*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 765680 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1148 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:16:51 μμ »
giotoules ρίξε μια ματιά και στα prime time της express publishing.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1149 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:34:04 μμ »
ετσι για την κουβεντα παντως, στην εκθεση η express τα πλασαρε σαν σειρα για ενηλικες. χαζευα τα I5 και οταν ρωτησε μια συναδελφος αν εχουν σειρα για ενηλικες, της εδειξαν τα Prime time.
δεν τα ξεφυλλισα να δω πως ειναι ακομα τα sample pages.

Αποσυνδεδεμένος stavroula06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1150 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 11:14:27 πμ »
Καλησπέρα!!
Πιστεύετε 4 ώρες την εβδομάδα είναι αρκετές για fce ή λίγες? Πρόκειτε για άριστη μαθήτρια που όσα και να της βάλω για το σπίτι τα κάνει. Μέχρι πέρσι κάναμε 3 ώρες την εβδομάδα για το Spark 4. Λέτε να τη συνεχίσω με On Screen B2 της Express και από Φεβρουάριο practice tests? Βέβαια στην έκθεση μου πρότειναν On Screen B2+, το οποίο έχει 5 γραμμές περισσότερο reading και λίγο πιο δύσκολη θεματολογία όπως μου είπαν, αλλά επειδή η μαθήτρια είναι σχετικά μικρή, θα πάει Β γυμνασίου, φοβάμαι μήπως της πέσει βαρύ.. Καμιά ιδέα??
Ευχαριστώ!!



Νομίζω ότι 4 ώρες την εβδομάδα είναι μια χαρά. Ίσως να ήταν λίγο καλύτερο για τη μαθήτρια, βέβαια, να μην ήταν 2 2ωρα, αλλά να κάνετε 3 φορές την εβδομάδα μάθημα. ίσως 1 και 1,5 με 1,5? Τότε θα αγχθωθείς κι εσύ λιγότερο και θα μπορεί κι εκείνη να αντέξει το διάβασμα που θα της ζητάς να κάνει. Το on screen B2 το δουλεύω αυτή την περίοδο με άριστη μαθήτρια επίσης, η οποία θέλει να δώσει το Δεκέμβριο. Ίσως στις εκθέσεις να μην με καλύπτει απόλυτα σε κάποια σημεία, αλλά κατά τ' άλλα θα έλεγα ότι είναι αρκετά καλό. Με λίγες δικές σου σημειώσεις καλύπτεται άνετα. Δεν θεωρώ ότι χρειάζεται να πας στο Β2+. Το πρόλημά μου είναι με τη γραμματική. Σκοπεύεις να βασιστείς μόνο σε αυτή τη σειρά; Αν ναι, θα έχεις πρόβλημα. Βρίσκω το βιβλίο ελειπές σε αυτό τον τομέα, ειδικά όταν έχει προηγηθεί το spark που στην ουσία "ξεσκονίζει" τους μαθητές στη γραμματική!

Ευχαριστώ για την απάντηση κατ' αρχήν!! Πρόπερσι με το Spark 3 κάναμε και τη γραμματική του. Πέρσι με το Spark 4 κάναμε την Τowards Mastering Use of English της Burlington και μ'άρεσε πολύ γιατί και το παιδάκι ξεαγχώθηκε με την τόοοοοση γραμματική του Spark και τα Vocabulary unit ήταν αρκετά ενδιαφέροντα. Φέτος σκέφτομαι τη συνέχεια της γραμματικής αυτής - Mastering Use of English and Lexis (νομιζω!!). Το On Screen έχει Workbook-Grammar μαζί?? Practice Tests τί θα κάνεις?

Αποσυνδεδεμένος anastasiakll

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1151 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 01:33:02 μμ »
για ταξη Ε τι προτεινετε?
σκεφτομουν τα καινουρια της burlington με γραμματικη ομως τα grammalysis
We're making it up. The world, the universe, life, reality. Especially reality.    ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος giotoules

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1152 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 03:09:42 μμ »
dreamer ευχαριστώ πολύ!αν και μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσει ιδιαιτέρως η express publishing..ίσως να φταίει ότι έχω κάνει τόσες χρονιές που θέλω κάτι διαφορετικό!!και επίσης, μου φαίνεται ότι όλες οι σειρές της για secondary courses είναι σχεδόν ίδιες!μια αλλαγή βρε παιδιά!!!

Αποσυνδεδεμένος kerasaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1153 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 03:11:27 μμ »
Kalispera paidia!  :) Eimai ki egw kainouria sti didaskalia, kai tha arxisw fetos me ena koritsaki 3is dimotikou pou oi goneis tis theloun na kanoume A+B junior mazi. Poio vivlio mou systinete gia autin tin periptwsi? Exw na epileksw apo ta eksis (ekdosi one year course):
Happy trails - New editions
Fairyland - Express
Smileys - Express
Our town - Burlington
The cat is back - Burlington
Smart - MM Publications
Wonderland - Longman


Episis, exete doulepsei to Express Picture Dictionary tis Express? Leitourgei ws symplirwmatiko i mipws ginetai vary to mathima?

