*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 934859 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2786 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 10:01:44 πμ »
Χμμμ....
Μηχανικός σε ελεύθερο επάγγελμα, με ατομική επιχείρηση και πληρωμένο ΤΣΜΕΔΕ φυσικά... ?
Αρκεί μια βεβαίωση από το ΤΣΜΕΔΕ ?
Σανίδα σωτηρίας μου φαίνεται...
Με το ΤΣΜΕΔΕ ειδικά φαντάζομαι πως όχι. Ποτέ δεν ήταν αποδεκτή η βεβαίωση γιατί το πληρώνεις ακόμη και άνεργος. Πάντα ζητούσαμε και ένσημα ή βεβαίωση από τον εργοδότη. Τουλάχιστον όσο δούλευα σε γραμματεία μεταπτυχιακού. Η προϋπηρεσία ΤΣΜΕΔΕ ήθελε έξτρα χαρτιά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:57:55 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2787 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 11:27:52 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 11:06:08 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2788 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 03:45:11 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Δεν είμαι γνώστης αυτού του άρθρου,θα ήθελα όμως να μάθω αν αφορά και την κατάταξη των αναπληρωτών.Πριν 2 βδομάδες κατέθεσα προυπηρεσία που είχα από δημόσιο ΙΕΚ και η απάντηση του ΠΥΣΔΕ ήταν ότι δεν αναγνωρίζεται παρά μόνο μετά από μόνιμο διορισμό μου. Φαντάζομαι λοιπόν ότι και οποιαδήποτε άλλη ιδιωτική προυπηρεσία-πολύ περισσότερο-δεν αφορά τους αναπληρωτές..

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2789 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:01:02 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Δεν είμαι γνώστης αυτού του άρθρου,θα ήθελα όμως να μάθω αν αφορά και την κατάταξη των αναπληρωτών.Πριν 2 βδομάδες κατέθεσα προυπηρεσία που είχα από δημόσιο ΙΕΚ και η απάντηση του ΠΥΣΔΕ ήταν ότι δεν αναγνωρίζεται παρά μόνο μετά από μόνιμο διορισμό μου. Φαντάζομαι λοιπόν ότι και οποιαδήποτε άλλη ιδιωτική προυπηρεσία-πολύ περισσότερο-δεν αφορά τους αναπληρωτές..

αυτό που σου απάντησε το ΠΥΣΔΕ είναι σωστό αλλά όχι γιατί δεν ισχύουν ίσως αυτές οι διατάξεις για αναπληρωτές - που μάλλον δεν ισχύουν εφόσον μιλάμε για βαθμολογική εξέλιξη η οποία δεν υφίσταται στους αναπληρωτές - αλλά γιατί υπάρχει έγγραφο του υπουργείου που λέει να μην γίνει καμία αναγνώριση προϋπηρεσίας και ένταξη σε ΜΚ εφόσον αυτά θα άλλαζαν με το νέο νόμο. Συν του ότι από 1/7 έχουν "παγώσει" οι χορηγήσεις ΜΚ συν του ότι η προϋπηρεσία για ένταξη στους πίνακες των αναπληρωτών έχει επίσης παγώσει από 30/6/2010.
είμαστε όλοι εν αναμονή διευκρινίσεων . Υπομονή....

σε μας πάντως σήμερα έγινε ο κακός χαμός με αιτήσεις για αναγνώριση υπηρεσίας στον ιδιωτικό τομέα.... (ωραία - αλληλοδιαβαζόμαστε επομένως...  ;D ;D ;D  ). Οι αιτήσεις πήραν όλες σημερινό πρωτόκολλο πάντως δεν αρνηθήκαμε σε κανέναν να τις στείλει ή να τις παραλάβουμε. 
Πώς πήγαν τα πράγματα σε άλλες διευθύνσεις;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:57:55 »

Αποσυνδεδεμένος kambuli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2790 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:08:16 μμ »
εμενα δεν το δεχτηκε το ΠΥΣΔΕ, αλλα μονο μεσω γραφειο! Εγω το εστειλα στο γραφειο, το ειπα κει στους αλλους αλλα δεν τους ενδιεφερε και πολυ. για να δουμε τι θα γινει τελικα!?

