*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545806 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Α
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2254 στις: Μάρτιος 30, 2014, 03:15:06 μμ »
τα μορια απο τα σχολεια ειναι μεσα. τα της οικογενειακης καταστασης, παιδιων κτλ. θα περαστουν αμεσως με την προσκομμιση των αναλογων δικαιολογητικων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:55:20 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2255 στις: Μάρτιος 30, 2014, 03:23:09 μμ »
τα μορια απο τα σχολεια ειναι μεσα. τα της οικογενειακης καταστασης, παιδιων κτλ. θα περαστουν αμεσως με την προσκομμιση των αναλογων δικαιολογητικων

Επαναλαμβάνω θέλω να έχεις δίκιο και να έχω άδικο.
Απλά είναι θέμα αρχικά θέλησης αλλά και χρόνου πλέον.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2256 στις: Μάρτιος 30, 2014, 04:07:27 μμ »
ann83 κι εγώ μια από τα ίδια...
ειλικρινά το μόνο που ήθελα είναι να κάνω την αίτηση ή να μου έχει πει δε θα γίνουν φέτος μεταθέσεις δε γίνεται να μου κόβεις και την ελπίδα και να με κρατάς όμηρο εκεί που είμαι ενώ θα μπορούσα να φύγω πριν5 μηνες έλεος
μεχρι τελος της αλλης εβδομαδας το πολυ
δηλαδή πριν κλείσουμε για Πάσχα.... και πέρσι το ''καλό'' Κυριακή Βαϊων δεν είχε βγει;
 Αν όντως βγει η εγκύκλιος μέχρι την άλλη εβδομάδα... μέχρι 18 Απριλίου θα προλάβει να τρέξει το σύστημα για να βγάλει αποτελέσματα; γιατί πέφτει μέσα στη Μ. Εβδομάδα... έχει γραφειοκρατία;
 Παρεμπιπτόντως.... φίλτατε ΑΜΕΤΑΘΕΤΕ ελπίζω να έχουν υπόσταση αυτά που λες και να μην τρολάρεις...  >:(
ειλικρινά, δεν την παλεύω άλλο (φαντάζομαι και πολλοί άλλοι συνάδελφοι ) με το θέμα ''θα βγει/ δε θα βγει/ πότε θα βγει'' >:( :( η γ@#$#@#$ εγκύκλιος...

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Α
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2257 στις: Μάρτιος 30, 2014, 04:11:56 μμ »
ann83 κι εγώ μια από τα ίδια...δηλαδή πριν κλείσουμε για Πάσχα.... και πέρσι το ''καλό'' Κυριακή Βαϊων δεν είχε βγει;
 Αν όντως βγει η εγκύκλιος μέχρι την άλλη εβδομάδα... μέχρι 18 Απριλίου θα προλάβει να τρέξει το σύστημα για να βγάλει αποτελέσματα; γιατί πέφτει μέσα στη Μ. Εβδομάδα... έχει γραφειοκρατία;
 Παρεμπιπτόντως.... φίλτατε ΑΜΕΤΑΘΕΤΕ ελπίζω να έχουν υπόσταση αυτά που λες και να μην τρολάρεις...  >:(
ειλικρινά, δεν την παλεύω άλλο (φαντάζομαι και πολλοί άλλοι συνάδελφοι ) με το θέμα ''θα βγει/ δε θα βγει/ πότε θα βγει'' >:( :( η γ@#$#@#$ εγκύκλιος...
ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ και γενικα οστις διευθυνσεις και στα γραφεια οι διοικητικοι δεν εχουν πλεον αργιες, αλλα δουλευουν αν χρειαστει νυχθημερον Πιστεψε με δεν τρολλαρω. Επιθυμω κι εγω διακαως εναγωνιως να βγει η εγκυκλιος των μεταθεσεων. Δεν ειναι δυνατον να βγει πιο μετα, γιατι οι μεταθεσεις θα βγουν τοτε μετα τις 25 Ιουνιου, οποτε ολα πηγαινουν πισω *(αποσπασεις, αναπληρωτες κλπ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:55:20 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2258 στις: Μάρτιος 30, 2014, 04:56:30 μμ »
Αυτο του λενε ολοι του Υπουργου (Υφυπουργος, αρμοδιοι υπαλληλοι του υπουργειου) αλλα αυτος δεν καταλαβαινει. Ακουει μονο εναν, το γνωστο συμβουλο του.

