*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)  (Αναγνώστηκε 50486 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 13, 2010, 11:30:36 μμ »
θα κοιτάξω αύριο στον πίνακα ανακοινώσεων της Γραμματείας και αν έχει βγει κάτι,σας ενημερώνω.Και γενικά όταν δω κάτι.

παιδιά κοιτάτε δεν κοιτάτε μου φαίνεται το ίδιο κάνει. αν δεν έχεις μέσον δεν προχωράς. γνωστή μου απ το χωριό καταγωγής μου με πτυχίο νομικής την πήρανε στο παιδαγωγικό με κατατακτήριες με βάση το βαθμό πτυχίου. είδα τα αποτελέσματα ότι έχει 9 και βαθμό πτυχίου. τυχαία είδα ότι έδωσε και πέρασε. έψαχνα να δω αν έδωσε στο διαγωνισμό για τους δικαστικούς επιμελητές. το κρατάγανε κρυφό. μετά πήγα και είδα στο υπ.παιδείας στους πίνακες ανπληρωτών να δω τι βαθμό πτυχίου έχει για να δω αν όντως είναι αυτή και έγραφε βαθμό 7,13 ή κάπου εκεί. λέω τότε που τα είδα τα στοιχεία δεν είναι αυτή που έδωσε κατατακτήριες.τελικά είναι αυτή.μας το παν 1 βδομάδα πριν. ονοματεπώνυμο παρτρώνυμο ίδια και τίτλος πτυχίου.θυμάμαι είχα αναρωτηθεί τότε για τη σύμπτωση των ονομάτων.τα χαρτιά της για αναπλ τα είχε κάνει τη χρονιά που είδα μου το χε πει. παω τώρα να δω πάλι τα αποτελέματα στο παιδαγωγικό αθήνας δεν τα βρίσκω. ούτε ανοίγει τ λινκ που δίνετε παραπάνω. ούτε απ το γκουγκλ βρίσκω κάτι σήμερα. ενώ βρήκα του 2009. πως γίνεται να έχουν μείνει του 2009 τα αποτελέσματα και του 2010 να έχουν εξαφανιστεί. μπορεί κάποιος να βοηθήσει να βρω το λινκ? όνομα δε λέω, μόνο με προσωπικό μνμ αν ενδιαφέρεται κάποιος να το ψάξει γιατί θίγεται ή δικαιούταν τη θέση. γιατί η συγκεκριμένη έχουν μέσο ένα πολύ υψηλά ιστάμενο στέλεχος του πασόκ, που θα γίνει οσωνούπω διευθυντής δευτεροβάθμιασ στο νομό μου και του πρενά πολύ στα εκπαιδευτικά ζητήματα.....μιλάμε απίστευτα πολύ....όσο δεν φαντάζεστε.....απ το χωριό μου κι αυτός. αφού το χω μετανοιώσει που δεν πήγα ιδιαίτερο όταν έδινα το '95 σ αυτον, όταν το ζήτησεαπ τη μάνα μου, γιατί είχαμε τη νονά μου....όσους πήγαν σ αυτούς τους βόλεψε με πδσ, κτλ. κι εγώ να σκεφτείτε είχα έρθει ρώτη στη σχολή μου με υποτροφίες.φιλόλογος είμαι.τελικά....θέμα μέσου είναι όλα...ιδιαίτερα επί πασόκ. αλλά και επί νδ.

μπορεις να τα ξαναγραψεις ολα αυτα πιο ξεκαθαρα? εχεις πολλα συντακτικα λαθη και δεν καταλαβα ουτε τα μισα απο αυτα.εισαι και φιλολογος..

ναι, έχεις δίκιο. κάποια πράγματα τα συμπλήρωσα μετά, ανάμεσα σ' αυτά που έγραφα -ΔΕΝ ΤΣΕΚΑΡΑ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ -και έγραφα πολύ γρήγορα. έπρεπε να τα ξαναδιαβάσω. τα έγραφα όπως μου ερχόντουσαν στο μυαλό, γιατί ήμουν συγχυσμένη. δεν μπόρεσα να κοιμηθώ καθόλου απ' τα νεύρα μου.
ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΙΣ...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 14, 2010, 12:40:13 πμ από alex1977 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:52:10 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:05:39 πμ »
και ύστερα λένε διευθυντές της δευτεροβάθμιας δεν κάνουν κουμάντο! όλο τέτοιες περιπτώσεις ακούω! και τι κάνουμε;;καθόμαστε και μιλάμε σε φόρουμ ενώ οι ευνοημένοι τους είναι διορισμένοι..

