*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου  (Αναγνώστηκε 23114 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #154 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 12:03:02 μμ »
δλδ ρε παιδια να μην στειλουμε τιποτα? :( :( :( :(
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:31:27 »

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #155 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 02:14:54 μμ »
Για τα παιδαγωγικά όμως είμαι σίγουρη ότι η πρόβλεψη είναι γνωστική ικανότητα,το είχα διαβάσει.Την ανέφερε σαν έναν από τους τρόπους κατανόησης και εντρύφησης στο αντικείμενο μάθησης.

θα διαφωνήσω διότι σε βιβλιογραφίες της ειδικής αγωγής η πρόβλεψη θεωρείται μεταγνώση (συνάδελφοι της ειδικής βοηθήστε λίγο να το ξεκαθαρήσουμε το θέμα...) και δεν πιστεύω οτι μπορεί να είναι την μια γνωστική και την άλλη μεταγνωστική ικανότητα...

ποτε εστειλες mail και ποτε σου απαντησαν ? οι υπολοιποι που στειλατε στον ΑΣΕΠ ειχατε καμμια απαντηση? εμενα απλα εστειλαν οτι θα μεταβιβαστουν τα αιτηματα στον αρμοδιο

στις 14/02 το έστειλα και μόλις χθες μου απάντησαν...φαντάζομαι σιγά σιγά θα λάβουν όλοι το mail...

Αποσυνδεδεμένος sdim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Εν οιδα,οτι ουδεν οιδα...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 01:04:49 πμ »
Πάντως,και στο δικό μου e-mail προς τον ΑΣΕΠ,η απάντηση ήταν ίδια:
Δεν θεωρούν οι θέσαντες τα θέματα ότι συντρέχει λόγος αλλάγής έστω και μίας εκ των απαντήσεων...
Σιγά μην θεωρούσαν...

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 05:50:03 μμ »
εγω ακομα περιμενω α παντηση...μονο ότι θα μεταβιβαστουν τα αιτηματα μου. αλλα δεν το προχωρω, αφου οι περισοτεροι δεν θελετε... και μαλλον δικαιως δεν θα αλλαξουν τιποτα!
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:31:27 »

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #158 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 07:25:43 μμ »
δεν θα αργήσει να σου έρθει κι εσένα η ίδια απάντηση...

δεν είναι οτι δεν θέλουμε...φυσικά και θέλουμε να βρούμε τι δίκιο μας κάπου απλά το θέμα είναι οτι τρώμε πόρτες πάντα...

και το θεωρώ αδίκως οτι δεν θα αλλάξουν κάτι αφού ούτε 1 δεν θα έχει βάλει το all σαν απάντηση για το many

τι να πεις? μια από τα ίδια πάλι...

Αποσυνδεδεμένος GARRET

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #159 στις: Απρίλιος 06, 2009, 01:01:08 μμ »
Παιδιά - Συνάδελφοι, βλέπω πολλούς που απορουν για τις απάντησεις - και όμως είναι σωστές.

Κοιτάζοντας τις απαντήσεις του ΑΣΕΠ πριν 1,5 μήνα (το νήμα το βρήκα τυχαία ψάχνοντας για τα αποτελέσματα ) απόρησα και εγώ για κάποιες αρχικά, ήδη όμως λίγη ώρα αργότερα ότι είχαν δίκιο.


Συγκεκριμένα παρατήρησα το εξής:  Στο κείμενο για τις οικολογικές μας συνήθειες οι ερωτήσεις πότε αναφέρονται σε "according to the survey" και πότε "according to the article". Εκεί την πάτησε πολύς κόσμος.  Δηλαδή μία μας ζητάει τι λέει η έρευνα και μία τι λέει ο συγγραφέας του άρθρου!


Επίσης, εκεί που λέτε για τις πολιτείες που εφαρμόζουν τις ζώνες - το "that" δίνει τη σωστή απάντηση.


