*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμος φέτος η του χρονου  (Αναγνώστηκε 5731 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MICH7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 04, 2009, 12:32:37 μμ »
Συγχαρητήρια! Για τα κενά πρέπει να περιμένεις την εγκύκλιο διορισμών. Την προηγούμενη χρονιά που διορίστηκα, το είχα ερευνήσει με τηλέφωνα στις κατά τόπους διευθύνσεις αλλά κανείς δε μου έλεγε αν θα υπήρχαν κενά στην περιοχή τους. Για το διορισμό μετράει η σειρά που έχεις στον πίνακα. Τα άλλα που αναφέρεις μετράνε για την τοποθέτησή σου σε σχολείο μετα το διορισμό, καθώς και τη μετάθεσή σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:12:09 »

Συνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 04, 2009, 01:01:55 μμ »
Όχι!!!Να μη δηλώσεις από μόνη σου δυσπρόσιτα...Αν σε τοποθετήσει το ΠΥΣΔΕ χωρίς να τα έχεις δήλώσει δεν έχεις υποχρέωση να υπηρετήσεις δύο χρόνια .Βέβαια και η ιδέα ενός δεύτερου παιδιού δεν είναι καθόλου άσχημη :P :P Τώρα θα έχεις και χρόνο  ;D ;D

δηλ. να βάλει πχ Δ¨ Δωδεκανήσου αλλά να μη γράψει πχ κάρπαθος ? έτσι δεν είσαι υποχρεωμένος για τη 2ετία ?

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 04, 2009, 01:19:33 μμ »
Τα δυσπρόσιτα σχολεία δίνονταο ονομαστικά και με κεφαλαία γράμματα  ;D π.χ  1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΑΘΟΥ. Αυτά δεν πρέπει να δηλώσετε για να αποφύγετε τη δέσμευση της διετίας.Δείτε τίς εγκυκλίους διορισμών προηγούμενων ετών για να μπείτε στο νόημα  :)
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 04, 2009, 01:24:37 μμ »
Σου προτείνω να βάλεις Β΄ Λέσβου, δηλαδή Λήμνο, αν έχει κενά, γιατί δίνει το λιγότερο 11- 13 μόρια και έχιε καθημερινά αεροπλάνο από Θεσσαλονίκη (εκτός Κυριακής). Βέβαια, λίγο δύσκολα βρίσκεις θέση, αλλά εσύ έτσι κι αλλιώς δε θα υπηρετήσεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:12:09 »

Συνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 04, 2009, 01:32:15 μμ »
Τα δυσπρόσιτα σχολεία δίνονταο ονομαστικά και με κεφαλαία γράμματα  ;D π.χ  1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΠΑΘΟΥ. Αυτά δεν πρέπει να δηλώσετε για να αποφύγετε τη δέσμευση της διετίας.Δείτε τίς εγκυκλίους διορισμών προηγούμενων ετών για να μπείτε στο νόημα  :)

πού μπορώ να βρώ την εγκύκλιο ?

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 04, 2009, 01:45:18 μμ »
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 04, 2009, 04:31:29 μμ »
παιδια, να ρωτησω κατι .ειμαι στους διοριστεους πε 02 της 2ης φουρνιας. εχω 24,6 μορια και απο οσα διαβαζω εχω πιθανοτητες για αναπληρωτρια. να παω αναπληρωτρια ή να κανω χαρτια διορισμου; τι ειναι καλυτερο;;τη 2η χρονια δεν θα ειμαι σε καλυτερη μοιρα ως προς τις περιοχες που θα δηλωσω;;;

Αποσυνδεδεμένος Μέλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:04:30 μμ »
παιδια, να ρωτησω κατι .ειμαι στους διοριστεους πε 02 της 2ης φουρνιας. εχω 24,6 μορια και απο οσα διαβαζω εχω πιθανοτητες για αναπληρωτρια. να παω αναπληρωτρια ή να κανω χαρτια διορισμου; τι ειναι καλυτερο;;τη 2η χρονια δεν θα ειμαι σε καλυτερη μοιρα ως προς τις περιοχες που θα δηλωσω;;;
Είμαι στην ίδια ακριβώς μοίρα και θα ήθελα επιπλέον να ρωτήσω (συγχωρέστε με αν σας φανεί γελοία η ερώτηση μου )αν για παράδειγμα εμείς της β φουρνιάς που απ" ο,τι καταλαβαίνω οι πιθανότητες για καλή τοποθέτηση μειώνονται σε σχέση με τους υπολοίπους διοριστούμε π.χ σε πολύ μακρινό για μας μέρος,τι μπορούμε να κάνουμε?Έχουμε δικαίωμα άρνησης?Συγχωρέστε με αν σας φαίνονται γελοία,αλλά είναι πρωτόγνωρα για μένα και θεωρώ το φόρουμ αρκετά έγκυρη πηγή ...Ευχαριστώ
Μ' αρέσει να μη λέω πολλά...

