*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 934858 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3458 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 11:28:10 μμ »
και εγώ το ίδιο από 990 πήγα στα 1200 αλλά κάνοντας μια σύγκριση με το Δεκέμβριο είδα ότι μειώθηκαν οι κρατήσεις κατά 200 €, αλλά ο μισθός είναι υπολογισμένος με το παλιό μισθολόγιο

Το Δεκέμβριο σταμάτησαν οι δόσεις για τις αναδρομικές κρατήσεις. Από το Φεβρουάριο θα αρχίσουν άλλες.

καλα καθε διευθυνση βγαζει τα δικά της νουμερα? ειναι δυνατον αυτο? εγω ανηκω στη δ.δ.ε αιτωλοακαρνανιας . ανηκει κανεις απο εσας στην ιδια? μας τσακισαν εμας μου φαινεται
Εγώ ανήκω στη ΔΔΕ Αιτωλ/νιας...ακόμη δε ξέρω πόσα θα παίρνω με το ενιαίο μισθολόγιο...


είμαι σίγουρη ότι ούτε το ενιαίο βαθμολόγιο ξέρει..... :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:52:15 »

Αποσυνδεδεμένος Berenice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3459 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 12:28:24 πμ »
Καλησπέρα. Μόλις ανακάλυψα ότι υπήρχε η αίτηση αναγνώρισης χρόνου προϋπηρεσίας από τον ιδιωτικό τομέα, που - φυσικά- δεν έχω κάνει. Ζητώ συγνώμη εδώ, αλλά μου ήταν αδύνατο να διαβάσω όλες τις διακόσιες τόσες σελίδες του φόρουμ κι έτσι δεν κατάφερα να βρω όλες τις λεπτομέρειες. Αν μπορείτε να μου απαντήσετε θα σας είμαι ευγνώμων...
Αυτές οι αιτήσεις έπρεπε να γίνουν μέχρι 31/10, αν κατάλαβα καλά;
Μπορώ να την κάνω τώρα μαζί με την Αίτηση επανακατάταξης στο ενιαίο μισθολόγιο; (μας έστειλε μέιλ η ΕΛΜΕ της περιοχής μας ότι μπορούμε να κάνουμε τέτοιο πράγμα.)
Αν ξέρετε την απάντηση, σας παρακαλώ διαφωτίστε με!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3460 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 11:22:42 πμ »
Φυσικά και μπορείς.

Όσοι βιαστήκαμε να υποβάλουμε την αίτηση ως 31/10 το κάναμε με την ελπίδα να προλαβαίναμε μπας και κερδίζαμε κάτι στην κατάταξη. Τελικά έβγαλαν μετά διευκρινιστική ότι αυτό δε θα γίνει για την επανακατάταξη αλλά δεν απαγόρευσαν σε κανέναν να κάνει αίτηση όποτε θέλει για να αναγνωρίσει χρόνο. Επομένως, μπορείς να υποβάλεις κανονικά την αίτησή σου προς το πυσδε στο οποίο ανήκεις και να περιμένεις.

το μονο που πρέπει να υπολογίσεις είναι ότι μπορείς συνολικά να αναγνωριίσεις ως 7 χρόνια (δημόσιο και ιδιωτικο τομέα ) επομένως αν πχ έχεις ήδη αναγνωρίσει πέντε χρόνια μπορείς να αναγνωρίσεις άλλα δύο). επίσης, προσοχή χρειάζεται γιατί δεν αναγνωρίζεται κάτι που είναι παράλληλο με πλήρες ωράριο που έχει ήδη αναγνωριστεί. Πχ αν ήσουν αναπληρώτρια ο,τιδήποτε παράλληλο με αυτό δεν αναγνωρίζεται. Αν πάλι ήσουν ωρομίσθια για το ίδιο διάστημα μπορείς να αναγνωρίσεις χρόνο τόσο όσο συμπληρώνει τις 87,5 ώρες το μήνα - (δηλαδή καλύπτει πλήρες ωράριο) - ενώ ο,τιδήποτε πάνω απο αυτό δεν αναγνωρίζεται.

