*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο  (Αναγνώστηκε 105233 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος linaskl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ?!?!?!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 11:18:54 πμ »
Καλημέρα σε όλους...και σε όσους περιμένετε τα αποτελέσματα καλή επιτυχία!
Εγώ πήγα...τα είδα...και έφυγα...αλλά το θέμα είναι ότι με όσους μίλησα κανείς δεν παραδέχτηκε ότι είχε διαβάσει....και θέλω να ρωτήσω τα εξής.....
1. είναι ντροπή να πεις ότι διάβασες, αν όντως διάβασες....ή απλά είμαστε τόσο ότι να ΄ναι?
2. Αν είστε στην κατηγορία που διαβάσατε...Πως σας φάνηκαν πραγματικά τα θέματα?
3. Αν κάποιος πήγε φροντιστήριο...βοηθήθηκε πραγματικά?
Απ. ....Η Lisp είναι Συναρτησιακή Γλώσσα....6ο Κεφάλαιο Αν. Εφ. Προγρ. Περ. .... από τα ελάχιστα που ήξερα!!!
Καλή σας μέρα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:42:59 »

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 11:41:02 πμ »
Καλημέρα σε όλους...και σε όσους περιμένετε τα αποτελέσματα καλή επιτυχία!
Εγώ πήγα...τα είδα...και έφυγα...αλλά το θέμα είναι ότι με όσους μίλησα κανείς δεν παραδέχτηκε ότι είχε διαβάσει....και θέλω να ρωτήσω τα εξής.....
1. είναι ντροπή να πεις ότι διάβασες, αν όντως διάβασες....ή απλά είμαστε τόσο ότι να ΄ναι?
2. Αν είστε στην κατηγορία που διαβάσατε...Πως σας φάνηκαν πραγματικά τα θέματα?
3. Αν κάποιος πήγε φροντιστήριο...βοηθήθηκε πραγματικά?
Απ. ....Η Lisp είναι Συναρτησιακή Γλώσσα....6ο Κεφάλαιο Αν. Εφ. Προγρ. Περ. .... από τα ελάχιστα που ήξερα!!!
Καλή σας μέρα!

εγω παντως ειχα διαβασει --οχι βεβαια οπως θα ηθελα λογω δουλειας οικογενειαςκτλ.τα γνωστα δηλαδη.και δεν ντρεπομαι να το πω.απλα θεωρω οτι πηγαν χαμενοι οι τελευταιοι μηνες που διαβαζα γιατι ουσιαστικα τα θεματα ηταν ...

αστο καλυτερα.φανταζομαι οτι οποιος ειχε διαβασει πολυπλοκοτητα κατι θα εγραψε παραπανω.και εγω θελω να μαθω αν αυτα τα εκαναν αυτοι που πηγαν φροντιστηριο.ας μας καποιος που πηγε..

Αποσυνδεδεμένος linaskl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ?!?!?!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 11:43:01 πμ »
μην απογοητεύεσαι ακόμη γιατι μπορεί να σε βοηθήσει και η τύχη...όπως επισής το γεγονός ότι πολύς κόσμος....ΔΕΝ έγραψε!

Αποσυνδεδεμένος giwta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 11:45:23 πμ »
kalhmera!!ontws ta themata htan poly diskola..exw filous pou phgainan frontistiria,  alloi diabazan panw apo xrono kai den egrapsan kala!!egw opws oi perissoteroi epaiksa lotto..xalia h katastash mas poly xalia..mono thn bash hthela opws o perissoteros kosmos..eimai 3 xronia wromisthia kai apla ithela na anebw ston pinaka...apogohteush...kai pali apogohteush ama dw oti exw pesei poly ston pinaka ta parataw...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:42:59 »

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 11:46:58 πμ »
παντως οσες φορες επαιξα λοττο ,,εχανα.οποτε δε νομιζω να κερδισα αυτη τη φορα.το λεω γιατι σε αρκετες ερωτησεις απαντουσα στην τυχη.δεν γινοταν να τις αφησω ολες αναπαντητες!!!
αληθεια το συνολο τι λεει?ηταν οντως δυσκολα.γιατι στη tv ακουσα οτι ηταν ευκολα τα θεματα.  

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 11:48:18 πμ »
kalhmera!!ontws ta themata htan poly diskola..exw filous pou phgainan frontistiria,  alloi diabazan panw apo xrono kai den egrapsan kala!!egw opws oi perissoteroi epaiksa lotto..xalia h katastash mas poly xalia..mono thn bash hthela opws o perissoteros kosmos..eimai 3 xronia wromisthia kai apla ithela na anebw ston pinaka...apogohteush...kai pali apogohteush ama dw oti exw pesei poly ston pinaka ta parataw...

και γω το ιδιο ηθελα.ειμαι 3 χρονια στα ολοημερα και τη μια χρονια εκανα 170χλμ τη μερα για να παω.και μονο γι αυτο ηθελα να γραψω.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 11:51:25 πμ »
Παιδιά συμφωνώ. Πολύ πιο δύσκολα απο του 2005. Οι στάνταρ σωστές απαντήσεις για μένα ήταν μετρημένες. Τις υπόλοιπες τις απάντησα στην τύχη, έχοντας και μια διαίσθηση για το σωστό. Και φυσικά δεν το περίμενα να ναι έτσι. Δεν είχα μεν προετοιμαστεί σωστά αλλά διδάσκω μαθήματα Πληροφορικής και περίμενα οτι το γνωστικό να μου φανέι εύκολο.
Καλή τύχη σε όλους και καλό κουράγιο.

