*

Αποστολέας Θέμα: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι  (Αναγνώστηκε 15353 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 05, 2009, 03:57:39 μμ »
με καλυψαν χρυσουλα + σουπεργκερλ27. μηπως φταινε οι μαθητες για τις τελευταιες 2 οργανωμενες επιθεσεις; ::) εγω βρισκω την ερωτηση ατοπη.
υγ. μακαρι να καταλαβουν οτι η δημοκρατια δεν υπαρχει ουτε για αυτους και αντι να τους εχουμε αντιμετωπους, να τους δουμε μαζι μας στις διαμαρτυριες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:57:32 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 05, 2009, 04:11:04 μμ »
παιδια, να ρωτησω...
- Τί ειναι δημοκρατια ?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #72 στις: Ιανουάριος 05, 2009, 04:13:43 μμ »
ε οχι και παναθα η ομαδαρα... ::)
-12 η θερμοκρασια.  ;D
υγ. δημοκρατια ειναι να πιστευεις οσα λεω εγω.  8)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 05, 2009, 04:41:13 μμ »
fivo, συμφωνω ως προς τον ορισμο που δινεις στην εννοια δημοκρατια.συμφωνω μαλιστα ΑΠΟΛΥΤΑ
αλλα ως προς την ομαδαρα μου.........δεν σχολιαζω. ο ΠΑΟ ηταν,ειναι και θα ειναι η 1η ομαδα!!!!!!!!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:57:32 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 02:37:20 πμ »
Βασικό συστατικό της δημοκρατίας βέβαια, είναι να αντιμετωπίζουμε κάθε δολοφονική ενέργεια με την ίδια ευαισθησία όπου και να στρέφεται. Οι ζωές έχουν την ίδια αξία.

Όσο για την ομαδάρα, είναι η πρώτη αλλά αφού παίζει κάθε φορά με παίκτη λιγότερο από τον αντίπαλο, όπως παραφραστικά γράφεις πιο πάνω, μέχρι πού θα φτάσει;  ;)(Με εννοείς φαντάζομαι)
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #75 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 09:47:48 πμ »
Μόλις ξύπνησα άνοιξα λίγο την τηλεόραση και πέτυχα στον Αυτιά την αδερφή του αστυνομικού.
Και δεν είναι μόνο που άκουγα την απόγνωση και το θυμό και τον πόνο το δικό της αλλά και όλης της οικογένειάς της.....
Είναι που...........θα μπορούσε αυτό το παιδί να είναι μαθητής μου,μαθητής σου........
Από τους καλούς,που μπαίνουν σε αυτές τις σχολές για επαγγελαμτική αποκατάσταση και όλοι εμείς τους κυνηγάμε για να αποκτήσουμε όνομα
και γιατί μας βολεύουν αυτά τα παιδιά στη δουλειά μας σε αντίθεση με τους άλλους,τους αδιάφορους.

Δε με νοιάζει ποιος σκώτωσε το 15χρονο.
Δε με νοιάζει ποιος χτύπησε το 20χρονο.
Με νοιάζει που έγιναν αυτά όμως.
Με νοιάζει το γιατί.
Με νοιάζει που για τα κομματικά μας συμφέροντα δε βλέπουμε ποιο το σωστό και ποιο όχι.
Με νοιάζει που ο κάθε ένας προσπαθεί να εκμεταλευτεί καταστάσεις,οι οποίες κλείνουν σπίτια.
Η νεολαία κύριε Τσίπρα,που θα τη στηρίξετε,δε θέλει υποστήριξη στη βία,στη λεηλασία,στο βανδαλισμό,θέλει υποστήριξη στην ανεργία,κάθε οικογένεια έχει τουλάχιστον 1 παιδί άνεργο,θέλει υποστήριξη στο σύστημα υγείας που είναι σάπιο,θέλει υποστήριξη στο σχολείο,που οι δάσκαλοι για να ακολουθήσουν τις οδηγίες που τους δίνουν λύνουν μόνοι τους τις ασκήσεις και προχωράνε παρακάτω,
που γίνονται συστάσεις στους φιλόλογους να μην κάνουν γραμματική και συντακτικό και στους φυσικούς να μην λύνουν ασκήσεις.
Με νοιάζει που επιτρέψαμε σε 10 δημοσιογράφους να μας φανατίσουν.
Με νοιάζει που τόσον καιρό τώρα όλοι είναι κατά της αστυνομίας.
Ακόμη κι εμείς.......
Λες και τόσες γενιές αστυνομικών δεν πέρασαν από τα χέρια μας.........δεν περάσαμε μαζί τους την αγωνία τους να μπουν στις σχολές,
δεν συμμετείχαμε στη χαρά τους όταν μπήκαν.
Λες και σε μια στιγμή μέσα ξεχάσαμε ότι κι αυτοί είναι άνθρωποι.
Πάνε τα παιδιά τους στο σχολείο και υποφέρουν.
Ένα κοριτσάκι 5ης δημοτικού όλο κλαίει στο σχολείο γιατί τα παιδιά βρίζουν τον πατέρα της που είναι αστυνομικός.
Δε λέω ότι όλοι οι αστυνόμοι είναι άγγελοι,αλλά αυτή η κατάσταση τόσον καιρό έφτασε στο απροχώρητο και να τώρα τα αποτελέσματα.
Η φωτιά έπεσε και σε άλλο σπίτι.
Θα έπρεπε να είμαστε ευχαριστημένοι?

