*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την αναβολή του διαγωνισμού?

Ναί
61 (46.6%)
Όχι
52 (39.7%)
Δεν είμαι σίγουρος/σίγουρη
18 (13.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 129

Αποστολέας Θέμα: Οριστική Αναβολή 2Π/20008  (Αναγνώστηκε 44256 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:51:33 πμ »
τι ηλικια εχεις Χρυσουλα; αν επιτρεπεται..
ξεφύγαμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:05 »

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:53:08 πμ »
Μίλησα με το ΑΣΕΠ επίσημα ως ΠΕΑΕ. Το μεσημέρι θα βγει επίσημη ανακοίνωση, αν και εκείνοι λένε ότι θα ήθελαν να είχε βγει ήδη. Μου είπαν ότι δεν είναι κάτι σίγουρο, αλλά και αυτοί δεν μπορούν να είναι σίγουροι για τη διεξαγωγή υπό αυτές τις συνθήκες. Φυσικά και η νέα ημερομηνία δε θα βγει σήμερα. Είπα πάλι για εφημερίδες κτλ και έκλεισα λέγοντας ότι τουλάχιστον να μη μάθουμε πάλι 5 μέρες πριν πότε θα δώσουμε. Η απάντηση ταν "φυσικά και όχι θα το μάθετε έγκαιρα". Με άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, δηλαδή.


Είμαι 29+1 μήνα. Δε μου φαίνεται, πάντως, όπως μου είπε και ο διοικητής των ΜΑΤ στη διαμαρτυρία έξω από το ΑΣΕΠ ;)

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3693
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:54:09 πμ »
δεν ξερω ρε παιδια τι γινεται..αλλα η ολη κατασταση ειναι για τα πανηγυρια. Κλειστα σχολεια χωρις αιτηματα, υπουργειο ανυπαρκτο και εμεις μεσ' τη μεση για να διεκδικησουμε μια θεση στο μπ.....ελο;;
Καμια φορα αναρωτιεμαι αν αξιζει να μπεις εκει μεσα..Βλεπω και γυρω μου οσους εχουν μπει και απλα εχουν γινει ενα με την κατασταση, τους εχει ρουφηξει το συστημα και φοβαμαι οτι και ολοι εμεις ετσι θα καταντησουμε..
Οσο για τα παιδια που δικαιολογουμε για τα παντα, συγνωμη αλλα ουτε οραμα εχουν ουτε τιποτα..δυστυχως, αυτη ειναι η αληθεια. Μονο για να κλεισουν για Χριστουγεννα λιγο νωριτερα και τιποτα αλλο. Καμια σχεση με τις καταληψεις στις αρχες της δεκαετιας '90..
Σας καταλαβαίνω και καταλαβαίνω την αγωνία σας. Έχετε δίκιο να αισθάνεστε αδικημένοι. ΑΛΛΑ είναι ακόμα πιο άδικο να ρίχνεις τις ευθύνες  στα παιδιά που κάνουν καταλήψεις διεκδικώντας ένα καλύτερο μέλλον. Έχεις άδικο ότι τα παιδιά δεν έχουν όραμα. Ειδικά αυτά τα παιδιά που κάνουν καταλήψεις φέτος είνα τα πιο πολιτικοποιημένα παιδιά (προσοχή! Πολιτικοποιημένα όχι κομματικοποιημένα). Έχουν βερεθεί να ζουν μέσα στην αβεβαιώτητα, να τρέχουν όλη μέρα σε φροντιστήρια, να δίνουν εξετάσεις πριν και μετά το πενεπιστήμιο για να κάνουν τελικά μία δουλειά που στην καλύτερη περίπτωση θα τους δίνει 700 ευρώ το μήνα. Δεν θέλουν να γίνουν σαν τους γονείς τους που όλη την ημέρα τρέχουν για να εξασφαλίσουν λίγα ευρώ παραπάνω ή να γίνουν σαν τους παπούδες τους που παλέυουν να τα βγάλουν πέρα με τις συντάξεις πείνας. Ταυτόχρονα, βλέπουν τους πολιτικούς να κλέπβουν από παντού. Βλέπουν να γκρεμίζονται μπροστά τους θεσμοί στους οποίους μπορεί να στηριζόταν και να πίστευαν... Τρώνε ξύλο και χημικά στις πορείες κα΄θε μέρα...Δεν μπορείς να λες ότι αυτά τα παιδιά δεν έχουν όραμα και θέλουν απλά να κ΄λέισουν τα σχολεία ένα μήνα πιο νωρίς!!!!
Και επειδή ωλέπω ότι ρωτάς για ηλικίες είμαι 30 και ήμουν στις καταλήψεις του 90.
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:54:45 πμ »
Βρείτε τρόπο να γίνει ο διαγωνισμός ,γιατί διαφορετικά η οργή των μαθητών θα μοιάζει με ανέκδοτο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:05 »

