*

Αποστολέας Θέμα: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα  (Αναγνώστηκε 135483 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 02:52:32 μμ »
μπορεί κάποιος να με βοηθήσει αν ξέρει;;;


έχω στείλει το φάκελο μου το Δεκέμβρη και τώρα όταν προσπαθώ να μπω στην αίτηση μου μου βγάζει μήνυμα ότι ο κωδικός που δίνω είναι λανθασμένος... Τι μπορώ να κάνω;;

Να ζητήσεις απ' το ΙΔΕΚΕ να στον ξαναστείλει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:23:23 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:20:01 μμ »
ρε παιδια η δικη μου αιτηση ειναι ανοιχτη. αυτο τι σημαινει? οτι εχω εκκρεμοτητες?

Αν δεν γράφει στην αρχή της ότι έχει κλειδωθεί, τότε είναι ανοικτή. Σ' αυτή την περίπτωση  πρέπει να σου έχουν σημειώσει τις εκκρεμότητές σου, αν όχι τότε πάρε τους καλύτερα τηλέφωνο για να δεις τι ακριβώς συμβαίνει.
δεν γραφει για εκκρεμοτητες  που θα επρπε να το γραφει αν υπηρχαν? στην ιδια την αιτηση?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 11:15:21 μμ »
Στην ίδια την αίτηση όπως γνωρίζω από εμπειρίες συναδέλφων στο φόρουμ (η δικιά μου είναι κλειδωμένη). Φοβάμαι πως θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους. (Διευκρίνιση: κλειδωμένη αίτηση δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να μπεις και να τη δείς, αλλά ότι σημειώνεται στην αρχή της "οι αιτήσεις έχουν κλειδωθεί..." και ότι δεν μπορείς να αλλάξεις όσα στοιχεία έχεις δηλώσει). 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2009, 11:18:10 μμ από ioannis00 »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 08:11:00 πμ »
Εχω τις εξης αποριες!
-Αφου και γραφτουμε στο μητρωο, χρειαζεται καποια αλλη κινηση για να μας καλεσουν για ΚΕΕ η αρκει αυτο;
-Αν αλλαξει κατι στα στοιχεια μας και εχει κλειδωθει η αιτηση, πχ αποκταμε ECDL, δεν μπορουμε να το προσθεσουμε; Η γενικοτερα, δεν μπορουμε να ενημερωνουμε την αιτηση μας;
-Ποσο καιρο μετα την αιτηση την τσεκαρουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:23:23 »

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 10:52:36 πμ »
Εχω τις εξης αποριες!
-Αφου και γραφτουμε στο μητρωο, χρειαζεται καποια αλλη κινηση για να μας καλεσουν για ΚΕΕ η αρκει αυτο;
-Αν αλλαξει κατι στα στοιχεια μας και εχει κλειδωθει η αιτηση, πχ αποκταμε ECDL, δεν μπορουμε να το προσθεσουμε; Η γενικοτερα, δεν μπορουμε να ενημερωνουμε την αιτηση μας;
-Ποσο καιρο μετα την αιτηση την τσεκαρουν;

1) Αν εννοείς όταν θ' αρχίσει να λειτουγεί το Μητρώο (1/1/2010), στην αρχή της σχολικής χρονιάς θα ζητούν απ' όλους να δηλώσουν για ποιές θέσεις ενδιαφέρονται και στη συνέχεια θα γίνονται προσλήψεις με βάση τα μόρια.
2) Την αίτηση μπορείς να την ενημερώσεις όταν το ΙΔΕΚΕ θα βγάλει σχετική ανακοίνωση
3) Αυτό μόνο οι ίδιοι το γνωρίζουν

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 12:19:38 μμ »
Ευχαριστω για τις απαντησεις!


Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 12:27:32 μμ »
υπάρχουν και σε άλλα τοπικ αλλά τα παραθέτω και εδώ να βρίσκονται...από το σαιτ του ενιαίου μητρώου εκπαιδευτών ενηλίκων
τηλέφωνα επικοινωνιίας : 213 1311652-5 ώρες 10:00 – 13:00 και καλή υπομονή!