Σηκώθηκα και την έκλεισα την τηλεόραση.
Δεν άντεξα.

Το σωστό είναι σωστό και το δίκαιο είναι δίκαιο.
Δεν έχουν ουτε χρώμα,ούτε επάγγελμα ούτε φυσικά και ανήκουν σε κόμα.
Αλλά μάλλον για να βολέψουμε το τομάρι μας,αν το βολέψαμε και δεν το ξεγελάσαμε απλώς με μία 8 μηνη σύμβαση ή μ 4 ώρες πδσ, το ξεχάσαμε κι αυτό.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #76 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 10:16:06 πμ »
Δεν έχω λόγια... :-X
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #77 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 10:38:30 πμ »
Και μετα απο ολα αυτα, καποιοι τους θεωρουν ακομα αντιμετωπους. Ενω θα επρεπε αντιμετωπους να θεωρουν τους αναρχικους, τους πολιτικους, τους δημοσιογραφους,....
Και αναρωτιεμαι ειναι εφικτο να διοργανωσουν συλλαλητηριο μονο αστυνομικοι; Πιστευετε οτι δε θα φοβηθουν να κανουν κατι τετοιο; Οτι δε θα βρουν αντιδρασεις; Οτι δε θα υπαρξουν οργανωμενες επιθεσεις αναρχικων κατα του συλλαλητηριου;
Αν αφηναν τη δουλεια τους για να πανε στο συλλαλητηριο, τι θα γινοταν; Αυτοι δεν εχουν δικαιωμα για απεργια.
Αν ρωτησετε οι περισσοτεροι θα σας πουν οτι δεν τους αρεσει το επαγγελμα τους, πηγαν εκει για εναν σιγουρο μισθο.

Την τηλεοραση την εχω κλεισει προ πολλου, πριν καν  γινει το επεισοδιο με τον Αλεξη... Δε θα αφησω κανενα δημοσιογραφο να με φανατισει , να μου κανει πληση εγκεφαλου, να μου πασαρει την αποψη του χωρις να την επεξεργαστω, να μου χαλασει την ψυχικη μου υγεια, εχω τη δικη μου κριση.

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #78 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 11:29:36 πμ »
Όσο για τις πορείες που κάποιοι ανέφεραν, ότι πρέπει να πραγματοποιήσουν οι αστυνομικοί, πρέπει να ξέρετε ότι δεν μπορούν να τις κάνουν..Απαγορεύεται! Γνωστός μου, έχει μιά φίλη αστυνομικό και μου το είπε..
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #79 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 11:40:19 πμ »
Αγάπη προχώρα σε θέλει όλη η χώρα!!!!!!!!!!!!!!!!
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #80 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 11:51:22 πμ »
το λογικο θα ηταν να γινει πορεια απο ολους μας οπως και με τον αλεξη.δεν μπορουμε να διαλεγουμε με ποιον θα λυπηθουμε

Αποσυνδεδεμένος thlemaxos355

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #81 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 12:07:31 μμ »
. Δε θα αφησω κανενα δημοσιογραφο να με φανατισει , να μου κανει πληση εγκεφαλου, να μου πασαρει την αποψη του χωρις να την επεξεργαστω, να μου χαλασει την ψυχικη μου υγεια, εχω τη δικη μου κριση.

μια που λες για δημοσιογραφους διαβασε τι εγραφε η Αυγη παραμονη των χριστουγεννων χωρις κανενας εισαγγελεας να επεμβει :

«Ω έλατο, ω έλατο τι ωραία που αρπάζεις (...) / Στο Σύνταγμα, στο Σύνταγμα τι ωραία που αρπάζεις! / Μπάτσους γεμάτο στα κλαδιά / Και διμοιρίες στη σειρά / Ω έλατο, ω έλατο δε θα μου τη γλιτώσεις / Βρε θα σε κάψω μια βραδιά /Κι ας έχει μπάτσους στα κλαδιά» («Αντικάλαντα 2008», «Αυγή» 24/12/2008).

