*

Αποστολέας Θέμα: σκεφτομαι το ιδιωτικο....  (Αναγνώστηκε 1648 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος astrorain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« στις: Μάρτιος 13, 2009, 11:42:39 πμ »
Γεια σας παιδια...
τελικα εγω τον ΑΣΕΠ τον εχασα γιατι με την αλλαγη στην ημερομηνια , με προλαβαν τα γεννητουρια και ημουν λεχωνα θηλαζουσα... οποτε τσαμπα πηγε το διαβασμα. Εχω πορωθει ομως  τωρα και ειμαι αποφασισμενη να ψαχτω και για ιδιωτιικα σχολεια και να κανω αλλαγη καριερας για αλλη μια φορα (κι ευχομαι τελευταια...). Ηθελα να σας ρωτησω αν πρεπει κατι να προσεξω στην προσπαθεια προσεγγισης των σχολειων, και αν σκεφτομαι σωστα να αρχισω να στελνω απο τωρα βιογραφικα...

Ευχαριστω πολυ και καλα αποτελεσματα σε ολους οσους εδωσαν εξετασεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:06:01 »

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 13, 2009, 12:02:04 μμ »
Αχ!! Τι γλυκό!!! Να σου ζήσει αν και δεν γνωριζόμαστε προσωπικά! Μα το συζητάς?? στεναχωριέσαι για τον ΑΣΕΠ? Ολα σου πήγαν κατ ευχην με το μωράκι σου ! Αυτό μετράει!!! Ουυυ καλά να είμαστε να δίνουμε ΑΣΕΠ!!!!!!!

 
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 13, 2009, 12:07:27 μμ »
Να σου ζήσει το μουσουδάκι σου, να είναι γερό και να είστε κι εσείς γεροί να το χαίρεστε!
Πολύ καλά κάνεις και σκέφτεσαι το ιδιωτικό είναι μια εμπειρία που πάντα έχει πολλά να σου διδάξει.

Καλού κακού να γραφτείς στην επετηρίδα της ΟΙΕΛΕ.
Έχει τύχει να είμαι μπροστά σε διαδικσία ξεσκαρταρίσματος βιογραφικών σε ιδιωτικό και είδα τα ακόλουθα με σειρά προτεραιότητας

1. Συστάσεις. πρώτα οι προσωπικές γνωριμίες και μετά οι τυπικές κλασικές συστάσεις από Καθηγητές και προηγούμενος εργοδότες
2. Βιογραφικό, πρώτα οι σπουδές, μετά τα εξωσχολικά (π.χ. μεταφράσεις, ενδιαφέροντα που μπορεί να σχετίζονται έμμεσα με τη δουλειά π.χ. η/υ ή στην περίπτωση μου μουσικά όργανα και χορός)
3. Εμφάνιση κατά τη συνέντευξη και γενικότερη παρουσίαση. Όταν φτάσεις εκεί τα ξαναλέμε.

Ρίξε μια ματιά σε καμιά χρυσή ευκαιρία μόλις δεις την πρώτη αγγελία άρχισε να στέλνεις. Η πιο κλασική περίοδος είναι ο Μάιος πάντως.

Τι ειδικότητα έχεις;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος astrorain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 13, 2009, 12:10:34 μμ »
Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες. Ειμαι φιλολογος....
Να σε ρωτησω Ritalamp... στην επετηριδα γραφομαι χωρις να εχω διοριστει ???? χαζη ερωτηση ισως, αλλα πρωτη φορα ψαχνομαι σχετικα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:06:01 »

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 13, 2009, 12:14:25 μμ »
Για να γραφτείς στην επετηρίδα χρειάζονται κάποια δικαιολογητικά κ ένα παράβολο .Πηγαίνεις σε οποιοδήποτε Κεπ κ σου λένε ποια είναι αυτά που πρέπει να  καταθέσεις για την εγγραφή στην επετηρίδα.

Αποσυνδεδεμένος astrorain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 13, 2009, 02:48:13 μμ »
δηλαδη το θεμα επετηριδα εξασφαλιζει ενα ειδος προτεραιοτητας????

