*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 614173 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #616 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:07:49 πμ »
αφιερωμενο σε ολους οσους ηθελαν ανοιγμα πινακων χωρις ορους και προυποθεσεις.ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν μπορει να καταχωριζονται προυπηρεσιες ,δυσπροσιτα και μη και να μην αναγνωριζεται η αξια οσων συμμετειχαν επιτυχως στο ΑΣΕΠ.Ανοιγμα πινακων μονο με προυποθεση ασεπ.ολα τα αλλα μας γυρνουν πριν το 2010 και δειχνουν οτι μας αρεσουν τα παιχνιδια με τις προυπηρεσιες...μια να μετρουν μονα τα δυσπροσιτα και μια διπλα ...παντα κατα το δοκουν...η προυπηρεσια χωρις ταβανι και το ασεπ με το ζορι τα 20 μορια....Αντισυνταγματικο το ανοιγμα πινακων με το καθεστως πριν το 2010!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:59:17 »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #617 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:19:38 πμ »
αφιερωμενο σε ολους οσους ηθελαν ανοιγμα πινακων χωρις ορους και προυποθεσεις.ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν μπορει να καταχωριζονται προυπηρεσιες ,δυσπροσιτα και μη και να μην αναγνωριζεται η αξια οσων συμμετειχαν επιτυχως στο ΑΣΕΠ.Ανοιγμα πινακων μονο με προυποθεση ασεπ.ολα τα αλλα μας γυρνουν πριν το 2010 και δειχνουν οτι μας αρεσουν τα παιχνιδια με τις προυπηρεσιες...μια να μετρουν μονα τα δυσπροσιτα και μια διπλα ...παντα κατα το δοκουν...η προυπηρεσια χωρις ταβανι και το ασεπ με το ζορι τα 20 μορια....Αντισυνταγματικο το ανοιγμα πινακων με το καθεστως πριν το 2010!!!!!!!!!!!!
πλήρωσε δικηγόρο και ξεκίνα. ως τότε ασε μας μπας και κανένας απαντήσει σε κάτι πιο χρήσιμο. Να ρωτήσω όποιον ξερει. πχ είσαι σε δυσπρόσιτο για 2 μέρες και 10 ώρες και σε κανονικό τις υπόλοιπες. πως γίνεται ο υπολογισμός του διπλασιασμού της προυπηρεσίας;

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #618 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:23:58 πμ »
πλήρωσε δικηγόρο και ξεκίνα. ως τότε ασε μας μπας και κανένας απαντήσει σε κάτι πιο χρήσιμο. Να ρωτήσω όποιον ξερει. πχ είσαι σε δυσπρόσιτο για 2 μέρες και 10 ώρες και σε κανονικό τις υπόλοιπες. πως γίνεται ο υπολογισμός του διπλασιασμού της προυπηρεσίας;
τις 3 μερες θα τις παρεις 6
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #619 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:28:39 πμ »
τις 3 μερες θα τις παρεις 6
με τις μέρες δηλαδή, άσχετα με τις ώρες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:59:17 »

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #620 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:31:46 πμ »
Κωνσταντίνος Αρβανιτόπουλος (Υπουργός Παιδείας), 8 Μαρτίου 2013: «Την ώρα που όλες οι Ελληνίδες και όλοι οι Έλληνες έχουν κάνει τεράστιες θυσίες για να βγούμε από την κρίση ζήτησα από τους εκπαιδευτικούς να βάλουν και αυτοί πλάτη... είναι ανάγκη να μην υπάρξουν κενά στα σχολειά γι' αυτό αποφασίσαμε την αύξηση του εβδομαδιαίου διδακτικού ωραρίου... πιστεύω ότι οι συντριπτική πλειονότητα των Ελλήνων εκπαιδευτικών θα συμβάλει στην εθνική προσπάθεια».

Αριστείδης Μπαλτάς (Υπουργός Παιδείας), 27 Ιουλίου 2015: «Η χώρα βρίσκεται σε κρίση όλοι πρέπει να βάλουμε τον όβολο μας για να ξεπεραστεί η κρίση. Αν χρειαστεί ένας δάσκαλος να κάνει μια ή δυο ώρες παραπάνω ως συμβολή στο ξεπέρασμα της κρίσης νομίζω ότι θα το δεχθεί. Ο καθένας οφείλει να συμβάλει με τον τρόπο του για να ξεπεραστεί η κρίση».

