*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 728958 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3052 στις: Φεβρουάριος 06, 2023, 09:42:41 μμ »
Κάποια άτομα αποφασίζουν για μας χωρίς την συμμετοχή την δική μας. Ακόμη δεν έχουμε δει τα χειρότερα που έρχονται.
Τι έρχεται δηλαδή; Για να ξέρουμε; Ποιος έρχεται; Ο Σύμβουλος; Ε και; Κάνω το μάθημα μου, καταθέτω την ψυχή μου όταν διδάσκω με πάθος και όπως έχω μάθει και διδαχθεί και αν του αρέσει. Διορισμένος μέσω ΑΣΕΠ είμαι με κατάταξη 52 στους 4000 που διαγωνίστηκαν μαζί μου και διδάσκω 25 χρόνια τώρα (8 ως φροντιστής και 17 στο δημόσιο). Δεν του αρέσω; Ας μου δείξει πως κάνουν το σωστό μάθημα. Βαριέται; Ας με βάλει να επιμορφωθώ από τους "φωστήρες" του ΙΕΠ σε συνεργασία του. Δεν του αρέσει το μούσι μου; Ε ας πάει να νανανανα που λέει και ο Παπακωνσταντίνου. Από εκπαιδευτικό με 25 χρόνια στην τάξη θα με κάνουν "μη ικανοποιητικό"; Ποιοι; Ο Piaget ή ο Bruner; Για να μην αρχίσω να αναφέρω με τον κωλομισθό που παίρνω το πόσες ώρες που είμαι σχολείο + αυτές που αφιερώνω σπίτι για διόρθωση και για να φτιάξω διαγωνίσματα εργατοώρες απλήρωτες αισθάνομαι ο μακάκας του Αμαζονίου... ξέρετε... το είδος Βαβουίνου του Αμαζονίου που πάνω σε ένα κλαδί δέντρου περιμένει τον πάνθηρα από κάτω ή την τροφή του!!! Και που καμία φορά και ο πάνθηρας μπορεί να γίνει τροφή του. Δεν φοβόμαστε... κάνουμε το μάθημα μας, τηρούμε και εκπληρώνουμε τα εξωδιδακτικά μας καθήκοντα και μέχρι εκεί. Για τον κωλομισθό που παίρνω και αυτά που κάνω μακάκας αισθάνομαι. Πίθηκος απλά... ας έρθει λοιπόν ο Σύμβουλος να με κάνει να αισθανθώ "αξιοπρεπής και περήφανος" εκπαιδευτικός... Α μα ποια
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2023, 09:46:03 μμ από AshenOne »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:09:23 »

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3053 στις: Φεβρουάριος 06, 2023, 09:59:07 μμ »
Και οσονούπω οι κάλπες ανοίγουν. Και θα ψηφίσω οτιδήποτε εκτός από αυτό που με περιφρόνησε και με καταπίεσε σε δύσκολες στιγμές και καταστάσεις όπως αυτές της πανδημίας ή της διαμόρφωσης της διαδικασίας αξιολόγησης σχολικής μονάδας και εμού χωρίς να ζητήσουν την πρόταση μου ή την συμβολή μου... απλά πράματα... πάω στο σχολείο και πέρα από το μάθημα αισθάνομαι χαμάλης και υπάλληλος του ΕΦΚΑ... μόνον συντάξεις δεν κάθομαι να εκδώσω... Πολυεργαλείο... φθηνό, φιλότιμο και εργατικό.... ΑΛΛΑ... Οχι ηλίθιο... και θα έρθει η στιγμή που η πολιτική ηγεσία του Υπουργείου στο οποίο ανήκω θα το εισπράξει...
Υ.Γ... Για το μέσο πόπολο είμαι κηφήνας που κάθεται Χριστούγεννα, Πάσχα, καλοκαίρι... αγνοώντας ότι τους υπόλοιπους μήνες βιώνω καταστάσεις που μοιάζουν για αιώνες... αδιαφορώ για το ποιος καταλαβαίνει πόσο "μοναχικός" είναι ο δρόμος του εκπαιδευτικού... και περνάω στην άλλη φάση. Θα περιφρονήσω όσους με περιφρονούν με τον τρόπο μου αλλά σε όσους δεν έχουν σχέση με το δύσκολο μου έργο μέσα στην τάξη ας βγάλουν τον σκασμό και ας μην εκφέρουν άποψη. Ας έρθουν να διδάξουν και να έρθουν αντιμέτωποι με την διαδικασία που λέγεται μετάδοση γνώσης και διαδικασία εμπέδωσης και κατανόησης και μετά να εκφέρουν άποψη. Είμαστε παιδαγωγοί-επιστήμονες και όχι ηλεκτροσυγκολλητές!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2023, 10:06:49 μμ από AshenOne »

