουσικοί;
Άντε μόνο εμείς νομίζω μείναμε... (αν κάνω λάθος, ας με συγχωρέσετε)
Να δούμε πότε θα βγούνε οι ανακοινώσεις....

Αρχίσαμε να απογοητευόμαστε νομίζω...! Αφού λένε σίγουρα όχι σήμερα...... εμείς τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;;; Είναι κουραστικό να είναι κανείς τσίτα από το πρωί, έως αργά τα ξημερώματα της άλλης μέρας αγκαλιά με τον υπολογιστή μήπως και βγει κάτι...! Τα μάτια μου έχουν αρχίσει να κάνουν πουλάκια.... :-\
Κάνε θετικές σκέψεις!

Αποσυνδεδεμένος naki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3550 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:38:20 μμ »
Θέλω να σας ενημερώσω ότι υπάρχουν ΠΟΛΛΑ κενά για φιλολογους..Δυστυχώς στην Κοζάνη εκτός από 1,όλα τα άλλα γυμνάσια έμειναν χωρίς τμήματα ένταξης καθώς δεν έστειλαν φιλολογους..Σημερα που παρουσιαστήκαμε και ζητήσαμε να πάμε στα τμήματα ένταξης των σχολείων που δουλεύαμε τα τελευταία χρόνια μας είπαν πως είναι αδύνατον γιατί έπρεπε να καλύψουν τα ειδικά.Συγκεκριμένα ζήτησαν 9 ΠΕ02.50 και το υπουργείο τους έστειλε...3!Ακριβώς μόνο για το ειδικό επαγγελματικό γυμνάσιο και το ΕΕΕΕΚ.Οπότε όλα τα υπόλοιπα γυμνάσια αναμένουν..Μακάρι να γίνει σύντομα η β φάση και να είστε όλοι μέσα γιατί η κατάσταση είναι απελπιστική,μας παίρνουν οι γονείς των παιδιών και δεν ξέρουμε τί να τους πούμε.. :( (Υπάρχουν κενά εννοείται και για μαθηματικούς κ φυσικούς αλλά αυτά δεν τα καλύψανε ούτε πέρυσι.. :() Καλή τύχη και δύναμη σε όλους παιδιά,σας περιμένουμε!!

Kαλησπέρα και από μένα.. Ακριβώς το ίδιο έχει γίνει και στον Πειραιά!! 14 κενά για φιλολόγους και 12 για μαθηματικούς και έστειλαν 2 φιλολόγους και 2 μαθηματικούς!!!!!!!!!!!!! Ακριβώς το ίδιο είπαν και σε μας για την κάλυψη των ΕΕΕΕΚ. Έχουν μείνει ξεκρέμαστα όλα τα τμήματα ένταξης , ανάμεσά τους και τμήμα ένταξης που αριθμεί 50 παιδιά. Το κάτι άλλο φέτος... Μου μυρίζεται συμπλήρωση ωραρίου μονίμων στα τμήματα ένταξης!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3551 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:40:36 μμ »
Χάσαμε όλοι το κουράγιο μας από την αναμονή;
Δε βλέπω κίνηση... Τι έγινε που χάθηκαν οι πληροφορικοί και οι μουσικοί;
Άντε μόνο εμείς νομίζω μείναμε... (αν κάνω λάθος, ας με συγχωρέσετε)
Να δούμε πότε θα βγούνε οι ανακοινώσεις....

