*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02-Εκκαθαρισμένοι πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων μετά τις προσλήψεις  (Αναγνώστηκε 249065 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02-Εκκαθαρισμένος Πίνακας Αναπληρωτών [25/7/2010]
« Απάντηση #224 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:21:17 πμ »
έμαθε κανείς πόσοι φιλόλογοι ΟΤΕΚ "μπήκαν" στον πίνακα;; από το υπουργείο, γιατί δεν απαντούν;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geool

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Παιδιά καλά τα λέμε και κάνουμε υπολογισμούς αλλά το σημερινό άρθρο των ΝΕΩΝ δεν αφήνει και πολλά περιθώρια ελπίδας. Έχουμε και λέμε : 3000 προσλήψεις μονίμων και 4000 αναπληρωτών (άραγε πόσοι θα είναι ΑΚΩ  και πόσοι ΑΜΩ ;;;;)φέτος. Κόβονται οι αποσπάσεις εντός και εκτός Ελλάδας, τα τμήματα 25αρια και άνω,υπερωρίες μονίμων κλπ. Έτσι υλοποιείται για το υπουργείο το "ΠΡΩΤΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ"......

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02-Εκκαθαρισμένος Πίνακας Αναπληρωτών [25/7/2010]
« Απάντηση #226 στις: Ιούλιος 26, 2010, 04:04:51 μμ »
Πιθανόν αργότερα , να υπάρξει ακόμη πιο βελτιωμένος εκκαθαρισμένος πίνακας, χωρίς τους 80-90 24μηνίτες. Απλά ,ίσως καθυστερήσει ,διότι η εκκαθάριση αυτή δεν είναι καθόλου εύκολη. Ο Πέτρος είναι πραγματικός ήρωας ! Προς το παρόν ας... βολευτούμε μ'αυτόν : www.sunfiles.org

O Πέτρος δεν είναι ήρωας είναι Άγιος και, κυρίως, δεν είναι Πάοκ ... (το βιολί μου εγώ ...!).
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02-Εκκαθαρισμένος Πίνακας Αναπληρωτών [25/7/2010]
« Απάντηση #227 στις: Ιούλιος 26, 2010, 04:46:31 μμ »
Πιθανόν αργότερα , να υπάρξει ακόμη πιο βελτιωμένος εκκαθαρισμένος πίνακας, χωρίς τους 80-90 24μηνίτες. Απλά ,ίσως καθυστερήσει ,διότι η εκκαθάριση αυτή δεν είναι καθόλου εύκολη. Ο Πέτρος είναι πραγματικός ήρωας ! Προς το παρόν ας... βολευτούμε μ'αυτόν : www.sunfiles.org

O Πέτρος δεν είναι ήρωας είναι Άγιος και, κυρίως, δεν είναι Πάοκ ... (το βιολί μου εγώ ...!).

Συγνώμη, παιδιά, αλλά πρέπει να σας ενημερώσω ότι δε θα υπαρξει νέος πίνακας γιατί δεν μπορώ να ξεμπλέξω το 24μηνο από το 40% όσο κι αν το προσπάθησα. Οι δύο πίνακες έχουν τέτοια επικάλυψη μεταξύ τους ώστε μου είναι αδύνατο να βγάλω άτομα από τον ένα που να μην υπάρχουν στον άλλο χωρίς να κάνω λάθη, οπότε αφήνω τα πράγματα ως έχουν. Δε λέω ότι κάποιος δε θα μπορούσε να το καταφέρει, λέω απλώς ότι εγώ δεν μπορώ.

Aristos2 σ' ευχαριστώ εκ νέου για τη στήριξη και ζητώ συγνώμη που δεν έκανα το θαύμα αυτή τη φορά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σε ευχαριστούμε πολύ έτσι κι αλλιώς. :)

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
....κι αφαιρει καθεις οσους τον βολευει !!!!
δεν ειναι καλυτερα ετσι ορε ??

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Οι περισσότεροι από εμάς που πέρσι είμασταν ωρομίσθιοι μετακινηθήκαμε 60 έως 150 θέσεις πιο κάτω... Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρει 1300 περίπου ΑΚΩ και ΑΜΩ για να ικανοποιηθούμε όλοι εμείς που εργαζόμασταν φέτος. Δηλαδή όλοι εμείς που έχουμε 23 - 24 μόρια.... Όσοι έχουν 23 - 24 μόρια βρίσκονται στον εκκαθαρισμένο πίνακα στο 950 - 1100. Πρέπει να πάρει δηλαδή 1320 ΑΚΩ - ΑΜΩ.... Ωχ! Αρχίζουν και δυσκολεύουν τα πράγματα.. Κινδυνεύουμε να μην έχουμε δουλειά του χρόνου... Συγγνώμη για την τρομοκρατία αλλά αυτές οι σκέψεις με βασανίζουν από εχθές.... Μακάρι να μην είναι όπως τα υπολογίζω....

