*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4362434 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τη θάλασσα...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9436 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 04:49:23 μμ »
"Δάσκαλος γίνε, αλήθεια αν ήρωας είσαι. Σε μια Βαβέλ δεμένους μάς κρατάνε κακά στοιχειά· το μάγεμα τους λύσε". Κ. Παλαμάς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:57:56 »

Αποσυνδεδεμένος katerina05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9437 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 04:59:39 μμ »
thanx αλλά εννοούσα κάπου που να τα έχει ανά κατηγορία κλάδου συγκεντρωτικά

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9438 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:04:01 μμ »
Δηλαδή συγνώμη συνάδελφοι (σε κανα δυο που το έψαξαν και τα βρήκαν όλα....τέλεια!)  παίζετε με τον πόνο αυτών που αδικήθηκαν απο την όλη διαδικασία. Αν δεν ανακοινωθεί αξιολογικός πίνακας μορίων μεταταχθέντων και έλεγχος αυτών και των πτυχίων τότε ανοίγουν οι πύλες για πολύ σκοτεινές καταστάσεις στην παιδεία!   :-X
Θα πρέπει ο καθένας να κάνει τον ντετέκτιβ και να ψάξει μέσω google για να ανακαλύψει το ΠΥΣΔΕ προέλευσης των μεταταχθέντων;  Ας πάμε και σε μάγισες και χαρτορίχτρες για να βρούμε τα μόρια!  ;D  έλεος! 
Αν μη τι άλλο μεχρι τώρα οι μεταθέσεις και βελτιώσεις των εκπαιδευτικών γινόταν με διαφάνεια, αν νομίζουν κάποιοι "συνάδελφοι Χ" οτι με πολιτικές πελατειακές σχέσεις και αδιαφανείς διαδικασίες σήμερα είναι οι κερδισμένοι της υπόθεσης ας σκεφτούν ότι αύριο αυτοί οι ίδιοι "συνάδελφοι Χ" μπορεί να αδικηθούν απο καποιους άλλους "συναδέλφους Υ" και παει λέγοντας (το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό ;) ).....επιστροφή στη δεκαετία του '80...πάρε κόσμε...ζήτω το ρουσφέτι!
Προσωπικά πιστευω στην ελληνική δικαιοσύνη...αργα ή γρήγορα ο καθε κατεργαρης θα πάρει αυτό που του αξίζει  ;D
Αγαπημένε μου Madman , δηλ να μη ψάξουμε και να μη μιλήσουμε ? Γιατί ? Νομίζεις οτι ο πόνος των άλλων δεν έιναι και δικός μου ; ( θα μίλησω μόνο για μ'ενα ) που από τον Ιούλιο έχω να κλείσω μάτι , που έκανα αίτηση μετάταξη  στις 22/8 και βγήκε διευκρινιστική στις 23/8 , που με 1τη επιλογή στην Β' Αθήνα δεν πήγα πουθενά ενώ πήραν συνάδελφους πανελλαδικά στην συγκεκριμένη περιοχή και έμειναν και 8 θέσεις κενές ?  Είσαι σοβαρός ? Τον θυμό σου  και την αγανάκτησή σου σε παρακαλώ εκεί που το αξίζουν , όχι σ'εμένα . Μίλησα για την περιοχή μου και για την ειδικοτητά μου και το έψαξα όσο μπορούσα για πολλές ώρες γιατί τα αποτελέσματα δεν έβγαζαν νόημα . Τελικά κατάλαβα ότι το πΥΣΔΕ συμπλήρωσε τον αριθμό των ΠΕ19-20 που ήθελε να διώξει δίνοντας (ανεξαρτήτως μόρια ) προτεραιότητα απόλυση στην 1τη επιλογή του οικείου ΠΥΣΠΕ και  δεν εξετάστηκε καν η αιτησή μου . Με μεγάλη έκπληξη διαπίστωσα  ότι πάνω από 30 συνάδελφοι με οργανική προτίμησαν να πάνε πρωτοβάθμια στο δικό τους πΥΣΔΕ . Απο εκεί να καταλάβεις την τρομοκρατία που έπεσε . Για όλα τα υπόλοιπα , μαζί σου , 100% . ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ σε όλα  . 