Συγγνώμη που ανοίγω πάλι το θέμα, απλά να σας βοηθήσω προσπαθώ, γιατί δε βρήκα ούτε 1 λάθος στις απαντήσεις του ΑΣΕΠ - όλες οι διφορούμενες είχαν εξήγηση.

Ας ποστάρει ξανά κάποιος αν θέλει να τις δούμε μαζί και να δώσω και τη δική μου εξήγηση ^^

Καλή μας επιτυχία ^^


Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #160 στις: Απρίλιος 07, 2009, 11:42:24 πμ »
καλημέρα Garret!!!!!!!!!Πραγματικά πιστεύω ότι ο περισσότερος κόσμος βαρέθηκε να ασχολείται....Το ίδιο και εγώ....Ίσως να έχεις δίκιο με αυτά που λες για τις απαντήσεις αλλά το θέμα δεν είναι πια να απαντάμε με τη δική μας λογική σε αυτά τα κείμενα αλλά προσεγγίζοντας τη λογική του ασεπ----αν υπάρχει----Δεν περιμένω να σωθώ από τα κείμενα....Για μένα όλα τα άλλα κομμάτια θα μου δώσουν μόρια....περιμένω εναγωνίως έκθεση και διδακτική μιας και στα παιδαγωγικά έχω γράψει καλά....

Εγώ ρωτάω αν έχουμε καμία εικόνα από τις βαθμολογίες ως τώρα?????????????Και πότε να τα περιμένουμε?
Για το ορθό των απαντήσεων ......απλά δεν μπορώ να ασχοληθώ........ ;D

Καλη επιτυχία σε όλες/ους τις/τους ΑΣΕΠΙΤΙΣΕΣ συναδέλφους....

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #161 στις: Απρίλιος 07, 2009, 08:22:38 μμ »
ναι εχεις δικαιο!
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος GARRET

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #162 στις: Απρίλιος 08, 2009, 10:57:06 πμ »
Αυτό που εκνεύρισε εμένα δεν ήταν οι απάντησεις ( που όπως είπα ήταν λογικές και είχαν όντως αποδείξεις ), αλλά το γεγονός πχ ότι στα lesson plans σου έδινε τη δυνατότητα να γράψεις Ελληνικά ( έλεος; πείτε το λοιπόν ξεκάθαρα ότι στήνετε τις εξετάσεις όσο δε πάει άλλο ) και το άλλο εκνευριστικό ότι δε μπορείς να αλλάξεις τις απαντήσεις σου γιατί τις περνάς στο απαντητικό με στυλό, αλλά και γιατί δεν είχαμε τη δυνατότητα για άλλο απαντητικό φύλλο.

Έτσι λοιπόν έδωσα το φύλλο γνωρίζοντας ότι έχω μεταφέρει 1 απάντηση λάθος και γνωρίζοντας 1000%  τη σωστή αλλά δε μπορούσα να κάνω τπτ!!  Ναι, έδινα 1η φορά και δεν ήξερα όλα αυτά τα καραγκιοζιλίκια.

Αποσυνδεδεμένος mg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Απαντησεις Γνωστικου
« Απάντηση #163 στις: Απρίλιος 19, 2009, 05:34:08 μμ »
γεγονός πχ ότι στα lesson plans σου έδινε τη δυνατότητα να γράψεις Ελληνικά ( έλεος; πείτε το λοιπόν ξεκάθαρα ότι στήνετε τις εξετάσεις όσο δε πάει άλλο )

Ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω ... πώς συνδέεται η επιλογή των ελληνικών με το σχόλιο της παρένθεσης;

(Να σημειώσω ότι θεωρώ πιο εύκολο να γράψουμε στα αγγλικά εφόσον συνήθως υπάρχει μεγαλύτερη εξοικείωση με τη σχετική ορολογία στα αγγλικά και όχι στα ελληνικά. Ή τουλάχιστον αυτό ισχύει για εμένα.)

ΥΓ Χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη!
8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162253
  • Σύνολο θεμάτων: 19245
  • Σε σύνδεση σήμερα: 584
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.