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 02:39:05 πμ »
Ωραία, μάθαμε ότι "ξεπάγωσαν" οι προσλήψεις αναπληρωτών και ωρομίσθιων β/θμιας εκπαίδευσης και ωρομίσθιων Ι.Ε.Κ. Για τους ωρομίσθιους των σχολείων αρμοδιότητας του ΙΔΕΚΕ (ΣΔΕ, ΚΕΕ) έχει κανείς κάποια πληροφόρηση; Σήμερα περιμένουμε βέβαια σχετική ανακοίνωση απ' το ΙΔΕΚΕ, αλλά φοβάμαι μήπως είναι και αυτή του τύπου: "αναβάλλονται οι συνεντεύξεις της τάδε και τάδε του μήνα, νεότερη ανακοίνωση στις τάδε του μήνα". Δεν μπορώ να καταλάβω τι περιμένουν για να ανακοινώσουν αν οι συνεντεύξεις θα γίνουν πριν ή μετά τις εκλογές. 

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 02:17:09 μμ »
έχει κανείς νέα για τα αποτελέσματα των (λίγων) συνεντεύξεων που πραγματοποιήθηκαν;;

Αποσυνδεδεμένος mixafr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 1/5 των ανθρώπων στον κόσμο δεν μπορεί να διαβάσει
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 05:58:45 μμ »
Μετά από 3 ανακοινώσεις "περιμένετε στο ακουστικό σας", στην ιστοσελίδα του ΙΔΕΚΕ σήμερα αναφέρεται ότι πήρε άδεια εξαίρεσης και αρχίζει (ξανά) τη διαδικασία των συνεντεύξεων.
Άρα αναμένουμε πάλι ... ελπίζω λιγότερο αυτή τη φορά
Θα πω για εμένα μόνο ότι αν κάνω για 50η φορά ένα μάθημα, θα αλλάξω για 52η φορά τις σημειώσεις μου

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:37:26 μμ »
Ας πούμε ότι προσλαμβάνεται κάποιος ως ωρομίσθιος σε ΚΕΕ ή σε ΣΔΕ. Πόσες ώρες του ανατίθενται εβδομαδιαία;

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:58:29 μμ »
        16/09/2009

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΩΝ ΤΗΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ 13578/14.07.2009 ΓΙΑ ΘΕΣΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ "ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ, ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ- ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΠ7, ΑΠ 8, ΑΠ 9" ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΗΠΕΙΡΟΥ, ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, ΚΡΗΤΗΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ (ΖΑΚΥΝΘΟΣ), ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
συναδελφοι τα φωτα σας!λοιπον,εκανα αιτηση για θεση ωρομισθιου στο εν λογω προγραμμα αλλα δεν εχω δει καποια ανακοινωση μεχρι στιγμης(κρητη)περαν της παραπανω η οποια απο οτι καταλαβαινω αναφερεται στους υπευθυνους εκπαιδευσης και οχι στους ωρομισθιους αρα δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι που δεν ειδα γραμμενο το ονομα μου??!σωστα??
 

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 02:56:47 μμ »
Σωστά Vania! Μην αγχώνεσαι καθόλου γιατί πρόκειται για δύο διαφορετικές αιτήσεις και συνεπώς διαφορετικές θέσεις με εντελώς διαφορετικά καθήκοντα. Εσύ έκανες αίτηση για να διδάξεις. Αυτή η ανακοίνωση αφορά τους υπέυθυνους προώθησης, διοικητικών θεμάτων κλπ κλπ των προγραμμάτων των ΚΕΕ (τα λέω πολύ περιληπτικά).
Εγώ πάλι θα ήθελα να ρωτήσω γι' αυτές τις θέσεις υπευθύνων. Υπάρχει κάποιος που να έχει αναλάβει στο παρελθόν? Τι ακριβώς γίνεται, πόσο καλά ή άσχημα είναι? Γιατί στην παράγραφο της προκήρυξης με τα καθήκοντα τα λέει κάπως γενικά.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ και Μητρώα
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 05:28:16 μμ »
Θα ήθελα να επεκτείνω τα ερωτήματα της Lucinda, που αφορούσαν τους υπεύθυνους του "Οδυσσέας" και στις υπόλοιπες θέσεις του ΙΔΕΚΕ που έχουν προκηρυχθεί (εκπαιδευτές ΚΕΕ, ΣΔΕ, προιστάμενοι ΚΕΕ). Αν κάποιοι συνάδελφοι έχουν απασχοληθεί σε τέτοιες θέσεις στο παρελθόν ας μας ενημερώσουν για το ωράριο, τις συνθήκες εργασίας, την καθυστέρηση πληρωμής κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2009, 10:19:37 μμ από ioannis00 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161645
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 532
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.