Αποσυνδεδεμένος kaloukakou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9439 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:15:00 μμ »
@ katerina05

μετατάξεις ανά κλάδο και νομό

http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=get946

βάλε φίλτρα στο excel για να δεις ότι θες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:57:56 »

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9440 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:18:17 μμ »
Ο τόμσεν  τους τραβάει από εκεί που τους κρατάει .... και αυτοί πατάνε τις δικές μας ζωές  γιατί πάντα επιβίωναν έτσι, με κολλητούς και δικά τους παιδιά  να τους ψηφίζουν. Αλήθεια για τους άξιους συναδέλφους που κάθε χρόνο παίρνουν απόσπαση στο υπουργείο και που υπηρετούσαν μέχρι 31-8 στας Αθήνας και τώρα ψηφαλάκια της Β Αθήνας οι συνδικαλιστές δεν τους γνωρίζουν; Με ποιό τρόπο φτιαχνόταν η λίστα τους μόνο βάση προσόντων; Να μας πουν τα παληκάρια οι συνδικαλιστές μας τώρα τους γνώρισαν; Τους έφτιαχναν κανά καφέ  κερνούσαν φοντανάκι...Μπα μόνα τους τα παιδιά είδαν φως και μπήκαν!!! Για αυτό δεν μιλάει κανείς τους όλα με ΥΑ τι βολικό γιαυτούς!!! αυτούς δεν ψηφίζουμε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ.
Γνωστός μου μου το είπε (του ξέφυγε μάλλον) του είπαν να βάλει 1η επιλογή όχι Αττική με πάνω από 120 κενά και ίσα πλεονάματα αλλά νομό με 20 κενά και 40 πλεονάζοντες !!!! και πέτυχε  το τζόκερ  με αίτηση Πέμπτη πρωί....τόσο τυχερός!!!!τους νομούς δίπλα στο σπίτι του με 45 και 35 θέσεις  ούτε καν τους σκέφτηκε..... 

Αποσυνδεδεμένος smea31

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9441 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:26:35 μμ »
Καλησπέρα,

Προτού μπούμε στη διαδικασία να μαλώνουμε μεταξύ μας, κάτι που με ενοχλεί μεταξύ συναδέλφων, πρέπει να ξεκινήσουμε από την αρχή. Οι μετατάξεις όπως ειπώθηκε ήταν υποχρεωτικές. Οι περισσότεροι έκαναν αίτηση εξαιτίας του φόβου για Α/θμια. Αλλιώς σιγά να μην θέλανε να παραιτηθούν από Β/θμια. Το Υπουργείο δεν έβγαλε διευκρινιστικές έγκαιρα. Άρα οι αιτήσεις συναδέλφων ήταν στα τυφλά. Εξαιτίας αυτού κάποιοι ευνοήθηκαν και κάποιοι αδικήθηκαν. Τα αποτελέσματα των μετατάξεων φανερώνουν ότι τα λάθη ήταν τεράστια. ΟΙ ενστάσεις από ότι μαθαίνουμε είναι πάρα πολλές. Δυστυχώς και με λύπη μου το θέμα βρωμάει. Οπότε ότι και να πούμε ότι και να κάνουμε θα υπάρχουν οι αδικημένοι και οι ευνοημένοι. Μακάρι να λάβουν κάποιοι εκεί ψηλά στα σοβαρά τις ενστάσεις.

togaidouritougeitona

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9442 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:37:35 μμ »
Αγαπητή skiritisa , ακούστηκαν οι απόψεις, σεβαστές. Πάντως το post δεν ηταν μόνο γι' αυτό. Δεν το συνεχίζω. Μεγάλη κοπέλα είμαι, εκπαιδευτικός και σέβομαι ολες τις απόψεις. Δεν μ'αρέσουν οι τσακωμοι. Ακούω ειλικρινά όλες τις απόψεις, αρνητικές και θετικές καλοπροαίρετα, οπως επιθυμώ να ακούγονται και οι δικές μου, αρνητικές και θετικές χωρίς επιθέσεις και προσπαθώ να καταλήξω σε αυτή που κρίνω πιο σωστή κατά τη δική μου υποκειμενική άποψη.