Αρχίσαμε να απογοητευόμαστε νομίζω...! Αφού λένε σίγουρα όχι σήμερα...... εμείς τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;;; Είναι κουραστικό να είναι κανείς τσίτα από το πρωί, έως αργά τα ξημερώματα της άλλης μέρας αγκαλιά με τον υπολογιστή μήπως και βγει κάτι...! Τα μάτια μου έχουν αρχίσει να κάνουν πουλάκια.... :-\

Κατανοητό και σεβαστό και πολύ πολύ λογικό
Ας βγούνε αύριο τουλάχιστον να ξεμπερδεύουμε με αυτήν τη ριμάδα την αναμονή...
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3552 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:45:22 μμ »
Χάσαμε όλοι το κουράγιο μας από την αναμονή;
Δε βλέπω κίνηση... Τι έγινε που χάθηκαν οι πληροφορικοί και οι μουσικοί;
Άντε μόνο εμείς νομίζω μείναμε... (αν κάνω λάθος, ας με συγχωρέσετε)
Να δούμε πότε θα βγούνε οι ανακοινώσεις....

Αρχίσαμε να απογοητευόμαστε νομίζω...! Αφού λένε σίγουρα όχι σήμερα...... εμείς τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;;; Είναι κουραστικό να είναι κανείς τσίτα από το πρωί, έως αργά τα ξημερώματα της άλλης μέρας αγκαλιά με τον υπολογιστή μήπως και βγει κάτι...! Τα μάτια μου έχουν αρχίσει να κάνουν πουλάκια.... :-\

Κατανοητό και σεβαστό και πολύ πολύ λογικό
Ας βγούνε αύριο τουλάχιστον να ξεμπερδεύουμε με αυτήν τη ριμάδα την αναμονή...

Εγώ πάλι ούτε για αύριο ελπίζω....έχω κουραστεί πια, εδώ και τόσες μέρες άγχος και αγωνία και τίποτα δε βγαίνει....

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3553 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:48:12 μμ »
Να σου πω την αλήθεια ούτε και εγώ το πιστεύω αλλά το λέω μπας και το πιστέψω.

Να δούμε αύριο το πρωί τι θα μας πούνε από το υπουργείο όταν θα τηλεφωνήσουμε...

Απλά λέω ΜΑΚΑΡΙ να βγούνε όσο πιο σύντομα γίνεται, και με τα δεδομένα που έχουμε το πιο σύντομα, είναι το αύριο....
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3554 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 04:03:19 μμ »


Ποια είναι η σειρά της κοπέλας; Στείλε μου πμ!
Όταν καταθέτουμε στις Β/μιες τα χαρτιά μας, από τον τίτλο του μεταπτυχιακού και μόνο καταλαβαίνουν αν έχει συνάφεια κι αν τελικά είναι Ειδικής Αγωγής. Διαφορετικά ζητούν ΕΞ ΑΡΧΗΣ αναλυτική! Ζήτησαν σε πολλούς συναδέρφους που τα μεταπτυχιακά τους δεν ήταν καθαρά Ειδικής Αγωγής. Στην κοπέλα, που λες, γιατί δε ζήτησαν;

 Εγω παλι καταλαβα οτι προφανως θα της ζητησαν αναλυτικη εξ αρχης (αν εννοεις τη στιγμη της καταθεσης των δικαιολογητικων στη Δ/μια) αλλα δεν ειχε να τη δωσει και μεχρι να τη ζητησει απο το πανεπιστημιο και να την παρει εληξε η προθεσμια, αλλιως γιατι να τρεξει να κανει ενσταση και να την δωσει ετσι ωστε να ισχυσει το μεταπτυχιακο της; Πραγμα "περιεργο" τουλαχιστον να επιτραπει η αργοπορημενη καταθεση, αλλα επειδη δεν εχω ψαξει επακριβως το τι λεει η νομοθεσια για τετοιες περιπτωσεις μηπως και βρηκε παραθυρακι και το καταφερε.. δεν ξερω...

Αποσυνδεδεμένος iro_12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3555 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 04:06:55 μμ »
Ηρέμησαν τα πράγματα εδώ ή μου φαίνεται;


ΜΠΡΑΤΗΣ:
ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ Η ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ,ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ.

Για β' φάση ας μη ρωτήσω καλύτερα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2012, 04:08:28 μμ από iro_12 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 340
Σύνολο: 341

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.