*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 446332 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gigid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1260 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 02:06:32 μμ »
Εδώ δε συνεννοούμαστε να υπογράψουμε ένα κείμενο, θα συνεννοηθούμε για να μαζευτούμε έξω απ΄το υπουργείο και να λέμε τι ακριβώς? Εγώ δε θέλω πλαφόν, εγώ θέλω, εγώ θέλω ΑΣΕΠ, εγώ δε θέλω?

Το να μην κάνει κανείς αίτηση για αναπληρωτής το καλοκαίρι είναι ουτοπικό. Ποτέ δε θα πειστούν όλοι. Πολύ απλά.
Με το να απέχουμε απ'τα καθήκοντά μας τι θα γίνει? Το πολύ πολύ να μας επιτάξει το υπουργείο ΚΑΙ να χάσουμε και την υποστήριξη της μικρής μερίδας της κοινωνίας που μας υποστηρίζει γιατί θα ταλαιπωρήσουμε τα παιδιά.

sikat δε φαντάζομαι να μπεις στον κόπο να γράψεις κανένα κείμενο... Δεν υπάρχει σωτηρία.
Δε θα πάμε να πούμε εγώ θέλω αυτό ή το άλλο. Στην ουσία ένα πράγμα θέλουμε όλοι ΔΙΟΡΙΣΜΟ. Αυτό θα ζητήσουμε. Διορισμούς άμεσα. Τον τρόπο ας τον βρει το υπουργείο και για μία φορά ας τον σεβαστούν όλοι είτε τους συμφέρει είτε όχι. Το να λέμε ο καθένας ποιο σύστημα διορισμού θέλει δεν οδηγεί πουθενά αλλού παρά μόνο σε μεταξύ μας αντιπαράθεση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:18:21 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1261 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 02:55:48 μμ »
Περίμενες να ακούσεις για συμβιβασμούς ε; Τι να κάνουμε. Κι εσύ αυτός είσαι....

Κοίτα κάτι διασπαστικά πράγματα που λέω... Και άλλο λέει ο sikat ε; Για να δούμε τι είπε...

Και πάλι δίκιο έχεις. Άλλο λέει και άλλο λέω εγώ. Αλλά τι να κάνεις. Τέτοιος είμαι...

Λυπάμαι που ο τρόπος που διορίστηκες ήταν αντισυνταγματικός και αποδείχτηκε στο δικαστήριο. Και λυπάμαι που δε θέλω και αυτοί που θα διοριστούν με τον νέο τρόπο (όποτε διοριστούν) να περιφέρονται στο pde όπως εσύ, αναζητώντας άφεση, αν αποδειχτεί και ο νέος τρόπος αντισυνταγματικός.

ξέρεις τι θα πει η λέξη "'άσχετα" ? δεν έχουν σχέση αυτό που γράφεις με αυτό που γράφει ο άλλος.... ή με άλλα λόγια άλλο σε ρωτάει και προτείνει και εσύ πετάς την μπάλα στην κερκίδα....
δεν πα να γράφεις σελίδες επί σελίδων για την δικαιοσύνη για το σύνταγμα για τον Θεό ή για τον Ολυμπιακό αν αυτό που λέει ο άλλος είναι ξεκάθαρο και άσχετο με αυτό που πετάς εσύ τότε όσα λες είναι απλά ΑΣΧΕΤΑ.
Αφού πια καταλάβουμε ότι είναι άσχετο αυτό που μας λέει ο άλλος τότε αναρωτιόμαστε γιατί μας το είπε.... εκεί έχουμε 2 επιλογές. Πρώτη, ότι δεν κατάλαβε. Δεύτερη κατάλαβε αλλά δεν συμφωνεί και πρέπει να αποπροσανατολίσει την συζήτηση.....
Το να μην κατάλαβες χλωμό, άλλωστε η συνταγματική διαδικασία που πήρες μέρος και πήρες βαθμό πάνω από την βάση δεν αφήνει περιθώρια να μην κατάλαβες....
οπότε κατάλαβες.... και επομένως είσαι η δεύτερη περίπτωση....
αυτός είσαι... μην χαλιέσαι λοιπόν και να αποδέχεσαι την φύση σου, αλλιώς θα έχεις θέμα με τον ψυχίατρο όταν διοριστείς με το καλό

