*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010  (Αναγνώστηκε 39845 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 01:39:33 μμ »
Προωθήθηκε για επίσημη ανακοίνωση

Έναρξη μαθημάτων ΕΠΠΑΙΚ - ΠΕΣΥΠ σε όλες τις πόλεις Δευτέρα 12/10/2009 μετά τις 16.00 το απόγευμα.
Εγγραφές Β Τριμήνου ΔΕ-ΤΕ μόνο στην Αθήνα 12/10/2009 εώς 16/10/2009
Έναρξη μαθημάτων Α και Β Τριμήνου μόνο στην Αθήνα 19/10/2009 εώς 22/12/2009 (αποφοίτηση)
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:17:30 »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #309 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 02:32:41 μμ »
Προωθήθηκε για επίσημη ανακοίνωση

Έναρξη μαθημάτων ΕΠΠΑΙΚ - ΠΕΣΥΠ σε όλες τις πόλεις Δευτέρα 12/10/2009 μετά τις 16.00 το απόγευμα.
Εγγραφές Β Τριμήνου ΔΕ-ΤΕ μόνο στην Αθήνα 12/10/2009 εώς 16/10/2009
Έναρξη μαθημάτων Α και Β Τριμήνου μόνο στην Αθήνα 19/10/2009 εώς 22/12/2009 (αποφοίτηση)



ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!Ήρθε η μεγάλη στιγμή να περάσουμε το κατώφλι της ΑΣΠΑΙΤΕ!!!yioupiiiiiiiii ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος nic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #310 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 06:45:09 μμ »
12 Οκτωβρίου λοιπόν.

Ξέρω ότι ρωτάω πολλά, αλλά όποιος  ξέρει ας απαντήσει σας παρακαλώι.
Έκανα σήμερα διάφορα τηλέφωνα σε διάφορες υπηρεσίες και μάλλον με μπέρδεψαν πιο πολύ.

Κάποιος που τελειώνει την ΑΣΠΑΙΤΕ και είναι ΠΕ13,
όταν κάνει αίτηση για αναπληρωτής - ωρομίσθιος
υποθέτω ανήκε ανάλογα αν έχει μόρια ή όχι
στους Πίνακες Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
και στους Πίνακες Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης μηδενικής προϋπηρεσίας.

Αυτοί οι πίνακες τι σχέση έχουν με τον ενιαίο πίνακα διορισμών?
Αυτός είναι άλλου παππά ευαγγέλιο?  ???
Τα είδα εδώ: http://e-aitisi.sch.gr/

Κατά την διάρκεια που κάνουμε το ΕΠΠΑΙΚ μπορούμε να πάρουμε από κάπου μόρια ώστε να αλλάξουμε πίνακα?

Και κάτι ακόμα: το ΕΠΠΑΙΚ θεωρείται προσόν όταν θελεις να διδάξεις σε φροντιστήρια, ιδιωτικά ΙΕΚ κτλ?



Αποσυνδεδεμένος bowser-13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #311 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 07:14:31 μμ »
Προωθήθηκε για επίσημη ανακοίνωση

Έναρξη μαθημάτων ΕΠΠΑΙΚ - ΠΕΣΥΠ σε όλες τις πόλεις Δευτέρα 12/10/2009 μετά τις 16.00 το απόγευμα.
Εγγραφές Β Τριμήνου ΔΕ-ΤΕ μόνο στην Αθήνα 12/10/2009 εώς 16/10/2009
Έναρξη μαθημάτων Α και Β Τριμήνου μόνο στην Αθήνα 19/10/2009 εώς 22/12/2009 (αποφοίτηση)



ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!Ήρθε η μεγάλη στιγμή να περάσουμε το κατώφλι της ΑΣΠΑΙΤΕ!!!yioupiiiiiiiii ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ήρθε η ώρα να χτυπήσουμε και εμείς λοιπόν την πόρτα της εκπαίδευσης! ΟΛΕΕΕΕ! Καλές σπουδές solero να έχουμε! Θεσσαλονίκη είπαμε θα πας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:17:30 »

Αποσυνδεδεμένος Mike 107

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #312 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 07:29:31 μμ »

ευχαριστουμε πολυ knaison!

