*

Αποστολέας Θέμα: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007  (Αναγνώστηκε 79464 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #280 στις: Αύγουστος 21, 2007, 12:00:04 μμ »
Για το ολοήμερο,καθαρά βγαίνουν 7,736 EURO/Ώρα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:40:12 »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #281 στις: Αύγουστος 22, 2007, 02:24:40 μμ »
Στη Θεσ/νίκη οι ωρομίσθιοι (όχι ΠΔΣ) πληρωθήκαμε  γ΄τρίμηνο και επίδομα απόλυσης. Μου είπαν μένει το επίδομα αδείας και ο Ιούνιος για να εξοφλησουν. Ενημερώστε το βιβλιάριό σας.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #282 στις: Αύγουστος 22, 2007, 10:39:15 μμ »
Δυστυχως στην ΠΔΣ τιποτα ακομη. Είναι αλήθεια pariel οτι υπαρχει ενας συλλογος στη θεσσαλονικη που θα κανει διαμαρτυρια για να πληρωθουμε τα χρηματα μας.? Το ειδα στην αλφαβητα

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #283 στις: Αύγουστος 22, 2007, 11:45:58 μμ »
Δυστυχως στην ΠΔΣ τιποτα ακομη. Είναι αλήθεια pariel οτι υπαρχει ενας συλλογος στη θεσσαλονικη που θα κανει διαμαρτυρια για να πληρωθουμε τα χρηματα μας.? Το ειδα στην αλφαβητα
Το είδα κι εγώ αλλά δεν ξέρω τίποτε γι'αυτόν το σύλλογ. Κι άλλες φορές ετοίμασε διαμαρυρίες αλλα χωρίς ουσιαστικά αποτελέσματα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:40:12 »

Αποσυνδεδεμένος Joanne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #284 στις: Αύγουστος 28, 2007, 09:12:53 μμ »
Καλησπέρα!
Υπάρχει κανείς που να δούλεψε ως ωρομίσθιος στη Δ΄ Αθήνας Δευτεροβάθμια;
Γιατί εγώ δουλεύω εκεί από τέλη Φλεβάρη και ακόμα δεν έχω δει ούτε ευρώ. Δε μου ζήτησαν στο σχολείο λογαριασμό τραπέζης (μήπως αυτό είναι ανησυχητικό;), γιατί μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν οι ίδιοι να πάω να τα πάρω από το σχολείο.
Από ΠΔΣ βέβαια μόνο το πρώτο τρίμηνο και δώρο χριστουγέννων υπάρχει. Για τα υπόλοιπα, υπομονη!
Να ρωτήσω και κάτι άλλο και αν ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει: Κάθε Δευτεροβάθμια πληρώνει τους ωρομίσθιους της σε διαφορετικά χρονικά διαστήματα και με διαφορετικό τρόπο;(είτε από λογαριασμό τραπέζης είτε από το ίδιο το σχολείο;)
Τα καλά κόποις κτώνται.

Αποσυνδεδεμένος xara_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #285 στις: Αύγουστος 29, 2007, 01:29:11 πμ »
Γειά σας.
Με μια σύντομη ματιά στη συζήτηση, δεν είδα να γίνεται αναφορά στους καθηγητές ΠΕ05 και ΠΕ07 που εργάστηκαν ως ωρομίσθιοι στα Δημοτικά, στο πλαίσιο του πιλοτικού προγράμματος 2ης ξένης γλώσσας στην Άβάθμια. Η μικρή αυτή μερίδα ξενόγλωσσων δεν έχει πληρωθεί ακόμη για το σχ. έτος 2006-2007. Μήπως κάποιος συνάδελφος γνωρίζει πού οφείλεται αυτή η καθυστέρηση και πόσο προβλέπεται να διαρκέσει; Ίσως κάποιος που εργάστηκε στο πρόγραμμα το 2005-2006; 
Ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #286 στις: Αύγουστος 29, 2007, 10:16:48 πμ »
Καλησπέρα!
Υπάρχει κανείς που να δούλεψε ως ωρομίσθιος στη Δ΄ Αθήνας Δευτεροβάθμια;
Γιατί εγώ δουλεύω εκεί από τέλη Φλεβάρη και ακόμα δεν έχω δει ούτε ευρώ. Δε μου ζήτησαν στο σχολείο λογαριασμό τραπέζης (μήπως αυτό είναι ανησυχητικό;), γιατί μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν οι ίδιοι να πάω να τα πάρω από το σχολείο.
Από ΠΔΣ βέβαια μόνο το πρώτο τρίμηνο και δώρο χριστουγέννων υπάρχει. Για τα υπόλοιπα, υπομονη!
Να ρωτήσω και κάτι άλλο και αν ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει: Κάθε Δευτεροβάθμια πληρώνει τους ωρομίσθιους της σε διαφορετικά χρονικά διαστήματα και με διαφορετικό τρόπο;(είτε από λογαριασμό τραπέζης είτε από το ίδιο το σχολείο;)
Περίεργο αυτό που λες. Κάθε μήνα δε σου έδιναν από το σχολείο κατάσταση μισθολογίου με τις ώρες που έκανες; Πρέπει να πας οπωσδήποτε στη δευτεροβάθμια. Εμάς εδώ στη Θεσ/νίκη μόνο ο Ιούνιος και το επίδομα αδείας δεν μπήκε.