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2791 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:11:41 μμ »
μμμ κι εμείς από ένα σημείο και μετά τους είπαμε να τα στέλνουν και  μέσω γραφείων γιατί υπήρξε ένας πανικός και ο γραμματέας του πυσδε τα είδε όλα. Το ίδιο είναι πάντως.... ούτως ή άλλως στο πυσδε θα καταλήξουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2011, 04:15:46 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2792 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:12:11 μμ »
Ιωάννινα, μέχρι 11.00  ήρεμα μια και ήμουνα η δεύτερη που έκανα αίτηση
Κανένα πρόβλημα , το ιδια και στο Ρέθυμνο, ήταν  πρόθυμοι να δεχτουν την αίτηση


Αποσυνδεδεμένος kambuli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2793 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:16:10 μμ »
bitch, τι ειδικοτητα εισαι και γνωριζεις τοσα? εχω αναρωτιθει πολλες φορες ;)

Αποσυνδεδεμένος anuk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2794 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:21:24 μμ »
έχω την εξής  απορία, σε αυτή την προυπηρεσία από τον ιδιωτικό τομέα συμπεριλαμβάνεται και η προυπηρεσία σε φροντιστήρια; γιατι αν είναι ετσι....

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2795 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:25:22 μμ »
bitch, τι ειδικοτητα εισαι και γνωριζεις τοσα? εχω αναρωτιθει πολλες φορες ;)

πρώην αγγλικών νυν διοικητικός.... ;D ;D ;D ;D ;D   
ωστόσο, απλά διαβάζω πολύ δεν είμαι κάτι το ιδιαίτερο... ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος anuk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2796 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:28:32 μμ »
bitch μήπως θα μπορούσες να μας πληροφορήσεις αν είχατε κατάθεση προυπηρεσίας και από φροντιστήρια σήμερα;

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2797 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:29:18 μμ »
Εκτός από φροντιστήρια μπορούμε να καταθέσουμε και προυπηρεσία σαν ερευνητές(ΟΑΕΕ); Έχω όλες τις βεβαιώσεις και επιπλέον φωτοτυπίες των πληρωμών του ΟΑΕΕ. Για τα φροντιστήρια αρκεί αναλυτική των ενσήμων και βεβαίωση εργοδότη;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2798 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:31:50 μμ »
έχω την εξής  απορία, σε αυτή την προυπηρεσία από τον ιδιωτικό τομέα συμπεριλαμβάνεται και η προυπηρεσία σε φροντιστήρια; γιατι αν είναι ετσι....

επισήμως δεν ξέρουμε ακόμα. Προς το παρόν, ο νόμος κάνει λόγο για υπηρέτηση στον ιδιωτικό τομέα χωρίς να αποσαφηνίζει τι ακριβώς εννοεί ο ποιητής....
Πάντως η δική μου άποψη είναι "κάνε την αιτησούλα να υπάρχει και το πολύ πολύ να λάβεις αρνητική απάντηση ότι δεν αναγνωρίζεται αυτή η υπηρέτηση" .... αλλά .... κι αν σου κάτσει; ( που λέει και η διαφήμιση....) ;) ;)

bitch μήπως θα μπορούσες να μας πληροφορήσεις αν είχατε κατάθεση προυπηρεσίας και από φροντιστήρια σήμερα;


δεν το ξέρω παιδιά - μόνο ο γραμματέας του πυσδε το ξέρει αυτό. Οι αιτήσεις δεν έρχονται σε μένα για να έχω εικόνα τους.

santaZ η προϋπηρεσία σαν ερευνητές είναι περίεργη υπόθεση. Ήδη για κάποιες περιπτώσεις γινόταν δεκτή ως εκπ/κή προϋπηρεσία ενώ για άλλες όχι. Θεωρώ ότι αυτά θα διευκρινιστουν εν ευθέτω. Για τα φροντιστήρια αν ανατρέξεις σε μια δυο σελίδες παραπίσω θα δεις ακριβώς τι χρειάζεται.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2799 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:34:17 μμ »
Αν και αναπληρώτρια θα τα πάω όλα αύριο και ας μην αναγνωρίσουν τίποτα. Όσον αφορά το βαθμό οι αναπληρωτές κατατάσσονται και αυτοί με βάση το ενιαίο μισθολόγιο..οπότε με διδακτορικό παίρνουμε ένα βαθμό Δ από ότι έχω καταλάβει γιατί να μην αναγνωρίζετε και σε εμάς η προυπηρεσία;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 731
Σύνολο: 733

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.