*

Αποστολέας Θέμα: Μισθοδοσία ΠΔΣ  (Αναγνώστηκε 395754 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2002 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 03:50:54 μμ »
@jak13
η καθυστέρηση στην πληρωμή των ωρομισθίων  μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους πέραν του υπουργειου - εσείς έχετε ΙΚΑ ( οι περισσότεροι) και έτσι στέλνονται χρηματικά εντάλματα σε ΔΟΥ και νομαρχίες. Η διαδικασία πληρωμής σας είναι εντελώς διαφορετική απο των μονίμων και μπορεί να σκαλώσει σε πολλές μεριές. Δυστυχώς - εννοείται.

Δεν είπα κάτι διαφορετικό! Επί πλέον πρέπει να διαχωρίσουμε τους μονίμους σε διδάσκοντες, σχεδιαστές - αξιολογητές, γραμματείς -  καταχωρητές και επόπτες, που τώρα βέβαια δεν αμείβονται.
"Εσείς" λέγοντας, τι εννοείς;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:56:58 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2003 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 04:02:35 μμ »
"Εσείς" λέγοντας εννοώ όσους πληρώνονται ως ωρομίσθιοι, με ΙΚΑ,  υποθέτοντας, ίσως εσφαλμένα, ότι μιλούσες ως ωρομίσθιος κι εσύ.
Και βέβαια οι μόνιμοι μπορούν να έχουν ένα σωρό ρόλους στην ΠΔΣ. Αλλά πληρώνονται με έναν, ενιαίο τρόπο.
Πάντως, με τη νέα εγκύλιο διαφωνώ. Βεβαίως και οι μαθητές των δυσπρόσιτων έχουν αυξημένες ανάγκες για ενίσχυση στη μάθηση, αλλά και σε μεγαλύτερα σχολεία δε σημαίνει πως δεν υπάρχουν μαθητές που δεν μπορούν - και δεν οφείλουν εδώ που τα λέμε - να τα σκάσουν χοντρά σε φροντιστήρια και ιδιαιτεράδες....Επίσης, νομιζω δε θα βρεθούν αξιολογητές που να φάνε όλη τη χαρτούρα στη μάπα για 3 ώρες υπερωρίας
και τίθεται και το εξής θέμα - εφόσον μιλάμε για δυσπρόσιτα, αν κάποιος καθηγητής δεν μπορέσει να μεταβεί στο σχολείο λόγω καιρικών συνθηκών θα βγάζει ο περιφερειάρχης πλέον, απόφαση περί ανυπαιτίου κωλύματος ώστε να πληρώνεται κανονικά ο άνθρωπος ή θα το κάνουνε κι αυτό γαργάρα στη λογική "πληρώνεσαι για όσες ώρες δουλεύεις; " ο -ε- ο ;  :o
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2004 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 04:09:05 μμ »
"Εσείς" λέγοντας εννοώ όσους πληρώνονται ως ωρομίσθιοι, με ΙΚΑ,  υποθέτοντας, ίσως εσφαλμένα, ότι μιλούσες ως ωρομίσθιος κι εσύ.
Και βέβαια οι μόνιμοι μπορούν να έχουν ένα σωρό ρόλους στην ΠΔΣ. Αλλά πληρώνονται με έναν, ενιαίο τρόπο.

Δεν είμαι ωρομίσθιος αλλά δεν πειράζει.
Οι μόνιμοι που έχουν διδάξει αμείβονται με διαφορετικό τρόπο από τους υπόλοιπους, γιατί θεωρείται υπερωριακή απασχόληση εκεί όπου οι ώρες είναι πέραν του ωραρίου. Γι`αυτό άλλωστε ένα μέρος των δεδουλευμένων έχει καταβληθεί.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2005 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 04:21:12 μμ »
ναι, σίγουρα πληρώνονται με διαφορετικό τρόπο απο τους ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς. Αλλά και πάλι, με ίδιιο τρόπο με τους υπόλοιπους μονίμους που αμοιβονται υπερωριακά. Νομίζω αυτό που δυσκολεύει τη μισθοδοσία των ωρομισθίων είναι το ΙΚΑ. Πολλή χαρτούρα, αγωνία μη χάσεις τις ημερομηνίες της ΑΠΔ και φας πρόστιμο, πληρωμή σε διαφορετικές τράπεζες, πάνω κάτω χαρτιά μεταξύ ΔΟΥ και ΙΚΑ....κουραστικό είναι αυτό. Ενώ για τους μονίμους, στέλνεις τις καταστάσεις στη διεύθυνση και τέλος.
Πάντως στον δικό μας νομό πέρισυ δεν δούλεψε κανένας μόνιμος. ήταν 100% ωρομισθιοι και όπως ξανα-γραψα , πληρώθηκαν μέχρι τέλους.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:56:58 »