Syggnwmi gia ta greeklish, ta apexthanomai, alla ston sygkekrimeno ypologisti den yparxoun ellinika!  :(

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1154 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 03:47:44 μμ »
giotoules ούτε κι εγώ δουλεύω με express, αλλά για τέτοιες ηλικίες είναι λίγο δύσκολο να βρεις βιβλία (ή θα είναι λίγο παιδικά ή για ενήλικες). Πάντως να σου πω την αλήθεια, στη θέση σου θα έκανα το cosmic της pearson, αλλά αν δεν τα έχεις ήδη, η αγορά τους θα κοστίσει μια μικρή περιουσία.

kerasaki εγώ διδάσκω το wonderland (όχι το one year course) και αρέσει πολύ στα παιδιά. Το μόνο κακό είναι ότι λυπούνται που η σειρά δε συνεχίζει και σε senior τάξεις. Το βιβλίο βγαίνει άνετα και δεν είναι κουραστικό. Φέτος λέω να ξεκινήσω με κάποια παιδάκια το smileys. Στην παρουσίαση της express, μου άρεσε πάρα πολύ και έχει πολύ καλό υλικό. Για τα άλλα δε μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί δε τα έχω δουλέψει.

Αποσυνδεδεμένος LI.NA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • “By seeking and blundering we learn.”
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1155 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 04:46:04 μμ »
Καλησπερα σε ολους!

Please μια βοηθεια... για Α class και  b class εχετε να μου προτεινετε βιβλια για listening ως συμπληρωματικα?

Σας αυχαριστω εκ των προτερων.

( kerasaki ... εχω δουλεψει το Οur Τown A+B in one year.Ειναι πολυ ωραια για τα παιδια , βατα και με πολυ extra υλικο στα Teacher's και στο site της burlington.

Αποσυνδεδεμένος kerasaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1156 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 07:05:10 μμ »
Sas euxaristw poly koritsia gia tis apantiseis!  :)

Αποσυνδεδεμένος anastasiakll

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1157 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 12:23:42 μμ »
για ταξη Ε τι προτεινετε?
σκεφτομουν τα καινουρια της burlington με γραμματικη ομως τα grammalysis
We're making it up. The world, the universe, life, reality. Especially reality.    ???

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1158 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 01:58:25 μμ »
Καλησπερα σε ολους!

Please μια βοηθεια... για Α class και  b class εχετε να μου προτεινετε βιβλια για listening ως συμπληρωματικα?

Σας αυχαριστω εκ των προτερων.



μονο για Listening δεν υπαρχει κατι. εκτος αν δινεις εξτρα υλικο απο αλλα coursebooks του ιδιου επιπεδου.
διαφορετικα διαλεγεις ενα skills book που εχει και writing, speaking. μου αρεσει πολυ το new plus - mm publications Και το skills booster - new editions αν θυμαμαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1159 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 02:01:59 μμ »
για ταξη Ε τι προτεινετε?
σκεφτομουν τα καινουρια της burlington με γραμματικη ομως τα grammalysis

απο οσα εχω κανει προτιμω choices d class και cosmic - longman. τα νεα της burlington δεν τα εχω δει. τα real english δεν λες?
ασχετο, αλλα δεν σας φαινεται κ εσας οτι οι νεοι τιτλοι ειναι ολο κ πιο "ευκολοι"; ιδεα μου μηπως;  ;D

Αποσυνδεδεμένος anastasiakll

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1160 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 02:57:34 μμ »
ναι τα real english λεω..ως τωρα εκανα τα connect αλλα δεν τραβουσαν μου φαινοταν πολυ βαρετα και τα θεματα του αδιαφορα..

ζητησα απο την burlington να μου στειλει την νεα σειρα..τα εχει δουλεψει κανεις?
We're making it up. The world, the universe, life, reality. Especially reality.    ???

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1161 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 03:08:08 μμ »
Στο επίπεδο αυτό το connect μου φαίνεται πιο βαρετό από το choices, αλλά το real english δεν το έχω δουλέψει.
Έχετε δοκιμάσει το wishes- express publishing? Ζορίστηκαν οι μαθητές μου αλλά είχε αποτελέσματα!

Να ρωτήσω, για Β1-Β2 κπγ τι να κάνω; Έχουμε ήδη κάνει του Μπέτση και αυτή τη στιγμή υπάρχουν βιβλία προετοιμασίας από Grivas, Burlington, super course. Έχετε προσωπική γνώμη για κάποιο από αυτά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 895
Σύνολο: 898

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.