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1262 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:00:39 μμ »
Εδώ δε συνεννοούμαστε να υπογράψουμε ένα κείμενο, θα συνεννοηθούμε για να μαζευτούμε έξω απ΄το υπουργείο και να λέμε τι ακριβώς? Εγώ δε θέλω πλαφόν, εγώ θέλω, εγώ θέλω ΑΣΕΠ, εγώ δε θέλω?

Το να μην κάνει κανείς αίτηση για αναπληρωτής το καλοκαίρι είναι ουτοπικό. Ποτέ δε θα πειστούν όλοι. Πολύ απλά.
Με το να απέχουμε απ'τα καθήκοντά μας τι θα γίνει? Το πολύ πολύ να μας επιτάξει το υπουργείο ΚΑΙ να χάσουμε και την υποστήριξη της μικρής μερίδας της κοινωνίας που μας υποστηρίζει γιατί θα ταλαιπωρήσουμε τα παιδιά.

sikat δε φαντάζομαι να μπεις στον κόπο να γράψεις κανένα κείμενο... Δεν υπάρχει σωτηρία.

καλύτερα να μασάς συναδέλφισα γιατί όσα γράφεις δεν βοηθάνε....

@sikat μην ακούς τίποτα, γράψε σε παρακαλώ ακριβώς στο σκεπτικό που ανέλυσες... περιεκτικό και ξεκάθαρο

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1263 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:03:26 μμ »
markosath και gia96 (που βάζεις και τα + ), ναι η προυπηρεσία με τα 24 μηνα και τα 30 μηνα δεν ήταν το σκαλοπάτι για το διορισμό ;

τι είναι αυτά λοιπόν που λέτε ; ; ; ;
Και αν ήταν κακώς ήταν, εφόσον ήταν γιατί δεν διορίζονται?
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:18:21 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1264 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:04:51 μμ »
Εδώ δε συνεννοούμαστε να υπογράψουμε ένα κείμενο, θα συνεννοηθούμε για να μαζευτούμε έξω απ΄το υπουργείο και να λέμε τι ακριβώς? Εγώ δε θέλω πλαφόν, εγώ θέλω, εγώ θέλω ΑΣΕΠ, εγώ δε θέλω?

Το να μην κάνει κανείς αίτηση για αναπληρωτής το καλοκαίρι είναι ουτοπικό. Ποτέ δε θα πειστούν όλοι. Πολύ απλά.
Με το να απέχουμε απ'τα καθήκοντά μας τι θα γίνει? Το πολύ πολύ να μας επιτάξει το υπουργείο ΚΑΙ να χάσουμε και την υποστήριξη της μικρής μερίδας της κοινωνίας που μας υποστηρίζει γιατί θα ταλαιπωρήσουμε τα παιδιά.

