*

Αποστολέας Θέμα: Απαγόρευση σε δημόσιους υπαλλήλους να διδάσκουν ενισχυτική ή πρόσθετη  (Αναγνώστηκε 8646 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Αλλα αν η οικογενεια σου ηταν υπο διαλυση σαν τη δικη μου λογω του ηλιθιου δημοσιοκεντρικου συστήματος που σε βαζει να εξαρτασαι απο υπηρεσιακα συμβούλια ΧΩΡΙΣ αντικειμενικη μοριοδοτηση(οπως εχουν οι εκπαιδευτικοί και είναι ίσως ο μόνος κλάδος στην Ελλάδα και είναι τούτο προς μίμηση), τότε θα καταλάβαινες την αγανάκτησή μου.

Η εκπαίδευση δεν είναι χώρος τυχάρπαστων βολεψάκιδων ή ελεύθερο πεδίο τυχοδιωκτισμού. Δεν είναι τρόπος συμπλήρωσης εισοδήματος ή μετάθεσης και σίγουρα ΑΝΤΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ως εξαιρετικά βλαβερός για την υγεία σε οποιονδήποτε προσεγγίζει το χώρο με τέτοιες βλέψεις. Ο χώρος του δημοσίου είναι ο χώρος με τα παραπάνω χαρακτηριστικά. 
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος cool11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φιλε knaison, νομιζω οτι εθεσα το θεμα σε σωστες βασεις.
Οχι τεχνητους φραγμους. Κι ειναι λαθος να νομιζουν καποιοι οτι η εκπαιδευση τους ανηκει, ενω οι αλλοι ειναι εξοβολιστεοι. Ισες ευκαιριες σε ολους. Και για το δημοσιο, και για την εκπαιδευση.

Ενα ευχαριστω στον bilstef που εδωσε την απαντηση που ηταν και το ζητουμενο.

lio ειναι προκλητικη η απαντηση σου, δεν εχει κανεις εδω διαθεση για το λεγομενο flaming των forums.
Οπως καποιος επιδιωκει να παει στο υπουργειο οικονομικων για να παιρνει πιο πολλα λεφτα, και ειναι θεμιτο, ετσι και καποιος μπορει να θελει να παει στην εκπαιδευση και για το γεγονος οτι εχει αντικειμενικο συστημα μεταθεσεων. Η εκπαιδευση μου αρεσει και ως αντικειμενο, αλλα επειδη αυτο ειναι ρομαντικο τελικα, εδω πιασαμε συζητηση για πιο πρακτικα θεματα, οπως οι μεταθεσεις και η ΠΔΣ.

spaceoddity οταν ειπα για αλβανους, εννοουσα οτι κλαιγομαστε για την υπογεννητικοτητα των ελληνων, αλλα η ελληνικη πολιτεια δεν μεριμνα για το στοιχειωδες και αυτονοητο, ενα ζευγαρι δημοσιων υπαλληλων(που ετσι κι αλλιως πληρωνεται απο το κρατος, ειτε ειναι καποιος στον Έβρο είτε στην Ρόδο), να το φερει να ειναι μαζι, και να κάνουν την οικογένειά τους.



Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Φίλε cool11:

 η ελληνικη πολιτεια δεν μεριμνα για το στοιχειωδες και αυτονοητο, ενα ζευγαρι δημοσιων υπαλληλων(που ετσι κι αλλιως πληρωνεται απο το κρατος, ειτε ειναι καποιος στον Έβρο είτε στην Ρόδο), να το φερει να ειναι μαζι, και να κάνουν την οικογένειά τους.


Εδώ έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. Με όλο το θάρρος και με κάθε καλή διάθεση: ελπίζω να ξεσπάς από την οργή σου εδώ στο φόρουμ και μόνο, γιατί το έχεις ανάγκη και είναι σεβαστή η αγανάκτησή σου. Πρόσεξε μη μεταφέρεις τη (δικαιολογημένη!) πικρία σου στην οικογένειά σου.
Έχω ακούσει περιπτώσεις Δ.Υ. με πολύ πιο ευνοϊκές συνθήκες, οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν τη μετάταξη που ήθελαν, και μάλιστα αν θυμάμαι καλά η περίπτωση που έχω υπόψη μου ήταν από τον ίδιο κλάδο με το δικό σου, οικονομολόγος. Τελικά φοβάμαι πως τα πάντα είναι θέμα του κατάλληλου "κουμπάρου" (όποιος γράψει βιβλίο με τίτλο "Οι Κουμπάροι και Πώς να τους Αποκτήσετε", να είναι σίγουρος πως θα χτυπήσει πωλήσεις best-seller στην Ελλάδα του παραλόγου :P)
Αν όντως έχεις μεράκι για την εκπαίδευση, καλή τύχη σου εύχομαι :)
Και επιμένω, όσο κι αν σιχαίνομαι το μαγαζάκι του ΑΣΕΠ, στην περίπτωσή σου ίσως είναι η πιο ενδεδειγμένη λύση...
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Μήπως θα μπορούσε ο cool11 να μας διαφωτίσει για το μισθολογικό θέμα της πρόσθετης που αναφέρουμε οι "αφελείς" ωρομίσθιοι καθηγητές που πληρώνονται άλλη τιμή από τους μόνιμους; Βλέπε http://www.pde.gr/index.php?topic=656.90
Φαίνεται πως είναι διοικητικός σε Δ.Υ., δε μπορεί κάτι θα ξέρει. 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.