*

Αποστολέας Θέμα: Μισθοδοσία ΠΔΣ  (Αναγνώστηκε 393285 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1918 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 10:31:08 πμ »
Οι καθαρίστριες πληρώνονται, εμείς όχι
αλλου πρεπει να δίνουμε βάρος , αλλου δίνουμε...αυτο είναι το θέμα μας τώρα;; ότι πληρώνονται οι καθαρίστριες ;;( τι σημαινει αυτο; ότι επειδή ειναι κατώτερες απο εμας θα πρεπε να πληρωνόμαστε πρώτα εμεις μήπως;; :-[)..εχεις μιλήσει με τις καθαρίστριες να δεις τι μισθό παιρνουν για μια τόσο επιπονη εργασία;; και ποσο μειώθηκε με τα νέα μετρα;; αντι να ενωθουμε κ να στραφουμε εναντιον οσων αποφασίζουν για μας χωρις εμάς, κάνουμε συγκρίσεις μεταξύ μας ..ποιος ειναι στη λιγότερο χειριστη θέση... :(
"ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ" είναι η πολιτική του κράτους, ιδιαίτερα σ' αυτές τις δύσκολες μέρες που περνάμε.... Άστους να πλακώνονται μεταξύ τους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:03:23 »

Αποσυνδεδεμένος martha81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1919 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 10:58:49 πμ »
Από Κυκλάδες τιποτα ακομη ε???

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1920 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 12:57:12 μμ »
Εγώ ακόμη δεν έχω πάρει μία... Θέλω τα λεφτά μουουου!  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
joanna στην κρήτη μάλλον επαναπαύτηκαν ακόμα περισσοτερο οι ιθυνοντες...
 η σκέφτηκαν πως το βιοτικο επιπεδο είναι υψηλότερο , επομένως αντεχουμε να περιμένουμε ακόμη κ ακόμηηηηηη............!!! >:( ;D
Αυτό βλέπω κι εγώ... Για πλούσιους μας έχουνε, φαίνεται. Και για να επανέλθω στο ζουμί, καθότι ...καίγομαι:
"Θέλω τα λεφτά μουουου!"!

τα πήρες κ εξαφανίστηκες εεε;;;; ;D
κοιτα που φτάσαμε....να λέμε ευτυχώς που έχουμε εκλογες!!! ;)
πώς τα βρίσκουν οι άτιμοι τα λεφτά προεκλογικά κ όλο τον αλλο καιρο τα " ταμεια του κρατους έχουν στεγνώσει";;;;;;;;;; πώς;; ::)
λοιπόν joanna εμένα με πήραν εχτες τηλφ να ανοιξω λογαριασμό να μου βαλουν καποια απο τα περυσινα΄!! ο λογαρ εθνικης δε που ειχα ανοιξει δεν τους κάνει λεει πλεον κ θελουν probank!!!!!!!! :D
πάντως λογαρισμους τραπεζης θα διαθέτω αφθονους!!! :-[

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1921 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 10:05:25 μμ »
Η Probank θα τον ανοίξει με μηδέν λεφτά;Εμένα πρόπερσι που άνοιξα μου ζήτησε η τράπεζα 150 ευρώ για ξεκίνημα. Τους είπα ότι δεν υπάρχουν αυτά τα λεφτά. ΔΕΝ τα έχω. Επειδή κανονικά είναι παράνομο να σου ζητάνε ελάχιστο ποσό μου τον άνοιξαν κενό

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:03:23 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1922 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 02:40:21 μμ »
αλλου πρεπει να δίνουμε βάρος , αλλου δίνουμε...αυτο είναι το θέμα μας τώρα;; ότι πληρώνονται οι καθαρίστριες ;;( τι σημαινει αυτο; ότι επειδή ειναι κατώτερες απο εμας θα πρεπε να πληρωνόμαστε πρώτα εμεις μήπως;; :-[)..εχεις μιλήσει με τις καθαρίστριες να δεις τι μισθό παιρνουν για μια τόσο επιπονη εργασία;; και ποσο μειώθηκε με τα νέα μετρα;; αντι να ενωθουμε κ να στραφουμε εναντιον οσων αποφασίζουν για μας χωρις εμάς, κάνουμε συγκρίσεις μεταξύ μας ..ποιος ειναι στη λιγότερο χειριστη θέση... :(