sikat δε φαντάζομαι να μπεις στον κόπο να γράψεις κανένα κείμενο... Δεν υπάρχει σωτηρία.
Ένα πράγμα θα απαιτήσουμε όλοι ενωμένοι: ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ! Και δε νομίζω να διαφωνεί κανείς πάνω σ' αυτό! Ο κύκλος της αδιοριστίας και η "ομηρία" της αναπλήρωσης/ωρομισθίας πρέπει επιτέλους να τελειώσουν!
Όσο για την κοινωνία, αφού μας υποστηρίζει όπως λες, θα καταλάβει για ποιους λόγους θα απέχουμε από τα καθήκοντά μας τον τελευταίο μήνα. Κι όχι προφανώς γιατί θέλουμε να ταλαιπωρήσουμε τα παιδιά ή τις οικογένειές τους, αλλά γιατί θέλουμε να αντισταθούμε στον εμπαιγμό του Υπουργείου και να καταδείξουμε τον πραγματικό υπαίτιο της σημερινής αδιέξοδης κατάστασης (δηλ. το ίδιο το Υπουργείο και την εκάστοτε ηγεσία του) πιέζοντας σε μία "καλή" για 'μας χρονική στιγμή! Άλλωστε πολλοί από εμάς έχουμε παιδιά που φοιτούν σε Γυμνάσια και σε Λύκεια, οπότε δεν μιλάμε εκ του ασφαλούς!
Όσο για την επίταξη: μεγαλύτερη φασιστική, αντιδημοκρατική, σπασμωδική και οξύμωρη αντίδραση δε θα έχει έχει ξαναγίνει! Να επιτάξει το Υπουργείο τους αναπληρωτές, επειδή θα απέχουν από τα καθήκοντά τους τον τελευταίο μήνα, τους οποίους θα έρθει το ίδιο να απολύσει τον Ιούνιο! Μεγαλύτερη ήττα δε θα έχει ξαναγίνει! Θα αποδειχτεί περίτρανα πόσο πολύτιμοι τους είμαστε και η πίεσή μας θα ευωδοθεί! Μάλλον θα πρέπει να το σκεφτούν πάρα πολύ αυτό!
Ξαναγράφω: πρέπει άμεσα να οργανωθούμε, να αντιδράσουμε, να διεκδικήσουμε! Τίποτε δεν πρόκειται ποτέ να μας χαριστεί! Ας αρχίσουμε τον αγώνα! Ας αφήσουμε τη "φαγωμάρα" κι ας συνεννοηθούμε από κοινού!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4034
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1265 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:13:15 μμ »
ξέρεις τι θα πει η λέξη "'άσχετα" ? δεν έχουν σχέση αυτό που γράφεις με αυτό που γράφει ο άλλος.... ή με άλλα λόγια άλλο σε ρωτάει και προτείνει και εσύ πετάς την μπάλα στην κερκίδα....
δεν πα να γράφεις σελίδες επί σελίδων για την δικαιοσύνη για το σύνταγμα για τον Θεό ή για τον Ολυμπιακό αν αυτό που λέει ο άλλος είναι ξεκάθαρο και άσχετο με αυτό που πετάς εσύ τότε όσα λες είναι απλά ΑΣΧΕΤΑ.
Αφού πια καταλάβουμε ότι είναι άσχετο αυτό που μας λέει ο άλλος τότε αναρωτιόμαστε γιατί μας το είπε.... εκεί έχουμε 2 επιλογές. Πρώτη, ότι δεν κατάλαβε. Δεύτερη κατάλαβε αλλά δεν συμφωνεί και πρέπει να αποπροσανατολίσει την συζήτηση.....
Το να μην κατάλαβες χλωμό, άλλωστε η συνταγματική διαδικασία που πήρες μέρος και πήρες βαθμό πάνω από την βάση δεν αφήνει περιθώρια να μην κατάλαβες....
οπότε κατάλαβες.... και επομένως είσαι η δεύτερη περίπτωση....
αυτός είσαι... μην χαλιέσαι λοιπόν και να αποδέχεσαι την φύση σου, αλλιώς θα έχεις θέμα με τον ψυχίατρο όταν διοριστείς με το καλό

Εγώ αγαπητέ ως αναπληρωτής περνάω τα τελευταία χρόνια κάθε χρόνο από ψυχίατρο. Αλλιώς δεν προσλαμβάνομαι. Εσύ; Εξακολουθείς λοιπόν να λες ότι λέω άσχετα. Μήπως απλά αυτά που λέω δε σε καλύπτουν γιατί έχεις άλλα στο μυαλό σου;

Ρωτάει λοιπόν ο/η calmen:
Εγω θα ηθελα να δω τον trust μαζι με την gia και το πορτοκαλι_proypiresia να προσπαθουν να την γραψουν..αν τα καταφερουν...τοτε και ολοι εμεις θα μπορουμε να την υπογραψουμε...
Μακαρι να κανουμε κατι...μακαρι να ξυπνησουμε..εμεις..για να ξυπνησουμε και αυτους που μας εχουν γραμμενους!!

