*

Αποστολέας Θέμα: Πώς γράψατε; - ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 27902 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 09:00:24 μμ »
Πώς γράψατε κορίτσια; Πώς σας φάνηκαν τα θέματα; Τα βρήκατε εύκολα ή δύσκολα;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2009, 09:11:18 μμ από Lenazagor »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Πως πηγατε?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:16:13 »

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Πως πηγατε?
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 09:01:45 μμ »
ελα παιδια που ειστε
επιτελους τελειωσαμε
εγω ηρθα σπιτι και δεν ειχα μπει αυτες τις δυο μερες και περιμενα οτι θα εχετε γραψει ερωτησεις για τις πολλαπλης σχολια κτλ
δεν βρηκα τπτ κανω λοιπον την αρχη αν και αυριο
θα βγαλει  ο ασεπ τις απαντησεις
δεν προλαβαινω να γραψω πολλα γιατι θα φυγω θα παω για φαγητο!!!!!ουφ παει τελειωσει αυτο ηταν κοριτσια!!!!!!!!!!
ααααααα!!επιτελους!!!!!
παντως ηθελαν να γινει ξεκαθαρισμα με τα χθεσινα !!! απογοητευκα και στενοχωρηθηκα σημερα ομως μου αρεσαν πολυ τα θεματα απο την ωρα που τα πηρα στα χερια δεν σταματησα να γραφω

καλα μας αποτελεσματα!!!!!!!
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε;
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 09:03:15 μμ »
Δημητρουλα φαινεται ειχαμε την ιδια εμπνευση
την ιδια στιγμη!!
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 09:39:52 μμ »
Δεν ξέρω... Οι πολλαπλής επιλογής μου φάνηκαν εύκολες και της διδακτικής μου φάνηκαν πολύ πολύ δύσκολες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:16:13 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 09:48:04 μμ »
Επιτελους τελειωσαμε!!!!!!! καιρος να ξαναγίνουμε ανθρωποι!!!!!! πως γράψατε?  ετσι νομιζω και γω οτι στο γνωστικό θα γίνει  το μεγάλο ξεκαθάρισμα.
η προσωπική μου αίσθηση τουλάχιστον για μένα είναι ότι τα πήγα καλύτερα από κάθε άλλο ΑΣΕΠ.  Βέβαια προσωπική μου αίσθηση είναι αυτο. Του ΑΣΕΠ την αίσθηση θα περιμένουμε όλοι!!!!!!! ;D ;D ;D
Πάντως δεν ξέρω γιατι αλλα νομίζω πως θα ανέβει πολύ το όριο για διορισμό. Θέλω να πιστεύω ότι στην χειρότερη περίπτωση θα συνεχίσω ως αναπληρώτρια και για δεύτερη χρονιά ετσι ώστε να μην με "προλάβει"  ο επόμενος ΑΣΕΠ!!! ;) ;) ;)
Καλά αποτελέσματα σε ολες και ολους παιδια!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kalina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 10:00:35 μμ »
Γεια σας κοριτσια (και αγορια?)!!!! Εχουμε και λεμε.... Στην Α' θεματικη τα θεματα μου φανηκαν σχετικα ευκολα... (τωρα αυτο δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο...)... Υπηρξαν καποιες ερωτησεις που με προβληματισαν και 2-3 που μου εκαψαν τον εγκεφαλο!!!!  ???
Σημερα, στη Β'Θεματικη αντιμετωπισα προβλημα με το χρονο, απο καποιο σημειο και μετα αρχισα να συμπιεζω αυτα που σκοπευα αρχικα να γραψω. Νομιζω οτι επιασα το νοημα, αλλα δεν παρουσιασα το τελειο γραπτο... Συμφωνω οτι θα γινει ξεκαθαρισμα... Ελπιζω να βγουν σχετικα συντομα τα αποτελεσματα για να ηρεμησουμε ολοι... Καλα αποτελεσματα λοιπόν και καλη ξεκουραση, γιατι το εχουμε αναγκη!!!
The fish doesn't think...
The fish is mute, expressionless...
The fish doesn't think, because the fish knows everything...

Αποσυνδεδεμένος Astropeleki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Astropeleki - Just another star in the webSky
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 10:13:19 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι στο γνωστικό  μπορεί να μας φάνηκαν εύκολα σχετικά, αλλά είναι ριψοκίνδυνο, διότι είχε παγιδούλες. Και το γεγονός ότι ήταν μόνο πολλαπλής επιλογής, δεν μας συμφέρει. Θεωρώ ότι τα πήγα καλα στην Α.

Σήμερα στην Β ήταν δεδομένο ότι θα έβαζαν κάτι για να μας ρίξει λίγο.... Νομίζω πως τα πήγα καλά, αλλά δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια και να απογοητευθώ αργότερα! Ελπίζω να βγω αληθινή σε αυτό που πιστεύω, μακάρι να μην χρειαστεί να ξαναδώσω!!!

