*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2010  (Αναγνώστηκε 340987 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #882 στις: Μάρτιος 16, 2010, 10:54:58 πμ »
παιδες εχουμε κατι νεοτερο απο το μετωπο?
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:11:02 »

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #883 στις: Μάρτιος 16, 2010, 11:08:33 πμ »
Να κάνω & γω μία πρόβλεψη ... (χωρίς καμία μα καμία εσωτερική πληροφόρηση)

Μ.Τρίτη - Μ.Τετάρτη λέω ... (από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ)

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #884 στις: Μάρτιος 16, 2010, 11:47:30 πμ »
΄Δική μου εκτίμηση ειναι οτι θα τα βγαλουν Μ. Πέμπτη για να μην μπορεί να αντιδράσει ο κόσμος

Αποσυνδεδεμένος Kilgore

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Break on through to the other side...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #885 στις: Μάρτιος 16, 2010, 11:52:19 πμ »
Ας μην λαϊκίζουμε...
"It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:11:02 »

Αποσυνδεδεμένος KALLH

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #886 στις: Μάρτιος 16, 2010, 04:34:11 μμ »
Μηπως ξερει καποιος για κενα ΠΕ02 στη Β ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ΄.Ευχαριστω εκ των προτερων............

Αποσυνδεδεμένος Ayame

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #887 στις: Μάρτιος 16, 2010, 10:20:48 μμ »
Συνάδελφοι, να μοιραστώ κι εγώ μαζί σας κάποιες πληροφορίες (με κάθε επιφύλαξη βεβαίως)...
Γνωστός φίλου που απασχολείται στο τμήμα μεταθέσεων του ΥΠΕΠΘ, τον πληροφόρησε ότι μάλλον θα δούμε τις μεταθέσεις να ανακοινώνονονται πολύ σύντομα... Κατα πάσα πιθανότητα πριν τις 25/3 ("κεφάλι" του τμήματος υποστήριζε ότι θα είναι έτοιμες στο τέλος αυτής της εβδομάδας αλλά αυτό φαίνεται μάλλον απίθανο)!
Το δυσάρεστο είναι ότι ,όπως φανταζόμασταν, μάλλον ο αριθμός των μεταθέσεων θα είναι πιο περιορισμένος από άλλες χρονιές. Το ηλεκτρονικό σύστημα έχει ήδη τρέξει μια φορά δοκιμαστικά και ο αριθμός που προέκυψε ήταν πράγματι πολύ μικρός. Βλέπουν όμως ότι αποκλείεται όπως είναι να γίνουν δεκτές οι μεταθέσεις χωρίς αντιδράσεις, γι'αυτό και μέσα στις επόμενες ημέρες θα κοιτάξουν να δουν πως μπορεί να αυξηθούν λίγο..... Τι σημαίναι αυτό άραγε; Δεν ξέρω τι να φανταστώ......
Καλή υπομονή σε όλους μας που περιμένουμε με τόση αγωνία! "Καλό κουράγιο" (που λέει και ο Όλι)  ;)

Αποσυνδεδεμένος emmihel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #888 στις: Μάρτιος 17, 2010, 10:33:26 πμ »
καλημερα και απο εμενα. ολα(φημες-συζητησεις-διαρροες) δειχνουν οτι οι μεταθεσεις θα ειναι πολυ περιορισμενες φετος. σε σημειο που για ορισμενους κλαδους να ειναι ελαχιστες ή και καθολου. Αλλα εχω μια απορια: γιατι σε ολα τα ερωτηματα που αφορουν το χρονο ανακοινωσης και όχι μόνο δεν υπαρχει μια επισημη ενημερωση απο τους αιρετους ΚΥΣΔΕ οπως συμβαινει με τους αντιστοιχους ΚΥΣΠΕ?
http://www.alfavita.gr/ank_b/ank17_3_10_756.php

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #889 στις: Μάρτιος 17, 2010, 11:20:52 πμ »
ayame σε ευχαριστουμε για τις ευχαριστες πληροφοριες-ειθε η εναρξη της επομενης και τελευταιας σχολικης βδομαδας να φερει και την ανακοινωση-αληθεια γιατι δε βγαινει και ενας αιρετος του κυσδε να μιλησει?
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος προδρομος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #890 στις: Μάρτιος 17, 2010, 11:33:59 πμ »
Χθες μίλησα με υπάλληλο από το τμήμα μεταθέσεων και μου είπε ότι θα βγουν τέλος Μαρτίου ή την Μεγάλη Εβδομάδα
Ωστόσο, σήμερα με ενημέρωσε φίλη μου ότι κάποιος γνωστός της στο τμήμα μεταθέσεων είπε ότι οι μεταθέσεις έχουν βγει. Ο λόγος που δεν ανακοινώνονται είναι ότι καθημερινά μαγειρεύονται με μεταβολές στα κενά για να δουν πως τελικά θα καταλήξουν (ότι γίνεται δηλαδή κάθε χρόνο, ίσως φέτος λίγο πιο περιορισμένο, οπότε αυτά τα περι προγράμματος σταθερότητας δεν θα ισχύσουν 100%, ας είναι καλά και τα βύσματα που θα πιέζουν πολιτικούς να μετακινηθούν στα αστικά κέντρα και εμείς να παρακαλάμε να είμαστε έστω και μια μονάδα παραπάνω από αυτους ...για να μας πάρουν μαζί τους). Ανέφερε και ένα συγκεκριμένο παράδειγμα για τους ΠΕ06 σε περιοχή αθήνας (νομίζω Δ) ενώ δεν υπάρχε κενό θα δοθούν τελικά 40! τα συμπεράσματα δικά σας....
Εχω δεν έχω ελπιδα για μετάθεση και δεν εχω αγωνια
Συνιστώ να μην αγχώνεστε τοσο πολυ, γιατί ότι είναι να γίνει θα γίνει....
Πάντως φένεται ότι αυτή η χώρα δεν θα αλλάξει ποτέ, ότι και να γίνει
ουτε στο πως βγαίνουν οι μεταθέσεις , ούτε στα μόρια των αποσπάσεων

