*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου  (Αναγνώστηκε 23116 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sdim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Εν οιδα,οτι ουδεν οιδα...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #140 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 01:20:44 πμ »
Συνάδελφοι,διάβασα όλα όσα είπατε και συμφωνώ με άπαντες/άπασες.
Εστειλα e-mail στον ΑΣΕΠ στο link που έδωσε η Beth,και μου απάντησαν ότι θα διαβιβαστεί το αίτημα στην αρμόδια επιτροπή.
Οποιος θέλει το πιστεύει,βέβαια,αλλά τουλάχιστον το είπα...
Pagwna,πίστεψέ με,με εκφράζουν απόλυτα τα όσα είπες,αλλά ένα έχω να πω:
Δεν διδάσκω Αγγλικά γιατί είναι το μόνο το οποίο μπορώ να κάνω ή για βιοπορισμό,αποκλειστικά...
ΓΟΥΣΤΑΡΩ πολύ αυτό που κάνω...Και δεν μπορώ να δεχτώ ότι κάποιοι χαρτογιακάδες που ίσως δεν έχουν διδάξει ποτέ στη ζωή τους
μπορούν να με κάνουν να πιστέψω ότι είμαι άχρηστος ως δάσκαλος...
Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:52:23 »

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #141 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 09:08:57 πμ »
Παιδιά μια από τα ίδια με το e-mail στον ΑΣΕΠ. Μου ήρθε απάντηση χθες οτι θα διαβιβάσουν το αίτημά μου στην αρμόδια επιτροπή. Θα το κάνουν άραγε? Τελοσπάντων δεν έχουμε παρά να περιμένουμε και να δούμε αν θα έχουμε νεότερα.

Αποσυνδεδεμένος Pagwna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #142 στις: Φεβρουάριος 17, 2009, 02:10:39 μμ »
Παράθεση
Δεν έχει και άδικο ο άνθρωπος!! Αν το καλοσκεφτεί κανείς, έμμεσα, αν όχι άμεσα, ζητείται ευθύνη από όσους μας δίδαξαν τόσο καιρό.


Βασικά ζητείται ευθύνη απο την επιτροπή του ΑΣΕΠ που έδωσε τις απαντήσεις...δεν 'κινδυνεύει' κανένας απο τους 'δασκάλους' μας, κινδυνεύουν να αποδειχθούν φιάσκο οι επιλογές των ΑΣΕΠΙΤΩΝ υπευθύνων!
Τέλος πάντων, αυτή η ΠΕΑΕ τί είναι? Συμφωνώ να έρθουμε σ'έπαφή με όποιον μπορούμε...

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #143 στις: Φεβρουάριος 18, 2009, 08:47:14 πμ »
εστειλα mail στην ΠΕΑΕ και περιμενω απαντηση. στειλτε μου σας παρακαλω σε ποιες ερωτησεις εχετε αμφιβολίες (αριθμος και αιτιολόγηση αν γινετε) ώστε να μπορω να τους δωσω πιο τεκμηριωμενη γνωμη σε περιπτωση που μου ζητησουν περισσοτερα στοιχεία.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2009, 08:43:25 πμ από catwoman2 »
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:52:23 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #144 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 10:16:40 πμ »
καλημερα! πήρα απαντηση απο την ΠΕΑΕ μου λενε τα εξης...
"Συναδέλφισσα καλησπέρα,
Μπορείτε να στείλετε το κείμενό σας για να γίνει καταγγελία και δημοσίευση.
Η ΠΕΑΕ είμαστε όλοι άλλωστε...έχουν ήδη δημοσιευτεί κείμενα για κάποιες ειδικότητες.
Σε περίπτωση που επιθυμείτε την εγγραφή στην ΠΕΑΕ σου στέλνω τις οδηγίες."

τις οδηγίες μπορω να σας τις στειλω με προσωπικο μνμ.
Σκεφτομαι να στειλω ενα κειμενο . Θα το γραψω και θα σας το βαλω σε αυτη την σελιδα να μου πειτε την γνωμη σας.
Που εχετε παει ολοι απο τις 17 Φλεβαρη?

Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #145 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 10:35:28 πμ »
Καλημερα. Και εγω τους ειχα στειλει την προηγουμενη εβδομαδα και δεν μου απάντησαν! Δεν εχω τα θεματα αυτη τη στιγμη αλλα ειναι τουλαχιστον 6 ερωτησεις στις οποιες το λάθος ειναι ειτε ξεκάθαρο ειτε οι ερωταπαντησεις ειναι ακυρες δηλ, αλλαλοκαλυπτόμενες ή ασχετες...

Αποσυνδεδεμένος evi_poly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 11:36:42 πμ »
είμαι κι εγώ εδώ! περιμένω να δώ το κείμενο της catwoman και ξανακοιτάζω τα θέματα....
I've learned that everyone wants to reach the top of the mountain, but all the happiness and growth occurs while you are climbing it..

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 12:26:05 μμ »
ξαναβλεπω τις ερωτησεις και σας γραφω σε ποιες εχω αμφιβολίες ή ενδεχεται να δοθουν περισσοτερες τις 1 απαντησεις
πειτε μου γνωμες
8 δινουν δ ενδεχεται και γ (have changed their approach to shopping for food.) διοτι "The message about changing our food-buying is getting through."
12 δινουν β αλλα λεω και γ (δεν εχω ισχυρο επιχειρημα ωστοσο)
17 δινουν γ αλλα ισως ειναι δ διοτι got on top of sth σημαινει και reach the best level of sth
18 δινουν δ αλλα εγω λεω β
28 δινουν β αλλα μηπως ειναι δ (encourage the conduct of further research on the laws’ effects.) αφου"But the data do not support a smug assurance that forcing people to wear seat belts is without potential undesirable outcomes."
32 δινουν δ αλλα μηπως ειναι β ή γ
35 δινουν δ αλλα εγω λεω το α "easy to follow and requires little mental effort." αφου ειναι "lightly read academic journals”
ειναι προχειρα δεν ειναι το επισημο κειμενο ,αν εχετε πιο καλα επιχειρηματα για καποιο πειτε μου ή αν σε καποιο διαφωνειτε...
επισης παιδαγωγικα
16 ενδεχεται να ειναι και το δ
32 η προβλεψη ειναι σιγουρα γνωστική ικανοτητα??

Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Pagwna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 12:52:06 μμ »
εγώ ήμουν με βρογχοπνευμονία (οικογενειακώς δηλαδή). Πάντως σ'αυτό το νήμα έχουν ήδη δωθεί οι πιο -βγάζουν μάτι- ερωτήσεις, μαζί με τεκμηρίωση... Αδυνατώ να σε βοηθήσω αυτή την στιγμή, γιατί δεν λειτουργεί καλά ο εγκέφαλος, αλλά μέχρι αύριο ίσως καταφέρω να τα βάλω σε μία σειρά...
νά'σαι καλά για την προσπάθεια!

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουάριος 23, 2009, 09:53:46 μμ »
Συνάδελφοι ξεχάστε τις σωστές-λάθος απαντήσεις του ΑΣΕΠ. Δεν αλλάζει τίποτα. Έλαβα mail-απάντηση σε αυτό που έστειλα στον ΑΣΕΠ για την διαφωνία μου για τις σωστές απαντήσεις που έδωσε για το γνωστικό και τα παιδαγωγικά μας και η απάντηση λέει πως δεν υπάρχει ανάγκη αλλαγής των απαντήσεων...κοινώς συνεχίζει να πιστεύει οτι το many σημαίνει all και όχι some και πως η πρόβλεψη είναι γνωστική ικανότητα. Αυτά λοιπόν τα νέα μας...αντε και στον επόμενο ΑΣΕΠ με συστηματάκι ΠΡΟΠΟ 1 2 Χ


Αποσυνδεδεμένος evi_poly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 12:46:56 πμ »
catwoman συμφωνώ απόλυτα με τις προτάσεις σου...αλλα η beth αλλιως τα λέει.... τσάμπα λέτε ο κόπος?  ???
I've learned that everyone wants to reach the top of the mountain, but all the happiness and growth occurs while you are climbing it..

Αποσυνδεδεμένος sofi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Keep dreaming
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 09:58:31 πμ »
Καλημέρα σε όλους!Για το γνωστικό δεν θυμάμαι καθόλου πως απάντησα και πιστεύω πως αν τα ξαναέβλεπα μπορεί να επέλεγα κάτι διαφορετικό.Συνεπώς δεν μπορώ να κρίνω!Για τα παιδαγωγικά όμως είμαι σίγουρη ότι η πρόβλεψη είναι γνωστική ικανότητα,το είχα διαβάσει.Την ανέφερε σαν έναν από τους τρόπους κατανόησης και εντρύφησης στο αντικείμενο μάθησης.Όσο για το 16,αν δεν κάνω λάθος το δ δίνει και ο ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 10:55:08 πμ »
εγώ ήμουν σίγουρη ότι δε θα άλλαζε κάτι....οι αλλαγές σε απαντήσεις που έγιναν σε άλλους κλάδους, έγιναν γιατί κάπου σε κάποιο σχολικό βιβλίο έλεγε άλλα από αυτά που το ασεπ έδινε για απαντήσεις....
Σε εμάς δεν παίζει κάτι τέτοιο, το αντίθετο μάλιστα...έδινα 2η φορά και πλέον είμαι σίγουρη ότι το 60% του γνωστικού μας είναι τζόκερ ή προ-πο 12χ όπως είπε και η Beth!Είμαστε οι περισσότεροι σε αυτή τη φάση, δεν ξέρω αν αυτό είναι παρήγορο....έχω μιλήσει με πολύ κόσμο, οι οποίοι είχαν ---βλακωδώς--- όπως και εγώ την εντύπωση ότι τα είχαν πάει καλύτερα....Και λένε ότι πρώτη φορά σε εξετάσεις πέφτουν τόσο πολύ έξω....
Το μόνο που με πειράζει, είναι που προσπάθησα ποοοοοοοοοολυ. Ας ελπίσουμε ότι θα μαζέψουμε μόρια για αναπλήρωση..................... ;)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 12:01:35 μμ »
Συνάδελφοι ξεχάστε τις σωστές-λάθος απαντήσεις του ΑΣΕΠ. Δεν αλλάζει τίποτα. Έλαβα mail-απάντηση σε αυτό που έστειλα στον ΑΣΕΠ για την διαφωνία μου για τις σωστές απαντήσεις που έδωσε για το γνωστικό και τα παιδαγωγικά μας και η απάντηση λέει πως δεν υπάρχει ανάγκη αλλαγής των απαντήσεων...κοινώς συνεχίζει να πιστεύει οτι το many σημαίνει all και όχι some και πως η πρόβλεψη είναι γνωστική ικανότητα. Αυτά λοιπόν τα νέα μας...αντε και στον επόμενο ΑΣΕΠ με συστηματάκι ΠΡΟΠΟ 1 2 Χ


ποτε εστειλες mail και ποτε σου απαντησαν ? οι υπολοιποι που στειλατε στον ΑΣΕΠ ειχατε καμμια απαντηση? εμενα απλα εστειλαν οτι θα μεταβιβαστουν τα αιτηματα στον αρμοδιο
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162253
  • Σύνολο θεμάτων: 19245
  • Σε σύνδεση σήμερα: 584
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.175 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.