*

Αποστολέας Θέμα: Μισθοδοσία ΠΔΣ  (Αναγνώστηκε 393279 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος συννεφούλα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Γυναίκα
  • φωτο: σύννεφα στο Βόσπορο
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1876 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 03:51:07 μμ »
Σε ενα απο τα 2 σχολεια που ημουν περισυ δυτικη θεσσαλονικη πληρωθηκα σημερα μεχρι Γεναρη ή Φλεβαρη.Κατι αρχισε να κινειται!

Άντε, και στα δικά μας!   8)
H ομορφιά θα σώσει τον κόσμο, Φ.Ντοστογιέφσκι

"Καθένας μας κρύβει μέσα του μιαν αναπάντεχη άνοιξη" Α.Κ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:17:02 »

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1877 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 04:18:51 μμ »
Για αυτούς που ακόμη περιμένουν τα παλιά...

Από σχολείο της Α Αθήνας περιμένω να μας πληρώσουν το πρώτο τρίμηνο του 2008-9. Είδα και απόειδα να περιμένω και σήμερα το πρωί το πέρασα στο τηλέφωνο. Βρήκα έναν συνάδελφο στο γραφείο που ανήκει το σχολείο που με εξυπηρέτησε πολύ. Μου έδωσε το τηλέφωνο από τα εντελλόμενα όπως και τον αριθμό πρωτοκόλλου με τον οποίο στάλθηκαν τα δικαιολογητικά στα εντελλόμενα.
Πήρα τηλέφωνο στα εντελλόμενα κι από εκεί πληροφορήθηκα ότι τα είχαν εκκαθαρίσει και μου έδωσαν τον αριθμό του εμβάσματος και την εφορία στην οποία στάλθηκε.
Αύριο θα μιλήσω με τον εκκαθαριστή του σχολείου να πάει να τα εισπράξει από την ΔΟΥ ώστε να πληρωθούμε κι εμείς.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1878 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 12:49:36 μμ »
Και η δικιά τους η δουλειά ποια είναι? Να τρώνε τυροπιτάκι και να παίζουν πασιέντζα στον ΗΥ?
Να σου πω rozy είσαι δραστήριο και υπεύθυνο άτομο,μακάρι να είχες αναλάβει εσύ την όλη διαδικασία.
Από αυτούς δεν μπορείς να περιμένεις ούτε τα αυτονόητα.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1879 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 12:59:59 μμ »
προχθες πληρωθηκαμε απο σχολειο της Δ΄Αθηνας για οκτ.-νοεμ.-δεκε-δωρο Χ. 2009 και μαλιστα μας ειπε οτι την Πεμπτη, δηλαδη σημερα, θα μας τηλεφωνησει για ιαν.-φεβρ.-μαρτ.2010. ΑΜΗΝ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:17:02 »

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1880 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 02:58:44 μμ »
Σήμερα πήρα στη δευτεροβάθμια Σερρών και μου είπαν ότι δεν ασχολείται ΚΑΝΕΙΣ με την ΠΔΣ. Θα μάθω αύριο από το λυκειάρχη που έχει κολλήσει η διαδικασία και θα αρχίσω το κυνήγι!

Αποσυνδεδεμένος mathsduck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1881 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 06:49:18 μμ »
Απ' όσο γνωρίζω, ο σχεδιαστής της ΠΔΣ στο σχολείο που ήμουν, θα έβγαινε φέτος στη σύνταξη. Με δεδομένο ότι στο συγκεκριμένο σχολείο, τα λεφτά(2008-2009) δεν έμπαιναν σε λογαριασμό , αλλά καλούσε τηλεφωνικά ο σχεδιαστής για την πληρωμή, εμείς άραγε τι θα πρέπει να κάνουμε , πού και σε ποιον να απευθυνθούμε για την πληρωμή; Όταν, βέβαια, έρθει η ώρα η καλή για την ΔΔΕ Αν. Θεσσαλονίκης;
Και, σε κάθε περίπτωση, τι μας έβαλαν να ανοίξουμε τραπεζικούς λογαριασμούς, αν δε σκόπευαν να τους χρησιμοποιήσουν;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1882 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 08:26:00 μμ »
Απ' όσο γνωρίζω, ο σχεδιαστής της ΠΔΣ στο σχολείο που ήμουν, θα έβγαινε φέτος στη σύνταξη. Με δεδομένο ότι στο συγκεκριμένο σχολείο, τα λεφτά(2008-2009) δεν έμπαιναν σε λογαριασμό , αλλά καλούσε τηλεφωνικά ο σχεδιαστής για την πληρωμή, εμείς άραγε τι θα πρέπει να κάνουμε , πού και σε ποιον να απευθυνθούμε για την πληρωμή; Όταν, βέβαια, έρθει η ώρα η καλή για την ΔΔΕ Αν. Θεσσαλονίκης;
Και, σε κάθε περίπτωση, τι μας έβαλαν να ανοίξουμε τραπεζικούς λογαριασμούς, αν δε σκόπευαν να τους χρησιμοποιήσουν;

Να απευθυνθείτε στο διευθυντή του σχολείου που ούτως ή άλλως έχει την ευθύνη για τα οικονομικά.

Υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που βρίσκονται (για διάφορους λόγους) εκατοντάδες χιλιόμετρα μακρυά από το σχολείο που εργάστηκαν τότε. Αυτοί πώς θα πληρωθούν;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1883 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 01:59:29 πμ »
Από όσο έμαθα έχουν σταματήσει να εργάζονται στις διευθύνσεις αυτοί που ήταν για την ΠΔΣ. Το πρόγραμμα κόβεται. Στο esos.gr λέει ότι θα εξοφληθούμε. Ελπίζω σύντομα

Αποσυνδεδεμένος tsiartas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1884 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 07:44:34 πμ »
Χθες μπήκε ένα ποσό στο λογαριασμό μου από πρόσθετη 2008-2009 από Δυτ. Θεσσαλονίκη. Από ότι έχω υπολογίσει δεν ήταν εξόφληση. Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος αν θα δοθεί και άλλη δόση;
Από βδομάδα θα μιλήσω με διευθύντρια και θα ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1885 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 08:59:53 πμ »
Χθες μπήκε ένα ποσό στο λογαριασμό μου από πρόσθετη 2008-2009 από Δυτ. Θεσσαλονίκη. Από ότι έχω υπολογίσει δεν ήταν εξόφληση. Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος αν θα δοθεί και άλλη δόση;
Από βδομάδα θα μιλήσω με διευθύντρια και θα ενημερώσω.

Κι εγω παρατήρησα στο λογαριασμό μου μια μικρή κατάθεση αλλά από βδομάδα θα ξέρω περισσότερα..(υποθέτω πως είναι απο Δυτι.Θεσ. για ΠΔΣ 2008-2009).
Δυστυχώς σε κανένα απο τα σχολεία που έχω εργαστεί δεν μας έχουν δώσει κάποια κατάσταση που να αναφέρει τη μισθοδοσία μας αναλυτικά,ώστε να γνωρίζουμε τι έχουμε / ή όχι να παίρνουμε..Πάντα με προσωπικούς υπολογισμούς προσπαθώ να καταλάβω αλλά δεν είναι τόσο απλό.
Μόνο σε ένα σχολείο ,ο διευθυντής μου έδωσε ένα τέτοιο χαρτί και απόρησε ο άνθρωπος με την έκπληξη μου ...

" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος TEO FYSIKOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1886 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 09:21:15 πμ »
Χθες μπήκε ένα ποσό στο λογαριασμό μου από πρόσθετη 2008-2009 από Δυτ. Θεσσαλονίκη. Από ότι έχω υπολογίσει δεν ήταν εξόφληση. Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος αν θα δοθεί και άλλη δόση;
Από βδομάδα θα μιλήσω με διευθύντρια και θα ενημερώσω.

Κι εγω παρατήρησα στο λογαριασμό μου μια μικρή κατάθεση αλλά από βδομάδα θα ξέρω περισσότερα..(υποθέτω πως είναι απο Δυτι.Θεσ. για ΠΔΣ 2008-2009).
Δυστυχώς σε κανένα απο τα σχολεία που έχω εργαστεί δεν μας έχουν δώσει κάποια κατάσταση που να αναφέρει τη μισθοδοσία μας αναλυτικά,ώστε να γνωρίζουμε τι έχουμε / ή όχι να παίρνουμε..Πάντα με προσωπικούς υπολογισμούς προσπαθώ να καταλάβω αλλά δεν είναι τόσο απλό.
Μόνο σε ένα σχολείο ,ο διευθυντής μου έδωσε ένα τέτοιο χαρτί και απόρησε ο άνθρωπος με την έκπληξη μου ...

Στη δυτική θεσσαλονίκη άρχισαν να βάζουν χρήματα για εξόφληση του υπολοίπου του 2008-2009 και για το 2009-2010 μέχρι τον Ιανουάριο. για την μισθοδοσία που λές δεν υπέγραψες ποτέ χαρτιά για τις αποδοχές κάθε μήνα και για τα δώρα που δικαιούσαι; από εκεί μόνο αν τα σημείωνες κάπου θα ήξερες πόσα έχεις να παίρνεις και από που.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2010, 09:26:08 πμ από TEO FYSIKOS »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1887 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 03:01:48 μμ »
εχθες, πληρωθηκαμε ιαν.-φεβρ.-μαρτ. 2010 από Δ΄Αθηνας και η σχεδιαστρια μου ειπε οτι θα εοιμασει και τις ωρες πληρωμης τελευταιου τριμηνου και εξωφληση. ιδομεν!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1888 στις: Οκτώβριος 03, 2010, 10:13:57 πμ »

 για την μισθοδοσία που λές δεν υπέγραψες ποτέ χαρτιά για τις αποδοχές κάθε μήνα και για τα δώρα που δικαιούσαι; από εκεί μόνο αν τα σημείωνες κάπου θα ήξερες πόσα έχεις να παίρνεις και από που.

Ευχαριστώ για την υπόδειξη αλλά πόσο εύκολο είναι να σημειώνεις ποσά που αφορούν ώρες,επιδόματα,τρίμηνα,δώρα πο 2-3 σχολεία, όταν σχεδόν σε όλα (τα σχολεία στα οποία εργάστηκα) παίρνεις τις αντίστοιχες καταστάσεις όχι μόνος σου αλλά μαζί με τους υπόλοιπους συναδέλφους και λίγο πριν μπεις στην τάξη για το μάθημα..

Καταλαβαίνεις πως όλοι βιάζονται και δεν είσαι σε θέση να "καθυστερείς " τη διαδικασία..Το μόνο που προλαβαίνω είναι να κάνω ένα γρήγορο έλεγχο των ωρών που έχουν σημειωθεί.

Απο την άλλη το χαρτί στο οποίο αναφέρομαι είναι μια αναλυτική καταγραφή της κατάστασης μισθοδοσίας κάθε εργαζόμενου και όπως είπε ο μόνος διευθυντής που μου το έδωσε , "μια απλή εκτύπωση είναι για μας ,θα έπρεπε να σας το δίνουν".
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος olgander

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1889 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 10:48:29 πμ »
Δυτ.Θεσσαλονίκη, με ειδοποίησε το 1 από τα 2 σχολεία να παω να παραλάβω ένα ποσό (μάλλον είναι η εξόφληση) για το 2008-09.  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 420
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.