Αποσυνδεδεμένος TEO FYSIKOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2006 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 04:29:43 μμ »
Σίγουρα υπάρχει πολύ χαρτούρα αλλά αυτό αλλάζει από νομό σε νομό και από δευτεροβάθμια σε δευτεροβάθμια γιατί κάποιοι όπως λές έχουν πληρωθεί ενώ κάποιοι όχι. πως το εξηγείς αυτό;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2007 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 04:48:41 μμ »
το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι πως κάτι "παίζει " με την υπηρεσία εντελλομένων των τ. Νομαρχιών.
Γιατί δεδομένου ότι εδώ και κάποια χρόνια όλα τα στοιχεία περνώνται ηλεκτρονικά στο σύστημα και επίσης οι ΑΠΔ υποβάλλονται ηλεκτρονικά σε συγκεκριμένες ημερομηνίες αλλιώς πέφτει βαρύ πρόστιμο, δε νομίζω ότι παίζει το σενάριο να μην καταχωρούνται εγκαίρως από τους αξιολογητές.
Τώρα, αν δεν προωθούνται έγκαιρα από τις διευθύνσεις, δεν το νομίζω - δεδομένου πάλι ότι οι ίδιες οι διευθύνσεις ( ή τουλάχιστον αυτή στην οποία εγώ ανήκω) μας ενημρώνει για το πότε να στείλουμε τι ( και αφού πρώτα έχουν επικοινωνήσει με το υπουργείο).
Άρα, το μόνο που λογικά μπορώ να υποθέσω είναι ότι το πράγμα σκαλώνει κάπου παρακάτω. (πράγμα σαφέστατα απαράδεκτο - δεν το συζητώ!!)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2008 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 06:13:04 μμ »
ναι, σίγουρα πληρώνονται με διαφορετικό τρόπο απο τους ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς. Αλλά και πάλι, με ίδιιο τρόπο με τους υπόλοιπους μονίμους που αμοιβονται υπερωριακά. Νομίζω αυτό που δυσκολεύει τη μισθοδοσία των ωρομισθίων είναι το ΙΚΑ. Πολλή χαρτούρα, αγωνία μη χάσεις τις ημερομηνίες της ΑΠΔ και φας πρόστιμο, πληρωμή σε διαφορετικές τράπεζες, πάνω κάτω χαρτιά μεταξύ ΔΟΥ και ΙΚΑ....κουραστικό είναι αυτό. Ενώ για τους μονίμους, στέλνεις τις καταστάσεις στη διεύθυνση και τέλος.
Πάντως στον δικό μας νομό πέρισυ δεν δούλεψε κανένας μόνιμος. ήταν 100% ωρομισθιοι και όπως ξανα-γραψα , πληρώθηκαν μέχρι τέλους.

Για τους σχεδιαστές - αξιολογητές και για τους γραμματείς - καταχωρητές και μόνο γι`αυτούς, χρειάζεται νομοθετική ρύθμιση για να καταβληθούν τα χρήματα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος tsiartas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2009 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 06:27:10 μμ »
Σε συνέχεια προηγούμενων μηνυμάτων μου και μετά από επίσκεψη στο σχολείο της Δυτικής Θεσσαλονίκης όπου και εργάστηκα στη ΠΔΣ τη περίοδο 2008-2009 σας ενημερώνω.
Έγιναν 3 καταθέσεις:
1. 28/1/10: Οκτ08, Νοε08, ΔΧ08, Ιαν08, Φεβ09, Μαρ09, Απρ09
2. 30/3/10: Δεκ08, ΔΠ09
3. 1/10/10: (Εξόφληση) ΑΤρι, ΒΤρι, ΓΤριμ, Μαι09, Ιουν09, ΔΧ09, Επ.Αδ.09

Οι ημερομηνίες σε σας μπορεί να είναι λίγο διαφορετικές καθώς ήταν θέμα του διαχειριστή της ΠΔΣ, ποια μέρα θα πήγαινε να κάνει τις καταθέσεις.

Εγώ παρόλ' αυτά έχω πρόβλημα στο ότι δεν συμφωνεί το εκκαθαριστικό που μου έδωσαν για το 2009 με τις απολαβές που είχα γι' αυτό. Φαίνεται δηλαδή ότι πήρα ή έχω να παίρνω περισσότερα χρήματα βάσει του εκκαθαριστικού. Εάν γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό παρακαλώ να με ενημερώσει.
  