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 13, 2009, 03:02:10 μμ »
Προτεραιότητα εξασφαλίζει η γνωριμία. :( :( :( :( Απλά με την επετηρίδα καλύπτεις άλλο ένα τυπικό προσόν. ;)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 13, 2009, 03:05:25 μμ »
να σου ζήσει το μωράκι !!!
δούλεψα και εγώ πριν λιγα χρόνια σε ιδιωτικο ( αναπληρωσα συναδελφο που ηταν εγκυος.. ) οποτε θα σου πω οτι καταλαβα.
κατ αρχην στειλε βιογραφικα απο τωρα. εμενα με καλεσαν ενα χρονο αφου τα ειχα στειλει. γιατι οπως σου ειπα μπορει να σε καλεσουν (αρχικα τουλαχιστον) να αναπληρωσεις μια εγκυο και αυτο μπορει να συμβει οποιαδηποτε στιγμη του χρονου. συνεπως στειλε σημερα...
αν με το καλο σε καλεσουν , κανονιζεις τοτε τα περι οιελε και ιατρικες εξετασεις κλπ κλπ τα οποια και δεν θυμαμαι ακριβως για να σε βοηθησω... βεβαια το google να ναι καλα... κανε μια αναζητηση το ΟΙΕΛΕ και θα βρεις ακρη....
 επειδη ομως εχω διοριστει μεσω ΑΣΕΠ (και εδωσα 3 φορες) να σου πω και κατι αλλο...  ξεκινα σιγα σιγα και κανα διαβασματακι οταν εχεις λιγο χρονο , γιατι 1,5 χρονος περναει γρηγορα και ο επομενος ΑΣΕΠ θα φθασει πριν το καταλαβεις...  
πανω απ ολα ομως να χαιρεσαι το μωρακι σου !!!  να σου ζησει και παλι ευχομαι !!!

Αποσυνδεδεμένος astrorain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: σκεφτομαι το ιδιωτικο....
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 13, 2009, 03:42:40 μμ »
να σου ζήσει το μωράκι !!!
δούλεψα και εγώ πριν λιγα χρόνια σε ιδιωτικο ( αναπληρωσα συναδελφο που ηταν εγκυος.. ) οποτε θα σου πω οτι καταλαβα.
κατ αρχην στειλε βιογραφικα απο τωρα. εμενα με καλεσαν ενα χρονο αφου τα ειχα στειλει. γιατι οπως σου ειπα μπορει να σε καλεσουν (αρχικα τουλαχιστον) να αναπληρωσεις μια εγκυο και αυτο μπορει να συμβει οποιαδηποτε στιγμη του χρονου. συνεπως στειλε σημερα...
αν με το καλο σε καλεσουν , κανονιζεις τοτε τα περι οιελε και ιατρικες εξετασεις κλπ κλπ τα οποια και δεν θυμαμαι ακριβως για να σε βοηθησω... βεβαια το google να ναι καλα... κανε μια αναζητηση το ΟΙΕΛΕ και θα βρεις ακρη....
 επειδη ομως εχω διοριστει μεσω ΑΣΕΠ (και εδωσα 3 φορες) να σου πω και κατι αλλο...  ξεκινα σιγα σιγα και κανα διαβασματακι οταν εχεις λιγο χρονο , γιατι 1,5 χρονος περναει γρηγορα και ο επομενος ΑΣΕΠ θα φθασει πριν το καταλαβεις...  
πανω απ ολα ομως να χαιρεσαι το μωρακι σου !!!  να σου ζησει και παλι ευχομαι !!!

Σ ευχαριστω παρα πολυ και για τις ευχες και για τη βοηθεια. Αυτο σκεφτηκα και γω... καλυτερα να υπαρχει ενα βιογραφικο πριν την οργανωση της νεας σχολικης χρονιας και που ξερεις... Γνωριμια δυστυχως δεν υπαρχει, αλλα ... η ελπιδα πεθαινει τελευταια. 'Οσο για τον ΑΣΕΠ εννοειται οτι θα ξαναδωσω και πιο οργανωμενα αυτη τη φορα (καλα να μαστε...) Βεβαια με τα δυο μωρα το μονο που δεν μπορεις να κανεις ειναι προγραμμα, αλλα τουλαχιστον μολις σταθεροποιηθει και η μικρη οσο αφορα στο βραδυνο υπνο, θα μπορω και γω να διαβασω τα βραδια....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159823
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 381

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.