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:16:39 πμ »
Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΈΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ: ΠΡΙΝ 1 ΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΈΨΑΧΝΑ ΣΤΟ ΊΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΣΩ GOOGLE ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΡΣΙΝΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ Ή ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ. ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΜΕΤΑ ΈΨΑΞΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΈΧΕΙ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ. ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΥΓΛ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, ΚΑΘΩΣ ΔΕ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ. ΤΟ ΓΚΟΥΓΚΛ ΜΟΥ ΈΒΓΑΛΕ ΤΥΧΑΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΩΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ. ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΔΑ ΌΤΙ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΧΕ 9 ΚΑΙ ΒΑΘΜΟ ΠΤΥΧΙΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΩ, ΑΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΣΥΝΩΝΥΜΙΑ Ή ΑΠΛΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ, ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΥΠ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ, ΌΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ. ΕΚΕΙ ΕΙΔΑ ΌΤΙ ΕΙΧΕ ΠΤΥΧΙΟ 7.ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΌΤΙ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΑΠΛΗ ΣΥΝΩΝΥΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΆΦΗΣΑ.
ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΕΤΗΣΙΟ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ ΕΝΟΣ ΘΕΙΟΥ ΜΟΥ, Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΑΥΤΗΣ ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ, ΌΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ, ΚΙ ΌΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΒΑΘΜΟ ΣΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ.ΈΤΣΙ ΜΟΥ ΤΑ ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ (Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΌΤΙ ΚΑΠΩΣ ΤΗΣ ΤΑ ΜΑΣΑΓΑΝΕ, ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΦΡΑΣΗ, ΑΛΛΑ ΈΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ). ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΌΤΑΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ, ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΈΓΡΑΦΕ 19 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΌΝΟΜΑ ΤΗΣ, ΚΤΛ ΑΛΛΑ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΉΤΑΝ 9 ΚΑΙ ΚΑΤΙ, ΔΗΛΑΔΗ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕ ΜΟΝΟΨΗΦΙΟ ΑΡΙΘΜΟ. ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ, ΕΠΙΣΗΣ, ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΒΑΘΜΟ ΛΥΚΕΙΟΥ, ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ ΚΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.
Μ' ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΌΤΙ ΑΥΤΗ ΉΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΠΑΛΙΑ. ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΌΤΙ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΥΠ.ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΒΑΘΜΟ ΠΤΥΧΙΟΥ 7 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΑ.
ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ  ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΛΙΝΚ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΚΑ. ΈΒΑΛΑ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΓΚΟΥΓΚΛ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΤΗΣ  ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ. ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΔΩ ΣΑΙΤ ΌΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΈΔΩΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ "ERROR" H "tHE PAGE CAN NOT BE FOUND".
ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ POST ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΛΙΝΚ Ή ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΆΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ.
ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ 'ΠΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ, ΈΧΩ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΛΑΛΗΣΕΙ, ΑΣ ΤΟ ΠΩ ΈΤΣΙ.
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΑ ΤΗΣ ΈΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ 9 ΚΑΙ , ΚΑΙ ΣΤΟ ΈΛΛΟ ΣΑΙΤ ΝΑ ΤΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΒΑΘΜΟ 7 ΚΑΙ. ΑΝ ΕΙΧΕ ΒΑΘΜΟ 9ΚΑΙ 70 ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΗΔΗ...ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΈΛΕΓΕ ΌΤΙ ΈΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΤΟΥ?ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΝΟΜΙΚΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....
ΤΑ ΈΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ, ΓΙΑ ΤΙ ΕΓΩ ΜΕ ΥΠΟΤΡΟΔΦΙΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ, ΔΕΝ "ΤΟΛΜΗΣΑ" ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΜΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΘΕΛΕΙΣ. ΚΙ ΑΝ ΈΒΑΛΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΑΝΟΜΑ, ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΌΤΙ ΔΕΝ ΑΔΙΚΗΘΗΚΕ ΚΆΠΟΙΟΣ ΆΛΛΟΣ ΠΟΥ ΆΞΙΕΖΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ, ΌΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔ. ΠΑΙΡΝΕΙ ΛΙΓΟΥΣ ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ, ΈΜΕΙΝΕ ΑΠΕΞΩ ΆΔΙΚΑ? Ή ΠΑΙΧΤΗΚΕ ΤΟ ΊΔΙΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ. ΈΤΥΧΕ ΕΓΩ ΝΑ ΠΕΣΩ ΤΥΧΑΙΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ, ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΤΗΣ ΤΥΧΗ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ. ΑΛΛΆ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΣΙΝΗ, ΜΗΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ "ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ" ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΤΟ 'ΚΑΝΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΩΡΑ, ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΗΡΘΕ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΙ ΈΧΕΙ ΚΟΛΛΗΤΟ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΈΝΑΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ - ΜΕΓΑΛΟΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ (ΑΠ' ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ), Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ ΜΑΣ ΚΙ ΌΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΕΧΕΙ ΥΨΗΛΑ ΙΣΤΑΜΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ...ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΣΩΣΤΗ....ΜΑΥΡΟ ΦΙΔΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΈΦΑΓΕ ΜΕ ΠΑΛΟΚ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ. ΚΑΙ Η ΝΔ ΘΑ ΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΑΝ ΑΜΕΣΩΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ "ΛΑΜΟΓΙΕΣ" ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ, ΌΠΩΣ ΤΟΤΕ ΕΠΙ ΕΥΘΥΜΙΟΥ,ΑΝ  ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ, ΠΟΥ ΑΠΕΔΩΣΑΝ ΤΟΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ 60 ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ...ΚΙ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΊΔΙΑ...ΚΑΙ ΤΑ  ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΥΤΑ.....ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΨΗΦΙΖΑ ΠΑΣΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:23:27 πμ »
και ύστερα λένε διευθυντές της δευτεροβάθμιας δεν κάνουν κουμάντο! όλο τέτοιες περιπτώσεις ακούω! και τι κάνουμε;;καθόμαστε και μιλάμε σε φόρουμ ενώ οι ευνοημένοι τους είναι διορισμένοι..

