*

Αποστολέας Θέμα: Ανάκληση μετάθεσης  (Αναγνώστηκε 21849 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 24, 2012, 03:31:04 πμ »

Υφυπουργός Πολιτισμού αρμόδιος για θέματα αθλητισμού είναι ο άνθρωπος...χαλλλαρά!  8)
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:34:45 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 24, 2012, 09:29:25 πμ »
μιλάμε για τρελό προεκλογικό μπάχαλο !!!
το ΚΥΣΔΕ όχι μόνο προχώρησε σε ανακλήσεις μεταθέσεων αλλά έδωσε και ...αμοιβαίες μεταθέσεις σε τελούντες στη διάθεση!!! Το δε καλύτερο ξέρετε ποιό είναι ; ότι ένας εξ αυτών που  πήραν αμοιβαία μετάθεση ων στη διάθεση, πήρε οργανική!!!!!-  στο παλιό του ΠΥΣΔΕ- και έτσι τώρα ο ένας είναι με οργανική και ό άλλος άχι...

και όχι μονο αυτό, αλλά οι παραπάνω αποφάσεις "πέρασαν" ελέω απουσιών!! Δλδ, έλειπαν δύο τακτικά μέλη του ΚΥΣΔΕ - τα οποία διαφωνούσαν και καλώς - με τα παραπάνω αλλά οι αντικαταστάτες τους φρόντισαν να περάσουν ό,τι κουλαμάρα τους ήρθε στον εγκέφαλο...

και λέω τώρα εγώ: θα φταίει σύσσωμος ο εκπ/κός κόσμος να υποβάλει ενστάσεις γιατί
α. και τα προηγούμενα χρόνια ζητήθηκαν ανακλήσεις μεταθέσεων αλλά δεν έγιναν δεκτές ( και καλώς δεν έγιναν γιατί δεν προβλέπεται)  και
β. γιατί αν ήξεραν πως θα πέρναγαν αμοιβαίες μεταθέσεις στους σε διάθεση θα έκανε πλήθος κόσμου αίτηση και μεις στις διευθύνσεις θα είχαμε κάνει δεκτές τέτοιου είδους αιτήσεις;

δλδ όλα σ΄αυτόν τον τόπο γίνονται κατά βούληση; Κατά νόμο θα γίνει ποτέ επιτέλους κάτι; Αει σιχτίρ - έχω βαρεθεί με το πελατειακό σκεπτικό το κάθε "υπεύθυνου"...

υ.γ. άσχετο με το θέμα : μόλις τελειώσει ο κακός χαμός με τις τοποθετήσεις θα απαντήσω και στα π.μ. που μου έχετε στείλει.  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕ02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 24, 2012, 04:16:43 μμ »
Συναδέλφισσα πώς είσαι τόσο κατηγορηματική ότι έγιναν ανακλήσεις μεταθέσεων, τη στιγμή που επισήμως δεν έχει ανακοινωθεί κάτι σχετικό; Προσωπικά, επειδή έχω ζητήσει ανάκληση της μετάθεσής μου, δεν έχω καμία πληροφόρηση για την έκβαση της αίτησής μου. Γνωρίζω ότι το θέμα συζητήθηκε στο ΚΥΣΔΕ χωρίς να έχουν ληφθεί οριστικές αποφάσεις.
Μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένη;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 24, 2012, 04:47:07 μμ »
Μπορώ γιατί ούσα στη διοίκηση έχω πρόσβαση σε τέτοιου είδους έγγραφα. Μιλάμε για τη συνεδρίαση της προηγουμενης εβδομάδας. Πιο συγκεκριμένη, για ευνόητους λόγους, δεν μπορώ να γίνω.
Ωστόσο μου τη δίνει άλλα να λένε οι νόμοι και άλλα να πράττουν τα Υ.Σ. Γι'αυτό το λόγο και το αναφέρω εδώ. Ας υπάρξει επιτέλους κοινή γραμμή να ξέρουμε κι εμείς στις ΔΔΕ πώς να κάνουμε τη δουλειά μας. Αλλά και για να μπορούν όσοι εκπ/κοί ενδιαφέρονται να κάνουν τη σχετική αίτηση. Όχι μόνο αυτοί που έχουν προσβάσεις και τους έχουν τάξει το ρουσφετάκι τους! Νησάφι πια !!