η Αστυνομια ειχε στοχοποιηθει εδω και καιρο απο τηλεοραση ,εφημεριδες και συγκεκριμενους πολιτικους χωρους.







Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #82 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 12:21:37 μμ »
Και μετα απο ολα αυτα, καποιοι τους θεωρουν ακομα αντιμετωπους. Ενω θα επρεπε αντιμετωπους να θεωρουν τους αναρχικους, τους πολιτικους, τους δημοσιογραφους,....
Και αναρωτιεμαι ειναι εφικτο να διοργανωσουν συλλαλητηριο μονο αστυνομικοι; Πιστευετε οτι δε θα φοβηθουν να κανουν κατι τετοιο; Οτι δε θα βρουν αντιδρασεις; Οτι δε θα υπαρξουν οργανωμενες επιθεσεις αναρχικων κατα του συλλαλητηριου;
Αν αφηναν τη δουλεια τους για να πανε στο συλλαλητηριο, τι θα γινοταν; Αυτοι δεν εχουν δικαιωμα για απεργια.
Αν ρωτησετε οι περισσοτεροι θα σας πουν οτι δεν τους αρεσει το επαγγελμα τους, πηγαν εκει για εναν σιγουρο μισθο.

Την τηλεοραση την εχω κλεισει προ πολλου, πριν καν  γινει το επεισοδιο με τον Αλεξη... Δε θα αφησω κανενα δημοσιογραφο να με φανατισει , να μου κανει πληση εγκεφαλου, να μου πασαρει την αποψη του χωρις να την επεξεργαστω, να μου χαλασει την ψυχικη μου υγεια, εχω τη δικη μου κριση.


++++ΦΩΝΩ

και θελω να πω και κατι περιεργο....
καμμια φορα ειναι και οι συγκυριες  η τυχη δεν ξερω πως να το πω...μια  σφαίρα αφαιρεσε μια ζωη ενω τοσες δεν καταφεραν να του την παρουν ........5 χρόνια μεγαλυτερος του .......και οι δυο νεοι με ονειρα....πραγματικα εδω μεσα στο σπιτακι μου στο γραφειο που διαβαζω και νιωθω ασφαλεια ωρες ωρες σκεφτομαι τι ωραια τι καλα που ειμαστε οι περισσοτεροι μεσα στα σπιτια μας ... αυτοι οι ανθρωποι που ειναι στους δρομους να βγαλουν το ψωμι τους τι φταινε....
δεν ξερεις τι θα ξημερωσει .....και ερχεται και η στιγμη που ανοιγεις την πορτα κι εσυ κι εγω ο καθενας μας που ειναι στην ασφαλεια του σπιτιου του και βγαινεις και φοβασαι να προχωρησεις ... φοβασαι να ζησεις φοβασαι τα παντα..........................ΓΙΑΤΙ??????????????????????

ξεχασαν να δωσουν στα παιδια αγαπη και ενα μέρος να μπορουν να παιζουν ειρηνικα να μεγαλωνουν να ονειρευονται..
μονο να γεμιζουν τις τσεπες τους και να ενισχυουν τη ματαιοδοξια τους δεν ξεχασαν..

 ξεχασαν καθε αξια και ηθος και βλεπεις ματωμενα αγγελικα προσωπα να ζητανε τη μαμα τους ....ειναι παιδια σταματηστεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: νεος πυροβολισμος μαθητη στο περιστερι
« Απάντηση #83 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 12:25:00 μμ »
Οπως τα λες είναι!!!!Και ας θιγονται όλοι οι δημοσιογράφοι ότι είναι οι μοναδικοί που δεν ευθύνονται για τον εμπαιγμό και τη στοχοποίηση των σωμάτων ασφαλείας!Πολύ απλά τώρα πουλάει ο αστυφύλακας των ΜΑΤ και κάνουν τους συγκλονισμένους, ξεχνώντας τι σέρναν τον προηγούμενο καιρό σε όλους ανεξαιρέτως τους αστυνομικους, επέιδη βρέθηκε ένας που -αδικαιολόγητα,χωρίς αμφιβολία- δεν έκανε τη δουλεια του όπως έπρεπε!
Ξεχάσαν όμως τον περσινό κομιστή!!Εκει οι δημοσιογράφοι δεν ήταν όλοι ίδιοι!
για όλους τους άλλους κλάδους αν δεν κάνει ένας καλά τη δουλειά του, τη χρώνονται τη ζημιά όλοι ανεξαιρέτως και δεν τρέχει και τίποτα!
Οπλιστείτε ΚΡΙΤΙΚΑ αυτοι θα μας τρελάνουν!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 747
Σύνολο: 761

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.