ΔΙΚΙΟ ΈΧΕΙΣ. ΈΧΩ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΘΩ. Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΗ ΣΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ (ΤΟΣΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ) ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ (ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ "ΚΛΕΙΣΕΙ" ΤΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΔΙΟΡΙΣΤΟΙ. ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ 2000 ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΣΙ ΈΚΑΝΑ ΠΔΣ. ΜΠΑΙΝΑΝ ΑΠ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΜΙΚΡΟΤΕΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ΚΑΙ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ. ΕΙΜΑΙ 32 ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΆΛΛΟΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ 40 ΚΑΙ 45 ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ, ΕΠΕΤΗΡΙΔΑ,ΚΤΛ. ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠΝΑΤΡΟΠΗ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:52:10 »

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:37:44 πμ »
Η ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ. ΕΓΩ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΈΝΑ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΈΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑ ΒΥΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΟΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΡΙΧΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΔΙΕΥΘΥΝΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ Ή ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ. ΈΧΩ ΆΛΛΗ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΡΑΒΑΣ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΟΥ. ΈΝΑ ΓΕΙΤΟΝΟΠΟΥΛΟ ΑΠΟ ΦΤΩΧΗ, ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΞΗΣ ΤΡΟΠΟ (ΔΕ ΛΕΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ): Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΉΤΑΝ ΣΕ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΘΕΣΗ ΕΚΕΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΟΣΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ: ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ. ΈΚΑΝΑΝ 2000 ΠΟΛΎΤΕΚΝΟΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ 1 ΘΕΣΗ ΚΙ ΑΥΤΗ ΠΕΤΑΞΕ ΤΙΣ 1999 ΚΙ ΆΦΗΣΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΈΛΛΕΓΕ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΌΤΙ ΡΙΣΚΑΡΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΈΤΣΙ. ΕΓΩ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕ ΤΠΤ. ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΘΑ ΧΑΝ ΛΕΡΩΜ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΠΩΣ. ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ "ΜΑΣΗΣΑΝΕ" ΌΤΙ ΜΟΝΟ ΈΝΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ. ΑΥΤΟΣ ΉΤΑΝ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΚΙΣΚΤΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ , ΟΠΩΣ ΚΙ ΌΛΑ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ. ΤΩΡΑ ΈΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΙΕΡΑΡΧΙΚΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:38:04 πμ »
δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μπηκε με το απολυτηριο. οποτε υπαρχουν οι εξης πιθανοτητες:
1)εκτος απο τη νομικη να τελειωσε και αλλη σχολη(λεμε τωρα) με καλο βαθμο
2)να ειναι η συνονοματη ξαδερφη της
3)να εχει μεσο
γενικα ειναι σχεδον απιθανο καποιος να εχει πτυχιο νομικης με 9.70 και αν ειχε πτυχιο νομικης με τετοιο βαθμο θα πηγαινε καλυτερα να κανει μεταπτυχιακο, διδακτορικο και γενικοτερα καριερα στα νομικα. γιατι με τετοιο βαθμο να γινει μια δασκαλιτσα των 1200 ευρω?
οποτε ψαξτο καλυτερα και οταν επιβεβαιωθεις βγαλε και το ονομα της στην φορα.

Αποσυνδεδεμένος maklin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:29:43 πμ »
Όντως μπορεί να ισχύουν οι δύο πρώτες εκδοχές που αναφέρει η ermionoula. Αν όμως συμβαίνει το τρίτο και η υποψία της alex1977 είναι αληθινή, πώς θα το διαπιστώσουμε;
Έκανα κι εγώ αίτηση φέτος στο ΠΤΔΕ Αθηνών και ήταν με το βαθμό πτυχίου. Αν εκείνη μπήκε με παραγματικό βαθμό 7+ τότε θα έπρεπε να μπω κι εγώ εφόσον την περνάω βαθμολογικά, ίσως και άλλοι βέβαια.

alex1977 θα το διερευνήσεις;
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 14, 2010, 08:23:55 πμ »
Χαλαρώστε βρε παιδιά!!! Είμαι απόφοιτη του ΠΤΔΕ κ σας πληροφορώ ότι είχαμε πάμπολλους δύσμοιρους δικηγόρους στη σχολή μας που δε θέλανε να χάσουνε τα χρονάκια τους σε διδακτορικά κ σε όλα όσα αναφέρετε. Προτιμούσαν, όπως κ εγώ, 1000 κ στο χέρι παρά καρτέρι για αμύθητα, ονειρεμένα ποσά... Δηλαδή ο δικηγόρος είναι high class κ η δασκαλίτσα είναι για κλάματα;; Λυπάμαι που η νοοτροπία σας είναι τέτοια. Σήμερα δεν παίζει ρόλο το τι σπούδασες, αλλά το αν δουλεύεις. Δε θα προτιμουσα με τίποτα να είμαι μία άνεργη δικηγόρος κ να πεινάει η οικογένειά μου... Κάθε χρόνο το ΠΤΔΕ δέχεται 1500 αιτήσεις για κατάταξη κ οι αιτήσεις προέρχονται από: Φιλολόγους, Δικηγόρους, Γιατρούς. Όλες αυτές οι ειδικότητες ζητάνε δουλειά δεν "ντρέπονται" που θα γίνουν δάσκαλοι, αλλά ευχαριστούν το Θεό που τους δόθηκε μία δεύτερη ευκαιρία. Όπως ακριβώς κάνω κ εγώ. Όσο για την ανέλιξη σε διευθυντικά καθήκοντα... εγώ προς το παρόν δεν είδα κάτι τέτοιο σε κανέναν μας. Είμαστε τόσοι πολλοί, οι κατέχοντες 2 κ 3 πτυχία, μεταπτυχιακά κ διδακτορικά στο Δημοτικό, που ποιον να πρωτοκάνουν διευθυντή;;;
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:48:26 μμ »
κακα τα ψεματα οι δασκαλοι μεχρι 1500 ευρω θα παιρνουν στη ζωη τους.και αντε 2000 αν γινουν διευθυντες.ενω οι δικηγοροι αν πιαστουν καλα μπορει να βγαζουν και εκατομμυρια.αυτο εννοω.και ειδικοτερα αν εχεις τελειωσει τη νομικη με 9 και βαθμο σιγουρα θα εχεις βλεψεις για να το κανεις επαγγελμα.και οχι να ξανασπουδασεις απο την αρχη.