Ου να μου χαθειται κ@θικι@ Ουνα φατσα ουνα ρατσα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2015, 12:35:13 πμ από baxalakis »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #621 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:33:00 πμ »
asep2008 ελεος

κοριτσι .συγχαρητηρια καταρχην για την επιτυχια σου σου- μαλλον ομως δε δουλεψες γιατι περιμενες να διοριστεις εισαι φεκιτισσα η επιτυχουσα;
οι νηπιαγωγοι ολες οι αναπληρωτριες ΠΕ60 ειμαστε με βαθμολογια στον ασεπ 81,4 εγω, να στο πω αυτο για να μην πεις οτι μεροληπτω ,γυρω στο 78 μεσο ορο ,αντιλαμβανεσαι οτι διαβασαμε...ειμαι πολυ περηφανη πουεγραψα και πετυχα καλη βαθμολογια...ειμαι ομως πιο περηφανη για τη δουλεια μου μεσα στην ταξη ολα αυτα τα χρονια...
εδω που φτασαμε δεν μπορει να αγνοηθει η προυπηρεσια μας -θελεις ως ασεπιτων;...γιατι εκει ειναι ο πραγματικος κοπος...οταν αφουγκραζεσαι την ταξη σου και κανεις πρακτικη εφαρμογη των ασκησεων επι χαρτου του ασεπ για να πας αυτα τα παιδια "ενα βημα παραπερα" που ελεγε και ο βιγκοτσκι
φιλικα
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #622 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:36:18 πμ »
με τις μέρες δηλαδή, άσχετα με τις ώρες

εισαι σε δευτεροβαθμια; τι εννοεις 10 ωρες; γραψε συγκεκριμενα
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #623 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:44:00 πμ »
εισαι σε δευτεροβαθμια; τι εννοεις 10 ωρες; γραψε συγκεκριμενα
ναι για δευτεροβαθμια.  10 ωρες και 2 μερες σε δυσπρόσιτο και υπόλοιπες 13 ώρες  σε 3 μέρες σε κανονικό. πως πάει η μοριοδότηση;;; 1 μόριο ανα μηνα είναι στο κανονικό αλλά ως συνδυασμός ;;;;

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #624 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:55:00 πμ »
ναι για δευτεροβαθμια.  10 ωρες και 2 μερες σε δυσπρόσιτο και υπόλοιπες 13 ώρες  σε 3 μέρες σε κανονικό. πως πάει η μοριοδότηση;;; 1 μόριο ανα μηνα είναι στο κανονικό αλλά ως συνδυασμός ;;;;

συναδελφε δε γνωριζω πως λειτουργει η δευτεροβαθμια...να εικασω οτι

επειδη μιλας για πραγματικη προυπηρεσια 5 ημερων, τότε:
2 μερες και 10 ωρες σε δυσπροσιτο θα πρεπει να καταχωρηθουν ως 4 μερες και 20 ωρες
και 3 μερες και 13 ωρες  σε κανονικο  θα πρεπει να καταχωρηθουν ως εχουν

"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #625 στις: Ιούλιος 28, 2015, 02:42:25 πμ »
πχ είσαι σε δυσπρόσιτο για 2 μέρες και 10 ώρες και σε κανονικό τις υπόλοιπες. πως γίνεται ο υπολογισμός του διπλασιασμού της προυπηρεσίας;

2(10/23)+(13/23)=1,435 μόρια ανα μήνα

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2015, 02:45:22 πμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #626 στις: Ιούλιος 28, 2015, 02:48:11 πμ »
αφιερωμενο σε ολους οσους ηθελαν ανοιγμα πινακων χωρις ορους και προυποθεσεις.ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν μπορει να καταχωριζονται προυπηρεσιες ,δυσπροσιτα και μη και να μην αναγνωριζεται η αξια οσων συμμετειχαν επιτυχως στο ΑΣΕΠ.Ανοιγμα πινακων μονο με προυποθεση ασεπ.ολα τα αλλα μας γυρνουν πριν το 2010 και δειχνουν οτι μας αρεσουν τα παιχνιδια με τις προυπηρεσιες...μια να μετρουν μονα τα δυσπροσιτα και μια διπλα ...παντα κατα το δοκουν...η προυπηρεσια χωρις ταβανι και το ασεπ με το ζορι τα 20 μορια....Αντισυνταγματικο το ανοιγμα πινακων με το καθεστως πριν το 2010!!!!!!!!!!!!
Τα μόρια του τελευταίου και τα μισά του προτελευταίου αναγνωρίζονται στον πίνακα αναπληρωτών . Όσο για τα δυσπρόσιτα καλό είναι ο καθένας να ζήσει πρώτα σε αυτά και μετά να κρίνει . Συμφωνώ ότι ο ΑΣΕΠ έχει υποβαθμιστεί , το λέω και από προσωπική εμπειρία , είμαι τρις επιτυχούσα και την τελευταία παραλίγο να ήμουν διοριστέα , αλλά η ζωή στα δυσπρόσιτα είναι αφόρητη . Έχω υπηρετήσει πολλά χρόνια σε δυσπρόσιτα από επιλογή , γιατί είμαι στις πρώτες θέσεις στον πίνακα , αλλά θεωρούσα πιθανό το άνοιγμα των πινάκων γι' αυτό έβαζα δυσπρόσιτα θυσιάζοντας τα πάντα .

