*

Ψηφοφορία

ποιο συστημα διορισμων ειναι σωστο ?

το τωρινο οπως ειναι
110 (23.3%)
το τωρινο με προσαυξηση για ολες τις επιτυχιες
119 (25.2%)
σταδιακη αυξηση ποσοστου ΑΣΕΠ
38 (8.1%)
100% μεσω ΑΣΕΠ
150 (31.8%)
100% μεσω ΑΣΕΠ χωρις προσαυξησεις
55 (11.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 465

Αποστολέας Θέμα: τροπος διορισμων  (Αναγνώστηκε 167118 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #182 στις: Μάιος 18, 2009, 04:27:54 μμ »
aristos2 θες να λυσεις κι εσυ το ολοκληρωματακι ή δε θες ? γιατι μ εχεις μπερδεψει με αυτο που ακριβως θελεις.......................

Εγώ, ως φιλόλογος, δε λύνω ολοκληρώματα και, γενικότερα, δε "λύνω" τίποτε που δεν "επιθυμεί" να λυθεί.

μαλιστα ....ησουν εσυ που θα ετρεχες στα δικαστηρια αν θα σε περνουσε εστω κι ενας ΟΑΕΔιτης.
Κι εγω δεν επιθυμω να τους βαλω μπροστα μου!!! γιατι μου το επιβαλλουν με το ετσι θελω!!!με ρωτησαν??? εμενα προσωπικα ως bobo1 με ρωτησαν?? μα ποιους ρωτανε, την νίκη με την πασκ??!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τροπος διορισμων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:36:54 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #183 στις: Μάιος 18, 2009, 04:54:34 μμ »
Εγώ συζήτησα το θέμα με δικηγόρους, οι οποίοι - καλώς κακώς - μου σύστησαν να μην τρέξω στα δικαστήρια. Αλήθεια, εσύ εκτελείς χρέη εισαγγελέα και πρέπει να σου απολογούμαστε ή χρέη παπά και πρέπει να σου εξομολογούμαστε;
Το δεύτερο μισό του μηνύματός σου μου φαίνεται ασυνάρτητο και η όλη σου επίθεση αναίτια. Γενικώς, σου συνιστώ ηρεμία και περισσότερη ευγένεια, γιατί η υπομονή μου εξαντλήθηκε.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #184 στις: Μάιος 18, 2009, 06:15:53 μμ »
δεν δημοσιοποιησα το ονομα του. απλα τον knkn τον προσφωνω ως αρσενη με την εμμονη που δειχνει για τον ασεπ! δεν ειμαι δεικτικος, μαλλον σκωπτικος ειμαι! δεν θελω να προσβαλλω τον knkn, αλλωστε ειμαστε και οι δυο μαθηματικοι (αλληλεγγυη!!!). ουτε ειμαι υπερ της ευνοιοκρατιας. αλλα 100% ασεπ βαζει πολλους συναδελφους αναπληρωτες στο περιθωριο. ας γινουμε λιγο περισσοτερο open-minded...

συγγνωμη τοτε. mea culpa !!



κανενα προβλημα!!

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #185 στις: Μάιος 18, 2009, 06:19:43 μμ »
ΑΣΕΠ σους ΟΑΕΔιτες για να σωθουμε
Βαρεθηκαμε εμεις να δινουμε,ας δωσουν κι αυτοι μια φορα!
Ιση αντιμετωπιση σε ολους
Ισονομια χωρις εξαιρεσεις
Δε θα πληρωσουμε εμεις την κριση των σουπερβυσματουχων ΟΑΕΔιτων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τροπος διορισμων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:36:54 »

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #186 στις: Μάιος 18, 2009, 06:21:48 μμ »
. ας γινουμε λιγο περισσοτερο open-minded...

προσωπικα ειμαι open-minded, αλλα απο αυτο μεχρι το να μας "καβαλανε" για να μη πω κατι πιο σκληρο,
(  πιπερι στο στομα...) εχει διαφορά συναδελφε.
ναι σε ολους, αλλα  με τους ιδιους ορους. αυτο θεωρω δικαιο.