Βέβαια το τι τελικά θα αναγνωρισθεί και τι όχι είναι ακόμα θέμα και περιμένουμε αυτο το "έρμο" το ΠΔ να μας αποσαφηνίσει κάποια πράγματα. Προς το παρόν το μόνο που ξερουμε είναι ότι αναγνωρίζεται ο χρόνος που διενύθη με ίδια ή αντίστοιχα προσόντα με αυτά του διορισμού επομένως με σχετική ασφάλεια λέμε πως ο χρόνος πχ σε φροντιστήρια αναγνωρίζεται αλλά όχι και ο χρόνος ως σερβιτόρος στην καφετέρια της γειτονιάς.. Σε κάθε περίπτωση θα δείξει.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος xleo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3461 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 12:05:30 μμ »
μολις το εμαθα και εγω μηπως μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω την εγκυκλιο για να δω τι ζητουν για να μαζεψω οτι χρειαζεται
στη δικη μου πρωτοβαθμια δεν μας εξηγουν τιποτα
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:52:15 »

Αποσυνδεδεμένος soch

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 566
  • Φύλο: Άντρας
  • Για να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3462 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 12:55:01 μμ »
Δεν σου είπαν τίποτα διότι δεν έχει βγει ακόμα τίποτα επίσημο.
Αφήστε να δούμε τι θα λέει το ΠΔ και στη συνέχεια συζητάμε τι θα επισυνάψουμε στις αιτήσεις. Προς το παρόν είναι πρόωρο να ασχολούμαστε.
Σωκράτης

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3463 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 01:40:03 μμ »
Φυσικά και μπορείς.

Όσοι βιαστήκαμε να υποβάλουμε την αίτηση ως 31/10 το κάναμε με την ελπίδα να προλαβαίναμε μπας και κερδίζαμε κάτι στην κατάταξη. Τελικά έβγαλαν μετά διευκρινιστική ότι αυτό δε θα γίνει για την επανακατάταξη αλλά δεν απαγόρευσαν σε κανέναν να κάνει αίτηση όποτε θέλει για να αναγνωρίσει χρόνο. Επομένως, μπορείς να υποβάλεις κανονικά την αίτησή σου προς το πυσδε στο οποίο ανήκεις και να περιμένεις.

το μονο που πρέπει να υπολογίσεις είναι ότι μπορείς συνολικά να αναγνωριίσεις ως 7 χρόνια (δημόσιο και ιδιωτικο τομέα ) επομένως αν πχ έχεις ήδη αναγνωρίσει πέντε χρόνια μπορείς να αναγνωρίσεις άλλα δύο). επίσης, προσοχή χρειάζεται γιατί δεν αναγνωρίζεται κάτι που είναι παράλληλο με πλήρες ωράριο που έχει ήδη αναγνωριστεί. Πχ αν ήσουν αναπληρώτρια ο,τιδήποτε παράλληλο με αυτό δεν αναγνωρίζεται. Αν πάλι ήσουν ωρομίσθια για το ίδιο διάστημα μπορείς να αναγνωρίσεις χρόνο τόσο όσο συμπληρώνει τις 87,5 ώρες το μήνα - (δηλαδή καλύπτει πλήρες ωράριο) - ενώ ο,τιδήποτε πάνω απο αυτό δεν αναγνωρίζεται.

Βέβαια το τι τελικά θα αναγνωρισθεί και τι όχι είναι ακόμα θέμα και περιμένουμε αυτο το "έρμο" το ΠΔ να μας αποσαφηνίσει κάποια πράγματα. Προς το παρόν το μόνο που ξερουμε είναι ότι αναγνωρίζεται ο χρόνος που διενύθη με ίδια ή αντίστοιχα προσόντα με αυτά του διορισμού επομένως με σχετική ασφάλεια λέμε πως ο χρόνος πχ σε φροντιστήρια αναγνωρίζεται αλλά όχι και ο χρόνος ως σερβιτόρος στην καφετέρια της γειτονιάς.. Σε κάθε περίπτωση θα δείξει.