Αποσυνδεδεμένος xenia7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:55:08 πμ »
δηλαδη???απ τη μια τιποτα δεν ειναιι σιγουρο και απ την αλλη η ημερομηνια θα ανακοινωθει εγκαιρα..

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:55:36 πμ »
καλό είναι να πάρουμε όλοι τηλέφωνο στον ασεπ και να διαμαρτυρθούμε. το τηλέφωνο είναι 2131319100. να ζοριστούνε και αυτοί. όχι όλα αβρόχοις ποσί!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:56:39 πμ »
εγω παντως δεν θα σας πω την ηλικια μου γαιτι αλλο φαινομαι αλλο ειμαι και αλλο θα ηθελα να ειμαι (οπως ολοι μας)

πληροφορια (οχι επιβεβαιομενη) λεει οτι ΠΕ02 για 17 ιανουαριου 2009  και ΠΕ03 για τελη γεναρη.
μην αρχισετε παλι το τι και το που το ξερω?
σας ειπα, ετσι ακουσα, τιποτα παραπανω δεν ειπαν.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:56:57 πμ »
συγνωμη...απλα για να δω αν ειναι πιο κοντα σε μενα ή πιο κοντα στα παιδια...Αν γνωριζει τις καταληψεις του '90 για να μπορει να συγκρινει. Και ας μας πει καποιος επιτελους ποια ειναι τα αιτηματα των καταληψεων σημερα ρε παιδια...Γιατι στην ουσια παλι ΜΟΝΟ εμεις οι αδιοριστοι πληρωνουμε τη νυφη. Χανουμε τις 2 ωρες προσθετη που κανουμε, και πες αυτο δε βαριεσαι, πρεπει να ξαναλλαζουμε ολο τον προγραμματσμο μας. Και αν μερικοι εχουν την ευχερεια, χρονικη ή οικονομικη ή δεν ξερω τι αλλο να τρεχουν σε πορειες, δυστυχως δεν ειμαστε ολοι ετσι. Οι υποχρεωσεις οσο μεγαλωνεις αλλαζουν. Σημερα εγω θα πρεπει παλι να αλλαξω τα παντα στο προγραμμα μου αφου αναβαλλεται ο κωλοασεπ..και δεν εννοω ταξιδια αναψυχης κλπ...

Αποσυνδεδεμένος nikos1000

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:57:37 πμ »
ανατροπη για ακομη μια φορα. στην αρχη ξεραμε απο σχολια υπουργου κιoλας οτι ο διαγωνισμος ειναι σιγουρα μετα τα χριστουγεννα. και ενω ειχαμε οργανωσει αναλoγα το διαβασμα και τις υποχρεωσεις μας μάς πετανε τη...μολοτωφ για 20-21 δεκεμβριου. με οσα κουραγια μας απεμεναν πρπσπαθησαμε να ανδιοργανωθουμε και να επανοργανωσουμε τη μελετη γνωριζοντας πλεον οτι οι διακοπες των χριστουγενων βγαιναν off. και εκει που η εξντληση ειχε αρχισει να μας πειθει για την προωρη διεξαγωγη του διαγωνισμου μια ακομη...μολοτωφ ηρθε να αποτελειωσει ο,τι αφησε η πρωτη. πραγματικα ειναι πολυ λυηρο καποιοι περα και πανω απο εσενα να μην σε αφηνουν να οργανωσεις και να προγραμματισεις τη ζωη σου στον...φιλελευθερο κοσμο που ζουμε. τελικα διαπιστωνω οτι δεν ειμαστε και τοσο ατομικοτητες οσο θελουμε να πιστευουμε οτι ειμαστε. το ελλογο κρατος καταντα ακρως εκλογικευτικο. κριμα.