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3054 στις: Φεβρουάριος 06, 2023, 10:04:29 μμ »
Τι έρχεται δηλαδή; Για να ξέρουμε; Ποιος έρχεται; Ο Σύμβουλος; Ε και; Κάνω το μάθημα μου, καταθέτω την ψυχή μου όταν διδάσκω με πάθος και όπως έχω μάθει και διδαχθεί και αν του αρέσει. Διορισμένος μέσω ΑΣΕΠ είμαι με κατάταξη 52 στους 4000 που διαγωνίστηκαν μαζί μου και διδάσκω 25 χρόνια τώρα (8 ως φροντιστής και 17 στο δημόσιο). Δεν του αρέσω; Ας μου δείξει πως κάνουν το σωστό μάθημα. Βαριέται; Ας με βάλει να επιμορφωθώ από τους "φωστήρες" του ΙΕΠ σε συνεργασία του. Δεν του αρέσει το μούσι μου; Ε ας πάει να νανανανα που λέει και ο Παπακωνσταντίνου. Από εκπαιδευτικό με 25 χρόνια στην τάξη θα με κάνουν "μη ικανοποιητικό"; Ποιοι; Ο Piaget ή ο Bruner; Για να μην αρχίσω να αναφέρω με τον κωλομισθό που παίρνω το πόσες ώρες που είμαι σχολείο + αυτές που αφιερώνω σπίτι για διόρθωση και για να φτιάξω διαγωνίσματα εργατοώρες απλήρωτες αισθάνομαι ο μακάκας του Αμαζονίου... ξέρετε... το είδος Βαβουίνου του Αμαζονίου που πάνω σε ένα κλαδί δέντρου περιμένει τον πάνθηρα από κάτω ή την τροφή του!!! Και που καμία φορά και ο πάνθηρας μπορεί να γίνει τροφή του. Δεν φοβόμαστε... κάνουμε το μάθημα μας, τηρούμε και εκπληρώνουμε τα εξωδιδακτικά μας καθήκοντα και μέχρι εκεί. Για τον κωλομισθό που παίρνω και αυτά που κάνω μακάκας αισθάνομαι. Πίθηκος απλά... ας έρθει λοιπόν ο Σύμβουλος να με κάνει να αισθανθώ "αξιοπρεπής και περήφανος" εκπαιδευτικός... Α μα ποια
Ταυτίστηκα...

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3055 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 02:57:43 πμ »
Κάποια άτομα αποφασίζουν για μας χωρίς την συμμετοχή την δική μας. Ακόμη δεν έχουμε δει τα χειρότερα που έρχονται.

Kάνεις λάθος, φυσικά και αποφασίζουν με την συμμετοχή μας...όταν υποτάσσεσαι, συμμετέχεις....

Εξου και η πρεμούρα της ακατανόμαστης να υποτάξει τους εκπαιδευτικούς, υποτάσσοντας εμάς υποτάσσει και την νέα γενιά την οποία φοβάται ότι μια μέρα θα την βρει να διαμαρτύρεται έξω από το σπίτι της, με όλα αυτά που της έχει κάνει....

