*

Αποστολέας Θέμα: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 70181 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #364 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 03:06:48 μμ »
Καλησπέρα κι απο μένα...

Ειλικρίνα έκανα εγγραφή για να πω δυο πραγματακια μόνο.
Βλέπω συνεχώς άτομα να λένε το εξής: "Με καλέσαν απο την ταδε πρωτοβάθμια και αρνήθηκα...".Ενα απλό ερώτημα λοιπον ειναι γιατι ρε μεγάλε δήλωσες την ταδε πρωτοβάθμια εφόσον δεν εχεις σκοπό να πας?
Επίσης βλέπω ότι αυτοι που διαμαρτήρονται για το γεγονός οτι οι Αβαθμιες καθηστερουν να καλέσουν ωρομίσθιους ειναι οι ιδιοι οι οποίοι αρνουνται!!!
Νεο-Ελλάς το μεγαλείο σου...Ρε δεν πάτε καλα μου φαίνεται,γι'αυτο θα σας καλέσουν τον δεκεμβρη και θα γραψετε μονο 6 μηνες υπηρεσια.ετσι για να γουσταρουμε...
Αιτια λοιπον της κακης λειτουργιας του όλου συστηματος προσληψης ωρομισθιων ειστε κι εσεις και μαλιστα η ποιο σημαντικη...
Φιλακια πολλα και συνεχιστε ετσι στο τελος θα σας προσλαβανουν τον Μαρτιο και θα δουλευετε 2 μηνες......

πείτε τώρα οτι δεν έχει δίκιο....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:15:40 »

Αποσυνδεδεμένος FleXcan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: ’ντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #365 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 04:33:24 μμ »
Καλησπέρα κι απο μένα...

Ειλικρίνα έκανα εγγραφή για να πω δυο πραγματακια μόνο.
Βλέπω συνεχώς άτομα να λένε το εξής: "Με καλέσαν απο την ταδε πρωτοβάθμια και αρνήθηκα...".Ενα απλό ερώτημα λοιπον ειναι γιατι ρε μεγάλε δήλωσες την ταδε πρωτοβάθμια εφόσον δεν εχεις σκοπό να πας?
Επίσης βλέπω ότι αυτοι που διαμαρτήρονται για το γεγονός οτι οι Αβαθμιες καθηστερουν να καλέσουν ωρομίσθιους ειναι οι ιδιοι οι οποίοι αρνουνται!!!
Νεο-Ελλάς το μεγαλείο σου...Ρε δεν πάτε καλα μου φαίνεται,γι'αυτο θα σας καλέσουν τον δεκεμβρη και θα γραψετε μονο 6 μηνες υπηρεσια.ετσι για να γουσταρουμε...
Αιτια λοιπον της κακης λειτουργιας του όλου συστηματος προσληψης ωρομισθιων ειστε κι εσεις και μαλιστα η ποιο σημαντικη...
Φιλακια πολλα και συνεχιστε ετσι στο τελος θα σας προσλαβανουν τον Μαρτιο και θα δουλευετε 2 μηνες......

πείτε τώρα οτι δεν έχει δίκιο....

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ  :P
Φιλάκια κ από μένα πάντως μιας και έστειλε... ;)

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #366 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 05:32:25 μμ »
Καλησπέρα κι απο μένα...

Ειλικρίνα έκανα εγγραφή για να πω δυο πραγματακια μόνο.
Βλέπω συνεχώς άτομα να λένε το εξής: "Με καλέσαν απο την ταδε πρωτοβάθμια και αρνήθηκα...".Ενα απλό ερώτημα λοιπον ειναι γιατι ρε μεγάλε δήλωσες την ταδε πρωτοβάθμια εφόσον δεν εχεις σκοπό να πας?
Επίσης βλέπω ότι αυτοι που διαμαρτήρονται για το γεγονός οτι οι Αβαθμιες καθηστερουν να καλέσουν ωρομίσθιους ειναι οι ιδιοι οι οποίοι αρνουνται!!!
Νεο-Ελλάς το μεγαλείο σου...Ρε δεν πάτε καλα μου φαίνεται,γι'αυτο θα σας καλέσουν τον δεκεμβρη και θα γραψετε μονο 6 μηνες υπηρεσια.ετσι για να γουσταρουμε...
Αιτια λοιπον της κακης λειτουργιας του όλου συστηματος προσληψης ωρομισθιων ειστε κι εσεις και μαλιστα η ποιο σημαντικη...
Φιλακια πολλα και συνεχιστε ετσι στο τελος θα σας προσλαβανουν τον Μαρτιο και θα δουλευετε 2 μηνες......