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
1320 AKΩ?? ??? Σαν πολλοί δεν είναι??? Μακάρι να ήταν και περισσότεροι βέβαια.. :-\

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Πέτρο είσαι αστέρι. Σ' ευχαριστούμε πολύ. :)
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Παιδιά δεν νομίζω να είναι ουτοπιστικό ,ειδικά για τους φιλολόγους να είναι  1300 όλοι μαζί ΑΚΩ-ΑΜΩ ,δεδομένου ότι δεν θα πάρει ωρομίσθιους και οι ΑΜΩ θα καλύψουν τα υπόλοιπα κενά .Εγώ όμως αυτό που δεν έχω καταλάβει στο σχέδιο σταθερότητας όταν λέει 4000-5000 χιλιάδες αναπληρωτές ,σε αυτό το νούμερο περιλαμβάνει και τους ΑΜΩ ;Γιατί λογικά ΑΜΩ θα χρειαστεί πολλούς σε όλες τις ειδικότητες .

Αποσυνδεδεμένος marmo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Μια μικρή διόρθωση στον εκκαθαρισμένο πίνακα:
οι συνάδελφοι με αριθμό 75, 145, 501, 585, 1097 και 1809 πρέπει να αφαιρεθούν, γιατί είναι διοριστέοι Α.Σ.Ε.Π. της πρώτης φουρνιάς που δεν αποδέχτηκαν διορισμό πέρσι (οπότε διορίζονται φέτος).

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Οι περισσότεροι από εμάς που πέρσι είμασταν ωρομίσθιοι μετακινηθήκαμε 60 έως 150 θέσεις πιο κάτω... Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρει 1300 περίπου ΑΚΩ και ΑΜΩ για να ικανοποιηθούμε όλοι εμείς που εργαζόμασταν φέτος. Δηλαδή όλοι εμείς που έχουμε 23 - 24 μόρια.... Όσοι έχουν 23 - 24 μόρια βρίσκονται στον εκκαθαρισμένο πίνακα στο 950 - 1100. Πρέπει να πάρει δηλαδή 1320 ΑΚΩ - ΑΜΩ.... Ωχ! Αρχίζουν και δυσκολεύουν τα πράγματα.. Κινδυνεύουμε να μην έχουμε δουλειά του χρόνου... Συγγνώμη για την τρομοκρατία αλλά αυτές οι σκέψεις με βασανίζουν από εχθές.... Μακάρι να μην είναι όπως τα υπολογίζω....

Ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί καπως, ή μάλλον δεν έχω καταλάβει. Πέρσι όταν βγήκαν οι πίνακες τέτοια εποχή (πριν τους διορισμούς, μη εκκαθαρισμένοι δηλ) είχα σειρά 1690 και φέτος με 3,4 μόρια επιπλέον ωρομισθίας έχω σειρά 1240 περίπου. Σχεδόν 350 θέσεις πάνω!
Στον περσινό εκκαθαρισμένο από τον Πέτρο είχα 1095 και στο φετινό 1015 περιπου. Γιατί τόσο μικρή η διαφορά; Όσο ανεβαίνει η θέση είναι ελάχιστες οι διαφορες στα μόρια και στριμωχνόμαστε περισσότεροι; Ή γινεται φέτος ο κακός χαμός;;;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Παιδάκια για να χαρείτε λίγο, ο γενικός γραμματέας του Υπουργείου Παιδείας (Κουλαϊδης) είπε στη ΝΕΤ ότι θα πάρουν  11000 αναπληρωτές 

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Μια μικρή διόρθωση στον εκκαθαρισμένο πίνακα:
οι συνάδελφοι με αριθμό 75, 145, 501, 585, 1097 και 1809 πρέπει να αφαιρεθούν, γιατί είναι διοριστέοι Α.Σ.Ε.Π. της πρώτης φουρνιάς που δεν αποδέχτηκαν διορισμό πέρσι (οπότε διορίζονται φέτος).
Ευχαριστούμε για την υπόδειξη !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160801
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 443

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.