*

Αποστολέας Θέμα: αναπληρωτρια και ασεπ  (Αναγνώστηκε 1050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
αναπληρωτρια και ασεπ
« στις: Ιανουάριος 26, 2009, 07:26:53 μμ »
γεια σας..αρχικα ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους...δινω και εγω τωρα για 4 φορα!ειμαι νηπιαγωγος και δευτερη χρονια αναπληρωτρια..εχω 17 μηνες περιπου προυπηρεσια..δεν ξερω αν κανω καλα που ξαναδινω..δεν εχω διαβασει για να ειμαι ειλικρινης γιατι δεν εχω το κουραγιο πλεον..απλα αναρωτιεμαι αν θα με ξανακαλεσουν και τριτη φορα αναπληρωτρια ακομα και αν δεν γραψω καλα...ειναι καμια στην ιδια θεση με μενα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αναπληρωτρια και ασεπ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:56:36 »

Αποσυνδεδεμένος cklio76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτρια και ασεπ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 26, 2009, 07:34:37 μμ »
Γειά σου

Καλή επιτυχία και σε σένα καταρχίν. Εγώ δεν είμαι αναπληρώτρια, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με τους αναπληρωτές, μιας και είσαι μια από τις πολλές κατάλληλες να μου απαντήσουν. Σε μια προηγούμενη ερώτησή μου για το ποιες είναι οι προυποθέσεις για να δουλέψει μια νηπιαγωγός ως αναπληρώτρια, μου είπαν ότι απαιτείται προϋπηρεσία. Αυτό το καταλαβαίνω. Δεν κατάλαβα όμως το εξής: προυπηρεσία σε δημόσιο σχολείο; Εσύ ήσουν στους διοριστέους όταν έδωσες και πέτυχες; Τί ακριβώς γίνεται; Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν μου απαντούσες, για να ξεκαθαρίσω κι εγώ κάποια πράγματα και να μην δίνω άδικα κάθε φορά.

Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτρια και ασεπ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 26, 2009, 07:42:26 μμ »
γεια σου και καλη επιτυχια ευχομαι ολοψυχα!κοιτα,στον προηγουμενο ασεπ ημουν επιτυχουσα αλλα οχι διοριστεα και ειχα καλη σειρα.1240 περιπου.και με καλεσαν αναπληρωτρια το νοεμβρη του 2007.και με ξανακαλεσαν δευτερη φορα αναπληρωτρια τον σεπτεμβρη του 2008.στην πρωτη φαση.δεν ειχα καποια προυπηρεσια.μονο σε ιδιωτικα ειχα δουλεψει.δεν μετραει ι προυπηρεσια απο αυτα.απλα ειχα καλη σειρα και με καλεσαν την πρωτη φορα το νοεμβρη στην πεμπτη φαση.και εσυ λοιπον ακομα και αν δεν εισαι διοριστεα και εχεις καλη σειρα στους επιτυχοντες,εννοειται και εχεις πιθανοτητες για αναπληρωτρια..εγω αγχωνομαι για αλλο λογο..αν θα με ξαναπαρουν αναπληρωτρια και 3 φορα!ακομα και αν δεν γραψω!γιατι απο τον προηγουμενο ασεπ παιρνουμε τα μισα μορια.ελπιζω να σε διαφωτισα!

Αποσυνδεδεμένος cklio76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτρια και ασεπ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 26, 2009, 07:50:45 μμ »
Με διαφώτισες και πολύ μάλιστα. Σ'ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω να πιάσω μια καλή σειρά. Απ'ότι καταλαβαίνω πρέπει να είσαι από 1500 και πάνω για να έχεις μια καλή σειρά ε; Εύχομαι και σε σένα να διοριστείς μόνιμα πλέον. Εχω μια φίλη η οποία ήταν στην ίδια περίπτωση με σένα και τώρα δουλεύει πλέον μόνιμη εκτός νηπιαγωγείων όμως σε θέση γραφείου. Δεν ξέρω τί ακριβώς έκανε. Πάντως ήταν κι αυτή αναπληρώτρια νομίζω 2 χρόνια. Εύχομαι τα καλύτερα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 762
Σύνολο: 773

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.