Μένει να δούμε βέβαια αν η πράξη του ΚΥΣΔΕ θα υπογραφεί απο το νέο Υπουργό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2012, 04:53:53 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:34:45 »

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 24, 2012, 06:46:34 μμ »
Μας δουλεύεις; Έχεις πρόσβαση στα πρακτικά του ΚΥΣΔΕ;Τα είδες με τα μάτια σου;
Πες στους συναδέλφους ότι μεταφέρεις απλώς, πληροφορίες...και αδιασταύρωτες μάλιστα!!
Μην παίζεις με τον πόνο τους...
Έλεος!!!
Στα υπόλοιπα που λες(ως προς την αγανάκτησή σου), έχεις απόλυτο δίκιο, βέβαια!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2012, 06:48:37 μμ από boldboy »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 24, 2012, 06:53:07 μμ »
Μιλάω πάντα πολύ συγκεκριμένα. Μπορείς ας πούμε να διασταυρώσεις αν όντως έλειπαν δύο μέλη του ΚΥΣΔΕ και αν αντικαταστάθηκαν απο άλλα στην επίμαχη συνεδρίαση. Δεν παίζω με τον πόνο κανενός γιατί δεν είναι του χαρακτήρα μου να το κάνω και ούτε έχω όρεξη να (ξανα)ρχίσω την αντιπαράθεση μαζί σου. Έχω πολλή δουλειά για να ασχοληθώ παραπάνω.Είναι σαφές ότι δεν με ξέρεις επομένως δεν ξέρεις και τι είδους προσβάσεις έχω. Κατανοητό;

Ωστόσο νομίζω η αγανάκτησή μου ως προς το διοικητικό ζήτημα ειναι ευλογη. Διότι έτσι εκτίθεται όλη η διοίκηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2012, 07:02:14 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 24, 2012, 07:27:45 μμ »
....Μπορώ γιατί ούσα στη διοίκηση έχω πρόσβαση σε τέτοιου είδους έγγραφα.....
....... Έχω πολλή δουλειά για να ασχοληθώ παραπάνω.Είναι σαφές ότι δεν με ξέρεις επομένως δεν ξέρεις και τι είδους προσβάσεις έχω. Κατανοητό; ....
Ωραίο ύφος....Κασιδιάρη μου θυμίζει...
Μην παραμυθιάζεις τον κόσμο ρε...Προσβάσεις σε έγγραφα που δεν είναι της αρμοδιότητός σου δεν έχεις, ούτε θα μπορέσεις ποτέ να έχεις, ειδικά αν αυτά είναι και ανυπόγραφα-όπως η ίδια ισχυρίζεσαι...
Μόνον απλές (και εύκολες να βρεθούν), πληροφορίες έχεις (π.χ. για τη σύνθεση του ΚΥΣΔΕ)....
Φυσικά, ούτε εσύ γνωρίζεις ποιος είμαι...
Δεν πρόκειται να επανέλθω για κανέναν λόγο...
Απαξιώ!


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2012, 07:36:11 μμ από boldboy »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 24, 2012, 07:33:46 μμ »
<a href="http://www.youtube.com/v/F_E7zL6s53Q" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/F_E7zL6s53Q</a>


 8) 8) 8) 8) ;D ;D ;D :P :P :P :-* :-* :-*

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2012, 08:10:14 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 24, 2012, 08:09:52 μμ »
Με αφορμή προηγούμενα μηνύματα (παρότι δεν έχει σχέση με το θέμα του νήματος) θεωρώ αδιανόητο στην εποχή της ΔΙΑΥΓΕΙΑΣ και αντίθετο προς την αρχή της διαφάνειας να μην ανακοινώνονται δημοσίως σε επίσημη ιστοσελίδα τόσο η ημερήσια διάταξη των συνεδριάσεων ΚΥΣΠΕ/ΚΥΣΔΕ όσο και τα πρακτικά των συνεδριάσεων (πρόχειρα αρχικά και καθαρογραμμένα στη συνέχεια). Όπου τίθεται θέμα προσωπικών δεδομένων να μην αναγράφεται το όνομα του εκπαιδευτικού ή να αναφέρονται απλώς τα αρχικά του (όπως στις γνωμοδοτήσεις του ΝΣΚ που είναι δημοσίως διαθέσιμες). Πλήθος θεμάτων των συνεδριάσεων ΚΥΣΠΕ/ΚΥΣΔΕ αφορά ή επηρεάζει το σύνολο των εκπαιδευτικών.

Σχετικό και το εξής μήνυμα σε άλλο νήμα:

http://www.pde.gr/index.php?topic=24503.msg559623#msg559623

και ειδικά το σημείο:

"Δεν είναι εικόνα σύγχρονου κράτους εν έτει 2012 να λειτουργούμε με όρους... Οθωμανικής αυτοκρατορίας την εποχή της παρακμής της. Πληροφόρηση εκ τω έσω, εκ των έξω, έχω γνωστό στο συμβούλιο, μυστικότητα, επιλεκτική ή όχι διαρροή πληροφοριών κλπ!!!"

