*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 80066 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adioristi78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #434 στις: Ιούλιος 10, 2009, 03:50:37 μμ »
OK, έχω μπερδευτεί για τα καλά!!!! Λοιπόν: Έκανα ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια-ωρομίσθια. Σε ποιόν πίνακα θα είμαι δηλαδή;;;;; Επίσης, τα ακριβή μου μόρια από αυτόν τον ΑΣΕΠ και τον προηγούμενο είναι 26,485. Ακόμα, πότε κ' πού μπορούμε να ενημερωθούμε για τη θέση μας στους πίνακες;;;;;;;;;;;; Παιδιά χίλια συγνώμη αλλά έχω πελαγώσει, ευχαριστώ για την κατανόηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2009, 05:13:57 μμ από asep_freakedout »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:01:39 »

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #435 στις: Ιούλιος 10, 2009, 03:54:53 μμ »
δεν τα χάνεις!!!!!!take it easy!ολα οκ

Αποσυνδεδεμένος gks85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #436 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:00:11 μμ »
Smarw ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!Να είσαι καλά!
Πάντως προτείνω όλα τα μέλη του pde που γνωρίζουν τόσα πολλά για το μαρτύριο ΑΣΕΠ να μαζέψουν όλες αυτές τις απορίες και να εκδόσουν ένα εύχρηστο εγχειρίδιο επιβίωσης ΑΣΕΠ! Πραγματικά όταν είσαι νέος στο χώρο έχεις τόσα ερωτήματα!

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #437 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:05:04 μμ »
παιδια ηρεμειστε.βγειτε εξω να παρετε λιγο αερα να ξεμπλοκαρει το μυαλο.απο αυριο ασχολειστε με τα μορια και αν εχετε πιθανοτητες.αν συνεχισετε σε αυτους τους ρυθμους θα λαλησετε.παει τζαμπα και η θεση και τα μορια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:01:39 »

Αποσυνδεδεμένος Melmelmelmel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #438 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:12:20 μμ »
Ναι η προθεσμία έχει λήξει εδώ και κανα μήνα και δεν προβλέπεται να υπάρξει άλλη οποτε, δυστυχώς χάνεις την αναπλήρωση :'( :'( :'( :'(
σ'ευχαριστω για την απαντηση,Evi!
μπορεις να μου πεις ποτε ακριβως ηταν να κανουμε αιτησης; αναφερεται στις προκυρηξεις;
εψαξα ολα τα αρχεια του ΑΣεπ και δεν βρισκω κατι! :'(



η προκηρυξη για αναπληρωτες και ωρομισθιους βγαίνει μαιο με ιουνιο καθε χρονο. φέτος οι αιτήσεις εγιναν καπου στο πρώτο δεκαπενθήμερο του ιουνιου.
να παρακολουθεις και το φορουμ εδω και το alfavita για να ενημερωνεσαι.
η προκηρυξη αυτη δεν εχιε σχεση με τον ασεπ αλλα με το υπουργειο παιδειας και τις δευτεροβαθμιες διευθυνσεις .
Σ'ευχαριστω και παλι!μια ερωτηση ακομα-στον επομενο Ασεπ θα μετρηθουν τα μορια μου η τα χανω επειδη δεν εκανα την αιτηση μου για αναπληρωτρια;εχει σχεση το ενα με το αλλο; σορρι,μπερδευτηκα τελειως! :'(

Αποσυνδεδεμένος Carmencita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #439 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:17:21 μμ »
Έδωσα πρώτη φορά κι εγώ χωρίς να έχω ιδέα... Έγραψα 65 περιπου, αυτο σημαινει οτι θα εχω 10 μόρια στον πίνακα; Σε ποιον πίνακα; Στον μηδενικής προυπηρεσίας ή θα αλλάξω; Στην πράξη θα μου χρησιμευσουν σε κάτι αυτα τα μόρια αφου ούτε αναπληρωτρια ούτε ωρομισθια με παίρνουν.
Συγχαρητηρια σε οσους διοριζονται, εγω σημερα που είδα τι πήρα χωρις προετοιμασία, αποφασισα να το προσπαθησω στα σοβαρα για την επόμενη φορά!

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #440 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:20:48 μμ »
Θα αλλάξεις πίνακα. Θα μπεις στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών και ειναι πιθανό να σε καλέσουν ωρομίσθια

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #441 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:22:03 μμ »
Ναι η προθεσμία έχει λήξει εδώ και κανα μήνα και δεν προβλέπεται να υπάρξει άλλη οποτε, δυστυχώς χάνεις την αναπλήρωση :'( :'( :'( :'(
σ'ευχαριστω για την απαντηση,Evi!
μπορεις να μου πεις ποτε ακριβως ηταν να κανουμε αιτησης; αναφερεται στις προκυρηξεις;
εψαξα ολα τα αρχεια του ΑΣεπ και δεν βρισκω κατι! :'(



η προκηρυξη για αναπληρωτες και ωρομισθιους βγαίνει μαιο με ιουνιο καθε χρονο. φέτος οι αιτήσεις εγιναν καπου στο πρώτο δεκαπενθήμερο του ιουνιου.
να παρακολουθεις και το φορουμ εδω και το alfavita για να ενημερωνεσαι.
η προκηρυξη αυτη δεν εχιε σχεση με τον ασεπ αλλα με το υπουργειο παιδειας και τις δευτεροβαθμιες διευθυνσεις .
Σ'ευχαριστω και παλι!μια ερωτηση ακομα-στον επομενο Ασεπ θα μετρηθουν τα μορια μου η τα χανω επειδη δεν εκανα την αιτηση μου για αναπληρωτρια;εχει σχεση το ενα με το αλλο; σορρι,μπερδευτηκα τελειως! :'(


τα μορια δεν είναι για τον ασεπ αλλα για τον ενιαιο πινακα αναπληρωτών και ωρομισθίων
αυτό τον πινακα http://e-aitisi.sch.gr/
μπορείς να διοριστείς και με την προυπηρεσία εκτος του ασεπ και τα μορια σε αυτό σε βοηθάνε

δεν τα χανεις τα μόρια, απλα του χρονου φροντισε να μην χασεις την προθεσμία.

