*

Αποστολέας Θέμα: Άγχος!  (Αναγνώστηκε 2631 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kely

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Άγχος!
« στις: Ιανουάριος 09, 2007, 02:32:35 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους!Ορκίστηκα κι εγώ πριν λίγες μέρες και εόμαι πλέον μια κοινωνιολόγος!Προετοιμάζομαι για τον διαγωνισμό του Α.Σ.Ε.Π και έχω απίστευτο άγχος!Θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άγχος!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:01 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άγχος!
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 12:57:42 μμ »
Καλορίζικη!! στο χώρο των Κοινωνιολόγων. Ελπίζω να σαι τυχερή και να πας καλά στον διαγωνισμό (δηλαδή να πετύχεις!). Όσο για το άγχος που λές όλοι μας στο ίδιο καζάνι βράζουμε. Ολα καλά θα πάνε ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος kely

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άγχος!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 02:34:03 μμ »
Ευχαριστώ!Πέρα απτο διαγωνισμό ομως (δε πιστεύω οτι θα καταφέρω κάτι με τέτοιο ανταγωνισμό που υπάρχει)τί θα κάνω?Χρειάζομαι δουλειά και δεν έχω ιδέα πως και απο που να ξεκινήσω να ψάχνω!Καμιά ιδέα κανείς?Έκανα αίτηση και στον σύλλογο Ελληνων κοινωνιλόγων τους δέχονται όλους?Υπάρχει περίπτωση να βρω δουλειά απο εκεί? ???

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άγχος!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 05:16:04 μμ »
Στο Σύλλογο Ελλήνων Κοινωνιολόγων προφανώς έκανες αίτηση για να γίνεις μέλος του συλλόγου, γιατί από όσο ξέρω ο σύλλογος δεν βρίσκει δουλειά στα μέλη. Υποτίθεται ότι είναι καθάρα επιστημονικός φορέας κτλ από προσωπική εμπειρία μιας και κάποια στιγμή υπήρξα μέλος του δεν νομίζω ότι μπορεί να σε βοηθήσει ο σύλλογος στην εξεύρεση εργασίας. Εκτός και από επιστημονικός φορές έχουν εξελιχθεί σε επαγγελματικό φορέα αν έχεις τέτοια πληροφόρηση σε παρακαλώ πες μου..
Όσο για το αν θα σε δεχτούν γιατί να μην σε δεχτούν τη συνδρομή να πληρώνεις....
Τώρα σε ότι αφορά το πως θα βρείς δουλειά τι να σου πω ας ελπίσουμε ότι θα είσαι τυχερή. Και χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω ως Κοινωνιολόγος μην περιμένεις να δουλέψεις τουλάχιστον τώρα στην αρχή.
Και μια συμβουλή ακόμη και αν δεν τα καταφέρεις σε αυτό το διαγωνισμό μην το βάλεις κάτω το κεφάλι και δεν ξαναδώσεις (εφόσον υπάρξουν και άλλες εξετάσεις βέβαια με το υπάρχον σύστημα) επίσης κοίταξε να δείς την πιθανότητα να δώσεις εξετάσεις στην Σχολή Δημόσιας Διοίκησης, να πας ΣΕΛΕΤΕ.,,,
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άγχος!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:01 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άγχος!
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 05:19:55 μμ »
Α συναδέλφησα, (παναγιά μου που το θυμήθηκα αυτόν τον όρο) να σε ρωτήσω κάτι πως πήγες στον Σύλλογο να γραφτείς από που έμαθες για αυτόν? και κάτι ακόμη απο περιέργια ποιο τμήμα εννοώ ποιανου Πανεπιστημίου είσαι απόφοιτη?
Εγώ τελείωσα Πάντειο πριν πολλά πολλά χρόνια :-[
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος kely

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άγχος!
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 09:55:39 μμ »
Συναδέλφησα(μου άρεσε πολύ ο όρος)!Δεν πήγα στον σύλλογο να γραφτώ, έστειλα ταχυδρομικά την αίτηση την οποία κατέβασα απτο διαδίκτυο.Είμαι απόφοιτη του πανεπιστημίου Αιγαίου της Μυτιλήνης του τμήματος κοινωνική ανθρωπολογία και ιστορία :-*

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άγχος!
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 01:21:31 μμ »
Ο μόνος λόγος που σε ρώτησα πως έμαθες για τον Σύλλογο ήταν γιατί φοβήθηκα μην σε είχαν παραμυθιάσει ότι και καλά θα βρείς και δουλειά από εκεί... κατάλαβες.
Αφού το βρήκες από το δύκτιο θα είδες ότι δεν δίνουν κανένος είδους "επαγγελματική" χροιά στο σύλλογο.
Αν τόσα χρόνια είχε λειτουργήσει όχι μόνο ώς επιστημονικός φορέας αλλά και ώς επαγγελματικός τότε πιστεύω ότι τα πράγματα θα ήταν κάπως διαφορετικά για όλους εμάς τους Κοινωνικόυς (Ανεργους) επιστήμονες.
Τέλος πάντων, με το διάβασμα πως πας? Εγώ έχω αγχωθεί γιατι θα ήθελα πολύ να περάσω σε αυτόν το διαγωνισμό αλλά δεν το βλέπω γιατί έχω χρόνια που έχω ξεκοπεί από τη διαδικασία εξετάσεων. Έχω ξεχάσει πως γράφουν καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Θα δούμε .....
Κely, εσύ σε ποιο εξετάστικό θα δώσεις?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άγχος!
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 25, 2007, 10:35:25 πμ »
kely kalos irthes eisia join the club! mytilini teleioses? ki ego panteio koinwniki anthropologia emeis eimaste se elafros dysmenesteri thesi alla me tsampouka tha ta kataferoyme min ptoeise

Αποσυνδεδεμένος kely

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άγχος!
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 08, 2007, 08:52:09 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!Μα καλά δεν έδωσε κανείς Α.Σ.Ε.Π?Ε

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άγχος!
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 09, 2007, 10:27:18 πμ »
Πως δεν δώσαμε Κέλυ μου δώσαμε... Οι γνωστοί άγνωστοι κουκουλοφόροι όπως πάντα....  ;D
Έτσι κάπως σαν τους περιθωριοποιημένους ταραξίες είμαστε φαίνεται έμεις οι Κοινωνιολόγοι. Μόνο 422 δώσαμε τελικά και στις δύο φάσεις κι ετσι από 1/48 γίναμε 1/18. Φαίνεται η πλειοψηφία το έχει πάρει απόφαση ότι ο δικός μας διορισμός στην Εκπαίδευση είναι κάτι σα να κερδίζει το ΛΟΤΟ. :-\
Τώρα πριν λίγο μάλιστα κοιτούσα πως το νέο πρόγραμμα τον ΕΠΑΛ και διαπίστωσα για άλλη μια φορά ότι μας έχουν τελείως πετάξει έξω από αυτό το τυπο Λυκείου. Να μαστε καλά δηλαδή να μας πετάνε συνέχεια έτσι ώστε να μη μείνει καμιά ελπίδα....
Τέλος πάντων για να σε ρωτήσω. Εσύ έδωσες τελικά? Πως σου φάνηκαν τα θέματα αν έδωσες?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159794
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 445
Σύνολο: 454

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.