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9443 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:40:16 μμ »
Αν καταθέσεις αίτηση-ένταση κλπ μέσω άλλης διεύθυνσης -όχι της οργανικής- πειράζει;

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9444 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:48:24 μμ »
Τι θα γίνει με τις θέσεις που δεν καλύφθηκαν; Εχει καμία πληροφόρηση κανένας;..Εννοείται αν δεν ακυρωθει η διαδικασία μετα τις ενστάσεις.
Ναι,ναι θ'ακυρωθεί η διαδικασία λόγω ενστάσεων.ΟΚ,και μετά θα ανοίξει και η ερτ,θα επαναπροσληφθούν οι εργαζόμενοι σε αυτή,θα πάρουμε και αυξήσεις,δεν θα μας ξανακάνουν επιστράτευση.Α,και θά'ρθουν και εξωγήινοι,απόβαση κανονική...Α,και όταν θάρθει η τρόικα,ο υπουργός θα της δείξει τα αρ.... του django,αφού μόνο αυτός ταχει και μπορεί...,αντί για τα ονόματα των μεταταχθέντων.Και θαλλάξουν και τα στοιχεία στο survey,ναι,πάλι,δε βαριέσαι...
Καλά,καταλαβαίνω πολλά πράγματα,αλλά είναι δυνατόν κάποιοι να πετάνε αρλούμπες χωρίς να σκέφτονται πρώτα?

togaidouritougeitona

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9445 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 06:27:17 μμ »
Τι θα γίνει με τις θέσεις που δεν καλύφθηκαν; Εχει καμία πληροφόρηση κανένας;..Εννοείται αν δεν ακυρωθει η διαδικασία μετα τις ενστάσεις.
Ναι,ναι θ'ακυρωθεί η διαδικασία λόγω ενστάσεων.ΟΚ,και μετά θα ανοίξει και η ερτ,θα επαναπροσληφθούν οι εργαζόμενοι σε αυτή,θα πάρουμε και αυξήσεις,δεν θα μας ξανακάνουν επιστράτευση.Α,και θά'ρθουν και εξωγήινοι,απόβαση κανονική...Α,και όταν θάρθει η τρόικα,ο υπουργός θα της δείξει τα αρ.... του django,αφού μόνο αυτός ταχει και μπορεί...,αντί για τα ονόματα των μεταταχθέντων.Και θαλλάξουν και τα στοιχεία στο survey,ναι,πάλι,δε βαριέσαι...
Καλά,καταλαβαίνω πολλά πράγματα,αλλά είναι δυνατόν κάποιοι να πετάνε αρλούμπες χωρίς να σκέφτονται πρώτα?

Λάθος κατάλαβες, συναδελφε. Ίσα ίσα εγώ είμαι η πρώτη που πιστεύω οτι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Γράφω αυτό για τις ενστάσεις γιατί νομίζω ότι κάποιοι εδώ μέσα πιστεύουν ότι θεωρούμε οτι εχουν αδικο για τη νομιμότητα των εθελοντικών(και κανουν αναφορές μάλλον γι'αυτο), και θέλω να δείξω ότι δεν αντιτίθεμαι καθόλου. Απλά δεν πιστεύω και εγώ οπως και εσύ οτι θα γίνει κάτι με αυτό. Μακάρι να βγαλουν κάτι με τις ενστάσεις αλλα δεν το πιστεύω καθόλου. Εχουμε δει πως λειτουργουν τα πράγματα. Κατι θα βρουν να το δικαιολογήσουν. ΜΑΚΑΡΙ λεω να βγουμε εμεις λάθος. Οπως ξανααναφερα εκανα αιτηση στις εθελοντικές μόνο αλλά αλλαξα γνωμη κιόλας και εχω κανει αιτηση ανακλησης καλού κακού ασχετα που πιστευω οτι δεν θα γίνουν. Θα ηθελα να παρακαλέσω να σεβόμαστε ο ενας τον αλλο χωρίς προσβολές. Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 06:29:07 μμ από togaidouritougeitona »