Αλήθεια αναγνωρίζεται ο χρόνος εργασίας σε φροντιστήρια?! Γιατί όταν τον Οκτώβριο παρουσιάστηκα ως αναπληρώτρια, μου είπαν να γράψω μόνο την προϋπηρεσία που είχα στα δημόσια σχολεία...
Και κάτι άλλο, αν όντως αναγνωρίζεται αυτός ο χρόνος, θα αναγνωριστεί και αν δίδαξε κανείς σε φροντιστήρια διαφορετικό αντικείμενο από αυτό που έχει προσληφθεί ως αναπληρωτής να διδάξει?

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3464 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 01:47:22 μμ »
Φυσικά και μπορείς.

Όσοι βιαστήκαμε να υποβάλουμε την αίτηση ως 31/10 το κάναμε με την ελπίδα να προλαβαίναμε μπας και κερδίζαμε κάτι στην κατάταξη. Τελικά έβγαλαν μετά διευκρινιστική ότι αυτό δε θα γίνει για την επανακατάταξη αλλά δεν απαγόρευσαν σε κανέναν να κάνει αίτηση όποτε θέλει για να αναγνωρίσει χρόνο. Επομένως, μπορείς να υποβάλεις κανονικά την αίτησή σου προς το πυσδε στο οποίο ανήκεις και να περιμένεις.

το μονο που πρέπει να υπολογίσεις είναι ότι μπορείς συνολικά να αναγνωριίσεις ως 7 χρόνια (δημόσιο και ιδιωτικο τομέα ) επομένως αν πχ έχεις ήδη αναγνωρίσει πέντε χρόνια μπορείς να αναγνωρίσεις άλλα δύο). επίσης, προσοχή χρειάζεται γιατί δεν αναγνωρίζεται κάτι που είναι παράλληλο με πλήρες ωράριο που έχει ήδη αναγνωριστεί. Πχ αν ήσουν αναπληρώτρια ο,τιδήποτε παράλληλο με αυτό δεν αναγνωρίζεται. Αν πάλι ήσουν ωρομίσθια για το ίδιο διάστημα μπορείς να αναγνωρίσεις χρόνο τόσο όσο συμπληρώνει τις 87,5 ώρες το μήνα - (δηλαδή καλύπτει πλήρες ωράριο) - ενώ ο,τιδήποτε πάνω απο αυτό δεν αναγνωρίζεται.

Βέβαια το τι τελικά θα αναγνωρισθεί και τι όχι είναι ακόμα θέμα και περιμένουμε αυτο το "έρμο" το ΠΔ να μας αποσαφηνίσει κάποια πράγματα. Προς το παρόν το μόνο που ξερουμε είναι ότι αναγνωρίζεται ο χρόνος που διενύθη με ίδια ή αντίστοιχα προσόντα με αυτά του διορισμού επομένως με σχετική ασφάλεια λέμε πως ο χρόνος πχ σε φροντιστήρια αναγνωρίζεται αλλά όχι και ο χρόνος ως σερβιτόρος στην καφετέρια της γειτονιάς.. Σε κάθε περίπτωση θα δείξει.

Ερ.1
Με την αναγνώριση αυτού του χρόνου υπηρεσίας (όταν βγει το ΠΔ)  δε γίνεται επανακατάταξη;;;
Νομίζω ότι αν γίνεται, προσμετράται μόνο για εξέλιξη στα μισθολογικά κλιμάκια του βαθμού κατάταξης στον οποίο κατατασσόμαστε με τις σημερινές διαπιστωτικές πράξεις. Σωστό;
Ερ2.
Έχω πλεονάζων χρόνο στον Ε 3έτη 6μήνες και 8μέρες (συνολική υπηρεσία 6έτη 6μήνες και 8μέρες ). Κατατάσομαι στο ΜΚ1 του Ε.
Το θέμα είναι πότε δικαιούμαι να συμμετέχω στις κρίσεις και ειδικότερα ποιό το ελάχιστο χρονικό διάστημα που μπορώ να μπω στο βαθμό Δ;;


