*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 227666 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #238 στις: Ιούνιος 29, 2011, 06:53:10 μμ »
αυτό είναι πιθανό να γινει ως εξής:
ο α τοποθετήθηκε στο γυμνάσιο το οποίο έχει πχ 3 μόρια
ο β τοποθετήθηκε ΑΡΧΙΚΑ σε ένα άλλο σχολείο το οποίο είχε πχ 6 μορια. Στη συνέχεια είτε βγήκε υπεράριθμος είτε αποσπάστηκε ΧΩΡΙΣ αίτησή του και για τις ανάγκες της υπηρεσίας στο λύκειο. Στην περίπτωση αυτή διατηρεί τα μόρια της αρχικής του τοποθέτησης ,εφόσον δεν υπολειπονται - που δεν υπολείπονται - και έτσι παιρνει 6 μόρια. Εξ ου και η διαφορά.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Σε κάθε περίπτωση, αύριο που θα πάμε να υπογράψουμε στη Δευτεροβάθμια ,θα μάθουμε ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:12:46 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #239 στις: Ιούνιος 29, 2011, 06:58:19 μμ »
επίσης, τώρα που το σκέφτομαι μπορει να συμβαίνει και κάτι απο τα παρακάτω:
- να υπάρχει προϋπηρεσία που επίσης προσμετράται στα μορια δυσμενών συνθηκών

- να έχουν μετρήσει κατά λάθος μόρια δυσμενών συνθηκών σε υπηρετήσεις που λαμβάνουν μόνο μόρια συνολικής υπηρεσίας ( αλλά όχι δυσμενών).τέτοιες υπηρετήσεις είναι πχ αει/τει και δημόσια ιεκ.

- απλά να έχουν κάνει λάθος.  8) 8)

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να ζητήσεις να δεις από πού προκύπτουν τα μόρια τα δικά σου αλλά και του άλλου ( γιατι έχεις έννομο συμφέρον). Καλή ανάληψη αυριο!!! ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #240 στις: Ιούνιος 29, 2011, 07:28:53 μμ »
ρε happiness μπας και έχεις αναγάγει την προσωπική σου περίπτωση (και προτίμηση) σε "ηθική"    ?      :D
Παράθεση
(προσωπικά με συμφέρει να προηγούνται οι διαθεσίτες).
Παράθεση
Ελπίζω πάντως και γω να λέει να προηγούνται οι διαθεσίτες
:)
Επίσης, παρόλα τα επιχειρήματά μου προς την μία πλευρά, δηλώνω πως δεν έχω κατασταλαγμένη άποψη για το τι είναι πιο δίκαιο στο συγκεκριμένο θέμα. Απλά εγώ βλέπω μεγάλα δίκια και στις 2 πλευρές και προβληματίζομαι (καθώς δεν μου έχει παρατεθεί και κάποιο επιχείρημα που να με έχει ικανοποιήσει αρκετά για να μετακινηθώ προς την μία ή την άλλη πλευρά).

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #241 στις: Ιούνιος 29, 2011, 08:05:34 μμ »
Ναι , θυμάμαι ότι είσαι στη διάθεση .  Απλά έλεγα μήπως έρχεται με απόσπαση ο φίλος σου και τον θες κοντά σου .   :D

Για να σοβαρευτώ τώρα .  Σύμφωνα με τη λογική σου πάντως είναι άδικο και το γεγονός ότι υπάρχουν κάποιοι που έχουν οργανική παρά το γεγονός ότι έχουν λιγότερα μόρια από κάποιον που πήρε μετάθεση ένα χρόνο αργότερα και παραμένει στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Τι θα πρέπει να γίνει σύμφωνα με τη λογική σου ?  Να χάσει την οργανική αυτός που έχει τα λιγότερα μόρια και να την κερδίσει αυτός που είναι στη διάθεση ? 

Μου αρέσει που θες δικαιοσύνη !
Αλλά ας διορθωθούν οι αδικίες του ρουσφετιού και ας παραμείνουν οι αδικίες της τύχης .  Συμφωνείς ?   

Υ.Γ.  Ελπίζω να έγινε κατανοητό ότι τα λέω με πάρα πολύ καλή διάθεση όλα τα παραπάνω .   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:12:46 »