Για την ακατανόμαστη και τον Κούλη η υποταγή των εκπαιδευτικών είναι θέμα υψίστης ασφάλειας. Mε όλα αυτά που έχουν κάνει και συνεχίζουν να κάνουν συσσωρεύουν την οργή της νέας γενιάς. Οπότε τους εαυτούς τους τους προστατεύουν μέσω ημών, γιατί εμείς είμαστε ο μηχανισμός κατευνασμού της οργής της νέας γενιάς, καθώς και ο μηχανισμός υποταγής της.


να υπάρχει αξιολόγηση;
ναι 217
οχι 217
δεν ξέρω-δεν απαντώ 1

Το ματς είναι ισόπαλο, οπότε αποφασίζω εγώ, που δεν ξέρω και δεν απαντώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2023, 05:16:17 πμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:09:23 »

dimi94

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3056 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 11:31:46 πμ »
Τι έρχεται δηλαδή; Για να ξέρουμε; Ποιος έρχεται; Ο Σύμβουλος; Ε και; Κάνω το μάθημα μου, καταθέτω την ψυχή μου όταν διδάσκω με πάθος και όπως έχω μάθει και διδαχθεί και αν του αρέσει. Διορισμένος μέσω ΑΣΕΠ είμαι με κατάταξη 52 στους 4000 που διαγωνίστηκαν μαζί μου και διδάσκω 25 χρόνια τώρα (8 ως φροντιστής και 17 στο δημόσιο). Δεν του αρέσω; Ας μου δείξει πως κάνουν το σωστό μάθημα. Βαριέται; Ας με βάλει να επιμορφωθώ από τους "φωστήρες" του ΙΕΠ σε συνεργασία του. Δεν του αρέσει το μούσι μου; Ε ας πάει να νανανανα που λέει και ο Παπακωνσταντίνου. Από εκπαιδευτικό με 25 χρόνια στην τάξη θα με κάνουν "μη ικανοποιητικό"; Ποιοι; Ο Piaget ή ο Bruner; Για να μην αρχίσω να αναφέρω με τον κωλομισθό που παίρνω το πόσες ώρες που είμαι σχολείο + αυτές που αφιερώνω σπίτι για διόρθωση και για να φτιάξω διαγωνίσματα εργατοώρες απλήρωτες αισθάνομαι ο μακάκας του Αμαζονίου... ξέρετε... το είδος Βαβουίνου του Αμαζονίου που πάνω σε ένα κλαδί δέντρου περιμένει τον πάνθηρα από κάτω ή την τροφή του!!! Και που καμία φορά και ο πάνθηρας μπορεί να γίνει τροφή του. Δεν φοβόμαστε... κάνουμε το μάθημα μας, τηρούμε και εκπληρώνουμε τα εξωδιδακτικά μας καθήκοντα και μέχρι εκεί. Για τον κωλομισθό που παίρνω και αυτά που κάνω μακάκας αισθάνομαι. Πίθηκος απλά... ας έρθει λοιπόν ο Σύμβουλος να με κάνει να αισθανθώ "αξιοπρεπής και περήφανος" εκπαιδευτικός... Α μα ποια
Διορισμένος μέσω ΑΣΕΠ είμαι με κατάταξη 52 στους 4000 που διαγωνίστηκαν μαζί μου και διδάσκω 25 χρόνια τώρα (8 ως φροντιστής και 17 στο δημόσιο)
Η πλειοψηφία όσων γράφουν εδώ μέσα, ανεξάρτητα ειδικότητας, μέσω ΑΣΕΠ έχουν διοριστεί και σε πολύ καλή σειρά. Όταν υπερψηφίστηκε ο διαγωνισμός, το υπουργείο κι οι εκπρόσωποί του είχαν μιλήσει και τότε για ΄' αξιολόγηση' και αριστεία"..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2023, 11:33:33 πμ από dimi94 »

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 584
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3057 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 02:22:23 μμ »
Σαν να τα μαζεύει η ΔΑΚΕ. Λογικό. Είναι και κατά της απεργίας αποχής.
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/407275_dake-kathigiton-gia-ti-monimopoiisi-ton-neodioriston-ekpaideytikon

