*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545678 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1702
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4578 στις: Ιούλιος 16, 2014, 09:14:40 πμ »
Η οδηγια να μην παιρνεις το επιδομα παραμεθοριου αν αναλαβεις υπηρεσια με φαξ δεν ειναι καινουργια. Μας την υπενθυμισαν προπερσυ αν δεν κανω λαθος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:52:05 »

Αποσυνδεδεμένος dafina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4579 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:22:16 πμ »
Συγγνωμη, ισχύει όντως κάτι τέτοιο;;; Πρώτη φορά το ακούω! Για ποιο μήνα μιλάμε;;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4580 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:26:12 πμ »
Το θέμα είναι οτι κοιτάζουν να κόβουν από όπου μπορούν ...... βέβαια τέτοιες περικοπές σε έξοδα "παράστασης" υπουργών, βουλευτών κλπ σε παρατρεχάμενους που τους συνοδεύουν σε ταξίδια ή σε έξοδα για φιέστες μάλλον δεν γίνονται...
  

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4581 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:35:50 πμ »
Συγγνωμη, ισχύει όντως κάτι τέτοιο;;; Πρώτη φορά το ακούω! Για ποιο μήνα μιλάμε;;
τον ιουλιο δεν το πηρα. και μου απαντησαν οτι δεν μοιραζουν χρηματα, να ρθεις να υπογραψεις και να το παρεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:52:05 »

Αποσυνδεδεμένος dafina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4582 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:39:56 πμ »
Σα δε ντρέπονται!!! Να δω τι άλλο θ' ακούσουμε... Τι άλλο θα ξεσπάσει πάνω στον κλάδο μας...

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4583 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:44:55 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Βρίσκομαι αποσπασμένη σε άλλη περιοχή και δεν παίρνω το επίδομα από την αρχή. Μου είπαν ότι έπρεπε να υπηρετώ εκεί για να το παίρνω. Με δούλεψαν;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4584 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:47:34 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Βρίσκομαι αποσπασμένη σε άλλη περιοχή και δεν παίρνω το επίδομα από την αρχή. Μου είπαν ότι έπρεπε να υπηρετώ εκεί για να το παίρνω. Με δούλεψαν;
Όχι, καλά σου τα είπαν:
 Με έγγραφο που απέστειλε στις Δ/νσεις Δ.Ε. ο αναπληρωτής προϊστάμενος της Γενικής Δ/νσης Προσ/κού Β/θμιας Εκπ/σης Τμ. Γ στις 11/07/2014 (Αρ. Πρωτ.: 108727/Δ2), τονίζει σχετικά με το επίδομα παραμεθορίου τα ακόλουθα:
Αναφορικά με το επίδομα απομακρυσμένων παραμεθόριων περιοχών, στο άρθρο 15 του Ν. 4024/2011, αναφέρεται ότι <<Το επίδομα αυτό καταβάλλεται με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι οι δικαιούχοι του προσφέρουν υπηρεσία με πλήρη και αποκλειστική απασχόληση στην Υπηρεσία της περιοχής που δικαιολογεί την καταβολή του. … Σε περίπτωση απομάκρυνσης των υπαλλήλων για οποιοδήποτε λόγο (όπως ενδεικτικά, μετακίνηση, απόσπαση, μετάθεση, μετάταξη, διάθεση) από την περιοχή, η οποία δικαιολογεί τη χορήγησή του, διακόπτεται ισοχρόνως η καταβολή του με ευθύνη του οικείου Προϊστάμενου.>> Ως εκ τούτου, άποψη της υπηρεσίας μας είναι ότι η πράξη ανάληψης υπηρεσίας μέσω τηλεομοιοτυπίας δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την χορήγηση του εν λόγω επιδόματος.   
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4585 στις: Ιούλιος 16, 2014, 11:17:46 πμ »
Δε νομίζω να έχει αναρτηθεί γι΄αυτό και το παραθέτω, η μεγαλύτερη ΔΔΕ της χώρας (Α Αθήνας) ανακοίνωσε προχτές πίνακα μορίων αιτούντων βελτίωση και οριστική τοποθέτηση:
http://dide-a-ath.att.sch.gr/new/images/stories/dioik_data/elegx-mor_14-7-14.pdf
http://dide-a-ath.att.sch.gr/new/index.php?option=com_content&view=article&id=995:2014-07-14-12-40-59&catid=3:2011-02-15-17-30-52&Itemid=8
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4586 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:26:39 μμ »
τον ιουλιο δεν το πηρα. και μου απαντησαν οτι δεν μοιραζουν χρηματα, να ρθεις να υπογραψεις και να το παρεις!
Διαβάζω όλα αυτά για το επίδομα συνάδελφοι και γελάω ειλικρινά!
Για ποιο επίδομα μιλάμε; Για αυτό των 100 ευρώ μικτά που καθαρά εγώ παίρνω 60;
Μην τρελλαθούμε...τα έξοδα να πας να παρουσιαστείς και να επιστρέψεις (δεν λέω για διαμονή) είναι τουλάχιστον τα διπλά....
Έλεος με το επίδομα παραμεθορίου!
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4587 στις: Ιούλιος 16, 2014, 01:23:44 μμ »
Δε νομίζω να έχει αναρτηθεί γι΄αυτό και το παραθέτω, η μεγαλύτερη ΔΔΕ της χώρας (Α Αθήνας) ανακοίνωσε προχτές πίνακα μορίων αιτούντων βελτίωση και οριστική τοποθέτηση:
http://dide-a-ath.att.sch.gr/new/images/stories/dioik_data/elegx-mor_14-7-14.pdf
http://dide-a-ath.att.sch.gr/new/index.php?option=com_content&view=article&id=995:2014-07-14-12-40-59&catid=3:2011-02-15-17-30-52&Itemid=8
στον κατάλογο  των  φιλολόγων  της  α  αθήνας  που  ζητούν  οριστική  τοποθέτηση  κ  είναι  διάθεση  πυσδε  μέτρησα  114  άτομα :o :oΧώρια  οι  υπεράριθμοι. άρα  η  α  αθήνας  για  άλλη  μια  φορά  μάλλον  δεν  θα  δώσει  μεταθέσεις  εκτός  κ  είναι  κάποιοι  λίγοι  ειδικών  κατηγοριών.