Αποσυνδεδεμένος Heck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3465 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 02:29:29 μμ »
Καλημέρα. Δεν θέλω να φανώ μίζερος ή σχολαστικός αλλά, μια και τόση συζήτηση γίνεται γι' αυτόν και ταυτόχρονα εδώ είμαστε όλοι δάσκαλοι, καλό θα είναι να προσέχουμε λίγο στην κλίση του πλεονάζοντος (άντε, του πλεονάζοντα) χρόνου. Καλές γιορτές σε όλους/όλες.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Berenice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3466 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 02:45:16 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ  bitch για την απάντηση.. Θα κάνω σίγουρα μία δοκιμή, έχω προυπηρεσία σε φροντιστήρια, μιλάμε για πολλά χρόνια, ενώ στο σχολείο είμαι λίγο διάστημα (μισθολογικό κλιμάκιο ΣΤ, καταλαβαίνετε...)
Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3467 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 04:32:31 μμ »
ώπα!! παιδιά!!! με το μαλακό!!  ;D ;D


ακόμα δεν ξέρουμε με σιγουριά να πούμε τι τελικά θα αναγνωρισθεί και τι όχι. Γιαυτό και έγραψα πριν με σχετική ασφάλεια μπορούμε να πούμε πως τα φροντιστήρια αναγνωρίζονται - αλλά πριν βγει επισήμως το ΠΔ είναι φυσικά εικασίες.
Ωστόσο, επειδή ως τώρα τουλάχιστον -και αυτό δεν έχει καταργηθεί (ακόμα) - όλες οι διεκδικήσεις των εκπ/κών ανατρέχουν από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης ή αν αυτή δεν συμπίπτει με την ημερομηνία που η αίτηση λαμβάνει πρωτόκολλο στον φορέα στον οποίο απευθύνεται τότε ανατρέχει απο την ημερομηνία που πρωτοκολλήθηκε, για το λόγο αυτό δεν είναι άσκοπο να υποβάλουμε απο τώρα τις αιτήσεις μας. ( ούτε και παράνομο καθώς προβλέπεται από τον 4024. ) Ο νόμος αυτός λέει πως δύναται κάποιος να αιτηθεί σχετικής αναγνώρισης αν και ο τρόπος ή τα δικαιολογητικά θα αναλυθουν σε προσεχές ΠΔ. Ωστόσο αυτό δεν αφαιρεί απο κανέναν το δικαίωμα να αιτηθεί της αναγνώρισης - και αν και εφόσον τα δικαιολογητικά που έχει επισυνάψει δεν είναι επαρκή τότε μπορεί συμπηρωματικά να υποβάλλει νέα σε ύστερη φάση.

Επανακατάταξη λόγω αυτής της αναγνώρισης  δεν θα γίνει - τουλάχιστον βάσει όσων ως τώρα ξέρουμε - αλλά ειναι πολύ πιθανό να ανέβει κάποιος σε ΜΚ. ( οπότε τότε θα μπορεί να ανέβει και βαθμό γρηγορότερα εφόσον κριθεί άξιος) Δηλαδή αν πχ είσαι σε βαθμό Ε ΜΚ0 και με την αναγνώριση πας σε βαθμό Ε ΜΚ3 τότε λογικά στις επόμενες κρίσεις θα κριθείς και για προαγωγή στο βαθμό Δ ( αντί να πρέπει να διανύσεις τον ελάχιστον χρόνο που προβλέπεται στον Ε.).

Βεβαίως, το ΠΔ θα λύσει πολλές απορίες μας και καθώς είμαστε ουσιαστικά σε προεκλογική περιοδο μπορεί και να αργήσει να "βγει".

Boldboy  το ερώτημα 1 είναι έτσι  Για το 2 δεν γνωρίζω μετά βεβαιότητας να σου πω.

Loella  τον Οκτώβριο καλώς σου ειπαν ό,τι σου είπαν καθώς ο νόμος δεν είχε ψηφιστεί ακόμα και οι αναπληρωτές είστε ΙΔΟΧ ( ορισμένου χρόνου ) ενώ η έκταση ισχύος του νόμου είναι για μόνιμους και ΙΔΑΧ (αορίστου χρόνου). Ακόμα και ο τρόπος πληρωμής σας είναι μπερδεμένος και είμαστε όλοι εν αναμονή διευκρινιστικών.

soch ο νόμος δεν απαγόρευσε την υποβολή αιτήσεων. Πολλές διευθύνσεις  - μεταξύ αυτών και η δική μας - δέχεται τις αιτήσεις αυτές ( μαζί με ό,τι δικαιολογητικά επισυνάπτουν οι αιτουντες ) και η επεξεργασία τους θα γίνει μετά την έκδοση του ΠΔ. Αν χρειαστούν άλλα δικαιολογητικά απο όσα έχουν ήδη υποβληθεί είναι σαφές πως η Υπηρεσία θα τα ζητήσει.  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος katerina76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tell me and I forget. Teach me and I remember.
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3468 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 05:55:45 μμ »
Φυσικά και μπορείς.