Και αφού δεν καταλαβαίνει εδώ και μήνες πως θα καταλάβει ως το τέλος της εβδομάδας ;


Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2259 στις: Μάρτιος 30, 2014, 05:09:47 μμ »

Γιατί γράφοντας κάθε εβδομάδα "το πολύ ως το τέλος της άλλης εβδομάδας" σίγουρα θα επαληθευτείς μια φορά. Όσο για τις υπόλοιπες...
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος kersoras

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2260 στις: Μάρτιος 30, 2014, 05:52:09 μμ »
Φώτιστε με λίγο σε κάτι: Γιατί λέτε παντού ότι αν δε βγουν οι μεταθέσεις έως τις 18 Απριλίου (κ καλά ένα μήνα πριν τις εκλογές μάλλον, σωστά;) πρέπει να βγουν μετά τις 25 Ιουνίου; Γιατί 25 Ιουνιου; Τι σχέση έχει αυτή η ημερομηνία κ όχι 25 Μαΐου που είναι η δεύτερη Κυριακή των εκλογών; Τι δεν καταλαβαίνω;

Και γιατί σας φαίνεται το 25 Ιουνίου τόσο αργά που θα τους εμποδίσει να τα βγάλουν τότε; Τα δύο τελευταία χρόνια οι μεταθέσεις ανακοινώθηκαν αρκετά αργά. Το 2011 δε, μέσα στις Πανελλαδικές, το θυμάμαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος stef

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2261 στις: Μάρτιος 30, 2014, 05:57:10 μμ »
ένα μάλλον ειρωνικό γέλιο σε ερώτημα σχετικά με τις μεταθέσεις, από υψηλά ιστάμενο πρόσωπο στο υπουργείο, με κάνει να πιστεύω ότι δεν έχουν σκοπό να βγάλουν μεταθέσεις, τουλάχιστον με το ισχύον πλαίσιο. Πάντως όλες οι διευθύνσεις έχουν ξεκινήσει να μαζεύουν τα κενά όπως προβλέπεται από το Π.Δ. για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις (15/06 πρέπει να υπάρχουν πίνακες).

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2262 στις: Μάρτιος 30, 2014, 06:08:51 μμ »
Φώτιστε με λίγο σε κάτι: Γιατί λέτε παντού ότι αν δε βγουν οι μεταθέσεις έως τις 18 Απριλίου (κ καλά ένα μήνα πριν τις εκλογές μάλλον, σωστά;) πρέπει να βγουν μετά τις 25 Ιουνίου; Γιατί 25 Ιουνιου; Τι σχέση έχει αυτή η ημερομηνία κ όχι 25 Μαΐου που είναι η δεύτερη Κυριακή των εκλογών; Τι δεν καταλαβαίνω;

Και γιατί σας φαίνεται το 25 Ιουνίου τόσο αργά που θα τους εμποδίσει να τα βγάλουν τότε; Τα δύο τελευταία χρόνια οι μεταθέσεις ανακοινώθηκαν αρκετά αργά. Το 2011 δε, μέσα στις Πανελλαδικές, το θυμάμαι καλά.
Καλησπέρα.
Γιατί η νομοθεσία απαγορεύει υπηρεσιακές μεταβολές στους δημοσίους υπαλλήλους, ένα μήνα πριν τις εκλογές, άρα 18 Απριλίου (18 Μαϊου οι δημοτικές) και ένα μήνα μετά τις εκλογές (25 Μαϊου οι ευρωεκλογές), άρα 25 Ιουνίου.

Αποσυνδεδεμένος kersoras

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2263 στις: Μάρτιος 30, 2014, 06:28:11 μμ »
Καλησπέρα.
Γιατί η νομοθεσία απαγορεύει υπηρεσιακές μεταβολές στους δημοσίους υπαλλήλους, ένα μήνα πριν τις εκλογές, άρα 18 Απριλίου (18 Μαϊου οι δημοτικές) και ένα μήνα μετά τις εκλογές (25 Μαϊου οι ευρωεκλογές), άρα 25 Ιουνίου.