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 21, 2010, 06:29:08 μμ από tsiartas »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2010 στις: Δεκέμβριος 21, 2010, 09:42:37 μμ »
μη ληφθείσα άδεια δεν πήρες;
συνήθως βγαίνει μαζί με το επίδομα αδείας αλλά αναγράφεται ξεχωριστά. .
οι βεβαιώσεις προϋπηρεσίας πάντως βγαίνουν αυτόματα απο το σύστημα - το οποίο ειρήσθω εν παρόδω- θα λειτουργεί ως 31/12/2010 και μετά κλείνει δια παντός. Επομένως, αν θες να το ξεκαθαρίσεις θα πρέπει να βρεις πολύ σύντομα - σήμερα, αύριο - τον τότε αξιολογητή να το τσεκάρετε μαζί γιατί μετά δε θα υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης στο σύστημα.
εμάς σήμερα μας ειδοποίησαν σχετικά και τρέχουμε να εκτυπώσουμε βεβαιώσεις αποδοχών, να κρατήσουμε στο σκληρό δίσκο το αρχείο για την ΑΠΔ του φεβρουαρίου, και όπως χαρακτηριστικά έλεγε το έγγραφα του υπουργείου, καλούμαστε να ..."προβλέψουμε ό,τι τυχόν χρειαστεί για την εκκαθάριστη της ΠΔΣ " από εδώ και πέρα.....
α ρε αθάνατη Ελλάδα!! ότι στα 40 μου θα αποκτούσα και κληρονομικό χάρισμα.....ούτε που το είχα φανταστεί!!!!!!!!!!!!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mathsduck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2011 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 09:29:32 πμ »
Σε συνέχεια προηγούμενων μηνυμάτων μου και μετά από επίσκεψη στο σχολείο της Δυτικής Θεσσαλονίκης όπου και εργάστηκα στη ΠΔΣ τη περίοδο 2008-2009 σας ενημερώνω.
Έγιναν 3 καταθέσεις:
1. 28/1/10: Οκτ08, Νοε08, ΔΧ08, Ιαν08, Φεβ09, Μαρ09, Απρ09
2. 30/3/10: Δεκ08, ΔΠ09
3. 1/10/10: (Εξόφληση) ΑΤρι, ΒΤρι, ΓΤριμ, Μαι09, Ιουν09, ΔΧ09, Επ.Αδ.09

Οι ημερομηνίες σε σας μπορεί να είναι λίγο διαφορετικές καθώς ήταν θέμα του διαχειριστή της ΠΔΣ, ποια μέρα θα πήγαινε να κάνει τις καταθέσεις.

Εγώ παρόλ' αυτά έχω πρόβλημα στο ότι δεν συμφωνεί το εκκαθαριστικό που μου έδωσαν για το 2009 με τις απολαβές που είχα γι' αυτό. Φαίνεται δηλαδή ότι πήρα ή έχω να παίρνω περισσότερα χρήματα βάσει του εκκαθαριστικού. Εάν γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό παρακαλώ να με ενημερώσει.
  
Δοκίμασε να προσθέσεις το ποσό του φόρου που παρακρατήθηκε στο ποσό των χρημάτων που πήρες, για να δεις αν συμπίπτει με το ποσό των καθαρών αποδοχών που αναγράφεται στη βεβαίωση αποδοχών.

Αποσυνδεδεμένος TEO FYSIKOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2012 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 02:25:57 μμ »
ναι, σίγουρα πληρώνονται με διαφορετικό τρόπο απο τους ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς. Αλλά και πάλι, με ίδιιο τρόπο με τους υπόλοιπους μονίμους που αμοιβονται υπερωριακά. Νομίζω αυτό που δυσκολεύει τη μισθοδοσία των ωρομισθίων είναι το ΙΚΑ. Πολλή χαρτούρα, αγωνία μη χάσεις τις ημερομηνίες της ΑΠΔ και φας πρόστιμο, πληρωμή σε διαφορετικές τράπεζες, πάνω κάτω χαρτιά μεταξύ ΔΟΥ και ΙΚΑ....κουραστικό είναι αυτό. Ενώ για τους μονίμους, στέλνεις τις καταστάσεις στη διεύθυνση και τέλος.
Πάντως στον δικό μας νομό πέρισυ δεν δούλεψε κανένας μόνιμος. ήταν 100% ωρομισθιοι και όπως ξανα-γραψα , πληρώθηκαν μέχρι τέλους.