Όσοι βιαστήκαμε να υποβάλουμε την αίτηση ως 31/10 το κάναμε με την ελπίδα να προλαβαίναμε μπας και κερδίζαμε κάτι στην κατάταξη. Τελικά έβγαλαν μετά διευκρινιστική ότι αυτό δε θα γίνει για την επανακατάταξη αλλά δεν απαγόρευσαν σε κανέναν να κάνει αίτηση όποτε θέλει για να αναγνωρίσει χρόνο. Επομένως, μπορείς να υποβάλεις κανονικά την αίτησή σου προς το πυσδε στο οποίο ανήκεις και να περιμένεις.

το μονο που πρέπει να υπολογίσεις είναι ότι μπορείς συνολικά να αναγνωριίσεις ως 7 χρόνια (δημόσιο και ιδιωτικο τομέα ) επομένως αν πχ έχεις ήδη αναγνωρίσει πέντε χρόνια μπορείς να αναγνωρίσεις άλλα δύο). επίσης, προσοχή χρειάζεται γιατί δεν αναγνωρίζεται κάτι που είναι παράλληλο με πλήρες ωράριο που έχει ήδη αναγνωριστεί. Πχ αν ήσουν αναπληρώτρια ο,τιδήποτε παράλληλο με αυτό δεν αναγνωρίζεται. Αν πάλι ήσουν ωρομίσθια για το ίδιο διάστημα μπορείς να αναγνωρίσεις χρόνο τόσο όσο συμπληρώνει τις 87,5 ώρες το μήνα - (δηλαδή καλύπτει πλήρες ωράριο) - ενώ ο,τιδήποτε πάνω απο αυτό δεν αναγνωρίζεται.

Βέβαια το τι τελικά θα αναγνωρισθεί και τι όχι είναι ακόμα θέμα και περιμένουμε αυτο το "έρμο" το ΠΔ να μας αποσαφηνίσει κάποια πράγματα. Προς το παρόν το μόνο που ξερουμε είναι ότι αναγνωρίζεται ο χρόνος που διενύθη με ίδια ή αντίστοιχα προσόντα με αυτά του διορισμού επομένως με σχετική ασφάλεια λέμε πως ο χρόνος πχ σε φροντιστήρια αναγνωρίζεται αλλά όχι και ο χρόνος ως σερβιτόρος στην καφετέρια της γειτονιάς.. Σε κάθε περίπτωση θα δείξει.

γεια σου!
να σε ρωτησω κι εγω κατι. προυπηρεσια σε δημόσια ΙΕΚ μπορει να αναγνωρισθει? απ οτι γνωριζει μετραει στα συνταξιμα χρονια.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3469 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 06:49:05 μμ »
σε δημόσια ΙΕΚ φυσικά και μπορεί - αρκεί να μην έχεις παράλληλα άλλη υπηρέτηση με πλήρες ωράριο - πχ αναπληρώτρια.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος baarli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3470 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 09:05:18 μμ »
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΣΕ ΕΦΕΔΡΕΙΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ
ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ.

ΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ;

νομιζω σηκώνει δικαστήριο αυτό , το οποίο θα κερδηθεί κατά πάσα πιθανότητα.

(sorry για την φωνή, αλλά πρέπει να ακουστεί αυτό)

Αποσυνδεδεμένος moca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3471 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 03:24:31 μμ »
Μόλις έμαθα μισθοδοσία από ΔΔΕ Δράμας για τον Ιανουάριο:
Βαθμός Ε ΜΚ 2, με ένα παιδί: 890 ευρώ χωρίς τις αναδρομικές κρατήσεις για Νοέμβριο και Δεκέμβριο...


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 733
Σύνολο: 734

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.