*

Αποστολέας Θέμα: Μισθοδοσία ΠΔΣ  (Αναγνώστηκε 395027 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1204 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:01:02 μμ »
σοβαρα μιλατε????????? κανουν τοσο πολυ να πληρωσουν??? ντροπη και αισχος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:41:48 »

Αποσυνδεδεμένος agh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1205 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:01:41 μμ »
Απ'τις υπογραφές ώς την πληρωμή νομίζω ότι υπάρχει πολύς δρόμος.
Σου είπε για πληρωμή ή απλά για υπογραφές?

Αποσυνδεδεμένος physics

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1206 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 12:22:15 μμ »
Τωρα πλακα κανετε που υπαρχουν ακομα σχολεια που υπογραφουν μησθοδοτικες καταστασεις!!! Τελικα με αυτα τα χρηματα τι θα γινει θα μπουν στο λογαριασμο θα τα παρουμε στο χερι τι γινεται!!! Αμα μαθεις κανεισ εγκυρα αν πληρωθουμε επιτελους ας το πει

Αποσυνδεδεμένος El_Pikpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • ■Δόξα και τιμή σε αυτούς που χάθηκαν χωρίς ίχνη...
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1207 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 01:19:50 μμ »
Παρόλα αυτά, όποιος είχε διάθεση για ψυχαγωγία χθες το βράδυ, θα μπορούσε να παρακολουθήσει τηλεοπτική εκπομπή όπου εμφανίστηκαν διάφοροι απλήρωτοι από το Ελληνικό Κράτος (εκπαιδευτικοί και όχι μόνο), μεταξύ αυτών και ένας νεαρός που είχε εργαστεί στην ΠΔΣ τα τελευταία 2 χρόνια.

Στο πνεύμα πάντα της διαρκούς ψυχαγωγίας του πολίτη, εμφανίσθηκε και Υπουργός που και πάλι "δεν ήξερε" οτι ειδικά αυτοί της ΠΔΣ έχουν να πληρωθούν εδώ και ένα χρόνο. Σε συνέχεια φυσικά και του Υπουργού Παιδείας που ούτε και αυτός "γνώριζε" πού οφείλεται αυτό το "περίεργο" φαινόμενο.

Λίγο λίγο γίνεται όλο και πιο κατανοητό γιατί όλοι αυτοί οι τύποι κυκλοφορούν με τόσους πολλούς αστυνομικούς να τους φυλάνε...
Nulla in mundo pax sincera... 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:41:48 »

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1208 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 01:22:22 μμ »
Παρόλα αυτά, όποιος είχε διάθεση για ψυχαγωγία χθες το βράδυ, θα μπορούσε να παρακολουθήσει τηλεοπτική εκπομπή όπου εμφανίστηκαν διάφοροι απλήρωτοι από το Ελληνικό Κράτος (εκπαιδευτικοί και όχι μόνο), μεταξύ αυτών και ένας νεαρός που είχε εργαστεί στην ΠΔΣ τα τελευταία 2 χρόνια.

Στο πνεύμα πάντα της διαρκούς ψυχαγωγίας του πολίτη, εμφανίσθηκε και Υπουργός που και πάλι "δεν ήξερε" οτι ειδικά αυτοί της ΠΔΣ έχουν να πληρωθούν εδώ και ένα χρόνο. Σε συνέχεια φυσικά και του Υπουργού Παιδείας που ούτε και αυτός "γνώριζε" πού οφείλεται αυτό το "περίεργο" φαινόμενο.

Λίγο λίγο γίνεται όλο και πιο κατανοητό γιατί όλοι αυτοί οι τύποι κυκλοφορούν με τόσους πολλούς αστυνομικούς να τους φυλάνε...
xaxaxaxxaaxxaxaxa είσαι φοβερός!ο συνειρμός σου περί φύλαξή τους και πληρωμών μας,είναι τέλειος!

Αποσυνδεδεμένος mitsiiii

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1209 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 01:22:57 μμ »
εγω υπεγραψα σημερα και ο διευθυντης ειπε οτι τα λεφτα ταχουν δωσει οποτε σε λιγο θαναι σε θεση να μου τα δωσει..στο χερι.

Αποσυνδεδεμένος agh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1210 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 01:30:08 μμ »
Στο πνεύμα πάντα της διαρκούς ψυχαγωγίας του πολίτη, εμφανίσθηκε και Υπουργός που και πάλι "δεν ήξερε" οτι ειδικά αυτοί της ΠΔΣ έχουν να πληρωθούν εδώ και ένα χρόνο. Σε συνέχεια φυσικά και του Υπουργού Παιδείας που ούτε και αυτός "γνώριζε" πού οφείλεται αυτό το "περίεργο" φαινόμενο.

xaxaxaxaxa ας ακούμε και κανένα ανέκδοτο να περνάει η ώρα....
Περίεργο φαινόμενο....για δημοσίευση στο srange ένα πράγμα....
και είναι και άνθρωποι που ζητάνε την ψήφο μας δλδ.Δεν πληρώνουν που δεν πληρώνουν μας δουλεύουν κιόλας!
κ αφού επιτέλους έμαθαν γι'αυτό το περίεργο,παράξενο φαινόμενο γιατί δεν κάνουν άμεσα κάτι?