Για τους σχεδιαστές - αξιολογητές και για τους γραμματείς - καταχωρητές και μόνο γι`αυτούς, χρειάζεται νομοθετική ρύθμιση για να καταβληθούν τα χρήματα.
για τους υπόλοιπους τι χρειάζεται; θαύμα;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2013 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:14:34 μμ »
Σήμερα πήρα τηλέφωνο στη ΔΔΕ Ανατολικής Θεσσαλονίκης και μου είπαν ότι επεξεργάζονται τις πληρωμές μας. Είναι στη φάση του χρηματικού εντάλματος... Ωστόσο, δεν ξέρουν ακριβώς πότε θα πληρωθούμε. Ο διευθυντής του σχολείου που δούλευα είπε ότι θα τηλεφωνήσει για να με ενημερώσει. Για να δούμε πόσο καιρό θα πάρει η όλη διαδικασία!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2014 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 10:19:56 μμ »
ναι, σίγουρα πληρώνονται με διαφορετικό τρόπο απο τους ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς. Αλλά και πάλι, με ίδιιο τρόπο με τους υπόλοιπους μονίμους που αμοιβονται υπερωριακά. Νομίζω αυτό που δυσκολεύει τη μισθοδοσία των ωρομισθίων είναι το ΙΚΑ. Πολλή χαρτούρα, αγωνία μη χάσεις τις ημερομηνίες της ΑΠΔ και φας πρόστιμο, πληρωμή σε διαφορετικές τράπεζες, πάνω κάτω χαρτιά μεταξύ ΔΟΥ και ΙΚΑ....κουραστικό είναι αυτό. Ενώ για τους μονίμους, στέλνεις τις καταστάσεις στη διεύθυνση και τέλος.
Πάντως στον δικό μας νομό πέρισυ δεν δούλεψε κανένας μόνιμος. ήταν 100% ωρομισθιοι και όπως ξανα-γραψα , πληρώθηκαν μέχρι τέλους.

Για τους σχεδιαστές - αξιολογητές και για τους γραμματείς - καταχωρητές και μόνο γι`αυτούς, χρειάζεται νομοθετική ρύθμιση για να καταβληθούν τα χρήματα.
για τους υπόλοιπους τι χρειάζεται; θαύμα;

Ευσυνειδησία των εμπλεκομένων!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος tsiartas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΠΔΣ
« Απάντηση #2015 στις: Δεκέμβριος 23, 2010, 05:49:56 μμ »
Σε συνέχεια προηγούμενων μηνυμάτων μου και μετά από επίσκεψη στο σχολείο της Δυτικής Θεσσαλονίκης όπου και εργάστηκα στη ΠΔΣ τη περίοδο 2008-2009 σας ενημερώνω.
Έγιναν 3 καταθέσεις:
1. 28/1/10: Οκτ08, Νοε08, ΔΧ08, Ιαν08, Φεβ09, Μαρ09, Απρ09
2. 30/3/10: Δεκ08, ΔΠ09
3. 1/10/10: (Εξόφληση) ΑΤρι, ΒΤρι, ΓΤριμ, Μαι09, Ιουν09, ΔΧ09, Επ.Αδ.09

Οι ημερομηνίες σε σας μπορεί να είναι λίγο διαφορετικές καθώς ήταν θέμα του διαχειριστή της ΠΔΣ, ποια μέρα θα πήγαινε να κάνει τις καταθέσεις.

Εγώ παρόλ' αυτά έχω πρόβλημα στο ότι δεν συμφωνεί το εκκαθαριστικό που μου έδωσαν για το 2009 με τις απολαβές που είχα γι' αυτό. Φαίνεται δηλαδή ότι πήρα ή έχω να παίρνω περισσότερα χρήματα βάσει του εκκαθαριστικού. Εάν γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό παρακαλώ να με ενημερώσει.
  

Καταρχήν ευχαριστώ όσους απάντησαν στο θέμα μου. Πήγα σήμερα από την διεύθυνση και με ενημέρωσαν ότι η «μη ληφθήσα άδεια» δεν έχει καταβληθεί σε κανέναν στη δυτική Θεσσαλονίκη για την περίοδο 2008-2009. Από τη νέα χρονιά να περιμένουμε. Βέβαια δεν είναι κάποιο σημαντικό ποσό, αλλά είναι ο λόγος που δεν συμφωνούν τα ποσά που πήρα με το εκκαθαριστικό που μου έδωσαν. Οπότε θα μπει το 2011 και δεν έχουμε ακόμη εξοφληθεί για υπηρεσίες που παρεσχέθησαν το 2008.....
Καληνύχτα .... Εκπαίδευση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161386
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 548
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.