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #891 στις: Μάρτιος 17, 2010, 11:37:59 πμ »
και γω ως πληροφορικός δεν τρέφω ελπίδες για μετάθεση και φέτος.είμαστε σε πολύ κακή κατάσταση από άποψη κενών ούτως ή άλλως...

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #892 στις: Μάρτιος 17, 2010, 12:03:13 μμ »
Όλοι σε αναμμένα κάρβουνα ήμαστε όσον αφορά στις μεταθέσεις ... (ο καθένας για τους δικούς του λόγους) ...
Δυστυχώς στην Ελλάδα των κρίσεων των επικρίσεων των σκανδάλων και της ασυδοσίας ... "Βύσμα rules".  Τα υπόλοιπα είναι για να έχουμε να λέμε. Θα βγάλουν τις μεταθέσεις - υποθέτω - μέσα στην μεγάλη εβδομάδα (για να μετριάσουν τις αντιδράσεις), θα βολέψουν αυτούς που θέλουν ... και άντε γεια ... λογαριασμό δεν θα δώσουν όπως πάντα σε κανένα >:( 
Το θέμα είναι εμείς τι μπορούμε να κάνουμε ...
Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #893 στις: Μάρτιος 17, 2010, 01:19:01 μμ »
Συνάδελφοι, να μοιραστώ κι εγώ μαζί σας κάποιες πληροφορίες (με κάθε επιφύλαξη βεβαίως)...
Γνωστός φίλου που απασχολείται στο τμήμα μεταθέσεων του ΥΠΕΠΘ, τον πληροφόρησε ότι μάλλον θα δούμε τις μεταθέσεις να ανακοινώνονονται πολύ σύντομα... Κατα πάσα πιθανότητα πριν τις 25/3 ("κεφάλι" του τμήματος υποστήριζε ότι θα είναι έτοιμες στο τέλος αυτής της εβδομάδας αλλά αυτό φαίνεται μάλλον απίθανο)!

Με λιγότερους διορισμούς μονίμων και λιγότερες προσλήψεις αναπληρωτών λένε πως θέλουν ( μπορούν ? ) να λειτουργήσουν χωρίς κενά τα σχολεία το Σεπτέμβρη .  Οπότε είναι λογικό να προσπαθούν να προχωράνε οι διαδικασίες των μεταθέσεων ( και μετά των αποσπάσεων ) πιο γρήγορα. Μακάρι να μάθουμε ως το τέλος του μήνα .

Το δυσάρεστο είναι ότι ,όπως φανταζόμασταν, μάλλον ο αριθμός των μεταθέσεων θα είναι πιο περιορισμένος από άλλες χρονιές. Το ηλεκτρονικό σύστημα έχει ήδη τρέξει μια φορά δοκιμαστικά και ο αριθμός που προέκυψε ήταν πράγματι πολύ μικρός. Βλέπουν όμως ότι αποκλείεται όπως είναι να γίνουν δεκτές οι μεταθέσεις χωρίς αντιδράσεις, γι'αυτό και μέσα στις επόμενες ημέρες θα κοιτάξουν να δουν πως μπορεί να αυξηθούν λίγο..... Τι σημαίναι αυτό άραγε; Δεν ξέρω τι να φανταστώ......
Καλή υπομονή σε όλους μας που περιμένουμε με τόση αγωνία! "Καλό κουράγιο" (που λέει και ο Όλι)  ;)

Αν επιστρέψουν ( όπως λένε  ) στα σχολεία οι μισοί από αυτούς που έχουν απόσπαση τότε θα γεμίσουν πολλά σχολεία της περιφέρειας ( που δεν έχουν ζήτηση ). Αν ταυτόχρονα βγούν στην σύνταξη αρκετοί από τα κέντρα ( περιζήτητες περιοχές ) τότε ίσως να μην είναι καλή ιδέα ο μικρός αριθμός μεταθέσεων. Γιατί αν έχει βάση η σκέψη μου , το Σεπτέμβρη θα βρεθούν μπροστά στο παράδοξο να έχουν υπεράριθμους στα δυσπρόσιτα και κενά στις περιζήτητες περιοχές ..
Για ανεβάστε λίγο ακόμα τον αριθμό των μεταθέσεων εκεί στο τμήμα μεταθέσεων . Ακούτε ?   :D
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2010, 01:21:01 μμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος kkalamat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #894 στις: Μάρτιος 17, 2010, 01:29:25 μμ »
Μεταθέσεις Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ., Σχολ. Έτους 2010-2011

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/index.php

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #895 στις: Μάρτιος 17, 2010, 02:54:51 μμ »
αμαν ρε παιδια,φωτιες στα πατζακια μας αναψατε με αυτες τις πληροφοριες σας-δλδ λετε να γνωριζουμε πριν την εθνικη επετειο?ο συνδεσμος της αλφαβητα που αφορα καποιες μεταθεσεις που μολις ανακοινωθηκαν δε λειτουργει
ΠΕ 02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161715
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 576
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.2 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.