πείτε τώρα οτι δεν έχει δίκιο....

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ  :P
Φιλάκια κ από μένα πάντως μιας και έστειλε... ;)
τα μυαλά μας κ μια λίρα....

Αποσυνδεδεμένος giwta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #367 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 08:13:54 μμ »
(pros tonik69) eimai sigouri 100% oti den exeis doulepsei pote san wromosthios giauto kai ta les ola auta...einai adiko na katigoreis emas gia to sisthma kai oxi tous idious...
kai de leei kapoios tetoia logia se paidia 25 xronwn pou kanoun ta panta gia liga moria...
xalaw 35 eurw thn hmera gia na pigainoerxomai kathe mera 70 xlm makria apo to spiti mou kai molis ftanw sthhn polh pairnw podilato gia na phgainw sta 4 sxoleia pou me esteilan..kai ta akouw kai apo panw oti ftaiw egw giauto..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:15:40 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #368 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 09:26:49 μμ »
Καλησπέρα κι απο μένα...

Ειλικρίνα έκανα εγγραφή για να πω δυο πραγματακια μόνο.
Βλέπω συνεχώς άτομα να λένε το εξής: "Με καλέσαν απο την ταδε πρωτοβάθμια και αρνήθηκα...".Ενα απλό ερώτημα λοιπον ειναι γιατι ρε μεγάλε δήλωσες την ταδε πρωτοβάθμια εφόσον δεν εχεις σκοπό να πας?

Να στο θέσω αλλιώς! Εσύ όταν έκανες μηχανογραφικό (αν έκανες) δήλωσες μόνο μια σχολή;;;;

Επίσης βλέπω ότι αυτοι που διαμαρτήρονται για το γεγονός οτι οι Αβαθμιες καθηστερουν να καλέσουν ωρομίσθιους ειναι οι ιδιοι οι οποίοι αρνουνται!!!

Νεο-Ελλάς το μεγαλείο σου...Ρε δεν πάτε καλα μου φαίνεται,γι'αυτο θα σας καλέσουν τον δεκεμβρη και θα γραψετε μονο 6 μηνες υπηρεσια.ετσι για να γουσταρουμε...

είσαι άσχετος! (και όχι για τα ορθογραφικά αλλά για την προϋπερεσία που νομίζεις ότι αποκτά ο ωρομίσθιος)

Αιτια λοιπον της κακης λειτουργιας του όλου συστηματος προσληψης ωρομισθιων ειστε κι εσεις και μαλιστα η ποιο σημαντικη...
Φιλακια πολλα και συνεχιστε ετσι στο τελος θα σας προσλαβανουν τον Μαρτιο και θα δουλευετε 2 μηνες......

όπως είπε και η συνάδελφος δεν ξέρεις τι εστί ωρομίσθιος  :-X
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος FleXcan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: ’ντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #369 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 05:58:37 μμ »
έτσι έτσι....χώστε τώρα...χώστε  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2008, 06:00:16 μμ από FleXcan »

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #370 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 04:08:24 πμ »
Καλησπέρα κι απο μένα...