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αν πληρώνονται κανονικά οι πρώην ωρομίσθιοι θα αδικηθούν οι καθαρίστριες!
Επίσης μείωση μισθού έχουν όλοι και όχι μόνον οι καθαρίστριες οι οποίες φυσικά και έπρεπε να παίρνουν περισσότερα χρήματα, πόσο μάλλον οι ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί που παίρνουν λιγότερα. Και οι περισσότεροι φέτος είναι και άνεργοι.
Να πληρώνονται όλοι στην ώρα τους λοιπόν, αυτό πρέπει να προβάλλουμε και ας αφήσουμε τις υπερευαισθησίες γιατί κοιτώντας το δέντρο χάσαμε το δάσος.
Και για την ιστορία, μια και το θέμα μας είναι "χρήματα για ΠΔΣ", τα δεδουλευμένα δύο χρόνων για τους μόνιμους σχεδιαστες και καταχωρητές της πρόσθετης σε λίγες μέρες παραγράφονται! 

Υγ. Φυσικά και δεν υπάρχουν κατώτεροι και ανώτεροι.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1923 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 09:08:29 μμ »
συγνωμη τι ειναι για να παραγραφουν; αν εγω για δυο χρονια δεν πληρωσω το δανειο στην τραπεζα θα παραγραφει; και τι τα δινω το ζωον καθε μηνα!!!!
αυτο ειναι το κρατος δικαιου, φασισμος κατω απο το πεπλο της δημοκρατιας, ειναι χιλιαδες φορες χειροτερος και πιο υπουλος απο τα φανερα φασιστικα καθεστωτα
(παντως ξερω οτι κινουνται δικαστικα και θα τα παρουν σιγουρα, αλλα θα ταλαιπωρηθουν)

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1924 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:00:06 μμ »
αλλου πρεπει να δίνουμε βάρος , αλλου δίνουμε...αυτο είναι το θέμα μας τώρα;; ότι πληρώνονται οι καθαρίστριες ;;( τι σημαινει αυτο; ότι επειδή ειναι κατώτερες απο εμας θα πρεπε να πληρωνόμαστε πρώτα εμεις μήπως;; :-[)..εχεις μιλήσει με τις καθαρίστριες να δεις τι μισθό παιρνουν για μια τόσο επιπονη εργασία;; και ποσο μειώθηκε με τα νέα μετρα;; αντι να ενωθουμε κ να στραφουμε εναντιον οσων αποφασίζουν για μας χωρις εμάς, κάνουμε συγκρίσεις μεταξύ μας ..ποιος ειναι στη λιγότερο χειριστη θέση... :(

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αν πληρώνονται κανονικά οι πρώην ωρομίσθιοι θα αδικηθούν οι καθαρίστριες!
Επίσης μείωση μισθού έχουν όλοι και όχι μόνον οι καθαρίστριες οι οποίες φυσικά και έπρεπε να παίρνουν περισσότερα χρήματα, πόσο μάλλον οι ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί που παίρνουν λιγότερα. Και οι περισσότεροι φέτος είναι και άνεργοι.
Να πληρώνονται όλοι στην ώρα τους λοιπόν, αυτό πρέπει να προβάλλουμε και ας αφήσουμε τις υπερευαισθησίες γιατί κοιτώντας το δέντρο χάσαμε το δάσος.
Και για την ιστορία, μια και το θέμα μας είναι "χρήματα για ΠΔΣ", τα δεδουλευμένα δύο χρόνων για τους μόνιμους σχεδιαστες και καταχωρητές της πρόσθετης σε λίγες μέρες παραγράφονται! 

Υγ. Φυσικά και δεν υπάρχουν κατώτεροι και ανώτεροι.