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:43:15 μμ »
Έρχεστε καθόλου σε επαφή με νέους δικηγόρους στην ηλικία μου; 32,33,34 χρονών; ειδικά οι γυναίκες ( κ έχω πολλά παραδείγματα φίλων μου που τελείωσαν με άριστα τη Νομική του ΑΠΘ), παρακαλάνε να τις προσλάβουν για εξωτερικές δουλειές  με 600 ευρώ. Μακαρίζουν εμένα που μπήκα στη διαδικασία να ξανασπουδάσω, ναι, κ να παίρνω 1000 ευρώ μισθό. Η ανασφάλεια που βιώνουν είναι πρωτόγνωρη. Υπάρχει τεράστια προσφορά κ καθόλου ζήτηση. Αποτέλεσμα; η ανύπαρκτη εργασία τους ή η χαμηλά αμοιβόμενη.
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 14, 2010, 10:12:09 μμ »
τοτε γιατι σκοτωνονται ολοι να μπουν νομικη? και φτυνουν αιμα για να την βγαλουν? για να γινουν δασκαλοι?

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 15, 2010, 09:05:44 πμ »
:) κ εγώ σκοτώθηκα, για να μπω κ για να βγω. Μπήκα με όνειρα κ βγήκα με απογοήτευση... Μιλήστε με τους αποφοίτους αυτών των σχολών... Αν ο πατέρας τους δεν είναι δικηγόρος κ οι ίδιοι άνδρες, δεν κάνουν τίποτα... Οι γυναίκες δικηγόροι είναι μόνο για δουλειές γραφείου κ εξωτερικές δουλειές. Αναρωτηθείτε λίγο... Εσείς αν είχατε ένα νομικό πρόβλημα, θα πηγαίνατε σε ένα νέο κ άγνωστο δικηγόρο; Ούτε τα έξοδα τα μηνιαία του γραφείου δεν μπορούν να πληρώσουν.
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 15, 2010, 11:57:38 πμ »
λυπαμαι πολυ για αυτα τα παιδια.αλλα σου εγγυωμαι οτι τα παιδια που βγηκαν απο τη νομικη με βαθμους πανω απο 9 μονο δασκαλοι δεν θελουν να γινουν. τωρα αν εσυ γνωριζεις καποιες εξαιρεσεις τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό (ΕΚΠΑ)
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 15, 2010, 01:04:07 μμ »
Να πούμε μερικές αλήθειες?? Θέλετε? Αλλά δεν θα πέσετε να με φάτε..Απλά το ξέρω, δεν έχω προσωπική εμπειρία όμως. Το ξέρω ότι ίσως κάποιοι δεν το πιστέψουν αλλά είναι η αλήθεια! Λοιπόν.. πλαστογραφούν το βαθμό πτυχίου! Γίνεται αυτό σε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ με προσόντα από εκεί οτ ξέρω και μετά το έμαθα και για τις κατατακτήριες! Ακόμη, κι εγώ ξέρω ένα άτομο που πήραν φέτος στις κατατακτήριες Αθήνας κι είναι χωμένος παντού.. κι επειδή έτυχε να τον γνωρίσω και προσωπικά..αναρωτιέμαι πώς παίρνουν κάτι τέτοια άτομα που φυσικά δεν το αξίζουν! Μιλάμε για λαμόγια!!! Αυτά από εμένα για να μην αναρωτιέστε άλλο. Από καιρό έχω καταλάβει τι παίζει και ότι οι ικανοί μένουν από έξω..Εσείς? Ακόμη να το καταλάβετε?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 516
Σύνολο: 521

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.