Ειλικρίνα έκανα εγγραφή για να πω δυο πραγματακια μόνο.
Βλέπω συνεχώς άτομα να λένε το εξής: "Με καλέσαν απο την ταδε πρωτοβάθμια και αρνήθηκα...".Ενα απλό ερώτημα λοιπον ειναι γιατι ρε μεγάλε δήλωσες την ταδε πρωτοβάθμια εφόσον δεν εχεις σκοπό να πας?
Επίσης βλέπω ότι αυτοι που διαμαρτήρονται για το γεγονός οτι οι Αβαθμιες καθηστερουν να καλέσουν ωρομίσθιους ειναι οι ιδιοι οι οποίοι αρνουνται!!!
Νεο-Ελλάς το μεγαλείο σου...Ρε δεν πάτε καλα μου φαίνεται,γι'αυτο θα σας καλέσουν τον δεκεμβρη και θα γραψετε μονο 6 μηνες υπηρεσια.ετσι για να γουσταρουμε...
Αιτια λοιπον της κακης λειτουργιας του όλου συστηματος προσληψης ωρομισθιων ειστε κι εσεις και μαλιστα η ποιο σημαντικη...
Φιλακια πολλα και συνεχιστε ετσι στο τελος θα σας προσλαβανουν τον Μαρτιο και θα δουλευετε 2 μηνες......


Ελλάς το μεγαλείο σου είναι μερικά τυπάκια σαν κι εσένα που νομίζεις οτι με το να σου ρίχνουν μερικά ψίχουλα , πρέπει να  τους είσαι και υποχρεωμένος κι απο πάνω...Ε οχι λοιπόν ρε φίλε....Αν θές εσύ κάνε ολόκληρο ταξίδι για 2 και 4 ώρες σε κάθε σχολείο...Στείλε μετα τον λογαριασμό με τα έξοδα στο μπαμπά...εγω γουστάρω να πάω εκεί που με βολεύει και που είναι κοντά στην άλλη δουλειά μου και όχι να κάνω ολόκληρο ταξίδι για μερικά μόρια...εσύ αν είσαι τόσο απελπισμένος να χωθείς κάπου, ωστε να πήγαινες και στη Γ περιφέρεια της Ζι΅πά΅πουε αν σε στέλνανε, είναι δικό σου πρόβλημα...
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος FleXcan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: ’ντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #371 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 03:37:01 μμ »
ωστε να πήγαινες και στη Γ περιφέρεια της Ζι΅πά΅πουε αν σε στέλνανε, είναι δικό σου πρόβλημα...
ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΑΧΑ!!!  ;D ;D ;D ;D ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ ΜΙΛΑΜΕ  ;D ;D
Ρε παιδιά που ήταν αυτή η περιφέρεια??? Εγώ δεν την βρήκα όταν δήλωνα γτ ενδιαφέρομαι... :P

Αποσυνδεδεμένος tsixlas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #372 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 02:19:24 μμ »

Του φέρεστε άδικα πάντως του νεαρού....

Συνήθως κάποιος που κάνει τα χαρτία του πρώτη φορά για ωρομίσθιος δηλώνει πολλές περιοχές.... Μετά που αρχίζει και απορρίπτει αβέρτα στο τηλέφωνο δεν το ξανακάνει.

Οι παλαίουρες δηλώνουν το πολύ 2-3 περιοχές. Π.Χ. Α'-Β'-Γ' Θεσσαλονίκης.

Κάποιοι δηλώνουν ακόμα και στα πιο απίθανα άκρα του διαμερίσματος που προτιμήσανε, και μετά ακούγεται γραφικό το να δηλώνουν εδώ μέσα οτι "φυσικά" και αρνηθήκανε. Τι "φυσικά" ρε μάστορα (ή μαστόρισα)?
Ας μην δήλωνες τόσες περιοχές για να γλυτώσεις και τις "φυσικές" αρνήσεις που θα επακολουθήσουν.

Δήλωσε μόνο αυτά που σε ενδιαφέρουν πραγματικά.... Απο οικονομική άποψη, απο θέμα απόστασης και απο θέμα άλλης εργασίας.....
Τα υπόλοιπα μην τα δηλώσεις μια και δεν πρόκειται να πας ποτέ εκεί. Θα περιμένεις πάντα με κρυφή ελπίδα οτι θα σε καλέσουνε απο την πρώτη σου προτίμηση.