Πιστεύω ότι είναι κάτι που πρέπει να το απαιτήσει η εκπαιδευτική κοινότητα. Ενδεχόμενη άρνηση πραγματοποίησής του με επίκληση διάφορων προφάσεων είναι εκ του πονηρού.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 24, 2012, 08:15:39 μμ »
Να και κάτι πολύ σωστό!! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Μπράβο Patreas.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 24, 2012, 11:28:03 μμ »
Προσωπικά πιστεύω ότι δε θα υπογραφούν αμοιβαίες δίχως οργανικές. Μυρίζει άρωμα προεκλογικών αγώνων όλο αυτό. Με ενοχλεί, όμως, αφόρητα ότι το ΚΥΣΔΕ ξαφνικά μας εμπαίζει και  παριστάνουν από πάνω  και τους φιλάνθρωπους! Μακάρι για τους συναδέλφους οι αιτήσεις να γίνουν δεκτές, όμως αυτό είναι πέρα ως πέρα άδικο για τους υπόλοιπους, αν δε ληφθεί υπόψη ότι σε πολλές δδε δεν άφηναν καν να γίνει αίτηση αμοιβαίας αν δεν είχες οργανική (και με βάση τη νομοθεσία που υποτίθεται ότι ακολουθούν καλά έκαναν, όσο κι αν προσωπικά μου έχει στοιχίσει). Είναι εκατοντάδες οι περιπτώσεις που θα αδικηθούν - είτε γιατί δε μπήκαν στον κόπο να κάνουν αίτηση αφού διάβασαν στην εγκύκλιο ότι απαιτείται οργανική είτε γιατί οι αιτήσεις τους δεν προωθήθηκαν από τις διευθύνσεις για τον ίδιο λόγο. Και πάλι λέω ότι αμφιβάλλω ότι θα μπει υπουργική υπογραφή κάτω από όλα αυτά. Μα αν μπει ... μια στο εκατομμύριο, ε... και καμιά μήνυση δε βλάπτει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2012, 11:29:45 μμ από ΠΕ0404 »
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος benteta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Χημεία-Φυσική και όχι μόνο!!!
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 25, 2012, 05:16:18 μμ »
Εγώ πάντως με τηλέφωνα και e-mail που προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους ακόμα δεν είδα φως.... ακόμα μου απαντάνε.... λες και "φοβούνται". >:(

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 25, 2012, 09:24:46 μμ »
Έτσι όπως τα λέτε, μάλλον δουλεύει πολύ η κουτάλα στο Μαρούσι!
Κούκου τσα!Βρε καλώς τον....
http://www.pde.gr/index.php?page=4804
Πάρτε και ένα καινούριο που μόλις υπέπεσε στην αντίληψή μου...
http://blogs.sch.gr/nikiforos/
Υπάρχει και αυτό, του ιδίου μάλλον, ολίγον τι αραχνιασμένο:
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001796733745
Τόσο καιρό σας περιμένουν να τα ανακαλύψετε...και να ρωτήσετε/σχολιάσετε!!
Ρίξε κι εσύ νερό στο μύλο τους!Μπορείς!
Καλή σας Απόλαυση.... ;D

@Damien
Ο περιζήτητος γαμπρός πρέπει να διαθέτει πλέον και οργανική;;;
Η οργανική κατοχυρώθηκε; Μερβεγιέ....Καθηγητάρα μου!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2012, 10:30:03 μμ από Dr_Michael »

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕ02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάθεσης
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 05, 2012, 09:11:37 μμ »
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=68184

Γιατί το ΚΥΣΔΕ υπήρξε τόσο φειδωλό ικανοποιώντας μόνο 2 αιτήσεις ανάκλησης μεταθέσεων; Σε προηγούμενη συνεδρίαση του ίδιου οργάνου εκφράστηκε -κατά τον κ. Νικηφόρο- η γενική διάθεση για ικανοποίηση όλων των αιτήσεων ανάκλησης. Τι μεσολάβησε και προέκυψε η σημερινή απόφαση; Και με ποια κριτήρια εγκρίθηκαν αυτές οι 2 αιτήσεις ανάκλησης μετάθεσης; Οι μη ικανοποιούμενοι δεν θα είχαν κάθε δικαίωμα να υποβάλουν ένσταση ζητώντας την ικανοποίηση και των δικών τους αιτήσεων; Αναμένω υπεύθυνη και λεπτομερή ενημέρωση επί του θέματος από τους αιρετούς του κλάδου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 635
Σύνολο: 637

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.