Ευχαριστώ πολύ. Το δεύτερο δεν το γνώριζα. Άρα λοιπόν, προσωπική εκτίμηση, άνετα τους το έχω για μετά τις 25 Ιουνίου. Το αποκλείω μέσα σε 20 μέρες από τώρα να έχουν ετοιμαστεί όλα, να έχει βγει η εγκύκλιος, να κατατεθουν αιτήσεις, να ολοκληρωθουν και τα μουσικά, διαπολιτισμικα κλπ, και να ανακοινωθούν κιολας.

Αποσυνδεδεμένος marinadim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2264 στις: Μάρτιος 30, 2014, 06:39:59 μμ »
Να βγουν μετά τις 25 Ιουνίου δεν είναι και απίθανο ενδεχόμενο, αν σκεφτούμε ότι πέρυσι ανακοινώθηκαν στις 12 Ιουνίου.
Από ΄κει και πέρα... ο περιορισμός του ένα μήνα πριν και μετά τις εκλογές είναι άραγε βέβαιο ότι θα τηρηθεί; Οι μεταθέσεις της Δευτεροβάθμιας για το 2012 ανακοινώθηκαν στις 9 Απριλίου. Εκλογές έγιναν στις 6 Μαΐου.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2265 στις: Μάρτιος 30, 2014, 06:56:21 μμ »
Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ των εθελοντικων μεταθεσεων θα βγει κανονικα. Η καθυστερηση οφειλεται στη διαφωνια του Υπουργου, που υποστηριζει να γινουν μεν κανονικα οι μεταθεσεις σε περιοχες αλλα να δηλωνουμε και σχολεια, και του Υφυπουργου, που υποστηριζει οτι οι μεταθεσεις πρεπει να γινουν κανονικα με το μεχρι τωρα ισχυον συστημα. Μαζι του εχει και τους αρμοδιους υπαλληλους του τμηματος μεταθεσεων του Υπουργειου. Προφανως με την ολοκληρωση του νομοσχεδιου για την ειδικη αγωγη θα εκδοθει στο καπακι και η εγκυκλιος των μεταθεσεων, πουν ισως περιλαμβανει και την ειδικη αγωγη

Εμένα αυτό μου θυμίζει ανάκριση. Ο καλός και ο κακός...θα συνεχιστεί πολύ το δούλεμα;;;
Εντάξει το καταλάβαμε...με το ζόρι κάνατε συγκυβέρνηση για να σώσετε την χώρα. Κατά τα άλλα έχετε τεράστιες διαφορές...και μετά ξυπνήσατε...


Αποσυνδεδεμένος raclette

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • ό,τι να'ναι αυτή η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2266 στις: Μάρτιος 30, 2014, 07:14:22 μμ »
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ανησυχούμε για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις.
Για όσους υπηρετουν στην πινέζα του χάρτη οτιδήποτε άλλο θα είναι μια βελτίωση...
5 συνεχόμενα χρόνια Κάσο, 8 συνεχόμενα Αστυπάλαια, κάποιοι συνάδελφοι έχουν μάτι που γυαλίζει και δεν τους αδικώ καθόλου... Πόση γιόγκα να κάνει κανείς πια...

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2267 στις: Μάρτιος 30, 2014, 07:30:21 μμ »
συνάδελφε ρίξε λίγο τους ρυθμούς σου, αφού δεν ξέρεις την απάντηση, δεν χρειάζεται να απαντήσεις γενικολογόντας, ρωτάω κάτι συγκεκριμένο. Το πνεύμα σου το έχω καταλάβει αλλά δεν δίνει απάντηση σε αυτό που ρωτάω. Με κάθε σεβασμό σου μιλάω.
προσωπική μου άποψη είναι ότι απαιτείται νομοθετική ρύθμιση αν είναι να μη βγεί η εγκύκλιος των γενικών μεταθέσεων ούτως ή άλλως και το πδ των υποχρεωτικών μεταθέσεων (παρ.2 άρθρο 1)αναφέρει ότι ο χαρακτηρισμός των ολικά υπεράριθμων και υποψήφιων για υποχρεωτική μετάθεση προκύπτει μετά τη διαδικασία ρύθμισης οργανικών υπεραριθμιών και οριστικών τοποθετήσεων εντός ΠΥΣΔΕ (για την οποία απαιτείται η έκδοση εγκυκλίου γενικών μεταθέσεων).
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160804
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 440

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.