Δεν προκειται για ΥΠΕΡΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ κ jak...προκειται για ισοτιμη αντιμετώπιση ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ!!
η διεκδίκηση λοιπόν των δεδουλευμένων για όλους πρεπει να είναι ο στόχος κ όχι το ότι " μεχρι και οι καθαρίστριες πληρώνονται κ εμεις όχι.."
 αν το εισπράττετε ως υπερευαισθησία λυπάμαι...
υ.γ. νομίζω οτι καθένας μπορει και είναι σε θέση αν θελει να υπερασπιστει ο ίδιος τα λεγόμενά του  κ δεν χρειάζεται υπερασπιστες...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1925 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 11:53:25 μμ »
Δεν προκειται για ΥΠΕΡΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ κ jak...προκειται για ισοτιμη αντιμετώπιση ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ!!

Ισότιμη αντιμετώπιση είναι να πληρώνονται όλοι στην ώρα τους. Αυτό ακριβώς έγραψα διευκρινίζοντας και κάποια θέματα για αποκατάσταση της αλήθειας. Όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά.

η διεκδίκηση λοιπόν των δεδουλευμένων για όλους πρεπει να είναι ο στόχος κ όχι το ότι " μεχρι και οι καθαρίστριες πληρώνονται κ εμεις όχι.."

Το "μέχρι και" δεν υπάρχει πουθενά. Αυτό εννοώ υπερευαισθησία.
Γράφω εγώ λοιπόν το σωστό: Όλοι πληρώνονται στην ώρα τους εκτός από πολλούς εκπαιδευτικούς. Και ίσως σ`αυτή την αδικία πρέπει να δείξουμε περισσότερη ευαισθησία.

υ.γ. νομίζω οτι καθένας μπορει και είναι σε θέση αν θελει να υπερασπιστει ο ίδιος τα λεγόμενά του  κ δεν χρειάζεται υπερασπιστες...

Ελπίζω να έχω το δικαίωμα να εκφράσω την άποψη μου.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1926 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 09:20:31 πμ »
η σύγκριση απο μόνη της δεν είναι ισοτιμη αντιμετώπιση..δεν θα ασχοληθώ παραπάνω γιατί δεν έχω την ανάγκη να ειμαι εγω η σωστή
προτιμώ να είμαι απλά ανθρώπινη.

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1927 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 09:21:47 πμ »
Η Probank θα τον ανοίξει με μηδέν λεφτά;Εμένα πρόπερσι που άνοιξα μου ζήτησε η τράπεζα 150 ευρώ για ξεκίνημα. Τους είπα ότι δεν υπάρχουν αυτά τα λεφτά. ΔΕΝ τα έχω. Επειδή κανονικά είναι παράνομο να σου ζητάνε ελάχιστο ποσό μου τον άνοιξαν κενό
τον ανοιγουν και κενό..απλώς χρειαζονται χαρτι που να αποδεικνύει το ΑΦΜ.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1928 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 02:29:23 μμ »
β αθηνας πηρα μεχρι το μαρτιο απο το ενα σχολειο

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1929 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 06:44:18 μμ »
η σύγκριση απο μόνη της δεν είναι ισοτιμη αντιμετώπιση..

Σωστά. Μόνο που τη σύγκριση δεν την έκανα εγώ!

τι σημαινει αυτο; ότι επειδή ειναι κατώτερες απο εμας θα πρεπε να πληρωνόμαστε πρώτα εμεις μήπως;; :-[)

ειμαι εγω η σωστή

Αυτό είναι πασιφανές!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1930 στις: Οκτώβριος 31, 2010, 09:09:52 πμ »
Εγώ ακόμη δεν έχω πάρει μία... Θέλω τα λεφτά μουουου!  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
joanna στην κρήτη μάλλον επαναπαύτηκαν ακόμα περισσοτερο οι ιθυνοντες...
 η σκέφτηκαν πως το βιοτικο επιπεδο είναι υψηλότερο , επομένως αντεχουμε να περιμένουμε ακόμη κ ακόμηηηηηη............!!! >:( ;D
πλήρωσαν το α τρίμηνο του 2009 κ δώρο χριστουγέννων..άντε πες μου ότι τα πήρες!! ;D

Αποσυνδεδεμένος patoulitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #1931 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 10:35:59 πμ »
Ηράκλειο κάποιος ????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.