ρίξε μια ματια και εδώ για τους τροπους διορισμου
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=12485.msg172910#msg172910

Αποσυνδεδεμένος Melmelmelmel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #442 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:28:03 μμ »
Ναι η προθεσμία έχει λήξει εδώ και κανα μήνα και δεν προβλέπεται να υπάρξει άλλη οποτε, δυστυχώς χάνεις την αναπλήρωση :'( :'( :'( :'(
σ'ευχαριστω για την απαντηση,Evi!
μπορεις να μου πεις ποτε ακριβως ηταν να κανουμε αιτησης; αναφερεται στις προκυρηξεις;
εψαξα ολα τα αρχεια του ΑΣεπ και δεν βρισκω κατι! :'(



η προκηρυξη για αναπληρωτες και ωρομισθιους βγαίνει μαιο με ιουνιο καθε χρονο. φέτος οι αιτήσεις εγιναν καπου στο πρώτο δεκαπενθήμερο του ιουνιου.
να παρακολουθεις και το φορουμ εδω και το alfavita για να ενημερωνεσαι.
η προκηρυξη αυτη δεν εχιε σχεση με τον ασεπ αλλα με το υπουργειο παιδειας και τις δευτεροβαθμιες διευθυνσεις .
Σ'ευχαριστω και παλι!μια ερωτηση ακομα-στον επομενο Ασεπ θα μετρηθουν τα μορια μου η τα χανω επειδη δεν εκανα την αιτηση μου για αναπληρωτρια;εχει σχεση το ενα με το αλλο; σορρι,μπερδευτηκα τελειως! :'(


τα μορια δεν είναι για τον ασεπ αλλα για τον ενιαιο πινακα αναπληρωτών και ωρομισθίων
αυτό τον πινακα http://e-aitisi.sch.gr/
μπορείς να διοριστείς και με την προυπηρεσία εκτος του ασεπ και τα μορια σε αυτό σε βοηθάνε

δεν τα χανεις τα μόρια, απλα του χρονου φροντισε να μην χασεις την προθεσμία.

ρίξε μια ματια και εδώ για τους τροπους διορισμου
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=12485.msg172910#msg172910
χιλια ευχαριστω!θα κανω την αιτηση του χρονο και βλεπουμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #443 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:48:22 μμ »

Να ρωτήσω και κάτι άλλο: Όπως τα υπολογίζω, θα είμαι μες στους 25 πρώτους στον πίνακα αναπληρωτών. Έχω βάλει "ναι" στο κουτάκι για την αναπλήρωση και στις υπόλοιπες περιοχές της Ελλάδας... Τι θα συμβεί λοιπόν το Σεπτέμβρη; Όποια διεύθυνση αρχίσει να καλεί πρώτη θα με "τσιμπήσει" και μένα, άσχετα αν π.χ. την έχω δηλώσει 30η επιλογή ή δεν την έχω δηλώσει καθόλου;


βρε solil  συγνωμη βρε παιδι μου αλλα ΞΥπνα!@!! με 18 διορισανε περσι! αντε καλη τοποθετηση



 Όποια καλέσει πρώτη θα σε πάρει. Όμως αφού έχεις τόσα μόρια, μήπως διοριζεσαι από το 40%. Γιατί δεν το κοιτάς κι αυτό;

Έχω γύρω στα 21 μόρια καθαρής προϋπηρεσίας. Λες όντως να διορίζομαι με το 40% και γω πέρα βρέχει; Πώς μπορώ να το ελέγξω αυτό; Βγαίνει ανακοίνωση ότι π.χ. όσοι έχουν πάνω από τόσα μόρια να κάνουν αίτηση διορισμού;

Αποσυνδεδεμένος Tangerine

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #444 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:54:12 μμ »
Παιδιά συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους και ευχαριστούμε για όλες τις πληροφορίες! Να ρωτήσω κάτι: στον πίνακα αναπληρωτών, βαθμός πτυχίου και μεταπτυχιακές σπουδές δεν δίνουν τίποτα σε μόρια; Μόνο Ασεπ και προϋπηρεσία;

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #445 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:56:19 μμ »
ναι Tangerine δυστυχως οι προσαυξησεις αυτες ειναι μονο για το βαθμο του ασεπ και ουτε καν μετριουνται αν δεν εισαι διοριστεα

Αποσυνδεδεμένος spyris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • that's it!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #446 στις: Ιούλιος 10, 2009, 05:30:55 μμ »
Μηπως θυμάται κανείς πότε περίπου ανακοινώνονται οι πίνακες ωρομισθίων-αναπληρωτών?
Να ξέρουμε τουλάχιστον τι μας περιμένει! :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος Tangerine

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #447 στις: Ιούλιος 10, 2009, 05:35:34 μμ »
Κρίμα... Ευχαριστώ πολύ Mel. Με 33.49 μόρια πώς το βλέπεις; Έχω ελπίδες για αναπληρώτρια φέτος;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 759
Σύνολο: 769

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.