Καλη αρχη σε ολους.

Υ.Γ.: Εχω περασει Θεσσαλονικη. Οποιος απο Θεσσαλονικη θελει, μου στελνει pm.


Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #313 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 07:34:53 μμ »
12 Οκτωβρίου λοιπόν.

Ξέρω ότι ρωτάω πολλά, αλλά όποιος  ξέρει ας απαντήσει σας παρακαλώι.
Έκανα σήμερα διάφορα τηλέφωνα σε διάφορες υπηρεσίες και μάλλον με μπέρδεψαν πιο πολύ.

Κάποιος που τελειώνει την ΑΣΠΑΙΤΕ και είναι ΠΕ13,
όταν κάνει αίτηση για αναπληρωτής - ωρομίσθιος
υποθέτω ανήκε ανάλογα αν έχει μόρια ή όχι
στους Πίνακες Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
και στους Πίνακες Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης μηδενικής προϋπηρεσίας.

Αυτοί οι πίνακες τι σχέση έχουν με τον ενιαίο πίνακα διορισμών?
Αυτός είναι άλλου παππά ευαγγέλιο?  ???
Τα είδα εδώ: http://e-aitisi.sch.gr/

Κατά την διάρκεια που κάνουμε το ΕΠΠΑΙΚ μπορούμε να πάρουμε από κάπου μόρια ώστε να αλλάξουμε πίνακα?

Και κάτι ακόμα: το ΕΠΠΑΙΚ θεωρείται προσόν όταν θελεις να διδάξεις σε φροντιστήρια, ιδιωτικά ΙΕΚ κτλ?


Στον Ενιαίο πίνακα διορισμών μπαίνουν όσοι έχουν προϋπηρεσία και από αυτόν γίνονται οι διορισμοί του 40%. Μετράει σε αυτόν μόνο η καθαρή προϋπηρεσία.
Μόρια μπορείς να πάρεις παράλληλα, εφόσον κληθείς από κάπου, και τα προλαβαίνεις και τα 2.
Στον ιδιωτικό τομέα δεν μετράει ιδιαίτερα. Μετράει στον ΟΑΕΔ όπου δίνει 2000 μόρια αλλά εκεί παίζουν και άλλα κριτήρια (επιδοτούμενη ανεργία, ανεργία, κ.ο.κ)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος nic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #314 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 07:47:24 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ geok_salonica.
και όλους γενικά.

:)

Είναι κανείς ΠΕ13?

Όποιος γενικά ασχολείται και γνωρίζει πολλά σχετικά με την εκπαίδευση και τους διορισμούς μπορεί να κοιτάξει εδω?
--->   http://e-aitisi.sch.gr/


Απλά αν μπορεί κάποιος να την δει και κατά ποροσέγγιση να πει αν στην κατηγορία αυτή η λίστα αναμονής θεωρείται μεγάλη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2009, 07:54:26 μμ από nic »

Αποσυνδεδεμένος bowser-13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #315 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 07:53:20 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ τελείωσα φέτος σπουδές και θα παρακολουθήσω το ΕΠΠΑΙΚ (ΠΕ17). Αν με το καλό τελειώσω του χρόνου τέτοιο καιρό ή όποτε τελειώσω το ΕΠΠΑΙΚ, το πρώτο πράγμα που θα κάνω ποιο είναι; Θα πρέπει να πάω φυσικά φαντάρος, και στους πίνακες πότε θα πρέπει να μπω; Τώρα πρέπει να βγάλω κάρτα ανεργίας;

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 11:38:21 μμ »
Προωθήθηκε για επίσημη ανακοίνωση

Έναρξη μαθημάτων ΕΠΠΑΙΚ - ΠΕΣΥΠ σε όλες τις πόλεις Δευτέρα 12/10/2009 μετά τις 16.00 το απόγευμα.
Εγγραφές Β Τριμήνου ΔΕ-ΤΕ μόνο στην Αθήνα 12/10/2009 εώς 16/10/2009
Έναρξη μαθημάτων Α και Β Τριμήνου μόνο στην Αθήνα 19/10/2009 εώς 22/12/2009 (αποφοίτηση)



ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!Ήρθε η μεγάλη στιγμή να περάσουμε το κατώφλι της ΑΣΠΑΙΤΕ!!!yioupiiiiiiiii ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ήρθε η ώρα να χτυπήσουμε και εμείς λοιπόν την πόρτα της εκπαίδευσης! ΟΛΕΕΕΕ! Καλές σπουδές solero να έχουμε! Θεσσαλονίκη είπαμε θα πας;

Επίσης,επίσης..Όχι δεν είπαμε,τώρα θα πούμε: Ηράκλειο   :D

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 11:46:04 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ τελείωσα φέτος σπουδές και θα παρακολουθήσω το ΕΠΠΑΙΚ (ΠΕ17). Αν με το καλό τελειώσω του χρόνου τέτοιο καιρό ή όποτε τελειώσω το ΕΠΠΑΙΚ, το πρώτο πράγμα που θα κάνω ποιο είναι; Θα πρέπει να πάω φυσικά φαντάρος, και στους πίνακες πότε θα πρέπει να μπω; Τώρα πρέπει να βγάλω κάρτα ανεργίας;

Άμα είσαι κ λίγο διαβαστερό παιδί τον Ιούνιο τελιώνεις το ΕΠΠΑΙΚ. Ναι κάρτα να πας να βγάλεις το συντομότερο. Όσο για το στρατό αν παρατηρήσεις στους πίνακες ωρομισθίων όσοι δεν έχουν πάει πάνε στο τέλος του πίνακα. 'Ασε που μπορεί κ να χάσεις κ διορισμό έτσι (ένας γνωστός μου νομίζω έτσι την πάτησε).

Αποσυνδεδεμένος bowser-13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #318 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 11:49:45 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ τελείωσα φέτος σπουδές και θα παρακολουθήσω το ΕΠΠΑΙΚ (ΠΕ17). Αν με το καλό τελειώσω του χρόνου τέτοιο καιρό ή όποτε τελειώσω το ΕΠΠΑΙΚ, το πρώτο πράγμα που θα κάνω ποιο είναι; Θα πρέπει να πάω φυσικά φαντάρος, και στους πίνακες πότε θα πρέπει να μπω; Τώρα πρέπει να βγάλω κάρτα ανεργίας;

Άμα είσαι κ λίγο διαβαστερό παιδί τον Ιούνιο τελιώνεις το ΕΠΠΑΙΚ. Ναι κάρτα να πας να βγάλεις το συντομότερο. Όσο για το στρατό αν παρατηρήσεις στους πίνακες ωρομισθίων όσοι δεν έχουν πάει πάνε στο τέλος του πίνακα. 'Ασε που μπορεί κ να χάσεις κ διορισμό έτσι (ένας γνωστός μου νομίζω έτσι την πάτησε).

Ααααα... τώρα με φώτησες πραγματικά. Άρα το καλύτερο είναι να βγάλω κάρτα ανεργίας και όταν τελειώσω να πάω πρώτα φαντάρος. Γιατί όμως πρέπει να βγάλω κάρτα ανεργίας το συντομότερο; Μετράει και ο χρόνος ο οποίος είσαι και πιστοποιημένα άνεργος;

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #319 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 11:55:07 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ τελείωσα φέτος σπουδές και θα παρακολουθήσω το ΕΠΠΑΙΚ (ΠΕ17). Αν με το καλό τελειώσω του χρόνου τέτοιο καιρό ή όποτε τελειώσω το ΕΠΠΑΙΚ, το πρώτο πράγμα που θα κάνω ποιο είναι; Θα πρέπει να πάω φυσικά φαντάρος, και στους πίνακες πότε θα πρέπει να μπω; Τώρα πρέπει να βγάλω κάρτα ανεργίας;

Άμα είσαι κ λίγο διαβαστερό παιδί τον Ιούνιο τελιώνεις το ΕΠΠΑΙΚ. Ναι κάρτα να πας να βγάλεις το συντομότερο. Όσο για το στρατό αν παρατηρήσεις στους πίνακες ωρομισθίων όσοι δεν έχουν πάει πάνε στο τέλος του πίνακα. 'Ασε που μπορεί κ να χάσεις κ διορισμό έτσι (ένας γνωστός μου νομίζω έτσι την πάτησε).