Και απαντάω:

3 λέξεις: Σεβασμός στο Σύνταγμα. Έχει φροντίσει αυτό να δίνει ίσες ευκαιρίες σε όλους. Η παράκαμψη του μας έχει φέρει σε αυτό το αδιέξοδο. Αν θα μπορούσαμε (που δε γίνεται), το όποιο σύστημα έρθει, να πάρει την έγκριση του ΣτΕ πριν ψηφιστεί, θα ήταν το ιδανικό. Αλλά έτσι όπως είναι δομημένη η χώρα μας, η μόνη νομική επεξεργασία που γίνεται σε νομοσχέδια πριν ψηφιστούν είναι από το νομικό συμβούλιο του κράτους που και πάλι, η σύσταση του δεν είναι υποχρεωτική. Και καταλήγουμε σε αντισυνταγματικές διατάξεις και αλαλούμ...

Αυτή είναι η "συμβολή" μου στην επιστολή που θέλει να συγγράψει ο sikat, που είναι όμως περιττή, μιας και το αναφέρει ήδη στη σκέψη του. Μια χαρά σχετικά απάντησα λοιπόν σε αυτό που με ρώτησε. Τώρα αν τα υπόλοιπα που λέω σου ξύνουν πληγές και για αυτό τα χαρακτηρίζεις "διασπαστικά", πρόβλημα σου. Και καλό θα είναι να το αποδεχτείς, γιατί μπορεί να έχεις θέμα με τον ψυχίατρο, αν γίνει μέρος της αξιολόγησης η εξέταση από ψυχίατρο...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2017, 03:15:52 μμ από trust no one »

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1266 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:23:26 μμ »
Ένα πράγμα θα απαιτήσουμε όλοι ενωμένοι: ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ! Και δε νομίζω να διαφωνεί κανείς πάνω σ' αυτό! Ο κύκλος της αδιοριστίας και η "ομηρία" της αναπλήρωσης/ωρομισθίας πρέπει επιτέλους να τελειώσουν!
Όσο για την κοινωνία, αφού μας υποστηρίζει όπως λες, θα καταλάβει για ποιους λόγους θα απέχουμε από τα καθήκοντά μας τον τελευταίο μήνα. Κι όχι προφανώς γιατί θέλουμε να ταλαιπωρήσουμε τα παιδιά ή τις οικογένειές τους, αλλά γιατί θέλουμε να αντισταθούμε στον εμπαιγμό του Υπουργείου και να καταδείξουμε τον πραγματικό υπαίτιο της σημερινής αδιέξοδης κατάστασης (δηλ. το ίδιο το Υπουργείο και την εκάστοτε ηγεσία του) πιέζοντας σε μία "καλή" για 'μας χρονική στιγμή! Άλλωστε πολλοί από εμάς έχουμε παιδιά που φοιτούν σε Γυμνάσια και σε Λύκεια, οπότε δεν μιλάμε εκ του ασφαλούς!
Όσο για την επίταξη: μεγαλύτερη φασιστική, αντιδημοκρατική, σπασμωδική και οξύμωρη αντίδραση δε θα έχει έχει ξαναγίνει! Να επιτάξει το Υπουργείο τους αναπληρωτές, επειδή θα απέχουν από τα καθήκοντά τους τον τελευταίο μήνα, τους οποίους θα έρθει το ίδιο να απολύσει τον Ιούνιο! Μεγαλύτερη ήττα δε θα έχει ξαναγίνει! Θα αποδειχτεί περίτρανα πόσο πολύτιμοι τους είμαστε και η πίεσή μας θα ευωδοθεί! Μάλλον θα πρέπει να το σκεφτούν πάρα πολύ αυτό!
Ξαναγράφω: πρέπει άμεσα να οργανωθούμε, να αντιδράσουμε, να διεκδικήσουμε! Τίποτε δεν πρόκειται ποτέ να μας χαριστεί! Ας αρχίσουμε τον αγώνα! Ας αφήσουμε τη "φαγωμάρα" κι ας συνεννοηθούμε από κοινού!