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3058 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 03:31:25 μμ »
Δεν εχει αδικο ομως.
Και απεργια να κανουμε, παρανομη θα χαρακτηριστει.
Δεν μας τα λεει καλα η υπουργος.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3059 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 04:09:41 μμ »
Δεν εχει αδικο ομως.
Και απεργια να κανουμε, παρανομη θα χαρακτηριστει.
Δεν μας τα λεει καλα η υπουργος.
Εκτος κι αν κηρυχτει απο καθε ελμε ξεχωριστα και οχι απο την ολμε.Οποτε θα πρεπει να κανει πολλα δικαστηρια σε ολη την Ελλαδα και οχι μονο ενα και τελος.

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2950
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3060 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 04:30:45 μμ »
Απορώ πραγματικά με την ολομέτωπη επίθεση που εξαπολύει στην εκπαιδευτική κοινότητα- και μάλιστα προεκλογικά- η Κεραμέως. Φαίνεται ότι η στοχοποίηση των δασκάλων πιάνει τόπο στο σκληρά αντιδραστικό κοινό της κυβέρνησης. Στις εκλογές θα συγκρουστούν δυο ιδεολογίες. Της στενόμυαλης συντήρησης και της ανοιχτόμυαλης προόδου. Αν κερδίσει η πρώτη, που πρεσβεύει την επιστροφή στον επιθεωρητισμό, τότε η χώρα θα κατρακυλήσει δεκαετίες πίσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2023, 05:21:26 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3387
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3061 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 04:36:44 μμ »
Παράθεση
Εκτος κι αν κηρυχτει απο καθε ελμε ξεχωριστα και οχι απο την ολμε.Οποτε θα πρεπει να κανει πολλα δικαστηρια σε ολη την Ελλαδα και οχι μονο ενα και τελος.

Ας μην έχουμε αυταπάτες. Μεγάλες ΕΛΜΕ π.χ. Α΄ Αθήνας είναι στην πλειοψηφία τους υπέρ της αξιολόγησης. Τουλάχιστον αυτό είναι σαφές.

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2950
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3062 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 05:15:25 μμ »
Ας μην έχουμε αυταπάτες. Μεγάλες ΕΛΜΕ π.χ. Α΄ Αθήνας είναι στην πλειοψηφία τους υπέρ της αξιολόγησης. Τουλάχιστον αυτό είναι σαφές.
Ποιο είναι σαφές συναδέλφισσα; Μην παραπληροφορείτε. Ισχύει το ακριβώς α ν τ ί θ ε τ ο.

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/392017_shetika-me-tin-aparadekti-stasi-toy-proistamenoy-tis-dde-athinas

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/396629_zitoyn-heirografi-dilosi-apo-ekpaideytikoys-gia-symmetohi-stin-apergia-antidroyn

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/400317_apotimisi-tis-hthesinis-syneleysis-proedron-ton-elme

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/405713_sygkentrosi-stin-pde-tin-paraskeyi-27/1-stis-12-mesimeri-gia-tis-dioxeis
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2023, 05:20:43 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3063 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 05:21:42 μμ »
Ας μην έχουμε αυταπάτες. Μεγάλες ΕΛΜΕ π.χ. Α΄ Αθήνας είναι στην πλειοψηφία τους υπέρ της αξιολόγησης. Τουλάχιστον αυτό είναι σαφές.

Και που το είδες αυτό γραμμένο erietta;;;;;;;;;;;;;
Erietta just received the tags #uninformed or #ψεύτης

Ήδη από τις 29/09/2022

https://www.ipaidia.gr/paideia/ekpaideutikoi-o-agonas-enantia-stin-aksiologisi-sinexizetai/