Αποσυνδεδεμένος Fortino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 12:15:12 μμ »
Πολλά θέματα από αλγόριθμους, πολυπλοκότητα και θεωρία υπολογισμού, ελάχιστα από οργάνωση/αρχιτεκτονική, πολυμέσα, δίκτυα και βάσεις.
Άβυσσος η ψυχή της επιτροπής!

Πολλοί μου λέγανε ότι αρκεί να διαβάσει κανείς από τα σχολικά βιβλία για να περάσει… τελικά δεν ισχύει αυτό... το επίπεδο όντως έχει ανέβει αρκετα.

Καλά αποτελεσματα
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2009, 12:39:05 μμ από Fortino »

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 12:22:55 μμ »
Εγώ δε μπορώ να πω ότι δεν είχα διαβάσει καθόλου, απλά δεν είχα διαβάσει σοβαρά, ένα πασάλειμμα είχα κάνει (ακόμα και αυτό βέβαια για να γίνει σε τόσο μεγάλη ύλη ήθελε πολύ χρόνο και θυσίες). Με βάση τα θέματα του 2005 πίστευα ότι ούτε τη βάση δεν θα έπιανα. Τα φετεινά εμένα μου φάνηκαν ευκολότερα (ίσως γιατί τα πάω καλά με τις πολυπλοκότητες). Βέβαια και εγώ άφησα 15 τελείως αναπάντητες και για πολλές ακόμα απάντησα χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρη. Πάντως θέλω να πιστεύω ότι τουλάχιστον τη βάση την έπιασα. Για τη Β' Θεματική πάλι δεν είμαι καθόλου σίγουρη. Είμαι και εγώ τρία χρόνια ωρομίσθια και έχω αποφασίσει αν πέσω στον πίνακα να τα παρατήσω. Καλύτερα να κάθομαι σπίτι μου και να μην κάνω τίποτα, ή να βρω οποιαδήποτε άσχετη δουλειά. Πόσες θυσίες ακόμα πρέπει να κάνουμε;  

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 12:23:35 μμ »
Παιδιά τα θέματα ήταν πολύ πιο δύσκολα από αυτά του 2005.Του 2005 μπορούσες να τα απαντήσεις μόνο με διάβασμα από τα σχολικά βιβλία..Τα φετινά θέλανε γερό διάβασμα και κυρίως από τα βιβλία της σχολής..Και όντως δεν κάλυψαν όλη την ύλη..Ήταν δύσκολα αλλά δε μου κάνει εντύπωση 48 άτομα θα πάρουν δε γίνεται να γράψουμε όλοι..

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 12:27:21 μμ »
Παιδιά κι εγώ 3η χρονιά ωρομίσθια είμαι..Διάβασα μόνο τις τελευταίες 15 μέρες και όχι κάτι το ιδιαίτερο..Κάτι τεστ από το internet και ένα βιβλίο του Λυκείου..Από τις 60 ήξερα με απόλυτη σιγουριά τις 15 (κι αυτές λόγο του διαβάσματος της τελευταίας στιγμής) απάντησα άλλες 30 στην τύχη (σ'αυτές δηλαδή που ήμουνα ανάμεσα σε 2-3) και άφησα 15 αναπάντητες..Πάω με άριστα τη βάση και εννοείται ούτε λόγος για διορισμό..

Αποσυνδεδεμένος marianad

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 12:39:59 μμ »
Εγώ διάβασα μόνο τον τελευταίο 1,5 μήνα, αλλά σοβαρά! 8-9 ώρες την ημέρα! Κάλυψα όλη την ύλη, ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα μέχρι να δω τα θέματα!
Όντως η βλακεία ήταν ότι δεν κάλυπταν ομοιόμορφα την ύλη όπως το 2005. Αλγορίθμους και τέτοια είχα ψιλοδιαβάσει αλλά όχι σε τόσο βάθος, με τόση λεπτομέρεια (ποιός αλγόριθμος δεν είναι ΝΡ-πλήρης!έλεος). Είχε και λίγο μεταγλωττιστές, που δεν τα πολυκοίταξα... Τέλος πάντων!
Είμαι σχεδόν σίγουρη για 30-35 ερωτήσεις, τις άλλες τύχη! Ε...αν από τις 25 είναι οι 5 σωστές πιάνω τη βάση!
Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να ανακοινώσουν επίσημα τις απαντήσεις, να ξέρουμε τουλάχιστον τι να περιμένουμε;
Καλά αποτελέσματα σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 12:55:00 μμ »
κατα την Τεταρτη με Πεμπτη θα τις βγαλουν ειπαν

Αποσυνδεδεμένος marianad

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19-ΠΕ20 - ασεπ 2009-γνωστικο
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 12:56:16 μμ »
Μόλις είδα τις απαντήσεις του Κολλιτζά! Απαράδεκτες! Αν κατάλαβα καλά είναι φροντιστήριο που έκανε μαθήματα για τον ΑΣΕΠ; Τυχεροί όσοι πλήρωσαν τα μαλλιοκέφαλά τους! Το 34 γιατί το άφησε κενό; Δεν το ήξερε ;D;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159864
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 416
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.