Αποσυνδεδεμένος thea1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9446 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 06:33:58 μμ »
εξακολουθω και εχω τις εξης αποριες 1. οποιος πηρε μετατςξη στον ιδιο νομο που ανηκε και πριν θα πρεπει να τον υπηρετησει μια χρονια οπως στις μεταθεσεις?2. οποιος πηρε μεταταξη και ειχε κανει και τα χαρτια του για αποσπαση σε αλλο νομο ακυρωνεται η αιτηση αποσπασης του απο μονο της? αν μπορει κανεις να βοηθησει..

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9447 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 06:51:23 μμ »
Τι θα γίνει με τις θέσεις που δεν καλύφθηκαν; Εχει καμία πληροφόρηση κανένας;..Εννοείται αν δεν ακυρωθει η διαδικασία μετα τις ενστάσεις.
Ναι,ναι θ'ακυρωθεί η διαδικασία λόγω ενστάσεων.ΟΚ,και μετά θα ανοίξει και η ερτ,θα επαναπροσληφθούν οι εργαζόμενοι σε αυτή,θα πάρουμε και αυξήσεις,δεν θα μας ξανακάνουν επιστράτευση.Α,και θά'ρθουν και εξωγήινοι,απόβαση κανονική...Α,και όταν θάρθει η τρόικα,ο υπουργός θα της δείξει τα αρ.... του django,αφού μόνο αυτός ταχει και μπορεί...,αντί για τα ονόματα των μεταταχθέντων.Και θαλλάξουν και τα στοιχεία στο survey,ναι,πάλι,δε βαριέσαι...
Καλά,καταλαβαίνω πολλά πράγματα,αλλά είναι δυνατόν κάποιοι να πετάνε αρλούμπες χωρίς να σκέφτονται πρώτα?

Λάθος κατάλαβες, συναδελφε. Ίσα ίσα εγώ είμαι η πρώτη που πιστεύω οτι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Γράφω αυτό για τις ενστάσεις γιατί νομίζω ότι κάποιοι εδώ μέσα πιστεύουν ότι θεωρούμε οτι εχουν αδικο για τη νομιμότητα των εθελοντικών(και κανουν αναφορές μάλλον γι'αυτο), και θέλω να δείξω ότι δεν αντιτίθεμαι καθόλου. Απλά δεν πιστεύω και εγώ οπως και εσύ οτι θα γίνει κάτι με αυτό. Μακάρι να βγαλουν κάτι με τις ενστάσεις αλλα δεν το πιστεύω καθόλου. Εχουμε δει πως λειτουργουν τα πράγματα. Κατι θα βρουν να το δικαιολογήσουν. ΜΑΚΑΡΙ λεω να βγουμε εμεις λάθος. Οπως ξανααναφερα εκανα αιτηση στις εθελοντικές μόνο αλλά αλλαξα γνωμη κιόλας και εχω κανει αιτηση ανακλησης καλού κακού ασχετα που πιστευω οτι δεν θα γίνουν. Θα ηθελα να παρακαλέσω να σεβόμαστε ο ενας τον αλλο χωρίς προσβολές. Ευχαριστώ.
Σόρι,δεν είχα καμία διάθεση να προσβάλλω κανέναν.Λίγο χιούμορ έκανα.Σόρι αν δενν έγινε κατανοητό...