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:31:38 μμ »
Καλησπέρα, είμαι στους διοριστέους της β'φουρνιάς. Επειδή δεν έχω μόρια από αλλον ΑΣΕΠ ή ωρομισθίες, ήθελα να ρωτήσω: με 17,29 μόρια (από τη βαθμολογία του φετινού ΑΣΕΠ) υπάρχει πιθανότητα να με καλέσουν φέτος ωρομίσθια σε Ανατολική Μακεδονία και Θράκη; Αν αρνηθώ, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα στο μόνιμο διορισμό μου ή αυτό ισχύει μόνο όταν κάποιος απορρίπτει αναπλήρωση;

     Ο μόνος λόγος που δε δήλωσα Θεσ/νίκη, όπου μένω, αλλά προτίμησα να δηλώσω Ανατολική Μακεδονία για ωρομισθία, ήταν οι μεγαλύτερες πιθανότητες για ωρομισθία, σε περίπτωση που δεν είχα περάσει στον ΑΣΕΠ. 

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:36:58 μμ »
Καλησπέρα, είμαι στους διοριστέους της β'φουρνιάς. Επειδή δεν έχω μόρια από αλλον ΑΣΕΠ ή ωρομισθίες, ήθελα να ρωτήσω: με 17,29 μόρια (από τη βαθμολογία του φετινού ΑΣΕΠ) υπάρχει πιθανότητα να με καλέσουν φέτος ωρομίσθια σε Ανατολική Μακεδονία και Θράκη; Αν αρνηθώ, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα στο μόνιμο διορισμό μου ή αυτό ισχύει μόνο όταν κάποιος απορρίπτει αναπλήρωση;

     Ο μόνος λόγος που δε δήλωσα Θεσ/νίκη, όπου μένω, αλλά προτίμησα να δηλώσω Ανατολική Μακεδονία για ωρομισθία, ήταν οι μεγαλύτερες πιθανότητες για ωρομισθία, σε περίπτωση που δεν είχα περάσει στον ΑΣΕΠ. 

Για πιθανότητες δεν ξέρω, φαντάζομαι πολλές, αλλά, αν αρνηθείς, κανένα απολύτως πρόβλημα δεν θα υπάρχει.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

erietta

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:42:15 μμ »
Καλησπέρα! Σε ποιες περιπτώσεις κάποιος μπορεί να ζητήσει παράταση για να αποδεχτεί τον διορισμό του; Π.χ. ένας διοριστέος της α΄φουρνιάς μπορεί να φύγει το 2010 ή υπάρχει πρόβλημα; Και πού απευθυνόμαστε γι΄ αυτό, αν ξέρετε; Στο ΥΠΕΠΘ ἠ στις δευτεροβάθμιες;

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:55:43 μμ »
Καλησπέρα, είμαι στους διοριστέους της β'φουρνιάς. Επειδή δεν έχω μόρια από αλλον ΑΣΕΠ ή ωρομισθίες, ήθελα να ρωτήσω: με 17,29 μόρια (από τη βαθμολογία του φετινού ΑΣΕΠ) υπάρχει πιθανότητα να με καλέσουν φέτος ωρομίσθια σε Ανατολική Μακεδονία και Θράκη; Αν αρνηθώ, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα στο μόνιμο διορισμό μου ή αυτό ισχύει μόνο όταν κάποιος απορρίπτει αναπλήρωση;

     

Για πιθανότητες δεν ξέρω, φαντάζομαι πολλές, αλλά, αν αρνηθείς, κανένα απολύτως πρόβλημα δεν θα υπάρχει.

      Ευχαριστώ πολύ bikini. Τώρα ησύχασα. Από τη στιγμή που δεν "καίγομαι" να μαζέψω μόρια, δε θα ήθελα να αφήσω κάποιο από τα δύο φροντιστήρια που δουλεύω, για να πάω ωρομίσθια. Ούτως ή άλλως έχω συμφωνήσει να δουλέψω και φέτος και ξέρω ότι δε θα ήταν ό,τι καλύτερο να τους αφήσω κάποια στιγμή μέσα στη χρονιά, ειδικά από τη στιγμή που έχω και γ'λυκείου. Στην τελική καλύτερα να αρνηθώ τη θέση και να την πάρει κάποιος που την έχει πραγματική ανάγκη.

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:56:26 μμ »
Οι πίνακες διοριστέων έχουν ισχύ για δύο χρόνια.Όσοι βρίσκονται σε αυτούς μπορούν να διεκδικήσουν το διορισμό τους είτε και τις δύο χρονιές είτε μόνο τη μία. Ο διαχωρισμός σε διοριστέους πρώτης και δεύτερης φάσης γίνεται αυθαίρετα και έχει την ένοια ότι αυτοί που βρίσκονται στο πρώτο μισό του πίνακα έχουν περισσότερες πιθανότητες να διοριστούν από την πρώτη χρονιά.  ??? ???
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Διορισμος φέτος η του χρονου
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 04, 2009, 05:57:09 μμ »
Καλησπέρα! Σε ποιες περιπτώσεις κάποιος μπορεί να ζητήσει παράταση για να αποδεχτεί τον διορισμό του; Π.χ. ένας διοριστέος της α΄φουρνιάς μπορεί να φύγει το 2010 ή υπάρχει πρόβλημα; Και πού απευθυνόμαστε γι΄ αυτό, αν ξέρετε; Στο ΥΠΕΠΘ ἠ στις δευτεροβάθμιες;

  Έχω ακούσει ότι γίνεται. Καλύτερα βέβαια να τηλεφωνήσεις σε κάποια δευτεροβάθμια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160777
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 469
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 459
Σύνολο: 471

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.