*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 767441 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Φαίη Αναλυτή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #798 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 01:04:36 μμ »
Θέλω να ρωτήσω. Θα αναλάβω ένα παιδάκι β δημοτικού για ιδιαίτερα Αγγλικών. Πρώτη φορά ξεκινά αγγλικά ιδιαίτερο. Ξέρει μόνο την αλφαβήτα στα αγγλικά λόγω του σχολείου. Τι βιβλία μου προτέινετε; Πόσες ωρες την εβδομάδα είναι καλά για να μην κουράζεται και το παιδί;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:57:09 »

Αποσυνδεδεμένος sweetdream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #799 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 01:24:23 μμ »
Μπορείς να του κάνεις  το  toy box 1 hammilton house pupil's book, activity book, companion και το testbook και αν θες να ξανακάνεις την αλφαβήτα πάρε το the alphabet book πάλι hammilton house αλλά βιβλίο γραμματικής μην πάρεις είναι μικρό ακόμα. Μπορείς να κάνεις 2 φορές την βδομάδα από 1 ώρα

Αποσυνδεδεμένος justsomeone

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #800 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 01:47:05 μμ »
Μπορείς να του κάνεις  το  toy box 1 hammilton house pupil's book, activity book, companion και το testbook και αν θες να ξανακάνεις την αλφαβήτα πάρε το the alphabet book πάλι hammilton house αλλά βιβλίο γραμματικής μην πάρεις είναι μικρό ακόμα. Μπορείς να κάνεις 2 φορές την βδομάδα από 1 ώρα

Συμφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος Eva Iwannakh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #801 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 03:32:26 μμ »
Γειά σας, είμαι 3ετής φοιτήτρια αγγλικών δεν εχω κανει ποτε μαθημα σε παιδια, ωστοσο εχω δουλεψει με παιδια για αλλες δραστηριοτητες, φετος μου ζητησε μια οικογενειακη φιλη να βοηθησω στα αγγλικα 2 παιδακια και σκεφτομαι να το κανω , το ενα ειναι 13 ετων(δευτερα γυμνασιου) και το αλλο 10(πεμπτη δημοτικου) αυτα τα δυο παιδια δ εχουν παρακολουθησει ποτε μαθηματα αγγλικων σε φροντιστηριο, ο.τι ξερουν το ξερουν απο το σχολειο, φετος ομως η μαμα τους θελει να τους ξεκινησει ιδιαιτερα μαθηματα και μαλιστα να κανουν μαζι...το ερωτημα ειναι τί βιβλία θα μπορουσα να χρησιμοποιησω σε αυτη την περιπτωση ωστε να καλυψω τις αναγκες και των δυο παιδιων? εχετε να μου προτεινετε καποια? πιστευετε οτι ειναι εφικτο να "συγχρονιστουν"και τα 2 παιδια δεδομενου οτι εχουν και διαφορα ηλικιας κ ενδεχομενως διαφορα επιπεδου? Ποσες ωρες μαθηματος θα μου προτεινατε? ευελπιστω σε απαντηση! σας ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:57:09 »

Αποσυνδεδεμένος Φαίη Αναλυτή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #802 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 06:39:24 μμ »
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!Είναι καλά και τ fairyland 1 ή The Cat is Back;Είναι μικρός ακόμα βέβαια!!Αλλιώς θα δω αυτά που μου προτείνετε.

Αποσυνδεδεμένος Φαίη Αναλυτή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #803 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 11:38:00 πμ »
Ξέρετα τα βιβλία super friends 1 της super course είναι καλύτερα απο toy box one year course;Μου πρότειναν τα πρώτα ως πιο ευχάριστα για το ιδιαίτερο που κάνω (β δημοτικού) και πιο βατά. Εσείς τι προτείνετε;