Κανένα πρόβλημα. Πότε λέτε να μαζευτούμε λοιπόν έξω απ'το υπουργείο?
Kinegiros κάτι δεν κατάλαβες, αλλά δε θα μπω στον κόπο.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1267 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:28:09 μμ »
αφού είναι περιττή ακριβώς επειδή το αναφέρει ως αυτονόητο, εσύ τι γράφεις και το τονίζεις ? ε ε ε ?
ΑΣΧΕΤΟ είναι λοιπόν.... ή μάλλον σχετικό άσχετο, που σκοπό έχει να τσατίσει κάποιον προυπηρεσάκια να σου απαντήσει και να γίνει πάλι μπάχαλο το νήμα και να αποπροσανατολίσεις την συζήτηση από την ορθή πρόταση του sikat

οπότε άσε τις εξυπνάδες εκεί που πιάνουν, ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΕΙ η επιστολή του sikat... αυτή είναι η αλήθεια...
ο στόχος σου είναι να παραμείνει το στάτους κβο, δηλαδή κανένας διορισμός παρά μόνο δικαστικοί γιατί συφιλιάζεσε ότι μπορεί να διοριστεί ο οποιοσδήποτε που δεν ανήκει στο σκεπτικό σου στο πως πρέπει να γίνονται οι διορισμοί... και δεν εννοώ να γίνουν παράνομα αλλά νόμιμα με άλλο νόμιμο σύστημα που όμως δεν το γουστάρεις....

αυτός είσαι... όσο αφορά τον ψυχίατρο που καταφέρνεις και του ξεφεύγεις κάθε φορά, σε παραδέχομαι  ;) ;) ;)

@sikat κάνε παιχνίδι, άντε πριν φύγει πάλι το νήμα και πλακωθούν οι μεν με τους δε

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1268 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:28:58 μμ »
Ο sikat είχε μια πολύ καλή ιδέα και το έθεσε πολύ ωραία. Επειδή είναι δύσκολο να συνεννοηθούμε από κοινού για οτιδήποτε άλλο (οι συζητήσεις εδώ μέσα το αποδεικνύουν) ας αρχίσουμε τουλάχιστον από εκεί. Ρώτησε ποιοι συμφωνούν και ποιοι προτίθενται να υπογράψουν το κείμενο. Θα το υπογράψει κανένας άλλος? Αλλιώς να μην κάνει καν τον κόπο.

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4034
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1269 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:32:33 μμ »
αφού είναι περιττή ακριβώς επειδή το αναφέρει ως αυτονόητο, εσύ τι γράφεις και το τονίζεις ? ε ε ε ?
ΑΣΧΕΤΟ είναι λοιπόν.... ή μάλλον σχετικό άσχετο, που σκοπό έχει να τσατίσει κάποιον προυπηρεσάκια να σου απαντήσει και να γίνει πάλι μπάχαλο το νήμα και να αποπροσανατολίσεις την συζήτηση από την ορθή πρόταση του sikat

οπότε άσε τις εξυπνάδες εκεί που πιάνουν, ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΕΙ η επιστολή του sikat... αυτή είναι η αλήθεια...
ο στόχος σου είναι να παραμείνει το στάτους κβο, δηλαδή κανένας διορισμός παρά μόνο δικαστικοί γιατί συφιλιάζεσε ότι μπορεί να διοριστεί ο οποιοσδήποτε που δεν ανήκει στο σκεπτικό σου στο πως πρέπει να γίνονται οι διορισμοί... και δεν εννοώ να γίνουν παράνομα αλλά νόμιμα με άλλο νόμιμο σύστημα που όμως δεν το γουστάρεις....