togaidouritougeitona

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9448 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 07:09:18 μμ »
Τι θα γίνει με τις θέσεις που δεν καλύφθηκαν; Εχει καμία πληροφόρηση κανένας;..Εννοείται αν δεν ακυρωθει η διαδικασία μετα τις ενστάσεις.
Ναι,ναι θ'ακυρωθεί η διαδικασία λόγω ενστάσεων.ΟΚ,και μετά θα ανοίξει και η ερτ,θα επαναπροσληφθούν οι εργαζόμενοι σε αυτή,θα πάρουμε και αυξήσεις,δεν θα μας ξανακάνουν επιστράτευση.Α,και θά'ρθουν και εξωγήινοι,απόβαση κανονική...Α,και όταν θάρθει η τρόικα,ο υπουργός θα της δείξει τα αρ.... του django,αφού μόνο αυτός ταχει και μπορεί...,αντί για τα ονόματα των μεταταχθέντων.Και θαλλάξουν και τα στοιχεία στο survey,ναι,πάλι,δε βαριέσαι...
Καλά,καταλαβαίνω πολλά πράγματα,αλλά είναι δυνατόν κάποιοι να πετάνε αρλούμπες χωρίς να σκέφτονται πρώτα?

Λάθος κατάλαβες, συναδελφε. Ίσα ίσα εγώ είμαι η πρώτη που πιστεύω οτι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Γράφω αυτό για τις ενστάσεις γιατί νομίζω ότι κάποιοι εδώ μέσα πιστεύουν ότι θεωρούμε οτι εχουν αδικο για τη νομιμότητα των εθελοντικών(και κανουν αναφορές μάλλον γι'αυτο), και θέλω να δείξω ότι δεν αντιτίθεμαι καθόλου. Απλά δεν πιστεύω και εγώ οπως και εσύ οτι θα γίνει κάτι με αυτό. Μακάρι να βγαλουν κάτι με τις ενστάσεις αλλα δεν το πιστεύω καθόλου. Εχουμε δει πως λειτουργουν τα πράγματα. Κατι θα βρουν να το δικαιολογήσουν. ΜΑΚΑΡΙ λεω να βγουμε εμεις λάθος. Οπως ξανααναφερα εκανα αιτηση στις εθελοντικές μόνο αλλά αλλαξα γνωμη κιόλας και εχω κανει αιτηση ανακλησης καλού κακού ασχετα που πιστευω οτι δεν θα γίνουν. Θα ηθελα να παρακαλέσω να σεβόμαστε ο ενας τον αλλο χωρίς προσβολές. Ευχαριστώ.
Σόρι,δεν είχα καμία διάθεση να προσβάλλω κανέναν.Λίγο χιούμορ έκανα.Σόρι αν δενν έγινε κατανοητό...

Ολα ok.

Αποσυνδεδεμένος elenhb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9449 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 07:19:03 μμ »
εξακολουθω και εχω τις εξης αποριες 1. οποιος πηρε μετατςξη στον ιδιο νομο που ανηκε και πριν θα πρεπει να τον υπηρετησει μια χρονια οπως στις μεταθεσεις?2. οποιος πηρε μεταταξη και ειχε κανει και τα χαρτια του για αποσπαση σε αλλο νομο ακυρωνεται η αιτηση αποσπασης του απο μονο της? αν μπορει κανεις να βοηθησει..

έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες!!!!!!!!!!!!!!!υποπτεύομαι ότι όσον αφορά το 1 θα το διευκρινίζει η υπουργική απόφαση που θα βγει(ελπίζω!) αν και φοβάμαι ότι θα πρέπει να την υπηρετήσουμε! όσον φορά το 2 υποθέτω πάλι ότι θα κληθούμε αν θέλουμε να τροποποιήσουμε ή να ακυρώσουμε την αίτηση απόσπασης....αυτό που με ανησυχεί είναι ότι θα αργήσουμε πολύ!!αυτές τις ημέρες συνεδριάζουν ΚΥΣΠΕ και ΚΥΣΔΕ και εμείς δεν φαινόμαστε πουθενά!!στο υπουργείο που τηλεφώνησα (σε αρκετά διαφορετικά τηλέφωνα) όλο "δεν ξέρω" μου έλεγαν,"θα δούμε, κάτι θα βγει"!τι να πω!!!!
βέβαια σίγουρα θα πρέπει να εξετάσουν και τις ενστάσεις επί των μετατάξεων!πότε θα τα κάνουν όλα και κυρίως πως θα τα κάνουν...........θολό τοπίο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161105
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 498
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 416
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.