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 09:58:34 πμ »
Φυσικά και η νέα ημερομηνία δε θα βγει σήμερα. Είπα πάλι για εφημερίδες κτλ και έκλεισα λέγοντας ότι τουλάχιστον να μη μάθουμε πάλι 5 μέρες πριν πότε θα δώσουμε. Η απάντηση ταν "φυσικά και όχι θα το μάθετε έγκαιρα". Με άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, δηλαδή.

Σαν deja vu μου κανει ολο αυτο, η ιστορια επαναλαμβανεται,
 δεν μπορω να το ζησω παλι απ την αρχη.
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 10:01:34 πμ »
και γω παιδια πρεπει να αλλαξω το προγραμμα μου απο τωρα γιατι σημερα παλι σηκωθηκα 8.30 ενω θα πρεπει 9 να ειμαι στη δουλεια. αντε και ποτε να προλαβω να κανω μπανιο,να ξυριστω κλπ κλπ....
ρομποτακια μας εκανε ο ασεπ.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος xenia7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 10:03:29 πμ »
εγω παντως δεν θα σας πω την ηλικια μου γαιτι αλλο φαινομαι αλλο ειμαι και αλλο θα ηθελα να ειμαι (οπως ολοι μας)

πληροφορια (οχι επιβεβαιομενη) λεει οτι ΠΕ02 για 17 ιανουαριου 2009  και ΠΕ03 για τελη γεναρη.
μην αρχισετε παλι το τι και το που το ξερω?
σας ειπα, ετσι ακουσα, τιποτα παραπανω δεν ειπαν.

ηδη απο χθες ο ΕΤ δημοσιευσε για την ΠΕ03 30/1-1/2

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 10:03:49 πμ »
Δεν τους χεζετ........λέω εγώ............αν είναι ανίκανοι να πάνε σπίτια τους...........Άκουσα μάλιστα οτι ο Στυλιανίδης ζήτησε να φύγει απο το ΥΠΕΠΘ ........γιατί ζορίζεται..............................τι να πω αντε και γα...άντε και γα.....

μαμακες....ε μαμακες......


Η ζωή μου συνεχίζεται ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ....ΖΗΣΤΕ ΤΟ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΚΛΙΜΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΟΤΑΠΟΥΣ ΚΑΙ ΗΛΙΘΙΟΥΣ..........ΚΑΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΑΙΛ ΜΕ ΕΥΧΕΣ ΚΑΤΑΡΑΣ ΣΤΟ ΥΠΕΠΘ

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΤΕΛΟΥΝ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ 40 ΑΠΟ ΤΑ 243

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΑ 40 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ 203 (ΑΝ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ) ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΕΛΟΥΝ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ;;;;;
ΘΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΞΕΡΩ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΕΣΤΩ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

om

  • Επισκέπτης
Απ: Οριστική Αναβολή ;
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 10:05:38 πμ »
Και αν μερικοι εχουν την ευχερεια, χρονικη ή οικονομικη ή δεν ξερω τι αλλο να τρεχουν σε πορειες, δυστυχως δεν ειμαστε ολοι ετσι.

Δεν πρόκειται για ευχέρεια ή αν θες είναι τόσο ευχέρεια, όσο ευχέρεια είναι να είσαι άνεργος, ετεροαπασχολούμενος, υποαπασχολούμενος, απλήρωτος, υποψήφιος ασέπ αορίστου χρόνου πατώντας το στόπ στη ζωή για να διαβάσεις και όποια άλλη "επιλογή" έχουμε την "ευχέρεια" να ακολουθήσουμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 728
Σύνολο: 732

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.