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #242 στις: Ιούνιος 29, 2011, 09:24:34 μμ »
Ναι , θυμάμαι ότι είσαι στη διάθεση .  Απλά έλεγα μήπως έρχεται με απόσπαση ο φίλος σου και τον θες κοντά σου .   :D
;D ;D
Για να σοβαρευτώ τώρα .  Σύμφωνα με τη λογική σου πάντως είναι άδικο και το γεγονός ότι υπάρχουν κάποιοι που έχουν οργανική παρά το γεγονός ότι έχουν λιγότερα μόρια από κάποιον που πήρε μετάθεση ένα χρόνο αργότερα και παραμένει στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Τι θα πρέπει να γίνει σύμφωνα με τη λογική σου ?  Να χάσει την οργανική αυτός που έχει τα λιγότερα μόρια και να την κερδίσει αυτός που είναι στη διάθεση ? 
Καλό επιχείρημα. Θα το επεξεργαστώ περαιτέρω (εκτός φόρουμ ;) )
Μου αρέσει που θες δικαιοσύνη !
Αλλά ας διορθωθούν οι αδικίες του ρουσφετιού και ας παραμείνουν οι αδικίες της τύχης .  Συμφωνείς ?   
indeed. Εγώ ας πούμε πολύ θα θελα να καταχεριάσω κάτι fellow διαθεσίτες της περιοχής μου που κάθε χρόνο κάνουν κομπρεμί και τους τοποθετούν στα περισσότερα μόρια και μετά τους "διαθέτουνε" σε κάτι γραφεία και έχουν ήδη μαζέψει πολύ περισσότερα μόρια από μένα και όποια οργανική ανοίξει προφανώς θα την καπαρώσουν >:(
Υ.Γ.  Ελπίζω να έγινε κατανοητό ότι τα λέω με πάρα πολύ καλή διάθεση όλα τα παραπάνω .
yeap

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #243 στις: Ιούνιος 29, 2011, 10:49:13 μμ »
τι ειναι το "κομπρεμί" ;  8) 8) 8) 8) 8)
αν ειναι κάτι καλό, μ΄αρέσει και θα το λέω κι εγώ.....περιμένω μετάφραση.... ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #244 στις: Ιούνιος 30, 2011, 01:22:21 μμ »
Ας βρω και εγώ κάτι για σένα bitch .
Από μηχανή αναζήτησης βρήκα το παρακάτω .

http://sarantakos.wordpress.com/2010/09/17/gargoyle/

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #245 στις: Ιούνιος 30, 2011, 04:57:35 μμ »
Ας βρω και εγώ κάτι για σένα bitch .
Από μηχανή αναζήτησης βρήκα το παρακάτω .

http://sarantakos.wordpress.com/2010/09/17/gargoyle/

thanx ever soooooo   much!!!!  Καινούρια λέξη λοιπόν - θα τη λέω όταν θα θέλω να πω συνθηματικά το...μαγείρεμα!! χιχι
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #246 στις: Ιούνιος 30, 2011, 07:46:32 μμ »
τι ειναι το "κομπρεμί" ;  8) 8) 8) 8) 8)
αν ειναι κάτι καλό, μ΄αρέσει και θα το λέω κι εγώ.....περιμένω μετάφραση.... ;D ;D ;D
Άσε bitch , μάλλον δεν είναι της ιδιοσυγκρασίας σου.  :P

Αποσυνδεδεμένος any

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #247 στις: Ιούλιος 03, 2011, 03:46:14 μμ »
τι ειναι το "κομπρεμί" ;  8) 8) 8) 8) 8)
αν ειναι κάτι καλό, μ΄αρέσει και θα το λέω κι εγώ.....περιμένω μετάφραση.... ;D ;D ;D
Άσε bitch , μάλλον δεν είναι της ιδιοσυγκρασίας σου.  :P
Μπορει καποιος να μου πει,στην αιτηση τοποθετησης δηλωνουμε μονο σχολεια με κενες οργανικες ή ολα τα σχολεια?ειμαι στη σιαθεση του πυσπε 2 χρονια! ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #248 στις: Ιούλιος 03, 2011, 04:31:05 μμ »
πλέον κάνουμε για λειτουργικά κενά.. οπότε δηλώνεις ότι θέλεις ανεξάρτητα από οργανικά κενά... βέβαια και στα οργανικά κενά αυτό έχει λογική, γιατί θα μπορούσαν να προκύψουν από "τράμπες"

τεσπα... δήλωσέ τα "όλα"

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #249 στις: Ιούλιος 03, 2011, 06:36:00 μμ »
πλέον κάνουμε για λειτουργικά κενά.. οπότε δηλώνεις ότι θέλεις ανεξάρτητα από οργανικά κενά... βέβαια και στα οργανικά κενά αυτό έχει λογική, γιατί θα μπορούσαν να προκύψουν από "τράμπες"

τεσπα... δήλωσέ τα "όλα"


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος any

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #250 στις: Ιούλιος 03, 2011, 08:29:26 μμ »
πλέον κάνουμε για λειτουργικά κενά.. οπότε δηλώνεις ότι θέλεις ανεξάρτητα από οργανικά κενά... βέβαια και στα οργανικά κενά αυτό έχει λογική, γιατί θα μπορούσαν να προκύψουν από "τράμπες"

τεσπα... δήλωσέ τα "όλα"
επισης ξερεις αν χρειαζεται να γραψουμε στην αιτηση την προυπηρεσια?σ'ευχαριστω για το χρονο σου!

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #251 στις: Ιούλιος 03, 2011, 09:05:40 μμ »
τώρα αυτό εξαρτάται από το έντυπο του κάθε ΠΥΣΔΕ.. σε μας έχει σχετικό χώρο, αλλά το συμπληρώνει το ΠΥΣΔΕ για μας :)

εμείς μόνο δηλώνουμε την εντοπιότητα αν υπάρχει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160694
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 401

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.