*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 865843 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pm-B

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Αφού η βεβαίωση προϋπηρεσίας δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης γράφει πάνω και ώρες και μήνες και ημέρες...........
Για τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου όλες οι βεβαιώσεις γράφουν μήνες και μέρες μόνο. Τι κάνατε; Μετατρέψατε τους μήνες σε ώρες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου όλες οι βεβαιώσεις γράφουν μήνες και μέρες μόνο. Τι κάνατε; Μετατρέψατε τους μήνες σε ώρες;
Αχ εγώ ωρομίσθια ήμουν και έγραφε και ώρες !
Λογικά θα κάνεις μετατροπή.

Αποσυνδεδεμένος Pm-B

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Αχ εγώ ωρομίσθια ήμουν και έγραφε και ώρες !
Λογικά θα κάνεις μετατροπή.
Ok ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Καλημέρα.Μόλις χθες έλαβα στο κινητό μου μήνυμα από ένα φροντιστήριο που αφορούσε την παρακολούθηση σεμιναρίου για την εκπαίδευση ενηλίκων.Αυτό το πρόγραμμα προετοιμάζει τους υποψήφιους που θα πάρουν μέρος στις εξετάσεις πιστοποίησης του εοππεπ.Το κόστος συμμετοχής είναι 780 ευρώ.Επίσης η επιτυχής παρακολούθηση δίνει μόρια για διδασκαλίες στις δομές δια βίου μάθησης.Πρέπει οπωσδήποτε να παρακολουθήσουμε τέτοιου είδους σεμινάρια προκειμένου να επιτύχουμε στις εξετάσεις πιστοποίησης;Δεν θα δοθεί εγκαίρως από τον εοππεπ το εκπαιδευτικό υλικό προκειμένου να προετοιμαστούμε μόνοι μας;Το κόστος συμμετοχής σε τέτοια προγράμματα είναι πολύ υψηλο και δεν ξέρω αν αξίζει και τον κόπο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα,
πήρα τώρα τηλέφωνο στον ΕΟΠΠΕΠ και μου είπανε ότι δεν υπάρχει κανένα πιστοποιημένο κέντρο (που οργανώνει σεμινάρια) προς το παρόν.
Επομένως τα σεμινάρια που σου ζητάνε αυτό το ποσό δεν είναι πιστοποιημένα.

Αποσυνδεδεμένος AmElIe25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα βγάλει λίστα ο εοππεπ. Λίγη υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Οκ ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα.Μόλις χθες έλαβα στο κινητό μου μήνυμα από ένα φροντιστήριο που αφορούσε την παρακολούθηση σεμιναρίου για την εκπαίδευση ενηλίκων.Αυτό το πρόγραμμα προετοιμάζει τους υποψήφιους που θα πάρουν μέρος στις εξετάσεις πιστοποίησης του εοππεπ.Το κόστος συμμετοχής είναι 780 ευρώ.Επίσης η επιτυχής παρακολούθηση δίνει μόρια για διδασκαλίες στις δομές δια βίου μάθησης.Πρέπει οπωσδήποτε να παρακολουθήσουμε τέτοιου είδους σεμινάρια προκειμένου να επιτύχουμε στις εξετάσεις πιστοποίησης;Δεν θα δοθεί εγκαίρως από τον εοππεπ το εκπαιδευτικό υλικό προκειμένου να προετοιμαστούμε μόνοι μας;Το κόστος συμμετοχής σε τέτοια προγράμματα είναι πολύ υψηλο και δεν ξέρω αν αξίζει και τον κόπο.
ε οχι και 780 ευρω.   Τι ειναι αυτα τα φροντιστηρια? απο παντου πανε να βγαλουν κερδος >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πιστοποιημένα δεν είναι σίγουρα, ίσως να δίνουν κάποιες ερωτήσεις- ασκήσεις (?)

και ενδεχομένως και κάποια ύλη.Πάρε κανένα τηλ και ρώτα πληροφορίες και πες μας ....

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πώς γίνεται η μετατροπή της προϋπηρεσίας ενός αναπληρωτή  από  μήνες και ημέρες  σε ώρες ; ξέρει κανείς κάποιο ΦΕΚ που να την περιγράφει ;

Αχ εγώ ωρομίσθια ήμουν και έγραφε και ώρες !
Λογικά θα κάνεις μετατροπή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2014, 12:56:53 πμ από afriendforyou »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Στη δευτεροβάθμια: 1 μήνας αντιστοιχεί σε 25 μέρες και σε 87,5 ώρες. Συνεπώς μια μέρα αντιστοιχεί σε 3,5 ώρες.
Στην πρωτοβάθμια: 1 μήνας αντιστοιχεί σε 25 μέρες και σε 100 ώρες. Συνεπώς μια μέρα αντιστοιχεί σε 4 ώρες.

Από τότε που το υποχρεωτικό ωράριο στη δευτεροβάθμια έγινε 23 ώρες οι αντιστοιχίες είναι οι εξής:
1 μήνας είναι 25 μέρες και 95,833 ώρες. Συνεπώς μια μέρα αντιστοιχεί σε 3,833 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 Σε ευχαριστώ, εαν το αποτέλεσμα βγαίνει δεκαδικός το στρογγυλοποιώ στην πλησιέστερη μονάδα ; 

Στη δευτεροβάθμια: 1 μήνας αντιστοιχεί σε 25 μέρες και σε 87,5 ώρες. Συνεπώς μια μέρα αντιστοιχεί σε 3,5 ώρες.
Στην πρωτοβάθμια: 1 μήνας αντιστοιχεί σε 25 μέρες και σε 100 ώρες. Συνεπώς μια μέρα αντιστοιχεί σε 4 ώρες.

Από τότε που το υποχρεωτικό ωράριο στη δευτεροβάθμια έγινε 23 ώρες οι αντιστοιχίες είναι οι εξής:
1 μήνας είναι 25 μέρες και 95,833 ώρες. Συνεπώς μια μέρα αντιστοιχεί σε 3,833 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Δεν ξέρω τι οδηγίες δίνει η προκήρυξη, αλλά αν το δέχεται ως δεκαδικό στην ηλεκτρονική φόρμα, βάλτο έτσι.
Αν όχι, στρογγυλοποίησέ το στον πλησιέστερο ακέραιο. Δε νομίζω ότι μπορούνε να πούνε τίποτα για αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Pm-B

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Mε υπεύθυνη δήλωση δηλώσατε τις ώρες που διδάξατε ως αναπληρωτές πλήρους μετά την αναγωγή τους από μήνες σε ώρες;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160716
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.