Καλά αποτελέσματα σε όλους παιδιά!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2009, 10:21:00 μμ από Astropeleki »
Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να ασχολείσαι με μικρά παιδιά!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 10:59:21 μμ »
Κορίτσια και 'γω μια απ' τα ίδια. Αν είχα περισσότερο χρόνο, θα έγραφα τουλάχιστον 5-10% καλύτερα. Ή θα πάω αναπληρώτρια για λίγο ή δεν θα πάω για λίγο. Αν πάντως ανέβουν τα όρια για τους αναπληρωτές λόγω των καλών γραπτών την πάτησα! Καλή επιτυχία σε όλες σας!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος n.sof

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 11:12:45 μμ »
Eγω απογοητευτηκα....βγηκα εκτος θεματος τελειως...Όλη η Ελλαδα έγραψε για το πειραμα με την υδρογειο και το φακο εκτος απο εμενα????
Αν εχω βγει λιγακι εκτος θεματος λετε να με κοψουν τελειως, αν καποια πραγματα ειναι σωστα και καλα δομημενα?

Αποσυνδεδεμένος FREEEDOOM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 11:19:53 μμ »
ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ? ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ ΕΛΕΓΕ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΤΗΤΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝΙΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ!!! ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...

marigoula

  • Επισκέπτης
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 11:27:02 μμ »

μην αγχώνεσαι κούκλα μου, πέρσυ μια φίλη μου είχε κάνει την βροχή με γλώσσα αντί για φυσικό περιβάλλον και τις έδωσαν το μισό περίπου βαθμό γιατί γενικά σαν δραστηριότητα ήταν πολύ καλή.
να κάνω και εγώ μια ερώτηση? όταν εννοεί βασικά χαρακτηριστικά του ΔΕΠΠΣ ΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΆΝΕΙ ΑΥΤΌ?

Αποσυνδεδεμένος vanessa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 11:35:41 μμ »
θα συμφωνησω για τη δραστηριοτητα αν και ε γραψα αυτη με την υδρογειο και το φακο πιστευω πωσ περισσοτερη σημασια ειχε η διαπολιτισμικοτητα.
πιστευω πως τα πηγα καλυτερα στο γνωστικο γιατι στη δευτερη ερωτηση σημερα εχω παραληψει αρκετα πραγματα.
ελπιζω να βγουνε συντομα τα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Asars

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 11:37:24 μμ »
Καλησπερα. Ουτε εγω εγραψα το φακο και τη σφαιρα μολονοτι το σκεφτηκα γιατι λογω των δυο παιδιων που δε μπορουσαν να μιλησουν πολυ καλα το μυαλο μου πηγε σε μη λεκτικη επικοινωνια και σωματικη εκφραση και ετσι αξιοποιησα παντομιμα και κινηση του σωματος παντα στο πλαισιο της εναλλαγης μερας-νυχτας. Θα ηθελα να ακουσω γνωμες για την συγκεκριμενη προσεγγιση την οποια γνωριζω οτι εκαναν και αλλα ατομα.

Αποσυνδεδεμένος n.sof

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Πώς γράψατε; - ΠΕ60
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 01, 2009, 11:38:00 μμ »
Δεν χρησιμοποιησα καθολου πειραμα και δεν προσεγγισα τοσο την εναλλαγη οσο το τι κανουμε τη μερα και τι τη νυχτα...Αχ νομιζω θα τη χασω την ερωτηση και οχι τιποτα αλλο αλλα εγραψα 8 σελιδες απαντηση...Εν ολιγοις εγραψα μετα απο μια αφορμηση απαισια και απορω πως μου ηρθε, οτι σε δυο χαρτονια κανσον ενα για τη μερα και ενα για τη νυχτα εχουμε βαλει τα αντιστοιχα ηλιο και φεγγαρι....Τα παιδια χωριζονται σε δυο ομαδες και δουλευουν στα χαρτονια κανοντας ζωγραφιες ή γραφοντας (ατομικα) και μετα κολωντας τες ομαδικα για να κανουν αφισες η κολλαζ η αναλογα τι θα αποφασισει καθε ομαδα τα παρουσιαζουν...Μετα τα στολιζουμε στην ταξη...καθε παιδι περιγραφει τι κανει στη διαρκεια μιας μερας και τι κανει καθημερινα δηλαδη...και τελος εγραψα οτι μπορουν να δραματοποιησουν μια αυτοσχεδια ιστορια για παραδειγμα τι κανει μια οικογενεια στη διαρκεια μιας μερας...Ολα αυτα τα εγραψα τοσο βιαστικα που δε θυμαμαι.Για το δευτερο ερωτημα ειχα μονο μιση ωρα να απαντησω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2009, 11:44:39 μμ από n.sof »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 743
Σύνολο: 746

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.