Αποσυνδεδεμένος fd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • με 1000 φ ύ γ α μ ε . . .
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #627 στις: Ιούλιος 28, 2015, 04:00:49 πμ »
Τα μόρια του τελευταίου και τα μισά του προτελευταίου αναγνωρίζονται στον πίνακα αναπληρωτών . Όσο για τα δυσπρόσιτα καλό είναι ο καθένας να ζήσει πρώτα σε αυτά και μετά να κρίνει . Συμφωνώ ότι ο ΑΣΕΠ έχει υποβαθμιστεί , το λέω και από προσωπική εμπειρία , είμαι τρις επιτυχούσα και την τελευταία παραλίγο να ήμουν διοριστέα , αλλά η ζωή στα δυσπρόσιτα είναι αφόρητη . Έχω υπηρετήσει πολλά χρόνια σε δυσπρόσιτα από επιλογή , γιατί είμαι στις πρώτες θέσεις στον πίνακα , αλλά θεωρούσα πιθανό το άνοιγμα των πινάκων γι' αυτό έβαζα δυσπρόσιτα θυσιάζοντας τα πάντα .

ορθώς έπραξες όπως φάνηκε στην πορεία...
το θέμα είναι ότι τώρα με τόσους ιδιωτικούς και μεις με τρεις Ασεπ και 7ετή προυπηρεσία θα βρεθούμε σε βραχονησίδες, γιατί δεν νομίζω ο ιδιωτικός με τόση προυπηρεσία να ξεκουνήσει να πάει στα νησάκια. Αυτό και αν είναι κατάφορη αδικία, αφού σκαρφαλώνουν στον πίνακα και σε πετάνε έξω...
και ας γυρνούσες χρόνια τώρα ανά την Ελλάδα...βρέθηκα φέτος σε δυσπρόσιτο αρχές του Μάη να δω κτ φιλαράκια και με έπιασε η καρδιά μου...Θεώρησα τυχερό τον εαυτό μου που φέτος δούλεψα σε λίγο μεγαλύτερο νησί, αυτό όμως που βλέπω είναι ότι έτσι πως πάει η ιστορία αργά ή γρήγορα δεν την γλυτώνουμε την εξορία...πραγματικά οι συνθήκες ζωής είναι τραγικές!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2015, 04:03:00 πμ από fd »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #628 στις: Ιούλιος 28, 2015, 07:32:54 πμ »
Πάλι αύξηση ωραρίου, όπως το περιμέναμε, λέτε να κάνουν όλοι 23 ώρες ? Νέοι εκπαιδευτικοί  δεν υπάρχουν … μαζί με τις βασικές ειδικότητες την πληρώνουν και οι υπόλοιποι. Ελπίζω να αυξήσουν το ωράριο μόνο  στους παππούδες της εκπαίδευσης με πάνω από 12 χρόνια προϋπηρεσίας , διαφορετικά οι β αναθέσεις θα φτάσουν στο κόκκινο.
Κάθε χρόνο μας βάζουν να κάνουμε αιτήσεις και εφαρμόζουν λύσεις για να εξαφανίσουν τα κενά, δεν τους ενδιαφέρει αν υπάρχουν κάποια κενά σε δευτερεύοντα μαθήματα ( Λοβέρδος). Για τους Λαθρο  βρίσκουν χρήματα για να τους εξυπηρετήσουν, μόνο για την εκπαίδευση αδιαφορούν όλοι!!!
Όλες οι αιτήσεις γίνονται ηλεκτρονικά ή στα κεπ και τα δικαιολογητικά στέλνονται ταχυδρομικά , εμείς πρέπει να πηγαίνουμε 3 φορές το χρόνο στα γραφεία για αιτήσεις αναπληρωτών, απομακρυσμένα, ενισχυτική – πδς

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #629 στις: Ιούλιος 28, 2015, 09:09:26 πμ »
Άλλη μια ερώτηση συνάδελφοι: Αν κάποιος βάλει τικ στο κουτάκι ΣΜΑΕ και τον πάρουν, παέι σε ΣΜΑΕ στις περιοχές που δήλωσε ή σε όλη την Ελλάδα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160673
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.