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #804 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 03:26:18 μμ »
Έχω δουλέψει το Super friends, είναι πιο βατό το lay out για τα παιδάκια καθώς οι οδηγίες για τις ασκήσεις είναι στα Ελληνικά.Συνοδεύεται από DVD με τις ιστοριούλες του κάθε μαθήματος, και βοηθάει αρκετά στο writing, ειδικά στο super friends 2.Έχει ξεχωριστό βιβλίο για a junior και b junior, οπότε δεν μπορείς να το κάνεις αν θες να κάνεις και τις 2 χρονιές σε ένα χρόνο.Είναι αρκετά μεγάλα και τα δύο.Το βιβλίο ασκήσεων είναι επίσης πλήρη.Το έχω δουλέψει και σε φροντιστήριο και σε ιδιαίτερο και μου άρεσε αρκετά.Για το toy box δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν το έχω δουλέψει, και αυτή τη στιγμή δεν το έχω στο σπίτι για να το δω και να σου πω γνώμη.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος Ritablu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #805 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 04:08:40 μμ »
Εχω αναλαβει ενα παιδακι a senior και σκεφτομαι να του κανω το "Cool English" απο Burlington. Θελω ομως μια διαφορετικη γραμματικη. Ποια μου προτεινετε? Μου εχουν πει για την γραμματικη του Spark αλλα θα ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες. Να συμπληρωσω οτι το παιδακι εκανε ηδη απο περυσι μια γραμματικη απο τον Μπουκουβαλα αλλα δε την τελειωσε και θελει να συνεχισουμε αυτη. Ομως δεν μου γεμισε το ματι, λειπουν αρκετα πραγματα γι αυτο θελω να παρουμε μια καλυτερη και παραλληλα να κανουμε και τις ασκησεις απο το βιβλιο του Μπουκουβαλα. Ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #806 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 04:42:54 μμ »
Κάνω μία φορά τη βδομάδα μόνο speaking σε 2 παιδιά d senior. Προς το παρόν, κάνουμε μόνο τα θέματα από τα βιβλία τους, αλλά θέλω να βρω και θέματα speaking από εξετάσεις FCE & ECCE για να δούνε λίγο τη δομή και να δω κι εγώ αν ανταπεξέρχονται. Πού μπορώ να βρω;;

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος JoyR

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #807 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 07:17:59 μμ »
Μπορείς να βάλεις στο google FCE, ECCE speaking για παράδειγμα κ κάτι θα σου βγάλει. Κοίταξες στο site του British Council και της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2012, 07:19:37 μμ από JoyR »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #808 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:33:48 μμ »
Μπορείς να βάλεις στο google FCE, ECCE speaking για παράδειγμα κ κάτι θα σου βγάλει. Κοίταξες στο site του British Council και της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης?

Ναι, τα έχω κάνει ήδη αυτά. Ευχαριστώ που τα πρότεινες, αλλά θα ήθελα να βρω περισσότερο υλικό.

Αποσυνδεδεμένος Danae J. Lynch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #809 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:50:14 μμ »

Γεια χαρα σε ολους,

Συναδελφοι της αγγλικης θα ηθελα τη βοηθεια σας..Προκειται να αναλαβω 2 αδερφια

που το καλοκαιρι τελειωσαν τη senior d σε   φροντιστηριο χωρις ομως να εχουν   αφομοιωσει

αρκετα πραγματα.  Αυτο  που  καταλαβα, ειναι οτι δεν προκειται για ιδιαιτερα δυνατους μαθητες.

Στο φροντιστηριο για αυτη τη χρονια ( E class) τους προτειναν τη σειρα  Connect B1 plus και  τη γραμματικη

Towards Mastering... (sorry δε θυμαμαι την ακριβη ονομασια). Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο για αυτη τη περιπτωση?  Ποσες ωρες θα μου προτεινατε να κανω??????// ???

Sorry για τις τοσες ερωτησεις... :-[







Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #810 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 12:56:43 μμ »
Παρήγγειλε κανείς απο new editions μέσω varia lecto? Από τις χειρότερες εξυπηρετήσεις πελατών το συγκεκριμένο eshop! Η πρώτη παραγγελία μου αγνοείται, μου είπαν (μετά από 2 email που δεν απάντησαν και αρκετά τηλεφωνήματα αφού η γραμμή ήταν πάντα κατειλημμένη) να κάνω δεύτερη και έχει μια βδομάδα και ακόμα να έρθει... >:(

Ευτυχώς που δεν έκανα παραγγελία δηλαδή! Ήμουν ανάμεσα στο World Wonders (New Editions) και το Our World (Burlington) και τελικά επέλεξα το δεύτερο και δε το μετάνιωσα. Έπεσε στα χέρια μου το World Wonders και δε μπορώ να πω ότι μ'ενθουσίασε.


Eπαανερχομαι για να ενημερωσω και οσους αλλους θελουν να παραγγειλουν. Η εξυπηρετηση στο συγκεκρινενο site ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ! Τηλεφωνησα σημερα μετα απο πολλες ημερες που ειχε γινει η παραγγελια (κ ενω ενδιαμεσα δεν μου απαντησαν ουτε σε μειλ ουτε σε τηλεφωνημα) για να μου πουνε οτι υπαρχει ελλειψη στα βιβλια (γεγονος που δεν το αναφερουν στο site κατα την παραγγελια) και θα τα εχουν σε 1,5 μηνα >:( και επρεπε να επικοινωνησω εγω μετα απο τοσο καιρο για να με ενημερωσουν!  >:(

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #811 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 01:39:16 μμ »
καλα που μας ενημερωνεις για αυτο! παλια δεν ηταν ετσι η εξυπηρετηση τους////

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161091
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 401
Σύνολο: 417

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.