αυτός είσαι... όσο αφορά τον ψυχίατρο που καταφέρνεις και του ξεφεύγεις κάθε φορά, σε παραδέχομαι  ;) ;) ;)

@sikat κάνε παιχνίδι, άντε πριν φύγει πάλι το νήμα και πλακωθούν οι μεν με τους δε

Επειδή λες αρλούμπες, θα αφήσω τον ίδιο τον sikat να σου απαντήσει αν είναι έτσι όπως τα λες ή όχι. Ίσως τότε το δεχτείς.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1270 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:32:40 μμ »
Κανένα πρόβλημα. Πότε λέτε να μαζευτούμε λοιπόν έξω απ'το υπουργείο?
Kinegiros κάτι δεν κατάλαβες, αλλά δε θα μπω στον κόπο.
Κι αύριο κιόλας, αν μπορείτε! Κι έτσι αιφνιδιαστικά, θα είναι ένα υπέροχο πρωινό!
Επιμένω όμως πως πρέπει να φτιάξουμε ένα συλλογικό μας όργανο, που θα μας αντιπροσωπεύσει δίκαια, το οποίο θα ζητήσει συνάντηση με τον/τους Υπουργό/υφυπουργούς, θα παρουσιάσει τις θέσεις και τα αιτήματά μας και φυσικά θα μας ενημερώσει για τις όποιες προθέσεις του Υπουργείου! Δε γίνεται να μην έχουμε συλλογικό όργανο! Κι έπειτα, αναλόγως, αποφασίζουμε την περαιτέρω στάση μας (φαντάζομαι θα υπάρξουν κι άλλες προτάσεις) και την κλιμάκωση του αγώνα μας!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1271 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:34:58 μμ »
Ο sikat είχε μια πολύ καλή ιδέα και το έθεσε πολύ ωραία. Επειδή είναι δύσκολο να συνεννοηθούμε από κοινού για οτιδήποτε άλλο (οι συζητήσεις εδώ μέσα το αποδεικνύουν) ας αρχίσουμε τουλάχιστον από εκεί. Ρώτησε ποιοι συμφωνούν και ποιοι προτίθενται να υπογράψουν το κείμενο. Θα το υπογράψει κανένας άλλος? Αλλιώς να μην κάνει καν τον κόπο.
Για αρχή, θα υπογράψουμε μια τέτοια επιστολή. Αλλά δε φτάνει αυτή!
Πρέπει να ασκήσουμε μεγάλη πίεση! Να νιώσουν τη δύναμή μας! Φτάνει πλέον ο εμπαιγμός!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gigid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1272 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 03:56:31 μμ »
Δείτε τα χάλια σας trust no one και kinegiros και ξυπνήστε. Gia να την υπογράψουμε την επιστολή και να κάνουμε και ένα συλλογικό όργανο. Από πού ξεκινάμε; Όσο για το να πάμε αύριο κιόλας στο υπουργείο συμφωνώ απόλυτα. Αρκετά ανεχτήκαμε! Ως εδώ!

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4034
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1273 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 04:00:01 μμ »
Δείτε τα χάλια σας trust no one και kinegiros και ξυπνήστε. Gia να την υπογράψουμε την επιστολή και να κάνουμε και ένα συλλογικό όργανο. Από πού ξεκινάμε; Όσο για το να πάμε αύριο κιόλας στο υπουργείο συμφωνώ απόλυτα. Αρκετά ανεχτήκαμε! Ως εδώ!

Σ'ευχαριστώ και για το ενδιαφέρον σου (που θες να μου ανοίξεις τα μάτια, για να δω τα χάλια μου) και για την ευγένεια σου. Και καλώς ήρθες στο φόρουμ (αν είσαι νέος και δεν είσαι τύπου portokali/proypiresia)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160744
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 390
Σύνολο: 405

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.