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1211 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 01:38:09 μμ »
εγω υπεγραψα σημερα και ο διευθυντης ειπε οτι τα λεφτα ταχουν δωσει οποτε σε λιγο θαναι σε θεση να μου τα δωσει..στο χερι.
συγνώμη για πιο χέρι μιλάς?ακόμη δεν έχεις πάρει τα χρήματα του 2004 εσύ?
τα χρήματα εδώ και 3 χρόνια μας τα καταθέτουν σε λογαριασμό τραπέζης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
χωρίς φωτοπτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου τραπέζης με το όνομά σου πρώτο στον λογαριασμό,δεν μπορούσες να προσληφτείς στην ΠΔΣ τα τελευταία 3 χρόνια!
καλό θα ήταν να μην λέμε πράγματα που δεν ΄στέκουν!

Αποσυνδεδεμένος mitsiiii

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1212 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 01:39:40 μμ »
μιλαω για το πρωτο τριμηνο της περσινης χρονιας..

Αποσυνδεδεμένος physics

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1213 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 02:26:14 μμ »
Αλλοι λενε για τραπεζα τωρα ακουω για το χερι τι γινετε τελικα ξερει κανεις σιγουρα?
Απο την αλλη εγω εχω να δω τον διευθυντη - υπευθυνο στην ΠΔΣ στο σχολειο - απο την πρωτη μερα που πηγα ουτε που θα θυμαται πιος ειμαι που να με βρει να μου τα δωσει στο χερι!!!!

Αποσυνδεδεμένος DANAI30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1214 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 04:53:05 μμ »
εγω που υπεγραψα πριν απο 15 μερες,μου ειχε πει ο υπευθυνος της ΠΔΣ οτι ή θα τα βαλει στον λογαριασμο ή θα μας φωναξει να μας τα δωσει στο χερι...
Ακομη,βεβαια,δεν εχει συμβει τιποτα απο τα δυο... :(

Αποσυνδεδεμένος agh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1215 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 05:03:26 μμ »
εγω που υπεγραψα πριν απο 15 μερες,μου ειχε πει ο υπευθυνος της ΠΔΣ οτι ή θα τα βαλει στον λογαριασμο ή θα μας φωναξει να μας τα δωσει στο χερι...
Ακομη,βεβαια,δεν εχει συμβει τιποτα απο τα δυο... :(
Φαντάσου εμείς που δεν πήγαμε καν για υπογραφές!!!!!!!!
Πάντως χθες που πέτυχα τον περσινό υπεύθυνο,δεν ήξερε τίποτα για χρήματα >:(
Αλλά τι στο χέρι ρε παιδιά?τζάμπα δίναμε λογαριασμούς?ε τέλος πάντων ας τα δώσουν κι ας είναι με όποιο τρόπο θέλει.

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1216 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 07:25:24 μμ »
από την σχολική χρονιά 2005-2006 που αρχίσαμε να δίνουμε λογαριασμό τραπέζης τα χρήματα μπαίνουν στην τράπεζα!
ο κάθε υπεύθυνος για ΠΔΣ είναι αρμόδιος να καταγράφει τις ώρες μας ,να κάνει καταστάσεις ,να μας φωνάζει να τις υπογράφουμε και να στέλνει τα χαρτιά στο υπουργείο.από εκεί και πέρα  ο υπεύθυνος δεν έχει καμιά δουλεία με τα χρήματα μας.μπαίνουν κατευθείαν στους λογαριασμούς μας!
αυτό που δεν κατάλαβα είναι τι υπέγραψες εσύ?

Αποσυνδεδεμένος DANAI30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1217 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 08:01:08 μμ »
υπεγραψα σε 5 διαφορετικες καταστασεις,για τους 3 πρωτους μηνες,το δωρο Χριστουγεννων και (αν θυμαμαι καλα) επιδομα τριμηνου.Ηταν καταστασεις με τα ονοματα ολων,χωρις να γραφει καπου το ποσο που ΘΑ παρουμε....
Αυτο ομως συνεβει σε 1 μονο απο τα 4 σχολεια που δουλεψα περσι.Ο συγκεκριμενος βεβαια υπευθυνος ηταν ολη την περσινη χρονια ο πιο τυπικος απο ολους τους αλλους!
Μου ειπε οτι τα χρηματα θα πανε στο σχολειο,το οποιο θα πληρωσει το ΙΚΑ κ μετα ή θα τα βαλει στο λογαριασμο ή θα μας φωναξει να μας τα δωσει στο χερι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 694
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 710
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.