σιγουρα ειναι κοινος τοπος η αξιοκρατια. σιγουρα και ο knkn αυτο θελει. θεωρω ωστοσο οτι το 100% ασεπ ευνοει συγκεκριμενη μεριδα και καταστρεφει αλλη. οπως παντα η λυση πρεπει να ειναι καπου στη μεση. το 60%-40% μια χαρα το θεωρω. οσον αφορα πδς, εκκλησιαστικα, σιβιτανιδειο και λοιπες βυσματικες θεσεις, προφανως ειμαι εναντιος. θελω πιο αντικειμενικο συστημα προσληψεων, ομως ειμαι κατα του 100% ασεπ.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #187 στις: Μάιος 18, 2009, 06:31:46 μμ »
Πρόσληψη αναπληρωτών και ωρομισθίων μέσω πίνακα και μόνο, αξιοκρατικά και χωρίς μέσον.

Αν γίνει αυτό, δε θα ζητάμε 100% ΑΣΕΠ, αλλά θα είμαστε ικανοποιημένοι με το τωρινό 60%-40%.
Γιατί, για να προσληφθείς αναπληρωτής ή ωρομίσθιος, αντικειμενικά και αξιοκρατικά, προαπαιτείται η επιτυχία ΑΣΕΠ.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #188 στις: Μάιος 18, 2009, 06:33:42 μμ »
bikini, εχεις απολυτο δικιο...

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #189 στις: Μάιος 18, 2009, 07:10:32 μμ »
Πρόσληψη αναπληρωτών και ωρομισθίων μέσω πίνακα και μόνο, αξιοκρατικά και χωρίς μέσον.

Αν γίνει αυτό, δε θα ζητάμε 100% ΑΣΕΠ, αλλά θα είμαστε ικανοποιημένοι με το τωρινό 60%-40%.
Γιατί, για να προσληφθείς αναπληρωτής ή ωρομίσθιος, αντικειμενικά και αξιοκρατικά, προαπαιτείται η επιτυχία ΑΣΕΠ.
++++++++++
παντως αν βαλουν επιτυχια ΑΣΕΠ αφου προσληφθουν οι ΟΑΕΔιτες ,τοτε να μην τη θεσουν ποτε ως ορο,οπως οι ΟΑΕΔιτες θα προσπερασουν τον ΑΣΕΠ ετσι να γινει π.χ. και με τους προυπηρεσιουχους της Σιβιτανιδιου.Νομιζω θα συμφωνουσε κι  ο συνηγορος του πολιτη."Γιατι εσυ ρε φιλε του ΟΑΕΔ κι οχι εγω της Σιβιτανιδιου??"
και θα εχουν δικιο (στο τελευταιο ρωτησα δικηγορο,εδωσα 50 ευρω γιατι ειχε ενα καδρο στην αιθουσα αναμονης που ελεγε στο περιπου οτι και η συμβουλη πληρωνεται)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2009, 08:16:15 μμ από bobo1 »

Αποσυνδεδεμένος cgs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #190 στις: Μάιος 19, 2009, 12:09:37 πμ »
Απείρου κάλλους ....



Πρόσληψη αναπληρωτών και ωρομισθίων μέσω πίνακα και μόνο, αξιοκρατικά και χωρίς μέσον.

Αν γίνει αυτό, δε θα ζητάμε 100% ΑΣΕΠ, αλλά θα είμαστε ικανοποιημένοι με το τωρινό 60%-40%.
Γιατί, για να προσληφθείς αναπληρωτής ή ωρομίσθιος, αντικειμενικά και αξιοκρατικά, προαπαιτείται η επιτυχία ΑΣΕΠ.
++++++++++
παντως αν βαλουν επιτυχια ΑΣΕΠ αφου προσληφθουν οι ΟΑΕΔιτες ,τοτε να μην τη θεσουν ποτε ως ορο,οπως οι ΟΑΕΔιτες θα προσπερασουν τον ΑΣΕΠ ετσι να γινει π.χ. και με τους προυπηρεσιουχους της Σιβιτανιδιου.Νομιζω θα συμφωνουσε κι  ο συνηγορος του πολιτη."Γιατι εσυ ρε φιλε του ΟΑΕΔ κι οχι εγω της Σιβιτανιδιου??"
και θα εχουν δικιο (στο τελευταιο ρωτησα δικηγορο,εδωσα 50 ευρω γιατι ειχε ενα καδρο στην αιθουσα αναμονης που ελεγε στο περιπου οτι και η συμβουλη πληρωνεται)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2009, 12:13:05 πμ από cgs »

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #191 στις: Μάιος 19, 2009, 12:29:35 πμ »
Πρόσληψη αναπληρωτών και ωρομισθίων μέσω πίνακα και μόνο, αξιοκρατικά και χωρίς μέσον.