"Η απεργία αποχή  που κήρυξε η Ε ΕΛΜΕ από μέντορες και συντονιστές ισχύει και συνεχίζεται, το ίδιο και η απεργία αποχή από τις ομάδες δράσης της αυτοαξιολόγησης. Καθημερινά προστίθενται κι άλλες ΕΛΜΕ που αποφασίζουν απεργία αποχή και απαιτούν από την ΟΛΜΕ να καλέσει ΓΣ για την κήρυξη απεργίας αποχής. Ήδη οι παρακάτω ΕΛΜΕ έχουν κηρύξει απεργία αποχή : Γ΄ ΕΛΜΕ Αθήνας, Α΄ ΕΛΜΕ Δυτικής  Αθήνας, Γ΄ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης, Ε΄ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης, ΕΛΜΕ Ικαρία, ΕΛΜΕ Πειραιά, ΕΛΜΕ Σάμου, ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων, ΕΛΜΕ Κέρκυρας, ΕΛΜΕ Ηλείας, Α΄ ΕΛΜΕ Κυκλάδων, Β΄ ΕΛΜΕ Έβρου,  Γ΄ ΕΛΜΕ Δυτικής Αθήνας, Στ΄ ΕΛΜΕ Αθήνας,  Β΄ ΕΛΜΕ Αθήνας. Οργανώνεται συνάντηση συντονισμού της δράσης των ΕΛΜΕ-ΣΕΠΕ τη Δευτέρα 3/10, 6.30μμ, στη ΔΟΕ. Θα υπάρχει δυνατότητα διαδικτυακής συμμετοχής των συναδέλφων (Δείτε το σχετικό κάλεσμα)."
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2023, 05:29:04 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3064 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 05:37:50 μμ »
Εκτος κι αν κηρυχτει απο καθε ελμε ξεχωριστα και οχι απο την ολμε.Οποτε θα πρεπει να κανει πολλα δικαστηρια σε ολη την Ελλαδα και οχι μονο ενα και τελος.

Η ακατανόμαστη ακούει ΕΛΜΕ και τρέμει από φόβο! Ούτε μια στο εκατομμύριο δεν θα τολμήσει να κάνει δικαστήρια στις ΕΛΜΕ, γιατί οι δικαστές που της κάνουν τα χατίρια μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού, ενώ οι ΕΛΜΕ είναι 94. Θα φάει το στραπάτσο που έφαγε και ο Βορίδης, με τεράστιο πολιτικό κόστος.

Ξύπνησε και η δικαιοσύνη, και βάλλει και αυτή κατά των κεραμιδοβοριδιδών.
"Στην πρώτη του προσπάθεια να ποινικοποιήσει τη συνδικαλιστική δράση των τριών (3) Ομοσπονδιών, καταθέτοντας αγωγή σε βάρος τους, εκδόθηκε η υπ’ αριθμ.: 73/2023 απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών, που αποτελεί «δικαστικό χαστούκι» στις προθέσεις και τους ισχυρισμούς του κ. Βορίδη και της κυβέρνησης.
Αυτό, βέβαια, δεν τον εμπόδισε να ασκήσει έφεση στην απόφαση αυτή, η οποία έκρινε πως η απεργιακή κινητοποίηση είναι νόμιμη και σε καμία περίπτωση καταχρηστική.
Καταχρηστική, αντίθετα, είναι η αντιμετώπιση του Υπουργού Εσωτερικών και της κυβέρνησης που για δεύτερη φορά «σέρνει στα δικαστήρια», εργαζόμενους που απλά διεκδικούν λύσεις στα αδιέξοδα, τα οποία οι ίδιοι δημιουργούν."

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2023, 05:53:40 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3387
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3065 στις: Φεβρουάριος 07, 2023, 07:13:47 μμ »
lemonpies, είναι τουλάχιστον άδικο να με αναφέρεις ως ψεύτρα, ήσουν ποτέ παρών σε συνομιλίες στην Α΄ Αθήνας να δεις τα επιχειρήματα, π.χ. επιχειρήματα του τύπου "είμαι υπέρ της αξιολόγησης γιατί ο κόσμος το ζητάει;" Δεν μιλάμε για το τυπικό, αλλά για του ουσιαστικό του πράγματος. Και δεν αναφέρομαι σε όλους, αλίμονο. Συγκεκριμένες παρατάξεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160747
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.