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4588 στις: Ιούλιος 16, 2014, 01:44:57 μμ »
στον κατάλογο  των  φιλολόγων  της  α  αθήνας  που  ζητούν  οριστική  τοποθέτηση  κ  είναι  διάθεση  πυσδε  μέτρησα  114  άτομα :o :oΧώρια  οι  υπεράριθμοι. άρα  η  α  αθήνας  για  άλλη  μια  φορά  μάλλον  δεν  θα  δώσει  μεταθέσεις  εκτός  κ  είναι  κάποιοι  λίγοι  ειδικών  κατηγοριών.
αλλο ενα καλοκαιρι διχως σκοπο, μια ευχουλα- πού να την πω;
κλειστες οι λίστες, υπεράριθμοι πολλοί, την ξενιτιά κάνω φίλη καλή... ??? :D
πρέπει να 40ρησουμε για να δούμε Αθήνα
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος anyname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Η ελπίδα πνέει τα λοίσθια (κι εμείς τα μένεα).
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4589 στις: Ιούλιος 16, 2014, 01:50:11 μμ »
στον κατάλογο  των  φιλολόγων  της  α  αθήνας  που  ζητούν  οριστική  τοποθέτηση  κ  είναι  διάθεση  πυσδε  μέτρησα  114  άτομα :o :oΧώρια  οι  υπεράριθμοι. άρα  η  α  αθήνας  για  άλλη  μια  φορά  μάλλον  δεν  θα  δώσει  μεταθέσεις  εκτός  κ  είναι  κάποιοι  λίγοι  ειδικών  κατηγοριών.
Απ' τη στιγμή που αυτή η λίστα περιέχει και ορισμένους που μπορεί να πάρουν μετάθεση (μην θεωρούμε αυτονόητο ότι όλοι όσοι είναι Α΄Αθήνας θέλουν να παραμείνουν εκεί -μπορεί π.χ. να θέλουν Β΄,Γ΄, Δ΄, Πειραιά, Θεσ/νίκη -λέω εγώ τώρα-) κάποια ελπίδα θα υπάρχει...
Ένας (ες αεί;) 'εθελοντής'  εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4590 στις: Ιούλιος 16, 2014, 02:50:24 μμ »
Διαβάζω όλα αυτά για το επίδομα συνάδελφοι και γελάω ειλικρινά!
Για ποιο επίδομα μιλάμε; Για αυτό των 100 ευρώ μικτά που καθαρά εγώ παίρνω 60;
Μην τρελλαθούμε...τα έξοδα να πας να παρουσιαστείς και να επιστρέψεις (δεν λέω για διαμονή) είναι τουλάχιστον τα διπλά....
Έλεος με το επίδομα παραμεθορίου!

Γιατί όμως να μην το δικαιούμαστε τους 2 μήνες το καλοκαίρι από τη στιγμή που κάνουμε τη θερινή υπηρεσία; Εμένα η Διεύθυνση μου το έχει βάλει κανονικά για τον Ιούλιο. Όσο ήμουν αποσπασμένη φυσικά και δεν το έπαιρνα. Έκανα ανάληψη υπηρεσίας με φαξ 30/6, αλλά τον Αύγουστο θα πάω για υπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #4591 στις: Ιούλιος 16, 2014, 03:02:06 μμ »
Εμένα μου ειπαν ότι θα τα δωσουν από τη στιγμη που θα πας για υπηρεσια.
Και πράγματι αυτό είναι γνωστό από πέρσι. Γενικά όταν είναι να δώσουν κατι πρέπει να κάνεις αίτηση -στην κυριολεξία!. Πχ ενώ ημουν στην οργανική μου αλλά δεν μου έβαλαν το επίδομα έπρεπε να τους το... θυμίσω!
Ενώ αν είναι να σου τα πάρουν, σε ψαχνουν και σε βρίσκουν αυτοί, ακομα και για αναδρομικά.

Αλλά τι το συζητάμε; Όπως είπε και η victoryhope, είναι τόσο γελοίο το θέμα ειδικά γι αυτούς που είναι μακριά που ούτε να έξοδα με το καραβι στο κατάστρωμα δεν καλύπτονται με το επίδομα, δεν συζητώ για πολυτέλειες όπως νερο, καφες, φαγητό και διαμονή!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160801
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.