Αν γίνει αυτό, δε θα ζητάμε 100% ΑΣΕΠ, αλλά θα είμαστε ικανοποιημένοι με το τωρινό 60%-40%.
Γιατί, για να προσληφθείς αναπληρωτής ή ωρομίσθιος, αντικειμενικά και αξιοκρατικά, προαπαιτείται η επιτυχία ΑΣΕΠ.

έχω βρει άτομα που είναι ωρομίσθιοι με μόρια από ΠΔΣ και χωρίς επιτυχία σε  κανέναν ΑΣΕΠ....ή μάλλον παταγώδη αποτυχία με 25 άρια και 35άρια (τόσες φορές έδωσα ,,,τέτοιους βαθμούς ποτέ δεν πήρα)
και χωρίς να έχουν φύγει ούτε 1 ώρα μακριά απ' το σπιτάκι τους.....
έτσι , δε νομίζω πως η ωρομισθία ή η αναπλήρωση είναι για όλους τόσο καθαρή ..μπαίνουν κι αλλιώς , όσοι προνόησαν από νωρίς..

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #192 στις: Μάιος 19, 2009, 03:22:19 πμ »
Πρόσληψη αναπληρωτών και ωρομισθίων μέσω πίνακα και μόνο, αξιοκρατικά και χωρίς μέσον.

Αν γίνει αυτό, δε θα ζητάμε 100% ΑΣΕΠ, αλλά θα είμαστε ικανοποιημένοι με το τωρινό 60%-40%.
Γιατί, για να προσληφθείς αναπληρωτής ή ωρομίσθιος, αντικειμενικά και αξιοκρατικά, προαπαιτείται η επιτυχία ΑΣΕΠ.

έχω βρει άτομα που είναι ωρομίσθιοι με μόρια από ΠΔΣ και χωρίς επιτυχία σε  κανέναν ΑΣΕΠ....ή μάλλον παταγώδη αποτυχία με 25 άρια και 35άρια (τόσες φορές έδωσα ,,,τέτοιους βαθμούς ποτέ δεν πήρα)
και χωρίς να έχουν φύγει ούτε 1 ώρα μακριά απ' το σπιτάκι τους.....
έτσι , δε νομίζω πως η ωρομισθία ή η αναπλήρωση είναι για όλους τόσο καθαρή ..μπαίνουν κι αλλιώς , όσοι προνόησαν από νωρίς..

Κανείς δεν είπε ότι είναι καθαρή.
Έτσι θα έπρεπε να είναι... αλλά, δυστυχώς, δεν είναι...  ::)

Αν, όμως, όλοι οι ωρομίσθιοι προσλαμβάνονταν μέσω πίνακα και μόνο, αξιοκρατικά και χωρίς μέσον;;;  ???
Τότε δε θα προαπαιτούνταν η επιτυχία ΑΣΕΠ;  :-\
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #193 στις: Μάιος 19, 2009, 10:55:06 πμ »
φαντάζομαι, η εγκύκλιος που αναμένεται να βγει αυτή τη βδομάδα θα λέει και για τους ωρομίσθιους
από ΠΔΣ  πώς θα προσλαμβάνονται από τώρα και στο εξής...για να δούμε θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο;;;

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #194 στις: Μάιος 19, 2009, 11:40:24 πμ »
Τουλάχιστον οι προσλήψεις για ΠΔΣ οφείλουν να γίνονται μέσω πίνακα. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έχουμε επιτρέψει η ΠΔΣ να λειτουργεί, όπως λειτουργεί τόσα χρόνια!
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: τροπος διορισμων
« Απάντηση #195 στις: Μάιος 19, 2009, 01:06:31 μμ »
έλα ντε!! το θεωρώ μεγάλο σφάλμα...μάλλον δεν είχαμε συνειδητοποιήσει τι γινόταν και οι άλλοι μάζευαν ,μάζευαν λίγο - λίγο τα μοριάκια τους και τώρα νάτοι μπροστά μας  κι αυτοί που τόσα χρόνια έπαιρναν ωρίτσες , επειδή είχαν ...άκρες ..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 451
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.