Αποσυνδεδεμένος Joanne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #287 στις: Αύγουστος 29, 2007, 02:40:23 μμ »
Έχω υπογράψει όλες τις μισθολογικές καρτέλες από το Φεβρουάριο στο σχολείο, οι οποίες στη συνέχεια στέλνονται στη Δευτεροβάθμια. Στο σχολείο ήταν πολύ κατηγορηματικοί ότι θα πληρωθώ από αυτούς.
Και όταν ρώτησα και στη Διεύθυνση πότε περίπου να περιμένω πληρωμή η απάντηση, που πήρα είναι: "όταν υπάρχουν χρήματα, τα βάζουν". Τόσο συγκεκριμένη! Και εγώ αυτό καταλαβαίνω, πρέπει να περάσω από τη Δευτεροβάθμια να μάθω.
Τα καλά κόποις κτώνται.

Αποσυνδεδεμένος sko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #288 στις: Αύγουστος 30, 2007, 08:30:50 μμ »
Προς Xara m: για τους ξενόγλωσσους έγινε ερώτηση στη Βουλή και απαντήσαν ότι τα οφειλούμενα ποσά θα δωθούν τμηματικά από τη καινούργια σχολική χρονιά.Άντε να δούμε.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #289 στις: Αύγουστος 30, 2007, 08:38:21 μμ »
Η Ευρυτανία εξόφλησε τα δεδουλευμένα των ωρομισθίων 2006-2007!

Αποσυνδεδεμένος zzzdoup

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #290 στις: Σεπτέμβριος 01, 2007, 04:29:39 μμ »
Γειά σας.
Με μια σύντομη ματιά στη συζήτηση, δεν είδα να γίνεται αναφορά στους καθηγητές ΠΕ05 και ΠΕ07 που εργάστηκαν ως ωρομίσθιοι στα Δημοτικά, στο πλαίσιο του πιλοτικού προγράμματος 2ης ξένης γλώσσας στην Άβάθμια. Η μικρή αυτή μερίδα ξενόγλωσσων δεν έχει πληρωθεί ακόμη για το σχ. έτος 2006-2007. Μήπως κάποιος συνάδελφος γνωρίζει πού οφείλεται αυτή η καθυστέρηση και πόσο προβλέπεται να διαρκέσει; Ίσως κάποιος που εργάστηκε στο πρόγραμμα το 2005-2006; 
Ευχαριστώ. 

Καλησπέρα,
Εργάστηκα για δυο χρόνια στο πιλοτικό πρόγραμμα και η αλήθεια είναι οτι η πληρωμη αργει αρκετά και σε πολλες περιπτώσεις οφείλεται σε αμέλεια των υπευθύνων πληρωμών της πρωτοβάθμιας κάθε περιοχής.Αρκει να σου πω οτι για το 2005-2006,τα χρήματα είχαν κατατεθει απο το Π.Ι. απο τον Ιούλιο και κανεις υπάλληλος δεν μπηκε στον κόπο να ενημερώσει τους λογαριασμούς των συναδελφων!(ή μήπως παιζει και κάτι άλλο;δεν γνωρίζω).Αφού λοιπόν πέρασα ένα καλοκαίρι εμπαιγμού,δεδομένου οτι τηλεφωνούσα καθε εβδομάδα και με 'ενημέρωναν' οτι δεν φερουν ευθύνη για την αργοπωρία,οτι πρέπει να ρωτήσω στην νομαρχία(τελειως άκυρο) τελικά επικοινώνησα η ίδια με το παιδαγωγικό ινστιτούτο τον Οκτωβριο όπου μου είπαν ότι τα χρήματα είχαν κατατεθεί εδώ και μήνες.Η ιδια υπάλληλος του ΠΙ πήρε την πρωτοβάθμια και ως εκ θαύματος ! την επομένη στις 9 το πρωι τα χρήματα βρίσκονταν στον λογαριασμό μου!!!Καταλαβαίνεις ότι ανετότατα θα μπορούσα να καταγγείλω τον υπάλληλο αλλά αφού πέρασα την πρώτη κρίση και ξεθύμανα είπα να μην κινήσω διαδικασίες γιατί σε αυτές τις περιπτώσεις πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!
Οσο για τη φετινή χρονιά τα πράγματα δεν είναι πολύ καλύτερα δεδομένου οτι έχει καταβεβληθεί ένα ποσό στις 31 Μαιου αλλά απο τότε δεν έχω δει φως.
Ελπίζω να σε διαφώτισα για το πως έχουν τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος subwrc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #291 στις: Σεπτέμβριος 01, 2007, 07:04:30 μμ »
Εργάστηκα πρώτη φορά ως ωρομίσθιος σε 3 ολοήμερα δημοτικά στα Χανιά , ειδικότητα ΠΕ19, με 12 ώρες τη βδομάδα.
Σας παραθέτω τις αποδοχές μου για να αποσαφηνίσουν κι οι νέοι το πραγματικό ωρομίσθιο.
Οι 3 τελευταιίες καταθέσεις που έχω είναι μάλλον επίδομα αδείας, απολύσεως και κάτι που δεν ξέρω ακόμα.




Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #292 στις: Σεπτέμβριος 01, 2007, 09:41:15 μμ »
Εργάστηκα πρώτη φορά ως ωρομίσθιος σε 3 ολοήμερα δημοτικά στα Χανιά , ειδικότητα ΠΕ19, με 12 ώρες τη βδομάδα.
Σας παραθέτω τις αποδοχές μου για να αποσαφηνίσουν κι οι νέοι το πραγματικό ωρομίσθιο.
Οι 3 τελευταιίες καταθέσεις που έχω είναι μάλλον επίδομα αδείας, απολύσεως και κάτι που δεν ξέρω ακόμα.




Το γ΄τρίμηνο ίσως

Αποσυνδεδεμένος subwrc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ωρομίσθιων 2006-2007
« Απάντηση #293 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 03:09:04 πμ »
Το γ΄τρίμηνο ίσως

Ναι, μάλλον έτσι είναι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161828
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.