Ααααα... τώρα με φώτησες πραγματικά. Άρα το καλύτερο είναι να βγάλω κάρτα ανεργίας και όταν τελειώσω να πάω πρώτα φαντάρος. Γιατί όμως πρέπει να βγάλω κάρτα ανεργίας το συντομότερο; Μετράει και ο χρόνος ο οποίος είσαι και πιστοποιημένα άνεργος;


Ε μπορεί να βγει καμιά προκήρυξη για καμιά σύμβαση 3μηνη, 4μηνη κτλ εντομεταξύ και να χρειάζεται η κάρτα κ να παίρνεις κ μόρια ανάλογα με το χρόνο που είσαι άνεργος. (Πολυσύνθετη σκέψη  ;D ;D ;D)

Αποσυνδεδεμένος bowser-13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 11:58:10 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ τελείωσα φέτος σπουδές και θα παρακολουθήσω το ΕΠΠΑΙΚ (ΠΕ17). Αν με το καλό τελειώσω του χρόνου τέτοιο καιρό ή όποτε τελειώσω το ΕΠΠΑΙΚ, το πρώτο πράγμα που θα κάνω ποιο είναι; Θα πρέπει να πάω φυσικά φαντάρος, και στους πίνακες πότε θα πρέπει να μπω; Τώρα πρέπει να βγάλω κάρτα ανεργίας;

Άμα είσαι κ λίγο διαβαστερό παιδί τον Ιούνιο τελιώνεις το ΕΠΠΑΙΚ. Ναι κάρτα να πας να βγάλεις το συντομότερο. Όσο για το στρατό αν παρατηρήσεις στους πίνακες ωρομισθίων όσοι δεν έχουν πάει πάνε στο τέλος του πίνακα. 'Ασε που μπορεί κ να χάσεις κ διορισμό έτσι (ένας γνωστός μου νομίζω έτσι την πάτησε).

Ααααα... τώρα με φώτησες πραγματικά. Άρα το καλύτερο είναι να βγάλω κάρτα ανεργίας και όταν τελειώσω να πάω πρώτα φαντάρος. Γιατί όμως πρέπει να βγάλω κάρτα ανεργίας το συντομότερο; Μετράει και ο χρόνος ο οποίος είσαι και πιστοποιημένα άνεργος;


Ε μπορεί να βγει καμιά προκήρυξη για καμιά σύμβαση 3μηνη, 4μηνη κτλ εντομεταξύ και να χρειάζεται η κάρτα κ να παίρνεις κ μόρια ανάλογα με το χρόνο που είσαι άνεργος. (Πολυσύνθετη σκέψη  ;D ;D ;D)


Ναι, σωστά το σκέφτεσαι. Εσύ τώρα τελείωσες σπουδές; Σε ποια φάση βρίσκεσαι αν επιτρέπεται;

Αποσυνδεδεμένος montoya

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2009-2010
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 12:17:13 πμ »

[/quote]

Ε μπορεί να βγει καμιά προκήρυξη για καμιά σύμβαση 3μηνη, 4μηνη κτλ εντομεταξύ και να χρειάζεται η κάρτα κ να παίρνεις κ μόρια ανάλογα με το χρόνο που είσαι άνεργος. (Πολυσύνθετη σκέψη  ;D ;D ;D)

[/quote]


Κι εγω Ηρακλειο ειμαι. Κερδισα κι εγω ενσταση!!!
Οσο γι αυτο με την ανεργεια τι να πω. Όντως "πολυσύνθετη σκεψη" όπως λεει και η solero! Απο τη μια μοριοδοτηται η πραγματικη προυπηρεσια και απο την αλλη μοριοδοτείται η ανεργια!
Έλεος! Μόνο στην Ελλάδα μοριοδοτείται για την ΙΔΙΑ θεση και η ανεργεια και η προυπηρεσια....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161578
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.