Αν θέλεις απο την άλλη δήλωνέ τα όλα, απλά μην μας γράφεις μετά οτι έχεις κουραστεί να αρνήσε.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #373 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 04:50:45 μμ »
Και εγώ ανήκω στους "παλαίουρες" που έχουν δηλώσει μόνο μία περιφέρεια,

από πότε οι ωρομίσθιοι μπορούν να δηλώσουν παραπάνω από μία περιφέρεια;;;; Μου φαίνεται, ό,τι θέλει γράφει ο καθενας εδώ μέσα!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος FleXcan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: ’ντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #374 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 05:22:54 μμ »
Εμένα με κάλεσαν σήμρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ από Α' Αθηνών!(θέση 250 περίπου)....
Εύχομαι το καλύτερο για όλους...

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #375 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 08:23:31 μμ »
Και εγώ ανήκω στους "παλαίουρες" που έχουν δηλώσει μόνο μία περιφέρεια,

από πότε οι ωρομίσθιοι μπορούν να δηλώσουν παραπάνω από μία περιφέρεια;;;; Μου φαίνεται, ό,τι θέλει γράφει ο καθενας εδώ μέσα!
Έλα βρε συ, πιάστηκες στη λέξη  :P


Γενικά εγώ πιστεύω ότι πρέπει να δηλώνουμε ότι μπορούμε!!! Δε φταίμε εμείς αν είναι έτσι το σύστημα! Αν σε καλέσουν από μια περιοχή (αυτή που κανονικά θα δήλωνε κάποιος ως μοναδική) και σου πούνε ότι δίνουν μόνο 8ωρα, άντε σπάσε το κεφάλι σου εσύ γιατί δε δήλωσες τη διπλανή περιοχή που δίνει 12ωρα!!
Ας πω και μια άλλη περίπτωση. Σε καλεί η Πρωτοβάθμια για του Νομού σου σε ένα μακρινό μέρος. Την ώρα που το σκέφτεσαι σε καλεί η Πρωτοβάθμια του διπλανού Νομού και σου λέει ότι υπάρχει σχολείο πιο κοντά στο σπίτι σου από αυτό της πρώτης πρότασης! (π.χ. μένω Δυτική Θεσσαλονίκη και με καλεί η ΔΙ.Π.Ε. Ανατολικής και μου προτείνει Ασπροβάλτα και η Πέλλα μου προτείνει Γιαννιτσά)

Τελικά άξιζε να δηλώσεις περισσότερες περιοχές ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #376 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 10:02:46 μμ »
Και εγώ ανήκω στους "παλαίουρες" που έχουν δηλώσει μόνο μία περιφέρεια,

από πότε οι ωρομίσθιοι μπορούν να δηλώσουν παραπάνω από μία περιφέρεια;;;; Μου φαίνεται, ό,τι θέλει γράφει ο καθενας εδώ μέσα!

Χρησιμοποίησα τη λέξη περιφέρεια, όπως λέμε εκλογική περιφέρεια Α' Αθηνών κτλ.  Και φυσικά γράφει ότι θέλει ο καθένας εδώ μέσα... Εδώ κάποιοι γράφουν μόνο και μόνο για να προσβάλουν κάποιον άλλο επειδή χρησιμοποίησε μια λάθος λέξη... Εκτός αν όντως δεν κατάλαβες τί εννοούσα παραπάνω.

Μπορούσες τότε να κάνεις τροποποίηση του μηνύματος σου κι εγώ να διαγράψω το δικό μου!
Και ναι όντως το έχω αυτό μ αρέσει να προσβάλλω συνσδέλφους θα το δεις άλλωστε και από τα 651 μηνυματά μου, είναι όλα προσβολές!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #377 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 02:18:13 πμ »
Εμένα με κάλεσαν σήμρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ από Α' Αθηνών!(θέση 250 περίπου)....
Εύχομαι το καλύτερο για όλους...

έλα φίλε μου...σήμερα είπες σε κάλεσαν???εγω πήρα τηλεφωνο και μου είπαν οτι είναι στο 236 ακόμα και να πάρω απο βδομάδα...μας δουλεύουν???
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161266
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 242
Σύνολο: 242

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.